Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-06-2008
  Vendndodhja
  neper bote
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Antivirus per Mac

  Dua te pyes te gjithe perdoruesit e Mac a i mbrojne kompjuterat e tyre dhe si mendojne a nevojitet nje antivirus apo antispyware ne Mac-un e secilit nga ju.Cili mendoni se eshte antivirusi dhe antispyware me i mire.
  Une vete perdor Norton AntiVirus 11.0 for Mac.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  A munde te kapesh ndonje virus ndonjeher ne mac?, un jo, dhe e kam fshi krejt kete nortonin sepse edhe un e kisha por mu duk vetem procesojke pa nevoj, kam be update ne 10.5.7 dhe skam fare antivirus.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-06-2008
  Vendndodhja
  neper bote
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Njehere kur shkarkoja nga LIMEWIRE me ka kapur disa viruse dhe njehere tjeter kur kam perdorur flashin e nje shoku ka kapur disa viruse.Kjo eshte arsyeja qe une mendoj se eshte i nevojshem.Se sa te demshem ishin ata viruse nuk e di por mendoj se cdo OS ka te meta.

 4. #4
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  nuk ke viruse akoma, kėshtu qė rri rehat.. viruset t'i ka kapur sepse nė njė farė mėnyre e ke futur vetė nė mac atė virus (qė funksionon vetėm nė windows) dhe OS X i ruan filet e windows, por nuk ėshtė se viruset janė tė ekzekutueshėm, dhe kur atė kartelė e kopjon sėrish nė ndonjė usb, mac e kopjon virusin sepse e njeh thjesht si njė file (virusi nuk paraqet ikonė programi, vetėm ikonė terminali, por vetė terminali nuk e ekzekuton kurrė sepse nuk e njeh)

  fli gjumė dhe ca kohė dhe mos ngadalėso kompjuter kot me antivirus
  Prektora

 5. #5
  Manchester United Huligan Maska e iBeSS
  Anėtarėsuar
  16-09-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  34
  Postime
  7
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cool

  Citim Postuar mė parė nga cvcx Lexo Postimin
  A munde te kapesh ndonje virus ndonjeher ne mac?, un jo, dhe e kam fshi krejt kete nortonin sepse edhe un e kisha por mu duk vetem procesojke pa nevoj, kam be update ne 10.5.7 dhe skam fare antivirus.
  ka sh pak viruse per MAC,por te pakten ne internet ne faqet ku shqiptaret navigjojne normalisht nuk mund te infektohen kurrsesi...10.5.7 ka bere mjaft arnime te versionit me pare dhe se shof te domosdoshme perdorimin e nje mjeti cfaredo mbrojtes...

  vecse i domosdoshem eshte nje Firewall i mire si prsh Little Snich sepse linjat e internetit ketu ne Bagdat [tirane] jane shared per cdo abonent familjar dhe mdun te futen ne pc te vjedhin materiale.
  Love makes the world go round? Not at all, Whisky and vodka make it go round twice as fast!!!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Anėtarėsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 16 postime
  mac'sat jane worth every penny. as dhe nje problem s'te japin, as viruse, asgje. bli nje mac e shpeto nga hallet me kompjutera.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •