Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Anėtarėsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  39
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Foto nga Gjirokastra

  PAMJE NGA GJIROKASTRA

  http://galeria.albasoul.com/album04
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga StterollA : 09-07-2004 mė 20:47

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  Po ku ta di une. Diku ne bote nese nuk gaboj.
  Mosha
  38
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  "HASTA LA VITORIA SIEMPRE!" (ERNESTO CHE GUEVARA)
  SOLIDARITETI ESHTE FORCA E NJEREZIMIT.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  Po ku ta di une. Diku ne bote nese nuk gaboj.
  Mosha
  38
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  "HASTA LA VITORIA SIEMPRE!" (ERNESTO CHE GUEVARA)
  SOLIDARITETI ESHTE FORCA E NJEREZIMIT.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  Po ku ta di une. Diku ne bote nese nuk gaboj.
  Mosha
  38
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  "HASTA LA VITORIA SIEMPRE!" (ERNESTO CHE GUEVARA)
  SOLIDARITETI ESHTE FORCA E NJEREZIMIT.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  Po ku ta di une. Diku ne bote nese nuk gaboj.
  Mosha
  38
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Duke i rinovuar ndertesa karakteristike gjirokastrite
  Pjese e kalase se Gjirokastres
  "HASTA LA VITORIA SIEMPRE!" (ERNESTO CHE GUEVARA)
  SOLIDARITETI ESHTE FORCA E NJEREZIMIT.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2003
  Vendndodhja
  Po ku ta di une. Diku ne bote nese nuk gaboj.
  Mosha
  38
  Postime
  55
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Brenda kalase  "HASTA LA VITORIA SIEMPRE!" (ERNESTO CHE GUEVARA)
  SOLIDARITETI ESHTE FORCA E NJEREZIMIT.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Bukur Gjirokastra .
  Ja Dhe Ca Kohe Dhe Do Vi Tju Shoh Ne Realitet .
  Pershendetje Keni Nje Vend Te Mrekullueshem ,ku Ne Kete Vend Kam Dhe Une 2 Shoqet E Mia Qe I Pershendes Dhe I Kisssssssss Fort

 8. #8
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime

  Pamje dhe pėrshkrim nga qyteti Gjirokastrės

  Pamje dhe pėrshkrim nga qyteti Gjirokastrės

  Gjirokastra ėshtė qytet nė Shqipėrinė jugore dhe shtrihet nė shpatin e Malit tė Gjerė. Nga faqja e kėtij mali ajo zbret deri nė buzėn e lumit Drino, i cili krijon njė luginė shumė tė bukur ne anėn lindore tė saj. Pa dyshim qė Gjirokastra ėshtė njė nga qytetet mė tė bukura tė Shqipėrisė pėr vlerat e saj arkitektonike dhe historike. Qyteti dominohet nga njė kėshtjelle e mrekullueshme, dėshmitare e kohrave tė ndryshme.
  Pėr herė tė parė emri i Gjirokastrės pėrmendet nė shekullin XIII. Fillimet e qytetit mendohet tė jene nė shekullit e XVII siē tregojnė edhe themelet e kėshtjellės sė kėtij qyteti. Kėshtjella e Gjitokastrės mendohet tė jete filluar nga Prijesi Shqiptar Gjin Bue Shpata, i cili i dha dhe emrin qytetit. Zgjerimet e keshtjelles janė bere nga Ali Pashe Tepelena, dhe nga Qeveria e Zogut, e cila me pas e konvertoi pjesen veriore te kalase ne burg. Gjirokastra ėshtė shpallur qytet-muze nė vitin 1963 dhe nė vitin 2005 ėshtė shpallur pasuri botėrore nga UNESKO.
  Ne Gjirokaster ka lindur ne vitin 1936 dhe shkrimtari i madh Ismail Kadare, i cili ka kushtuar asaj nje nga librat e tij me te hershem dhe pa dyshim me te bukur "Kronike ne gur"
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Sui generis

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Helikranon
  Anėtarėsuar
  14-11-2010
  Postime
  359
  Faleminderit
  14
  18 falenderime nė 17 postime

  Pėr: Foto nga Gjirokastra

  Lindja e diellit ne GjirokasterEmri: 10.jpg

Shikime: 575

Madhėsia: 51.9 KB

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •