Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Antarsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime n 104 postime

  Pastio me djath.

  Pr 4-5 persona duhen:
  Makarona 300 gram, vez 2 kokrra, djath 100 gram, qumsht 1 e 1/2 filxhan aji, krip, piper, gjalp e djath kackavall t grir 1 lug gjelle.
  Makaronat spageti ziejn n uj t vluar me krip pr 10-15 minuta. Kullohen, shplahen,kullohen prsri mir dhe hidhen ne tav, shtohen djath i bardh i thrmuar, nj pjes e gjalpit, vez, pak qumsht, piper i zi dhe t gjitha kto przihen mir, shtrohen n tepsi t lyer me yndyr, prsipr hidhet salc bardh, sprkatet me gjalp e djath kackavall dhe piqet n furr pr 25-30 minuta

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Pastico me djathe

  Makaronat spagheti te trasha me vrime zjejne ne uje te valuar me kripe per 10-15 minuta. ( duan me pak kohe se makaronat e zakonshme ne menyre qe te mos behen qull)
  Kullohen, shpelahen perseri dhe hidhen ne tave, shtohet djathe i bardhe i thermuar, nje pjese e gjalpit, veze, pak qumesht, piper i zi e te gjitha keto perzihen mire dhe shtrohen ne nje tepsi te pyer me ynryre. Persiper hidhet salsa beshmel, sperkatet me gjalpe e djathe e kackavall dhe piqet ne furre per 20-30 minuta ne nje temperature 350 grade.

  4-5 persona duhen
  makarona 300gram, 2 kokrra veze, djathe i bardhe 100 gram 1 1/2 filxhan caji me qumesht, kripe, piper, 2 luge gjelle me gjalpe, 2 luge gjelle me mjell dhe kackavall i grire nje luge gjelle.

  Kenaquni tani.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-04-2003
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  me ka marre malli shume per pastice.nena ime e gatuante te persosur pasticen.

 4. #4
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Degjova qe ju Korcaret beni edhe pastice me Kos. Keni ndonje recete te tille qe ta provojme dhe ne te tjeret ?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Citim Postuar m par nga Gjallica
  Degjova qe ju Korcaret beni edhe pastice me Kos.
  behet byrek pastaj.....lol,

  Pasticja po s'pati copat e djathit, aha s'quhet pastice. a Nese qu, kos ate kremin qe i hiqet pastices persiper ne disa raste?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #6
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Lol edhe mua mu duk pak si absurde, prandaj po pyes kto qe e dijne Edhe pse parandjenja ime me thot qe s'do e pelqej lol

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime
  Ne fakt Kremi qe i hidhet siper pastices behet me kos dhe me veze, tani mu kujtua. Por perberesit e tjere te pastices nuk ndryshojne.

  Gjithsesi eshte shume e shijshme, ta dijsh.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Era1
  Antarsuar
  19-12-2004
  Postime
  1,307
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Kremi qe i hidhet pastios lart quhet beshamel.
  Firma ime eshte : SHQIPTARE

 9. #9
  i/e larguar Maska e Gjallica
  Antarsuar
  26-12-2002
  Vendndodhja
  My MinD iS yOuRs...YoUr HeArT iS mInE...!
  Postime
  598
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me nje fjal, ne kte rast kosi zevendeson qumshtin?

 10. #10
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Gjallice dhe ti sa piet , bej 2 pastice nje me kos nje me qumesht dhe kush te pelqeje haje .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 11. #11
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Pastico me kima

  Per 4-5 veta:
  makarona 400g
  gjalpe 3 luge gjelle
  qumesht 1 gote uji
  mish i grire 1 filxhan caji
  qepe 1 kokerr
  veze 2 kokrra
  kripe, piper

  Pergatitet njesoj si pasticoja me djath, po ne vend te djathit i hidhet kima
  God is coming and SHE is mad

 12. #12
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga MiLaNiStE
  Pastico me kima

  Per 4-5 veta:
  makarona 400g
  gjalpe 3 luge gjelle
  qumesht 1 gote uji
  mish i grire 1 filxhan caji
  qepe 1 kokerr
  veze 2 kokrra
  kripe, piper

  Pergatitet njesoj si pasticoja me djath, po ne vend te djathit i hidhet kima
  LoooooooL Milaniste,kam ne plan per te hapur nje kopesht me drek,si thua do vish te te punesoje aty

  P/s me pelqejne gocat qe ne moshe fare te re fillojne te gatuajne.
  Feel the pump √

 13. #13
  ne krahet e zemres time Maska e LOTI_NE_SY
  Antarsuar
  24-04-2006
  Vendndodhja
  brenda ne shtepi edukoj dy arushet e mij us
  Postime
  105
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  milaniste pershendetje ...kam gatuar pastico po jo me qep dhe me mish e mesova dhe nje pastice te re ...po e provoj njeher ...po mos me del llazanj ....sepse ska ci stix..po ka djath te bardh  .....ME TRUP NE AMERIK ....
  ..NE VLOR JAM NE ENDRRA...
  ~PERDITE~

  .....KUSH JE TI MORE BURRE ......
  Ndryshuar pr her t fundit nga LOTI_NE_SY : 15-05-2006 m 19:29

 14. #14
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  gabi kom edhe un i ven per sekretar do vih lool
  ps. ti i ke qef gocat ne pergjithsi lol

  loti_ne_sy un e kom provu eve del sh e mir ne fakt duket pak si lasagna se un i hedh djath siper ka mo sh shije kupto :PP biles di edhe nje lloj tjeter pastico qe osht me pet byreku ate nuk e kam provu kshuqe se di sa e mir osht po e deshe ta qis
  God is coming and SHE is mad

 15. #15
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Antarsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pasticen qe boj un se bo njeri ne bote!


  Na fakt nuk perdor nai gramature, po se si me vjen aq mire se di !

  Mbase ka te boj shume dashuria me te cilen e e boj!

 16. #16
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  ou ou se kom provu un pasticen ne fjal. uaj not???
  God is coming and SHE is mad

 17. #17
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga MiLaNiStE
  gabi kom edhe un i ven per sekretar do vih lool
  Huhhhhhhhhh me pelqen,pse jo!

  P/S e di ti ca pune bejn sekretaret ne pergjithsi
  Feel the pump √

 18. #18
  Perjashtuar Maska e romeoOOO
  Antarsuar
  27-08-2005
  Postime
  1,543
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po mduket se ka me ardh shefja e madhe ene ka me na bo pastico ajo mrapa!

 19. #19
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Antarsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  Vallahi kam nje uri tani ne oren 5 te mengjesit qe ca te them.Po qefi ma ka te haja nje byrek me spinaq dhe ndonje got dhall te ftohte nga pas
  Feel the pump √

 20. #20
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Antarsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dnde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  gabi jojo te du sekretar per shkresa :P zevendes sekretar kom romeon looool
  God is coming and SHE is mad

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Biskota me Djath
  Nga CuLi-GoaL n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 11:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •