Close
Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 196
  1. #161
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga Zarushja Lexo Postimin
    Jo,per Washingtonin e kam fjalen , tupe
    Hahahahah tupe
    Jetė e rėndė.......!!!

  2. #162
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  3. #163
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga Hyllien Lexo Postimin
    Pa argumentohe kėtė si ėshtė e mundur ? tė paktėn 5 bilion njerėz nuk agjerojnė, pėrse na bashkonka me Serbėt dhe Grekėt ? Keni filluar dhe soji juaj propagandė antishqiptare por nga krahu tjetėr. Njėri thotė Shqiptarėt musliman janė Turq, tjetri(ju pra) thoni Shqiptarėt jomusliman janė Serb. Pra ti, Olsi dhe gjithė jashtėqitja e kėsaj natyre faktikisht po thotė tė njėjtėn gjė qė thotė Serbi, vec se as ai nuk guxon ta thotė troc "Krishteri i shqiptar s'ėshtė Shqiptar" sepse shembujt historikė tė klerit Katolik e krahut Orthodoks me nė krye Nolin e shumė tė tjerė janė problem pėr cėshtjen e tij. E cfarė bėn ? Fut juve qė ta kryeni kėtė punė vetė.

    Loja juaj kuptohet me km larg, jeni shumė tė parashikueshėm dhe tragjik nė tė njėjtėn kohė nė ato qė mundoheni tė kryeni.
    ...shqipe,

    perpjesetimet behen keshtu:

    ...nga "agjeruesit" mbi rruzull, nder muslimant 90% e tyre agjerojn, ngase secila "fe" e ka ne traditen e vete nje forme te abstenimit....pastaj i ngren perpjesetimet ne "fete" tjera, dhe i krahason mes veti....kuptohet, nese detyrimisht te shfaqet ndonje nevoje per te argumentu nepermjet te krahasimit.

    Ne pergjithesi "instiknti" qe detyron "mendjen" te beje krahasime ndermjet "popujve" apo "ideologjive" apo "kulturave" per te treguar superioritetin e njeres ane karshi tjetres, dhe me kete per te vertetuar poziten e vetvetes, eshte ne islam me intenzitet me te ulet krahas jomuslimaneve.......islami nuk i kushtezon besimtaret te kujdesen per potence materiale/ideologjike karshi tjereve, por detyrimisht vetem karshi "vetvetes".....pra, islami urdheron ne permiresim te vetvetes, jo ne spikatje per te shfaq dobesite e tjetrit....dmth. sjellja jashta mesimeve islame eshte instinkt i ulet dhe ne nje forme i ngjajshem me ate te kafsheve....

    Me se miri kjo shihet ne ideologjine komuniste, ku psh. ne fushen e sportit (e cila eshte e predestinuar per shfaqje te dobesive te tjetrit, a nuk eshte i dyti humbesi i pare ???) eshte treguar jashtzakonisht reptesi e madhe ndaj atleteve, qe patjeter dhe per cdo kusht te jene me te mire se tjeret, psh. me te mire se "kapitalistet".....dhe ne rast fitorje, cka ???

    Per tu perqendruar ne thelbin e kesaj vjelljes sime dua me pak fjale te them se, islamit nuk i hin ne pune, kush agjeron dhe kush nuk agjeron...edhe nese 1 individ mbi rruzull te agjeronte, islami detyren e vet e kish kryer me "sukses te shkelqyer"....andej, i nderuari hyllien, ne te ardhmen nuk ka nevoje te humbim kohe ne konverzacione te kesij llojo, ngase e ka te njejten vlere si medaljet e arta olimpike per "shtetin"........te mundohena te fitojm medalje te arta "per vetveten", ngase ketu e ka patur Zbuluesi meselen me neve....

    tung

    PS:
    ....pse mendon se "loja e juaj" (kush jane ata ???) kuptohet larg ???....kane nevoje muslimanet te "mshehin" dicka, e goja ju kuptohekan planet ???

    O njerez, pse mor me kaq komplekse ???.....aiiiii, mosni mor se jeta eshte ashtu keshtu e rrende, mos e rrandoni pa piken e nevojes pashi zotin...
    albanish by nature

  4. #164
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Paj mos argjerimi i Shqiptarve i bashkon me shume me Amerikanet dhe Europjanet ( CLIRIMTART E SHQIPTARVE )
    .
    ...pse, a nuk agjerojn amerikanet dhe europjanet ???....edhe ata jane nga i njejti "brum" apo ???

    tungi
    albanish by nature

  5. #165
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga ismani Lexo Postimin
    por ato jan satanat pervec fmive te vegjel ato cka bejne udhtim te semureve pleqeve etj
    Tipi si ty, ore i mjer, mė bėnė qė t`i them vetes; "ik, ore Sami, se vetem sa turpėrohesh edhe mė shumė, kur mendon se je musliman".

    Po ti, ore djali i mirė, e pa mendje hiq, bile mos fol/shkruaj fare, aman...( lexo e mėso)

  6. #166
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    ...pse, a nuk agjerojn amerikanet dhe europjanet ???....edhe ata jane nga i njejti "brum" apo ???

    tungi
    PO qysh jo Amerikanet dhe Europianet ramazanit funin ja qesin lol
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  7. #167
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    PO qysh jo Amerikanet dhe Europianet ramazanit funin ja qesin lol
    ...a sa her te kam than mos e rras prapanicen aty ku maten bibilushat se mund me e ngran njo pa kujtu....e sheh si te del puna ndryshe....

    tung
    albanish by nature

  8. #168
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    Pershendetje te gjith ata qe agjerojnm duke u uruar qe Zoti te na pranoj agjerimin dhe te na lehtesoj...

    vertet mire eshte duke shkuar,elhamdulilah,ky muaj eshte muaji me i bukur gjate tere vitit...


    pershendetje dhe per ata qe ofendojn ne kete tem,por njeriu qe vetes i thot njeri,se bene kete gjo...


    dhe: alnosa me ra ne sy nje postim i yty,mire te kishte thene mia,kete muaj edhe po deshte smund te mbash diet,rim pa buk,uje,tere diten,por iftarin-darken pra e kemi te mire,per neve kete muaj c'do darke eshte Bajram,por,as per te shktuar ne pesh,nuk shtojm,te besohet se tere diten rrish pa buk dhe uje,dhe perseri ne mbremje nuk han aq sa mendon,sa per ne 5 te mengjesit,ushqehemi me gjera te lehta.....se kemi fare problem....

    Lumet na qe jemi musliman,lumet na qe e arritem edhe kete muaj....

    respektet e mia....
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  9. #169
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anėtarėsuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Jo


    Pershendetje

  10. #170
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar mė parė nga Zarushja Lexo Postimin
    Jo,per Washingtonin e kam fjalen , tupe
    Edhe pse me paske share ,une ta fali sepse e di shpirtemadhesine tende si femer islame,dhe me kete rast dua te te falenderoj ne emer te te gjithe meshkujve te familjes sime qe per hater te tyre je mbuluar,keni altruizem se jo mahi

  11. #171
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anėtarėsuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    ...a sa her te kam than mos e rras prapanicen aty ku maten bibilushat se mund me e ngran njo pa kujtu....e sheh si te del puna ndryshe....

    tung
    Vyn shkenc Islamike met kuptu ty, lidhmi tojat e kpucav dud e mshele gojen se sje ti per me fol ma shum, ski kapacitet trunor per ma shum.
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  12. #172
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    44
    Jo aspak

  13. #173
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Vyn shkenc Islamike met kuptu ty, lidhmi tojat e kpucav dud e mshele gojen se sje ti per me fol ma shum, ski kapacitet trunor per ma shum.
    ...per me komuniku me teje mjaftojn vetem tingujt trupore, fatkeqsisht nuk eshte teknollogjia aq e avancuar qe kjo te funkciononte nepermjet te internetit....


    tungi
    albanish by nature

  14. #174
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Edhe pse me paske share ,une ta fali sepse e di shpirtemadhesine tende si femer islame,dhe me kete rast dua te te falenderoj ne emer te te gjithe meshkujve te familjes sime qe per hater te tyre je mbuluar,keni altruizem se jo mahi
    ....o, eni e paska gjet butonin "on" ne kompjuter.....urime eni, urime te perzemerta....

    tungi
    albanish by nature

  15. #175
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    nuk dij cfar dreqin kan keta shkijet e forumit qe nuk e mbyllin halen(qenefin) me modern WC-n e tyre!

    hecni more ne tema tjera keni mjaft hapesire per te nxjer flliqesirat qe ua prishen barkun ter jetes,e shihni se kjo teme eshte per ramazanin dhe muslimanet,sdij pse i fusni turijnt ku sduhet?apo jeni mesuar te rasni hundet gjithkund?

    Une kur shoh nje titull te nje teme,nese kam lidhje me ate teme kyqem,nese jo as qe klikoi aty,kjo teme qe ne fillim titullohet a do agjeroni muajin e bekuar..kjo sdomend se eshte pyetje per muslimanet,e ju si jo musliman cfar kerkoni te hyny ketu? hecni more ndytesira te cfardo lloj tipi qofshi,ikni larg,rini ne ndonje skaj ku sju sheh askush se na qelbet me pislleqet e juaja,mjaft me,keni pak edukate shtepiake apo jeni rrit rrugeve duke luajtur lojen e bythverdhit?
    Jetė e rėndė.......!!!

  16. #176
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    nuk dij cfar dreqin kan keta shkijet e forumit qe nuk e mbyllin halen(qenefin) me modern WC-n e tyre!

    hecni more ne tema tjera keni mjaft hapesire per te nxjer flliqesirat qe ua prishen barkun ter jetes,e shihni se kjo teme eshte per ramazanin dhe muslimanet,sdij pse i fusni turijnt ku sduhet?apo jeni mesuar te rasni hundet gjithkund?

    Une kur shoh nje titull te nje teme,nese kam lidhje me ate teme kyqem,nese jo as qe klikoi aty,kjo teme qe ne fillim titullohet a do agjeroni muajin e bekuar..kjo sdomend se eshte pyetje per muslimanet,e ju si jo musliman cfar kerkoni te hyny ketu? hecni more ndytesira te cfardo lloj tipi qofshi,ikni larg,rini ne ndonje skaj ku sju sheh askush se na qelbet me pislleqet e juaja,mjaft me,keni pak edukate shtepiake apo jeni rrit rrugeve duke luajtur lojen e bythverdhit?
    te lumt goja!

  17. #177
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Nese tema do ishte vetem per muslimanet atehere eshte hap gabim ketu ku eshte hap se u jep mundesi te gjitheve te marrin pjese.
    Sa mire krenoheni ju qe 90% e Kosoves e 70% e Shqiperise na jane te ashtquajtur musliman dhe kerkoni ta quani Shqiperine e Kosoven Islamike, por kur perballeni me kete perqindje te larte ''muslimanesh'' ne debate kerkoni largimin e tyre.
    Po te ishte hap ne nenforumin musliman jam e sigurt qe nuk do kishte perfunduar tema ketu ku ka perfunduar.

    Jeni vet ju me me ato qe shprehni qe i nxisni me shume jomuslimanet te vijne ne kete teme. Po ti quani shqiptaret qe nuk agjerojne serb e grek normal qe duhet te prisni reagime kundershtuese e te papelqyeshme.

    Se kuptoj kete pyetjen gjithsesi. Ketej thoni qe muslimani e ka te detyruar agjerimin e ketej pyesni a do agjeroni? Si pyetje retorike po me duket.

    Agjerim te mbare gjithe muslimaneve te ndershem.
    Feelings change - memories don't.

  18. #178
    Citim Postuar mė parė nga Mr Zeid Lexo Postimin
    Nuk e kuptoj perse duhet ne ironizosh muslimanet, kur ata jane ne hesapin e tyre,dhe ne muajin e shenjt te ramadanit, por me e keqa kur ti je vet muslimane...
    Cnjeri i ulet dhe cmikrob i keq eshte nje njeri kur shkon dhe ngacmon besimtaret kur ata jane ne kohen e adhurimit..
    Te kame vene re kur dikush te ofendon, ti fillon e quravitesh...
    Sikur te vij un ne shkoder, dhe te ngacmoj rruges me fjal nga me fjyeset, si do te dukej????
    Te pakten un do kisha burreri, dhe do ta beja ne sy, jo si ti mbas pc..
    a je kaq e zonja sa tju a thoshe muslimanve ne sy keto???
    Me thene te drejten, po mendoja a te te ktheja pergjigje apo jo, per faktin e thjeshte sepse ti nuk e meriton te te citoj une, sepse te bej nder. Por nuk po e bej per ty, por le te themi qe me ngacmuan keto dy fjalite qe t'i theksova, sidomos aty dy te fundit.

    E para e punes, nuk e kisha me ty ate citim, por me duket shume qesharake, qe njerez qe te pakten kane minimumin e intelektit, te ecin ne kete vije arsyetimi kaq absurd, si psh nuk pi coca cola se e prodhojne cifutet, e perralla te tilla. Psh po microsoftin pse e perdorni ju, nga cifutet eshte, madje tani je ne Ramazan dhe perdor shpikjet e cifuteve? E sheh, sa llogjike ka kjo? Une nuk ngacmoj besimtaret musliman, por ironizoj raste te tilla, qe ti e disa te tjere i beni dhe me keto sjellje ulni edhe vete fene tuaj, qe ironikisht i bie qe une tani indirekt po mbroj nje komunitet fetar nga vete ca idiote qe jane pjese e nje komuniteti, kupton ndopak?
    Tjeter, nuk kam si ngacmoj, kur une vete kam qene nga ata njerez qe kane mbajtur Ramazan (edhe pse si nje jofetare, por per faktin qe e kam shpjeguar, si nje menyre qe te njoh sa durim kam, qe te perjetoj edhe une ate qe perjetojne miliona njerez qe vuajne nga varferia kur rrine pa ngrene se nuk kane kushte etj etj), e qe ta dish ti, dy vite rrjesht me ka qelluar qe te jap edhe provime kur kam qene agjerueshem, dhe nuk jam penduar hic.

    Sa per ate, qe me thua a kam guxim t'i them ne sy - une ne 'sy' t'i thashe, aq me teper qe keto qe i them tani, u'a kam thene muslimaneve prej vitesh ne sy, madje edhe profesorave te mi kur kam qene ne kolegj. E, ne ate kohe, kur une beja pyetje mbi kete fe, lexoja, nxirrja konkluzione, e perballesha me profesorat e fese ne gjimnaz kur kam qene, ti ma do mendja do kesh qene duke kapur macen nga bishti, prandaj edhe ke kaq llogjike.

    Shiko sa bukur e thua nje here, une te pakten kam burreri te te fyej, e si te mos mjaftonte me quan mikrob te zi, dhe se po te ishe ne shkoder do me fyeje e ngacmoje po te me kishe perballe... Je i sigurte per kete? S'ma ha mendja; do thoje edhe ti si vellezerit tu kur me shohin kur kaloj rruges me fjale : mashallah, c'a ka fale Zoti, Zoti te ruajt etj etj

    O zeid, mos le nam!

    Tani kaq si perfundim, se e di qe sikur ta zgjas me shume, ti prap nuk kupton, dhe po e mbylli me nje Urim per ata qe besojne sinqerisht me zemer te paster tek nje Krijues, (pak rendesi ka per mua se si e quani, rendesi ka te besosh) : Agjerim te lehte, dhe mos mbani ate friken "apo m'a pranon Zoti", sepse Zoti 'pranon' cdo gje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 05-08-2011 mė 18:56

  19. #179
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    yes maj yes, sa do si intelektuale te hiqesh, llogjika jote duket qe nuk e ka fuqine te tille, kjo shifet qarte nga shkrimet e tua.
    Maj yes, nuk ke llogjike arsyetimi ti, packa se ti kerkon te hiqesh si e zgjuar, ti mund te hiqesh e zgjuar budallenjve, dhe ker te korur sukses, por ne mes te te mencurve, ti ngelesh nje njeri i vogel, kjo duket nga kapaciteti qe ti ke maj yes...
    Nuk dua te futem ne te tella, sepse nuk ja vlet te lodhem me ty, por thjesh ti dukesh qe nga avantari jote se kush je. Nje femer intelektuale, kur nuk do tja lejonte vetes te saj nje avatar te tille, sepse ate lloj veshje vetem ato te tortuarit e mbajne...
    Menyra se si ti ystifikohesh perse i ironizon muslimanet, te jep pershtypjen sikur ti je nenpunese ne bashkine e ironizimit, kur thua, nuk kam se cfar te beje, sepse nuk i rezitova dot, a thua se e ke detyre te punes te ironizosh njerzit..
    Po kush je ti njeher qe ironizon njerzit xhanem!!!???
    Yes maj, qenke dhe e bukur pale, te ngacmokan meshkujt me fjal rruges, dhe ty te pelqen, hajde maj yes, hajde, sa e zgjuar dhe intelektuale je kur mburesh ne mari te tilla...
    Mr Zeid nuk eshte nga ata qe te lakmoj rruges femrat, sepse jame i kenaqur me caktimin e Zotit, por dhe nga ana morale nuk e poshteroj grun time, sa qe te lakmoj femrat rruges, sepse njeriu eshte njeri, dhe jo kafshe maj yes..
    Nuk dua te zgjatem me, por ajo qe te kerkojme, eshte ti lesh njerzit rehat ne jeten dhe besiminj e tyre, pa u grisur dhe ngacmuar me ata.
    Ose sic themi ne amerikonet dont brejk our .......
    ( po si tha,si tha ,un te bej nder ty kur te citoj, hakptu)
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mr Zeid : 06-08-2011 mė 00:47

  20. #180
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Zeid je shume prepotent ne bisede.Si musliman qe je duhet te jesh me modest me njerzit.Zoti e ka ndaluar kete ne Kuran 31:18.
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •