Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-06-2008
    Vendndodhja
    neper bote
    Postime
    42

    Antivirus per Mac

    Dua te pyes te gjithe perdoruesit e Mac a i mbrojne kompjuterat e tyre dhe si mendojne a nevojitet nje antivirus apo antispyware ne Mac-un e secilit nga ju.Cili mendoni se eshte antivirusi dhe antispyware me i mire.
    Une vete perdor Norton AntiVirus 11.0 for Mac.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    A munde te kapesh ndonje virus ndonjeher ne mac?, un jo, dhe e kam fshi krejt kete nortonin sepse edhe un e kisha por mu duk vetem procesojke pa nevoj, kam be update ne 10.5.7 dhe skam fare antivirus.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    28-06-2008
    Vendndodhja
    neper bote
    Postime
    42
    Njehere kur shkarkoja nga LIMEWIRE me ka kapur disa viruse dhe njehere tjeter kur kam perdorur flashin e nje shoku ka kapur disa viruse.Kjo eshte arsyeja qe une mendoj se eshte i nevojshem.Se sa te demshem ishin ata viruse nuk e di por mendoj se cdo OS ka te meta.

  4. #4
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    nuk ke viruse akoma, kėshtu qė rri rehat.. viruset t'i ka kapur sepse nė njė farė mėnyre e ke futur vetė nė mac atė virus (qė funksionon vetėm nė windows) dhe OS X i ruan filet e windows, por nuk ėshtė se viruset janė tė ekzekutueshėm, dhe kur atė kartelė e kopjon sėrish nė ndonjė usb, mac e kopjon virusin sepse e njeh thjesht si njė file (virusi nuk paraqet ikonė programi, vetėm ikonė terminali, por vetė terminali nuk e ekzekuton kurrė sepse nuk e njeh)

    fli gjumė dhe ca kohė dhe mos ngadalėso kompjuter kot me antivirus
    Prektora

  5. #5
    Manchester United Huligan Maska e iBeSS
    Anėtarėsuar
    16-09-2009
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    7

    Cool

    Citim Postuar mė parė nga cvcx Lexo Postimin
    A munde te kapesh ndonje virus ndonjeher ne mac?, un jo, dhe e kam fshi krejt kete nortonin sepse edhe un e kisha por mu duk vetem procesojke pa nevoj, kam be update ne 10.5.7 dhe skam fare antivirus.
    ka sh pak viruse per MAC,por te pakten ne internet ne faqet ku shqiptaret navigjojne normalisht nuk mund te infektohen kurrsesi...10.5.7 ka bere mjaft arnime te versionit me pare dhe se shof te domosdoshme perdorimin e nje mjeti cfaredo mbrojtes...

    vecse i domosdoshem eshte nje Firewall i mire si prsh Little Snich sepse linjat e internetit ketu ne Bagdat [tirane] jane shared per cdo abonent familjar dhe mdun te futen ne pc te vjedhin materiale.
    Love makes the world go round? Not at all, Whisky and vodka make it go round twice as fast!!!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e ChuChu
    Anėtarėsuar
    03-06-2002
    Vendndodhja
    nyc
    Postime
    3,400
    mac'sat jane worth every penny. as dhe nje problem s'te japin, as viruse, asgje. bli nje mac e shpeto nga hallet me kompjutera.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •