Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 102

Tema: Copz jete...

 1. #41
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Eh moj jete !
  Si je keshtu?
  E bukur e gjithe dashuri,
  por une kur linda...
  e ku po shkoj ... tani...?

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Lodhja nga jeta na meson te cmojme vetem te mirat e saj.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  ...sa copeza jete e perbejne jeten e gjithsejcilit...?

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e RINAA
  Antarsuar
  01-12-2008
  Postime
  248
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ...Ne copezat e jetes sime me duket ne secilen kam nje jete, kam aq shume copza sa nuk i numroj dot, sa shume jane, e le me ti nxjerr ato copeza qe gjenden brenda permbrenda copezave qe shifen...Jane shume, shume jane, jo jo si numroj dot ...Eh moj copzat e jetes sime sa shume kujtime mbani brenda, e di se ju kam renduar, dhe kur ju shof sa shume jeni habitem, po po habitem, sepse me duket se edhe aq shume s'kam jetuar...
  Jetoje jeten qe te fitosh shperblimin....

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Citim Postuar m par nga RINAA Lexo Postimin
  ...Ne copezat e jetes sime me duket ne secilen kam nje jete, kam aq shume copza sa nuk i numroj dot, sa shume jane, e le me ti nxjerr ato copeza qe gjenden brenda permbrenda copezave qe shifen...Jane shume, shume jane, jo jo si numroj dot ...Eh moj copzat e jetes sime sa shume kujtime mbani brenda, e di se ju kam renduar, dhe kur ju shof sa shume jeni habitem, po po habitem, sepse me duket se edhe aq shume s'kam jetuar...
  Jeta sa e gjate duket aq e shkurter eshte RINAA!Prandaj jetoje ne te gjitha dimensionet e saj!Lodhja nga jeta na ben te cmojme vetem te mirat e saj!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Dje Dashurova,
  Sot vuaj,
  Neser mund vdes,
  Megjithate mendoj une,
  Te sotmen dhe te nesermen,
  Me deshire ne te djeshmen.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Kush mundet te thote ne mbremje "kam jetuar" i bie cdo mengjes nje fitim

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,766
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 7 postime
  Edhe me e dite se neser permbyset bota ,sot do ta mbjellja mollen time ne bahce.

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Citim Postuar m par nga alem_de Lexo Postimin
  Edhe me e dite se neser permbyset bota ,sot do ta mbjellja mollen time ne bahce.
  ...sepse jeta vazhdon ...

 10. #50
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Kur ta keni te qarte qe doni te shkruani ...copeza jete...shkruani,fjalet do t'ju vijne vete.

 11. #51
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-02-2008
  Vendndodhja
  Uskana Ilire
  Postime
  781
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga pranvera bica Lexo Postimin
  Jeta sa e gjate duket aq e shkurter eshte RINAA!Prandaj jetoje ne te gjitha dimensionet e saj!Lodhja nga jeta na ben te cmojme vetem te mirat e saj!

  Edhe e paske dit dhe shum von e thua! Mua ashtu me kaloj si vapa me gusht!
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 19-12-2009 m 14:19
  KOSOVA - SHENJA E SHENJT E SHQIPTARIS

 12. #52
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-02-2008
  Vendndodhja
  Uskana Ilire
  Postime
  781
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga pranvera bica Lexo Postimin
  Kur ta keni te qarte qe doni te shkruani ...copeza jete...shkruani,fjalet do t'ju vijne vete.
  Ose: griseni jetn ! Dhe me copza gezimesh arrnojeni! Do te duket e bukur!
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 19-12-2009 m 14:19
  KOSOVA - SHENJA E SHENJT E SHQIPTARIS

 13. #53
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Proza e shkruar me rritem dhe stil interesant.
  Pergezime.
  Do te deshiroja shume te mos ish ditari yt real.
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 14. #54
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,685
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  Nje copez letre nga jeta ime....

  Jeta ime...
  Dikur e bukur, dikur e embel,ah dikur....
  Dikur mbaja edhe une jje kuror si te nje princese neper peralla sic bejne sote moshataret e mia,
  dikur buzeqeshja nuk mungonte ne buzete e mia,dikur edhe une isha dikush per dikend,kisha prinderit qe te me dalin zote,kisha gjithc'ka...
  Por c'me duhet akoma te kerkoja ne ate kohe, kur une isha si nje pellumbesh ne prezencen e tyre,kur une kisha nga ata mijra perqafime,kur une isha vajza me e dashur ne familje... por keta ishin dikur...
  E tani... c'te shkruaj miqte e mi,si ta pershkruaj kete ndjenje qe kam tani,si ti ndal keta lote nga syte e mi,si te buzeqesh,si te ece,si...si... SI TE JETOJ AS VETE NUK E DI....
  AH DIKUR.....
  ateher kur isha ME E LUMTUR se tani....
  ateher kure dielli ndriconte me aq fuqi,
  ateher kure bota ime ishte nje kopshte me lule,
  ateher kure nuk njihja lote e as vuajtje....

  Pershendetje teta Vera....
  pergezime nga une per temen....ishte mjafte e bukur e lexova me vemendje...
  dhe deshirova ne nje caste te shkruaj edhe une nje copez letre nga ditari i jets sime...


  ngelem me shpresen se nuk eshte problem dhe se nuk u pengova)

  respekte nga une....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #55
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,685
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  JETA IME

  Nj e mjegull e rraluar leviz ngadal mbi qiellin tim... mbi boten e mallkuar.. mbi natyren,jeten,veten e hidheruar...
  Edhe toka rrenkon nga bara qe e rrendon...!
  Kjo natyr... !
  Dikur e bukur e tash e shemtuar... ne skuten e vete i ka mare qeniet,gjerat qe dikur e zbukuronin boten time...
  S'degjohet me cicerima e zogjeve ne pranveren e bukur, s'ndjehet aroma e luleve qe kishin arom te kendeshme,tani me degjohen ca rrenkime nga vuajtja,nje zhurme e vogel e loteve qe bien ketu mbi fleten qe une shkruaj,degjohet nje tik tak i zemres sime sa her qe ne shtepi,ne bote une kerkoj ata qe nuk i kam me pran....
  Nje mjegull e zeze ka kapluar qiellin tim,nje bote e pa shpirte,nje vuajtje pa mbarim...
  Nje erresir edhe ne diten time,nje diell qe nuk ka me rreze per te ngrohur shpirtin tim,
  Nje lule qe u vyshke duke ujitur me lote,nje urrejtje,nje mallkim per kete bote...
  Pyes veten... nga te shkoj... si t'ja beje,c'ka te mendoj...PSE TE ME NDODH MUA KJO?!
  Pse edhe une si moshataret e mia te mos gezoj,pse sote une te kem aq obligime,te rris vellaune dhe motren time...?
  Pse goja ime nuk do pershperis me dy emra,nene dhe baba... kurr me qane zemra...Pse akoma te jem me ata,kete fate une nuk e pata,Pse tani te me duken neten aq te gjata?!
  Pse kaq e rre te kem kaq obligime,Pse sote une te mos dua kete boten time?
  Pse sote jeten te mos ta kuptoj..dhe vdekjen me shum deshir ta kerkoj...?!
  Por perseri kthehem dhe mendoj:
  Kurr as vete Shekspiri nuk gjeti arsyen e te menduarit... do gjenkam une arsyen e te jetuarit!
  Porr kur Stereo Spase shkruajti romanin " PSE" - te shkruante te pakten vetem nje " SEPSE"
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Citim Postuar m par nga tetovarja87 Lexo Postimin
  JETA IME

  Nj e mjegull e rraluar leviz ngadal mbi qiellin tim... mbi boten e mallkuar.. mbi natyren,jeten,veten e hidheruar...
  Edhe toka rrenkon nga bara qe e rrendon...!
  Kjo natyr... !
  Dikur e bukur e tash e shemtuar... ne skuten e vete i ka mare qeniet,gjerat qe dikur e zbukuronin boten time...
  S'degjohet me cicerima e zogjeve ne pranveren e bukur, s'ndjehet aroma e luleve qe kishin arom te kendeshme,tani me degjohen ca rrenkime nga vuajtja,nje zhurme e vogel e loteve qe bien ketu mbi fleten qe une shkruaj,degjohet nje tik tak i zemres sime sa her qe ne shtepi,ne bote une kerkoj ata qe nuk i kam me pran....
  Nje mjegull e zeze ka kapluar qiellin tim,nje bote e pa shpirte,nje vuajtje pa mbarim...
  Nje erresir edhe ne diten time,nje diell qe nuk ka me rreze per te ngrohur shpirtin tim,
  Nje lule qe u vyshke duke ujitur me lote,nje urrejtje,nje mallkim per kete bote...
  Pyes veten... nga te shkoj... si t'ja beje,c'ka te mendoj...PSE TE ME NDODH MUA KJO?!
  Pse edhe une si moshataret e mia te mos gezoj,pse sote une te kem aq obligime,te rris vellaune dhe motren time...?
  Pse goja ime nuk do pershperis me dy emra,nene dhe baba... kurr me qane zemra...Pse akoma te jem me ata,kete fate une nuk e pata,Pse tani te me duken neten aq te gjata?!
  Pse kaq e rre te kem kaq obligime,Pse sote une te mos dua kete boten time?
  Pse sote jeten te mos ta kuptoj..dhe vdekjen me shum deshir ta kerkoj...?!
  Por perseri kthehem dhe mendoj:
  Kurr as vete Shekspiri nuk gjeti arsyen e te menduarit... do gjenkam une arsyen e te jetuarit!
  Porr kur Stereo Spase shkruajti romanin " PSE" - te shkruante te pakten vetem nje " SEPSE"
  Tetovare!Juve jeni vajze e re dhe duhet te jeni e mbushur me optimizem!Cfare nuk na ndodh ne jete...por me kurajo dhe me forcen e shpirtit do i perballoni te gjitha!Te perqafoj me shprese se shpresa do ju ktheje gezimin e larguar !

 17. #57
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,685
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  Citim Postuar m par nga pranvera bica Lexo Postimin
  Tetovare!Juve jeni vajze e re dhe duhet te jeni e mbushur me optimizem!Cfare nuk na ndodh ne jete...por me kurajo dhe me forcen e shpirtit do i perballoni te gjitha!Te perqafoj me shprese se shpresa do ju ktheje gezimin e larguar !
  Falem nderit shum teta Vera per fjalet...
  Por ........

  Kjo eshte ndjenja qe une kam,
  kjo eshte nje dhimbje per ata qe nuk kam me pran,
  E vetmja eshte fleta qe fjalet e mia mi kupton,'
  dhe nje pen nuk me pyet ej..c'ka po bene...
  pse shkruan keta fjale...te me gjykoj per c'do fjale...
  une permes hskrimit me vjen se dhimbjen e largoj,
  e JU (TETA VERA) me jepni shpresa te vazhdoj,
  kete kurre nuk u'a haroj...
  une edi se nje e ardhme me e mire do te vi,
  e di se nje diell do te shendris perseri,
  e di se bota ime do te ndryshoj,
  por me duket teper vone deri ne ate kohe...
  e s'mund me te duroj...


  " e ndjej se me eshte afruar fundi,
  e ndjej se me tutje nuk mundi,
  e ndjej se duhet te them lamtumire,
  por kure jetes mizore z'do i'a plotesoj kete deshire"
  Ndryshuar pr her t fundit nga tetovarja87 : 21-12-2009 m 18:29
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 18. #58
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  15-02-2008
  Vendndodhja
  Uskana Ilire
  Postime
  781
  Faleminderit
  0
  12 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Falem nderit shum teta Vera per fjalet...
  Por ........

  Kjo eshte ndjenja qe une kam,
  kjo eshte nje dhimbje per ata qe nuk kam me pran,
  E vetmja eshte fleta qe fjalet e mia mi kupton,'
  dhe nje pen nuk me pyet ej..c'ka po bene...
  pse shkruan keta fjale...te me gjykoj per c'do fjale...
  une permes hskrimit me vjen se dhimbjen e largoj,
  e JU (TETA VERA) me jepni shpresa te vazhdoj,
  kete kurre nuk u'a haroj...
  une edi se nje e ardhme me e mire do te vi,
  e di se nje diell do te shendris perseri,
  e di se bota ime do te ndryshoj,
  por me duket teper vone deri ne ate kohe...
  e s'mund me te duroj...  " e ndjej se me eshte afruar fundi,
  e ndjej se me tutje nuk mundi,
  e ndjej se duhet te them lamtumire,
  por kure jetes mizore z'do i'a plotesoj kete deshire"

  Tingllojn mire keto vargje shprese. Njeriu duhet te tejkaloje gjithe pengesat dhe te arrije atije ku duhet! E mira thone vjen ngadale ! Mos e humbni durimin, por kuptojeni Teta Vern qe sjell Pranvern!
  KOSOVA - SHENJA E SHENJT E SHQIPTARIS

 19. #59
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,685
  Faleminderit
  166
  171 falenderime n 123 postime
  Citim Postuar m par nga gjakushi Lexo Postimin
  Tingllojn mire keto vargje shprese. Njeriu duhet te tejkaloje gjithe pengesat dhe te arrije atije ku duhet! E mira thone vjen ngadale ! Mos e humbni durimin, por kuptojeni Teta Vern qe sjell Pranvern!
  Teta Veren e kemi Xhan...
  mua me vjen mire qe ne kete menyr e kam prane,
  por me te vertet jeta mua me eshte merzitur,
  endrat e mia me jan zvaritur,
  Ndoshta dielli do te lind dhe do perendoj perseri,
  Ndoshta lumturia per mua do te jete pa kufi,
  ndoshta buzeqeshja do me vjen perseri,
  keto jan shpresat qe une kam,
  ne zemren time te vetemet qe me rrine prane...
  sepse ne bote nuk thuan kote:
  Njeriu me shpresa jeton...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,865
  Faleminderit
  281
  178 falenderime n 145 postime
  Citim Postuar m par nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Teta Veren e kemi Xhan...
  mua me vjen mire qe ne kete menyr e kam prane,
  por me te vertet jeta mua me eshte merzitur,
  endrat e mia me jan zvaritur,
  Ndoshta dielli do te lind dhe do perendoj perseri,
  Ndoshta lumturia per mua do te jete pa kufi,
  ndoshta buzeqeshja do me vjen perseri,
  keto jan shpresat qe une kam,
  ne zemren time te vetemet qe me rrine prane...
  sepse ne bote nuk thuan kote:
  Njeriu me shpresa jeton...
  Faleminderit tetovare e embel!Shpresa vdes gjithmone e fundit!Te uroj fat tash e tutje!

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •