Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
  Antarsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  GJAKOVA CITY
  Mosha
  28
  Postime
  437

  Lepuri m i madh n bot


  Lepuri peshon 7.7 Kilogram, dhe vesht e tij jan nj 21cm t gjat.Gjigandi gjerman sht shum i madh pr racen e tij, t cilt zakonisht peshojn rreth 6 kg.

  Herman jeton n nj kotec t ndrtuar posarisht pr t posht nj lisi, ai ha pak m shum se 2 kg ushqim n dit.

  Lepuri gjigand, i cili jeton n Berlin me pronar Hans Wagner, gjithashtu pronari i jep nj shtes me vitamina pr t mbajtur at t shndosh. Lepuri Herman mund t jet m i madh n bot,ata mund t jetojn deri n 12 vjet.

  Marr nga : http://kuriozitet.blog.al/?p=215

 2. #2
  Medical Student Maska e Edmond.S
  Antarsuar
  10-09-2008
  Vendndodhja
  nightingale's Dorf
  Mosha
  28
  Postime
  734
  Bro,duket se eshte postuar ne vend te gabuar !

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Antarsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  Citim Postuar m par nga Edmond.S Lexo Postimin
  Bro,duket se eshte postuar ne vend te gabuar !
  Shiko temat pr rreth n kt nn forum, dhe prap t njejtn fjal do nxjerrsh nga goja ... !!!
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 4. #4
  Jeto qe te mesosh Maska e CuLi-GoaL
  Antarsuar
  08-11-2007
  Vendndodhja
  GJAKOVA CITY
  Mosha
  28
  Postime
  437
  Eh po ku mendoni se duhet te postohet ky lajm ky eshte nje kuriozitet prandaj ketu e ka vendin.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,121

  Thumbs up

  Citim Postuar m par nga CuLi-GoaL Lexo Postimin
  Eh po ku mendoni se duhet te postohet ky lajm ky eshte nje kuriozitet prandaj ketu e ka vendin.
  Mos e vri mendjen ca thote bota. Deng le t'ja bej komshia. Na ke mekur nga te qeshurat me kete teme plako.

  p.s Kur te dali ai lepuri tjeter me i madh se ky, d.mth ai 7.8 kilogramshi postoje sa me shpejte ketu. Te gjithe kemi nevoje te qeshim, dhe ti mo plak po bene nje pune te shkelqyeshme ne kete drejtim.
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 6. #6
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Nuk keni pare ne Lushnje juve se sa eshte Lepuri ndaj thoni se me i madhi qenka ne Gjermani.

  Se keni degjuar fjalen "ik tutje Loni se na shqeu lepuri" E pra, ne lushnje lepuri eshte kafshe e eger mishngrenese.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 7. #7
  ufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Antarsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Citim Postuar m par nga Apollyon Lexo Postimin
  Nuk keni pare ne Lushnje juve se sa eshte Lepuri ndaj thoni se me i madhi qenka ne Gjermani.

  Se keni degjuar fjalen "ik tutje Loni se na shqeu lepuri" E pra, ne lushnje lepuri eshte kafshe e eger mishngrenese.  ehhh cfare nuk permbajne malet e pyjet e Lushnjes, kafshe lloj lloj
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 8. #8
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Citim Postuar m par nga Mau_kiko Lexo Postimin
  ehhh cfare nuk permbajne malet e pyjet e Lushnjes, kafshe lloj lloj
  E Dio disse KUNG.. E KUNG FU.

  Gallate fare ai filmi.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •