Close
Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 204
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Tok e qiell, krkoj

  Sot pata nj hall
  kisha nj problem,
  desha me't ringjall
  babush shpirti jem.

  Nata yje plot
  prtej tyre shikoja,
  syy mbushur me lot
  lutjen e thoja:

  Eja babi im
  m jep nj kshill,
  m merr n prqafim
  zemrn me ma kfill.

  Se shoku im thot
  babi kur t prqafon,
  mbushesh energji plot
  problemin e kafshon.

  Tok e qiell krkoj
  pakz ndihm babai,
  mami m kshillon
  por zemrs i duhet ai.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  mbretresh pa fron

  E bukur si hirush
  me ruaza n gush,
  me fjong n kok
  jam m e bukura n tok.

  Familjart n prgjithsi
  t bukurs si vejn kufi,
  mbretresh m thon
  pa pasur fron.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Shkopi magjik

  Cdo fmi n bot
  e dua, e kam mik,
  m lindi nj dshir sot
  ta kem shkopin magjik.

  Fjalt magjike i di
  Ba-BI-di,bu-Bi-Di-Bu,
  dua cdo fmiu
  asgj mos me i mungu.

  Do t udhtoja npr bot
  n mbrmje, e agim,
  do t zhdukja lot
  t'ju ipja zemrave shpres.

  Ba-Bi -Di, Bu -Bi-Di -Bu
  zemra ime sht magjike,
  cdo fmi n bot du
  t'jet mir t'm ket mike.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  vjeshta

  Un jam vjeshta
  n vazhdim n disa rreshta,
  ju tregoj me emocione
  kam shum profesione.

  Cdo her n shtator
  un bhem piktor,
  luaj me nuanca
  si miu dhe maca.

  jam dirigjent
  kam ern instrument,
  jap ritm non stop
  m mir se hip hop.

  Kreator jam o mik
  jap shiun pik-pik,
  edhe shiun konop
  edhe akull cop-cop.


  Mirpo n shtator
  e bj punn me zorr,
  ndihem keq vrtet
  kur thaj miliona flet.

  Punoj me shum zell
  askujt s'ja kam hell,
  pr m tepr premtoj
  gjithmon kshtu do t veproj.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  biblioteka

  Biblioteka sht dhom
  ku vetm libra gjen,
  me vite arom
  letre brenda ndjen.

  Libra me miliona
  njeri afr tjetrit rrijn,
  me temat nga ditt tona
  por edhe nga antika vijn.

  E presin dorn ti marr
  ti shfletoj me kujdes,
  s'ka nevoj pr orar
  mundesh n mbrmje e mngjes.

  Merr libra dhe i kthen
  ky sht rregull prher,
  nj fshehtsi zbrrthen
  tjetra t pret menjher.

  Biblioteka sht dhom
  e kndshme e mir,
  mbushur me arom
  kushkoj me dshir.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar m par nga fara Lexo Postimin
  Sot pata nj hall
  kisha nj problem,
  desha me't ringjall
  babush shpirti jem.

  Nata yje plot
  prtej tyre shikoja,
  syy mbushur me lot
  lutjen e thoja:

  Eja babi im
  m jep nj kshill,
  m merr n prqafim
  zemrn me ma kfill.

  Se shoku im thot
  babi kur t prqafon,
  mbushesh energji plot
  problemin e kafshon.

  Tok e qiell krkoj
  pakz ndihm babai,
  mami m kshillon
  por zemrs i duhet ai.
  Sikur te ishte e mundur,kjo asgje sdo doja

 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Qielli yje plot

  Natn hapa dritaren
  qiellin yje plot pash,
  shpirtin ma rrmbeu
  dua nj gjerdan - thash.

  Duket edhe hna
  mendja mu kfill pastaj,
  ajo sht nna
  e ksaj bukurie paskaj.

  Asnj nn nuk fal
  fmijt e vet,
  fillova t shikoj pafjal
  kt bukuri t vrtet.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Aeroplani

  Duket si miz
  n qiell lart,
  fakti q lviz
  pr mua sht art.

  Pasagjer plot
  vend pr bagazh,
  ka dy pilot
  dritare pr pejsazh.

  sht radari
  q e kontrollon,
  ai sht i pari
  mungesn q ja dikton.

  N pist ateron
  i madh pa hesap,
  pakz pushon
  qiellit i ngjitet prap.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  GJyshja n saraj

  Afr gjyshes ulem
  dgjoj prralln e vjetr,
  me saraj t bukur
  me princ E mbretr.

  Princi u martua
  por ndodhi cast i pafat,
  nga magjia u rrzua
  princesha e ngrat.

  Por shrim gjeti
  tek magjistarja e mir,
  tani urdhroi mbreti
  - thirrni botn mysafir!

  Na ftuan dhe ne
  t shkojm n saraj,
  e ndrpreva: - para se me le ?
  se un n mend se mbaj?

  Gjyshja m prqafoj
  tha - prralla kshtu e ka,
  prrallat kush tregon
  n fest e ftojn pandar.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Babi argat

  Eshte i pa pune
  babi im me vite,
  dhe sa e di une
  kur s'ka shite simite.

  Por deri tani besoj
  ka bere cdo pune tjeter,
  argatlleku le te rroj
  ky zanat i vjeter.

  Del ne mengjes
  ne nje rruge qyteti,
  pret plote shprese
  ndonje zoteri ,ta marr, me veti.

  Te copetoj dru
  te rregulloj dicka ne oborr,
  shtepi me ndertu
  nga 7 deri 19 rrafshe 12 ore.

  Asnjeren se refuzon
  babi im argat,
  vec shpesh komenton
  dita shume e gjate.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Patkoi

  E di ti ,se patkoi
  eshte kepuce, e kalit,
  pa te, nuk besoj
  se mund ti ngjitet malit.

  Nga rrezja qe percllon
  fjolla e bere acar,
  patkoi eshte gjithmone
  ilaq i parapare.

  Keshtu qe dimer, e vere,
  me vete i mban,
  por kur i prishen ,atehere
  i rregullon mjeshtri nallban.

  Kovac, populli e therrete
  patkojt kur ja gozhdon,
  kalin nuk e vret
  dhe nuk e lendon.

  Por per hamshorin
  patkoi s'eshte ne trend ,
  se eshte banor
  fushave pafund ,ku ngarend.

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Rregull ne ngrenie

  Cdo dite, ne kuzhine,
  mamaja ime,
  tregon shkathtesine
  kur pregatite ushqime.

  E kendshme kjo ere
  per veti ,me bene,
  por duhet cdo here
  para se me ngren.

  Duart ti laj
  te ulem ,ne vendin tim,
  nuk pres me pastaj
  shijoje ushqim.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Motra ime

  Zana motra ime
  eshte me e madhe,
  e menqur ,dhe trime
  ka zgjidhje per halle.

  Ajo ,nuk gabon
  une ,keshtu mendoj,
  por ,mami kur e qorton
  me bene, te dyshoj.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Lulja e keputur

  Nje lule keputa
  ne vazo ,e kam vene,
  me vone, e luta ,
  t'me fal, nese bene.

  Ndoshta ,bera gabim
  egoiste u tregova,
  per qefin tim
  lulen nga jeta, e privova.

  E bera nga dashuria
  se shume e dua,
  me mahniti bukuria
  besoj ,do t'me fali, mua.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Duke pritur pranveren

  Vesha nje fustane
  me ngjyre te kuqe,
  te dukem tamam
  si nje mollekuqe.


  Mire u rregullova
  dola te dera,
  te pres nuk pritova
  sa te vij pranvera.

  Prita sa prita
  pranveren se takova,
  ne shtepi erdha
  mamit i tregova.

  Ishim ne ballkon
  mami nisi me qesh,
  -gjelberimi na tregon
  pranvera eshte mes nesh!

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Libri

  Libri eshte oqean
  ka pasuri te papare,
  por ne dore e mban
  mbledhe margaritar.

  Libri eshte kosmos
  ka pafund hapsire,
  ec mbi te se medoemos
  ecja te bene mire.

  Kur merre njohuri
  truri nise me levize,
  behesh tjeter njeri
  ide te reja ngjize.

  Truri i ngacmuar
  nga informata te marra,
  do jet i predispozuar
  idene ta qoj perpara.

  Ngjizja eshte evolucion
  qe duhet zhvilluar,
  fundi jep revolucion
  por gjithenje duke rifilluar.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Kitara

  Shok kitara
  nuk do maskara,
  por nje punetor
  qe do ta mbaj ne dore.

  Ti eci cdo gisht
  posht - lart deri ne bisht,
  me shume elastike
  sikur bene gjimnastike.

  Shpejt apo ngadal
  por pa u ndale,
  ne kete rrugetim te mbare
  leshon ze gjdo kitare.

  Here te duket qan
  here gazi se mban,
  tingulli -tingullin shoqeron
  ne harmoni gjithmone.

  Kur mblidhen pike- pike
  na japin muzike,
  apo thene ndryshe melodi
  qe e do cdo njeri.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Vizatimi ne mur

  Bera nje vizatim
  zogun ne fluturim,
  mami tha - i bukur
  - me pelqen kjo pikture.

  E vuri ne ram kete vizatim
  e beri gati per ekspozim,
  pstaj e vari ne mur
  te mos humbet kurr.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Mami im

  Mami eshte qershi
  mami eshte kajsi,
  mami eshte embelsire
  prej embelsirave me e mire.

  Se te gjitha keto shijoj
  me mamin kur bisedoj,
  e mbush shpirtin plote
  jam me e lumtura ne bote.

  Mami kur prek mbi plage
  s'mbetet shenje as vrage,
  mami largon cdo rrezik
  me mamin nga asgje s'kam frike.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  993

  Dua me mua te krenohesh

  Hero eshte babi im
  eshte dhe deshmor,
  flete syri plote shkelqim
  zemra e vogel ne krahror.

  Ne nje fushe te gjelberuar
  me peme, e me ara,
  shpirti e ka leshuar
  nga plaget e marra.

  Babi me ty jam krenar
  dua qe me mua te jesh ti,
  e kalova klasen e pare
  ne varreza shkova me kenaqesi.

  Mamin ne krah, librezen ne dore
  u ula afer,varrin ja lemova,
  jam nxenes shembullor
  do jem gjithmone i tille i premtova.

Faqja 0 prej 11 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •