Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 196 prej 196
 1. #181
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  534
  Muslimane te dashur, beni mire t'iu shmangeni diskutimeve me provokuesit, sepse s'ka hajr prej bisedave te tilla. A nuk e kemi shembullin me te perkryer Muhammedin a.s., i cili na ka treguar shume kjarte se si te sillemi ne raste te tilla:

  ”Nese dikush fjaloset me ju apo ju sulmon, thuaj: une jam agjerueshem”

  Andaj ta praktikojme se bashku kete keshille profetike, te pakten gjate ketij Muaji te Bekuar.

 2. #182
  Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
  Anėtarėsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjenė, austri
  Mosha
  44
  Postime
  4,467
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin
  .......kur kaloj rruges me fjale : mashallah, c'a ka fale Zoti, Zoti te ruajt etj etj
  ...cdo krijese e Allahut eshte per Mashallah....mire, njera me shume ose me pak se tjetra.....apo, si tha nje komediante gjermane, te shemtuarit i thuan "vlerat e brendhsme jane ata qe cilesohen"....pra, pak a shume per secilin ka nje shprehje te pershtatshme te kulturuar....ne keto dite, Allahu ja u beft kabull, apo shqiperuar, ja u pranoft, Lutjet dhe Ibadetet ne kete muaj te bekuar....

  tung
  albanish by nature

 3. #183
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387
  Nuk do te agjeroj sepse muaji i ramazanit nuk te ndihmon asgje te Perendia.

  Muhamedi nuk ka qene profet, vetem njerezit e semure nga injoranca e besojne nje person pedofil barbar si profet.

  http://img232.imageshack.us/img232/3158/disco6ac.jpg

  Sahih Libri 008, Numėr 3310:

  Aisha (Allahu qoftė i kėnaqur me tė) dėshmoi: Apostulli i Allahut (paqa qoftė me tė) u martua me mua kur isha 6 vjeē, dhe u pranova nė shtėpinė e tij kur isha 9 vjeē.

  Sahih Bukhari Volumi 7, Libri 62, Numėr 64

  …qė profeti u martua me tė kur ajo ishte gjashtė vjeē, dhe konsumoi martesėn kur ajo ishte 9 vjeē, dhe ajo qėndroi me tė pėr nėntė vjet (dmth deri nė vdekjen e tij).

  Nese agjeroni se ky person ka urdheru te agjeroni, po i beni dem vetes dhe po e torturoni veten fizikisht e psiqikisht. Tung

 4. #184
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Nuk do te agjeroj sepse muaji i ramazanit nuk te ndihmon asgje te Perendia.

  Muhamedi nuk ka qene profet, vetem njerezit e semure nga injoranca e besojne nje person pedofil barbar si profet.

  http://img232.imageshack.us/img232/3158/disco6ac.jpg

  Sahih Libri 008, Numėr 3310:

  Aisha (Allahu qoftė i kėnaqur me tė) dėshmoi: Apostulli i Allahut (paqa qoftė me tė) u martua me mua kur isha 6 vjeē, dhe u pranova nė shtėpinė e tij kur isha 9 vjeē.

  Sahih Bukhari Volumi 7, Libri 62, Numėr 64

  …qė profeti u martua me tė kur ajo ishte gjashtė vjeē, dhe konsumoi martesėn kur ajo ishte 9 vjeē, dhe ajo qėndroi me tė pėr nėntė vjet (dmth deri nė vdekjen e tij).

  Nese agjeroni se ky person ka urdheru te agjeroni, po i beni dem vetes dhe po e torturoni veten fizikisht e psiqikisht. Tung
  Nuk e di se qfar kerkon ti ketu pse vall gjithkun i shtini hunt kjo tem eshte hap per musliman dhe jo per te krishter natyrisht per ju aishja ka qen nent vjeqe kur eshte martu Muhamedi podofil etj etj dhe une nuk pres nga ju qe ti qmoni sepse jeni te prirur vetem qe te ofendoni besimin islam qe te lartesoni besimin tuaj po per fat te keq nukjeni ka e shihni se vetem qka po e shkatrroni fen tuaj me gjera te tilla ,boll ma sepaku keni papk dinjitet pak rrespekt dhe mos i ofendoni gjat ketij muaji sepse nese ti je shqiptar ather ai eshte vellau yt dhe une sdi a ka ma keq se sa te poshtrosh dhe te ofendosh vellan tend

 5. #185
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,262
  Hiq nuk dyshoj se baben eke prift e nenen murgeshe
  Mbase tka pjell ne ndoj qosh te kishes nuk ta zem per te madhe per budallalliqet qe flet sepse ske pas kush me te eduku...qe ekisha nje pershtypje se ju kopilat jeni mete ditur..ama kot..me zhgenjyet ju kopilat e forumit,gjith nje fare e paskit siduket.
  Jetė e rėndė.......!!!

 6. #186
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-09-2009
  Postime
  142
  Citim Postuar mė parė nga Zarushja Lexo Postimin
  Kurse mos agjerimi me sebet e greket
  Mos agjerimi me amerikanet eurpianet australianet e me njerzit normale. as qe po dua te kem dicka te perbashket me turq e gabel e magjyp e me tjert qe i ke ti shume gjera te perbashketa e qe ndihesh krenare per kete
  kap sa te mundesh

 7. #187
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Anėtarėsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  914
  Agjerimi si edukues

  Ne vendet arabe u bene qindra protesta dhe manifestime u quajt pranvera arabe dhe nuk dogj nje dyqan apo prone private, Miliona njerez qe faleshin rrugeve edhe pse nuk kishte shtet ne momentet e protestes, kurse shiko ne Angli cbehet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ~Geri~ : 10-08-2011 mė 02:38
  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

 8. #188

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,794
  Jo!Nuk do agjėroj.

 9. #189
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Jo!Nuk do agjėroj.
  Pse kėshtu derbardhė . Apo:
  S mė ke kthyer pėrgjigje te kjo tema,jam nė ankth.


  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=137005
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 10. #190

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,794
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Pse kėshtu derbardhė . Apo:

  http://www.youtube.com/watch?v=X86S5oZzzh4


  S mė ke kthyer pėrgjigje te kjo tema,jam nė ankth.


  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=137005
  Right!Sick and Tired


 11. #191
  Comming home ? Ku comming,te unė s po vjen gjė . Ēupe...je;

  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 12. #192
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  1. Se kush agjėron dhe kush jo ėshtė ēėshtje personale dhe atė e bėn secili pėr veti e jo pėr tjerėt.

  2. Tema ka karakter fetar, mė saktėsisht ėshtė pėr vetėm pėr Muslimanėt ndėrsa ėshtė hapur tek votime dhe sondazhe?!

  3. Temė koti, do tė mbyllet sė shpejti.
  Sui generis

 13. #193
  OPENMINDED Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684

  Wink

  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  i knew there's come a time u'd hear me say, u're sick and tired!

 14. #194

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,794
  lol,no more comments!

 15. #195
  OPENMINDED Maska e land
  Anėtarėsuar
  12-12-2003
  Postime
  7,684
  wher da fook hav u been lol

 16. #196
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,713
  Postimet nė Bllog
  2

  Pėr: A do agjeroni muajin e bekuar te Ramazanit?

  Edhe pse e kam te veshtire, mendoj ta provoj te agjeroj keto dite, uroj tja dal.

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •