Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  41
  Postime
  326

  Dokumentaret "Mondo"

  Kot per kuriozitet, shef njeri nga keto dokumentaret?

  Per ata qe nuk e dine, Mondot jane dokumentar manipulues, qe shfaqin gjerat e cuditshme ne bote, tradita, zakone etj dhe zakonisht e kane komentiin shume cinik ose per te qesh

  Kush tjeter vetem italianeve ne vitet '60 mund te prodhonin keshtu filmash )

  Disa nga dokumentaret qe kam pare un jane

  Mondo Cane (qe i dha emrin zhanrit)
  Mondo Cane 2
  Africa Addio (ky eshte aq i bukur sa dhe eshte i dhimbshem)
  Addio Zio Tom

  Komente?
  NeverAgainVolunteerYourself

 2. #2
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  tmira jan po ne DokuFest ka pas qesi dokumentar edhe shum tė tjer!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •