Close
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 187 prej 187
 1. #181
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Ambienti

  Kalon deren
  e shtepise tone,
  dija vleren
  eshte e jone.

  Rruga ku dole
  dru e flete,
  park e fole
  lumi e malet.

  Duart shtrije
  tkeqen hiqe,
  ne mundsh ti
  tmiren ndiqe.

  Se ambienti
  qe na rrethon,
  do pasterti
  pergjithmone.
  19,4,2021
  Fara Pallqa

 2. #182
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dita e tokes
  22.4.2021

  Toka planeti
  ku lindi njeriu,
  kafsha shpendi
  lulja ku mbiu.

  Shtepi e madhe
  ku ka harmoni,
  kujdes po i fale
  shperblen gjithnje.

  Toka ka bukuri
  relieve e brazda,
  dua te bej sheti
  reale e ne andrra.
  22.4.2021
  FaraPallqa

 3. #183
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Genjeshtari

  Nje genjeshtar
  dicka tregon,
  cuni i mbare
  kete e beson.

  Rrena gjithmone
  ka te meta,
  neser e rrezon
  e verteta.

  Nje genjeshtar
  ka feste,
  heren e pare
  kurr heren e peste.
  27.4.2019
  FaraPallqa

 4. #184
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Buzekuqi i gjetur

  Nje vogeloshe
  buzekuq gjeti,
  ne nje qoshe
  te dhomes treti.

  Kapakun hoqi
  me shpejtesi,
  vijat ndoqi
  buzeve rreshqiti.

  E pamesuar
  dore femije,
  ka kaluar
  pertej vije.

  Buzekuq theu
  nga trysnia,
  koken ktheu
  kah familja.

  Qeshen gjithe,
  vajza u shtang,
  babi tha shpirt
  TI ke buzegjak.
  20.4.2021
  FaraPallqa

 5. #185
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Ylberi
  Pas shiut
  cilet nje dere,
  jugut veriut
  shfaq ylber.
  Hap shpejton
  qiell ngjyros,
  e harkon
  pa e njollos.
  Ngjyra shtate
  pamja kenaq,
  pak zgjate
  zhbehet sakaq.
  7,6,2018
  FaraPallqa

 6. #186
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dy euro

  Vajzen pronare kam
  ne xhepin e saj,
  eshte hallakame
  si ne hulaje.

  Eshte capkenia
  nuk mund te ze vend,
  mua nga tundja
  koka me dhemb.

  Nga xhepi rashe
  dy ore ne bar,
  me kerkoi e pashe
  shprese te papare.

  Me gjeti per fat
  ne dyqan shkoi,
  bleu cokollate
  mua me shpetoi.

  Hyra ne arke
  mes shoqesh tjera,
  u tregova ne darke
  cka hoqa e mjera.

  Dhe shoqet e mia
  kishin kete pervoje,
  do loje femija
  paraja ta kuptoj.
  11.4.2020
  FaraPallqa

 7. #187
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  959

  Pr: Tok e qiell, krkoj

  Dy euro

  Vajzen pronare kam
  ne xhepin e saj,
  eshte hallakame
  si ne hulaje.

  Eshte capkenia
  nuk mund te ze vend,
  mua nga tundja
  koka me dhemb.

  Nga xhepi rashe
  dy ore ne bar,
  me kerkoi e pashe
  shprese te papare.

  Me gjeti per fat
  ne dyqan shkoi,
  bleu cokollate
  mua me shpetoi.

  Hyra ne arke
  mes shoqesh tjera,
  u tregova ne darke
  cka hoqa e mjera.

  Dhe shoqet e mia
  kishin kete pervoje,
  do loje femija
  paraja ta kuptoj.
  11.4.2020
  FaraPallqa

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •