Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10

Tema: - bug =

  1. #1
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    12-06-2007
    Postime
    134

    - bug =

    Si dot mund ta perkthenim fjalen BUG , ne kuptimin e nje bug-u ne softwer ???

  2. #2
    Citim Postuar mė parė nga mastersoft Lexo Postimin
    Si dot mund ta perkthenim fjalen BUG , ne kuptimin e nje bug-u ne softwer ???
    ca gjera shoku eshte me mire te lihen dhe te perdoren ne gjuhen e tyre origjinale.kjo ka dy arsye. e para shton larmine e gjuhes sone dhe e dyta shqipja ka fjale te kufizuara ndaj po i shiperove nuk do kene bukuri fare. ky eshte medimi im. shikoni anglishten. sa kuptime ka nje fjale e vetme?!!!
    psh vime te rasti i fjales bug. si ta shqiperojme virus??? insekt??? tartabiq??? ēimkė??? lere fare dhe perdore bug.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga devi_666 : 06-08-2009 mė 16:06
    Nothing iS impOssible

  3. #3
    Medical Student Maska e Edmond.S
    Anėtarėsuar
    10-09-2008
    Vendndodhja
    nightingale's Dorf
    Postime
    734
    Citim Postuar mė parė nga devi_666 Lexo Postimin
    ca gjera shoku eshte me mire te lihen dhe te perdoren ne gjuhen e tyre origjinale.kjo ka dy arsye. e para shton larmine e gjuhes sone dhe e dyta shqipja ka fjale te kufizuara ndaj po i shiperove nuk do kene bukuri fare. ky eshte medimi im. shikoni anglishten. sa kuptime ka nje fjale e vetme?!!!
    psh vime te rasti i fjales bug. si ta shqiperojme virus??? insekt??? tartabiq??? ēimkė??? lere fare dhe perdore bug.
    Ke te drejte.Mendoj qe gjuha jone duhet t'i ndjek hapat e kesaj veprimtarie te gjuhes gjermane.

    Keto fjal as qe duhet te merret inciativ te perkthehen.si me e qujt BUG-in gjate hakimit:insekt?apo biruc?

  4. #4
    tani qe u hodha nje sy te shpejte dhe disa fjaleve te tjera te cilat disa anetare jane munduar ti shqiperojne mendoj se nuk shkojne fare.dhe nuk duhen shqiperuar por duhen lene sic jane. te tregohemi pak racionale dhe te mos i kalojme caqet e patriotizmit.
    =================================
    me thoni sa prej jush do preferonin windowsin ne gjuhen shqipe? kam frike se do jene shume pak.
    Nothing iS impOssible

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anėtarėsuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,822
    BUG = Gabim!

  6. #6
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    12-06-2007
    Postime
    134
    Citim Postuar mė parė nga devi_666 Lexo Postimin
    tani qe u hodha nje sy te shpejte dhe disa fjaleve te tjera te cilat disa anetare jane munduar ti shqiperojne mendoj se nuk shkojne fare.dhe nuk duhen shqiperuar por duhen lene sic jane. te tregohemi pak racionale dhe te mos i kalojme caqet e patriotizmit.
    =================================
    me thoni sa prej jush do preferonin windowsin ne gjuhen shqipe? kam frike se do jene shume pak.
    absolutisht , kurre nuk do ta merrja windowsin ne gjuhen shqipe!

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-03-2006
    Postime
    35
    Po sikur bug = e metė ?

    @MUAHHH

    Gabimi qendron per "Error".

    @mastersoft

    Ēdokush eshte i lire te thote ēfare t'i duket e drejte, por mendoj se si shume te tjere, une kurre nuk do thosha kurre per kete. Nese ke kohe pak kohe te lire dhe jep kontributin tend ne permiresimin e vetem pak fjaleve me terminologji nga informatika, te siguroj se do te doje ta perdorje ēdo program ne shqip, nese te pelqen.

  8. #8
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    12-06-2007
    Postime
    134
    @BesmirG

    Ore do ta doje ti nje windows ku ne vend te RECYCLE BIN te ishte SHPORTA E RICIKLIMIT , apo ne vend te CANCEL - ANULO , kur them kurre , eshte kurre, jo pse se dua gjuhen shqipe , larg asaj , po me mire te jete ne gjuhen e krijuesit.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e valdetshala
    Anėtarėsuar
    15-03-2008
    Vendndodhja
    Pejė-Republika e Kosovės
    Postime
    2,365
    Ose do ta doni ju nje sistem operativ DRITARE?? Une per vete jo! E hup origjinalitetin.
    Me respekt,

    Valdet Shala

  10. #10
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2006
    Postime
    459
    Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
    Ose do ta doni ju nje sistem operativ DRITARE?? Une per vete jo! E hup origjinalitetin.
    Disa emra mbahen nė gjuhėn e krijuesit kurse tė tjerat pėrkthehen dhe pėrshtaten.Cilėt emra pėrkthehen e cilėt pėrdoren nė gjuhėn e krijuesit ėshtė temė diskutabile mirėpo mund tė ndjekim shembullin e kombeve qė kanė pėrkthyer dhe pėrkthejnė nga gjuha angleze nė gjuhėt e tyre, dhe cdo gjė do tė tė qartėsohet.Ata qė nuk i pėrshtaten kushteve dhe rrethanave tė reja, stagnojnė dhe zhduken.Ligj i natyrės....(lexo vepra tė Darwinit)Andaj disa komente kėtu nė lidhje me pėrkthim apo jo nga gjuha orgjinale janė tė paqėndrueshme apo flasin kot...Nė botėn e informatikės cdo herė egziston zgjidhje alternative pėr cdo problem dhe vėshtirėsi.Kush ka pėrvojė e di bukur mirė e kush nuk ka pėrvojė le tė mėson, le tė lexon para se nxjer pėrfundime.
    Ja njė shembull mė tė freskėt: http://www.facebook.com/index.php?lh...ec71f97269252&
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Rrjeti : 05-09-2009 mė 10:01

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •