Close
Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 196
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Preng Sherri
    Anėtarėsuar
    19-02-2007
    Postime
    1,274
    Citim Postuar mė parė nga presHeva-Lee Lexo Postimin
    ec shko ngjyros vez
    edhe une 2 po ti jap qoja papes
    ups harrova nuk jan pashket tash
    majmun
    Pa ja dėrgoj n'lesh papės; po i ndali pėr vete qy!
    Po hiquni budallakive tė njeriut i cili ka pall sa ka mujtė e ka bė qejfė si askush para tij e sot nė kohėn kur njeriu ikė nė hėnė pėr pushime fisi i kurejshėve primitiv nga vinte hypesi i fatishes aishe akoma me budallakit e shekujve tė kaluar!
    hani buk sa t'mundi e rrasni fasule por mos shkoni pas ngrėnjes sė groshės nė xhamij sepse ju rrok demek prapanica lyp t'lirohet!
    KURR' SHQIPERI S'KAM ME T'HARRUE
    EDHE N'VORR ME T'PĖRMENDĖ KAM!

  2. #42
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anėtarėsuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Mu mdhimbet vetja te rri gjith ato or pa ngrene e pa pir, sidomos ne gjith kte vap ...
    Really Dude... Get A Life!!!

  3. #43
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anėtarėsuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    Kysmet me ndihmen e Allahut , agjerim te leht te gjith Muslimaneve
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  4. #44
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar mė parė nga Midja Lexo Postimin
    Agjerimi esht me mundesi Mjeksia,kush mundet... rri 7 ore ne kemb e agjero kjo asht e pamundur ,per vete po flas .
    ku esht muaj i madherueshem e kem obligim qe tu ndihmojm edhe te varferve ,ket mundohem ta bej sa me shume edhe nese nuk agjeroj bile ju hjek iftarin disave,apo e kam gabim??.

    Kjo behet nese je semure, shtatzene ose ke femijen ne gji.Nuk agjeron ne ramazan por agjeron me mbrapa.Nese semundja zgjat deri ne vitin e ardhshem te ramazanit atehere duhet te ushqesh nje varfer cdo dite por nese semundja sherohet ose femija gjirit rritet dhe fillon dhe ha ushqim atehere duhet te agjerosh.

    Dikush pyeti per moshen e agjeruesit.Obligohet njeriu kur hyn moshen e pubertetit femres kur i vijne te permuajshmet ndersa mashkulli kur fillon dhe ejakulon.Ne kete moshe njeriu fillon dhe merret ne pergjegjesi per veprat e tij para kesaj moshe ai eshte i arsyetuar tek Zoti per veprat e tij.
    "Shoku Mjekesise"

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga Mjekesia Lexo Postimin
    Kjo behet nese je semure, shtatzene ose ke femijen ne gji.Nuk agjeron ne ramazan por agjeron me mbrapa.Nese semundja zgjat deri ne vitin e ardhshem te ramazanit atehere duhet te ushqesh nje varfer cdo dite por nese semundja sherohet ose femija gjirit rritet dhe fillon dhe ha ushqim atehere duhet te agjerosh.

    Dikush pyeti per moshen e agjeruesit.Obligohet njeriu kur hyn moshen e pubertetit femres kur i vijne te permuajshmet ndersa mashkulli kur fillon dhe ejakulon.Ne kete moshe njeriu fillon dhe merret ne pergjegjesi per veprat e tij para kesaj moshe ai eshte i arsyetuar tek Zoti per veprat e tij.
    Jo valla asnjeren nga keto si kam,por nuk mundem ,nejse i lumt ai qe munde ket nxet te rrij pa ngren e pa pir

  6. #46
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anėtarėsuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Citim Postuar mė parė nga Midja Lexo Postimin
    Jo valla asnjeren nga keto si kam,por nuk mundem ,nejse i lumt ai qe munde ket nxet te rrij pa ngren e pa pir
    Mide provoje njehere se mesohesh.Dy ditet e para jane pak te veshtira por ditet e tjera do i kesh pa problem vetem se merru me dicka mos e mbaj mendjen tek dollapi bukes.lol
    "Shoku Mjekesise"

  7. #47
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Mendon se duke dhen nje pergjigje te tille behesh aktiv/e ????
    Agjirim te mbare nqs agjiron.
    Ju falemnderit per Urimin qe ma ben.

    Nese je Muslimane, edhe une te uroj muajin e bekuar te Ramazanit.

    Edhe njehere, falemnderit.

    Ndrysho Firmėn

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e aadili
    Anėtarėsuar
    21-09-2006
    Vendndodhja
    Zürich
    Postime
    295
    Inshallah si gjithmonė. Tė gjithė atyre qė do tė agjėrojn Ju uroj agjėrim tė lehtė.

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-01-2008
    Postime
    383
    Citim Postuar mė parė nga heneu Lexo Postimin
    o shurdhani i ka lan 30 dite se 3dite jan ramazan ,po ai nuk ka ndegju mire ju ka duk se po thon 30 ne vend te 3dite
    Hahhahah e po na dika dikush se ki dagjeu aij mir se di kush ishte aij qe spaka digju mir po po naij bani naij ka shqiptar edhe ata.

  10. #50
    SHKOZA
    Anėtarėsuar
    28-08-2004
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    619
    Do te agjeroj me emer te allahut .

    SHKOZA nga Prizreni
    ATDHEU MBI TE GJITHA

  11. #51
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anėtarėsuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
    Postime
    7,750
    Agjerimin nuk e beje per tu lavderuar tek njeriu,dhe nuk ka nevoj te arsyetohem tek askush!Ky eshte nje obligim qe e bejm per Allahun!Edhe fet tjera i kan disa agjerime,por kuptohet ato ndryshojn!Allahu i ndihmoft te gjithe atyre qe agjerojn,perfshir edhe veten time!
    Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Goth_KiroL
    Anėtarėsuar
    21-08-2008
    Vendndodhja
    Kosove, Prishtine
    Postime
    16
    Jo faleminderit.

  13. #53
    Citim Postuar mė parė nga Midja Lexo Postimin
    Agjerimi esht me mundesi Mjeksia,kush mundet... rri 7 ore ne kemb e agjero kjo asht e pamundur ,per vete po flas .
    ku esht muaj i madherueshem e kem obligim qe tu ndihmojm edhe te varferve ,ket mundohem ta bej sa me shume edhe nese nuk agjeroj bile ju hjek iftarin disave,apo e kam gabim??.

    Pershendetje Midja


    Pasi i lexova shkrimet ketu deshta te ndalem te postimi jot e shpresoj se sma merr per te keq. Deshta te te them, mos e kufizo vetem me tre dite dhe qe ne fillim te thuajsh/planifikojsh se vetem aq do i agjerojsh, provo shto edhe disa dite tjere.

    Ti thua se punon 7 ore dhe je ne kembe, imagjino une kam punuar me orar 10- 14 ore ne dite, kam pas detyre me pergjegjesi ku nje gabim i vogel nga ana ime, do te perfundonte me pasoja fatale per tjeret. Eshte dashur cdohere te kem perqendrimin e duhur dhe mos flas fare per ngarkesen fizike dhe psiqike gjate orarit. Pas orarit punes me pritshin ne shtepi edhe obligimet familjare.
    E beja ashtu qe psh i agjeroja disa dite, nese e vereja nje dite se metevertete nuk mundem ta perballoj shkaku lodhjes dhe mungeses se perqendrimit, beja nje pauze e pastaj e vazhdoja perseri.

    Ta besoj se nuk eshte lehte, por agjerimi eshte edhe disciplinim per trup dhe shpirt. Provo ne fillim filloje me rradhe dhe po u ndjeve se metevertete nuk mundesh, bene nje pauze dhe pastaj e vazhdon perseri.


    Allahu na lehtesofte dhe pranofte agjerimin.

  14. #54
    Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
    Anėtarėsuar
    19-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Internet
    Postime
    408
    valla nuk e di a po a jo
    Kurrė mos thuaj kurrė.

  15. #55
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    JO.

    da haj dhe mish derri madje


  16. #56
    Cilat jane ato tre ditet qe eshte mire te agjerosh?

    Deri ne ca date duhet te agjerosh?

    Me falni nqs i keni thene me pare keto por u tregova pertace dhe nuk i lexova postimet e tjera.

  17. #57
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Cilat jane ato tre ditet qe eshte mire te agjerosh?

    Deri ne ca date duhet te agjerosh?

    Me falni nqs i keni thene me pare keto por u tregova pertace dhe nuk i lexova postimet e tjera.
    Kur pėrton ti lexosh mendon se do agjerosh Ē'tė duhet agjerimi, mbaj dietė pėr vete, pa lėre sakrificėn qė pėrralliset nėpėr libra

  18. #58
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar mė parė nga Enii Lexo Postimin
    JO.

    da haj dhe mish derri madje

    Sa vulgare qė je!

    Harram tu bėft qumėshti i nėnės

  19. #59
    Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
    Kur pėrton ti lexosh mendon se do agjerosh Ē'tė duhet agjerimi, mbaj dietė pėr vete, pa lėre sakrificėn qė pėrralliset nėpėr libra
    Shttttttttt ti Nje rruge e dy pune.

  20. #60
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Shttttttttt ti. Nje rruge e dy pune.
    Ah mė fal, e qepa unė Tani ti me rastin e agjerimit, do tė mėsosh trupin sesi tė rezisotj epsheve tė tė ngrėnit. Mjer ato njerėz qė kan neps, se do plasin vendit pėr ta provuar. Unė nuk agjeroj dot, kam frikė se nuk i rrezistoj dot tundimit tė ushqimit. Unė dhe njė fėmij tė shikoj me akullore nė dorė mė shkon syri direkte si grua shtatėzanė

Faqja 3 prej 10 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •