Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 72 prej 72
 1. #61
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime n 105 postime
  -------Sonte--------


  Sonte do t doja
  T bhem nj re e zez
  T'ia z dritn e hns
  Asgj mos t shof mbi dhe
  Pasi nuk shof fytyrn e Nns!
  N mes t nj pyelli t dendur
  N zgavrat e lisave t futem thell
  Mos t dal fare nga atu
  E mbyllur t rrij n terr,
  As drit as diell nuk dua t shiqoj
  Dua vetm edhe nj her
  N ndrr ta prqafoj!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 2. Anetart m posht kan falenderuar e panjohura pr postimin:

  Nete (07-03-2015)

 3. #62
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Antarsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,689
  Faleminderit
  168
  176 falenderime n 127 postime
  PER TY O NANA IME...

  Per ty nene,o nena ime
  per ty drita e jetes sime,
  per ty po shkruaj sonte o nene,
  ah ! Si i jetova keta muaj qe kurr na ke lene.


  C'mall qe ndjej per ty o nene ime,
  me mori malli te te kem ne perqafime,
  me mori malli te te them te dua,
  me mori malli... POr ti s'i rrin pa mua?!

  muaj nene tani kan kaluar,
  akoma me fatin une jam e hidheruar,
  akoma s'mund te pajtohem me jeten qe ekam,
  se ty o engjell me nuk te kam prane.


  Me mungon shume nene te te them te dua,
  me mungon fjala jote kurr me keshilloje mua,
  me mungon buzeqeshja jote te me gjalleroj,
  me mungon aroma ytr ( arom nene) ah,sa shume te kerkoj.


  Por,kjo vdekje nene c'pati me ty?
  erdhe e te mori pa nene la femije,
  ti ndoshta u gezove se shkove tek babi,
  e vdekja ta plotesoi kete deshire,
  se edhe per babin te kish mar malli...


  Tani jeni bashke sikur ishit ne bote,
  dhe mua nga qielli...ndoshta m'i fshini keta lote,
  a mbureni me mua se jam bere zonje e shtepis,
  nene e baba per moter e vellezeri...

  Me pritni dhe mua se shpejt do te vi,
  nuk mund te duroj me pa ju te dy,
  durova sa durova..por kaq e ka jeta,
  edhe une kam nje vend atje tek varreza...

 4. 2 antart m posht falenderuan tetovarja87 pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Nete (07-03-2015),Tino Kurti (09-08-2016)

 5. #63
  Jetoje jeten mos ki frike Maska e PrincessRF
  Antarsuar
  12-05-2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga pranvera bica Lexo Postimin
  Faleminderit Agim!Nenat jane vlerat me me vlere ne jeten e njeriut!Me bukur se ju s'ka kush t'u kendoje e shkruaj atyre.

  Une s'jam poete por per nenen me dalin nga zemra keto dy vargje:

  Nene! Sa bukur kjo fjale tingellon.
  Nenen ,valle kush nuk e deshiron?
  Te gjithe ,kush mbi dhe jeton.
  Fjala Nene i lumturon!
  Shume strofe e bukur
  te pergezoj Pranvera

 6. #64
  Jetoje jeten mos ki frike Maska e PrincessRF
  Antarsuar
  12-05-2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Poezi per Nenen

  ZEMER E EMBEL ME DASHURI

  e kush tjeter mund te jete veq ti
  nene fjale me te embel ska bota
  nene e para fjale qe belbezon foshnja
  ne kraharorin tend ,me aromen tende nis jeta
  Vitet kalojne dashurine per nenen ato se mposhtin dot
  ZEMER E EMBEL ME DASHURI
  qe mbjell veq paqe e dashuri
  je ti o nena ime je ti
  Dashuria jote eshte e vetmja pije qe shpirtin ma sheron
  Aroma e lekures tende eshte magji
  e perqafuar te pushosh ne kraharorin tend
  ndonese me thinja ne koke
  ti gjithmone ndihesh femije
  ZEMER E EMBEL ME DASHURI
  e shtrenjte e pa krahasueshme e vetme je ti
  nje zemer e madhe qe din veq te fale e te dhuroje
  parajse e shpirtit per qdo femije
  ti per ne thurr endrra
  tek ti behen sa shfajsime ehh sa justifikime
  Parajse e jetes je ti
  nje veshtrim ne sy qka ndodh brenda meje
  e ndjen veq ti
  ndjenja kurre ste genjejne
  para se te ndodh ekeqe e mire
  zemra jote ndje parandjen qdo jot gezimi apo trishtime qe rrjedh ne syte e mi
  ZEMER E EMBEL ME DASHURI
  E DASHR E SHTRENJTE E VETME NENE JE TI

 7. #65
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  Nj jet tek nna kokn mbshteta
  Nga gjoksi i saj, un kurr s’u ndava
  Nj jet t tr m rriti malli
  Dhe kur me nnn un nuk e malla!

  Kur isha e vogl, nna m thoshte
  do bhesh gjysh, e s’do jet von
  m morri malli pr t gjith’ nnat
  sa shum kam mall, sa m mungojn….

  Kur isha e vogl, mes qielli e toks
  M dukej se nna m e mir bots
  Ish nna ime, dhe askush tjetr…
  Legjenda e nns, e Re dhe e Vjetr…..

  S’je mbretresh, as perndi
  Ndonse gjith bota, t bije n gjunj
  Fjala e nns si me magji
  Drit i jep jets, t bn fatlum….

 8. 2 antart m posht falenderuan Agim Doi pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Nete (07-03-2015),Tino Kurti (09-08-2016)

 9. #66
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-07-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Mami IM . . . Me fytyr te bukur engjullore Me z si mjalt te bilbilit Me e shenjta ne bot Mami im Muaaa me liindii . . Ne syt e saj te bukur qe Vizllojn shihet nje buzqeshje qe mua me se shumti me gezon . . i dua shikimet aromen tende me er trendafili sa te duaa Mami imm

 10. #67
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 16 postime
  Te erdha dje tek varri Nna ime.
  Ti veshtroje me syte e malluar...
  Iken vitet, erdhn ditt pa kuptime...!
  Perkedheljen tende, ende s'e kam harruar,

  Mbaj mend, fjalen tende te ngroht.
  Mbaj mend dhe kujdesin tend engjllor'
  Portreti yt nga mermeri i ftoht
  Sikur me kerkon, mermerin ta ledhatoj me dor...

  Mireupafshin Nena ime
  Ndoshta do ket vend per mua atje
  Shpejt do takohemi n Parajs'
  Une do vij, lehtas do trokas
  Vetem TI mund te ma hapesh Porten...
  E ndjej!.

 11. 2 antart m posht falenderuan Agim Doi pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Nete (07-03-2015),Tino Kurti (09-08-2016)

 12. #68
  i/e regjistruar Maska e xheladin
  Antarsuar
  16-09-2005
  Vendndodhja
  Rahovec - Kosov
  Mosha
  68
  Postime
  214
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 5 postime
  NNS SIME

  N ndrrn e nats q iku pa kthim
  Ti nna ime, mendimet mi prkdhele
  I bre t mndafsht
  Si flladi i vers n mbrmje...

  Kujtimet pr Ty
  Zbritn qerpikve t mi
  T lar me lot...

  Mbi varrin tnd u prkula
  E hapa portn e zemrs s djegur
  Ajo u gjunjzua totalisht

  Elhamin zshm ta kndova
  Shpirti m dridhej si n ankth
  E fjala m mbeti n fytin e thar...

  Mbi mollzat e faqeve
  Mu rrokullisn lot dhembjeje
  Ran mbi varrin tnd
  Me lule mbuluar
  Ku ti rehatshm fle, nna ime!

 13. 2 antart m posht falenderuan xheladin pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Nete (07-03-2015),Tino Kurti (09-08-2016)

 14. #69
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Poezi kushtuar Nns.

  Citim Postuar m par nga e panjohura Lexo Postimin

  Me mungon!
  ----------------
  Me mungon dora jote
  Me mungon ai ledhatimi yt
  Me mungon zeri yt i embel
  Dicka po me ngulfat ne fyt!

  Me mungojn keshillat e tuaja
  Edhe tani ne kete moshe
  Me mungon edhe qortimi yt
  Pa Ty cdo gje eshte bosh!

  Me merr malli o Nene
  Te qaj ne prehrin tend
  Pa Ty me quanin jetime
  Ah sa fjale e rende!

  Kur mendoj per ty
  Dhe vuajtjet e tua
  Zemra po me digjet
  Lotet me rrjedhin krua!

  Tani kur u rrita
  I lutem qiellit e tokes
  Te lumtura qofshin
  Te gjithe nenat e botes!
  (I nderuari z.Agim nuk eshte poezi e shkruar ne menyren e duhur,por ndoshta me toleroni edhe qe nuk dij te shkruaj si ju Poet i nderuar!)
  Nuk ka poet me te kompletuar se ndjenja e zmres e panjohura kam lexur shume nga poezite e tua dhe asnje poezi poeti nuk mi ka mbushur syt e zmren si kto te tuat.Me vjen keq per veten dhe shume te tjere si une qe ankohemi per gjera materiale. DO te deshiroja shume qe dhimbja juaj te shperndahej ne te gjith ne,keshtu te kuptonim edhe ne se cfare eshte jeta. Te uroj qe zemra jote dhe e te gjith aneraeve te tjere te kete vetem gezime. Te perqafoj
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 15. #70
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Antarsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime n 441 postime

  Pr: Poezi kushtuar Nns.

  ...........................
  Ndryshuar pr her t fundit nga SERAFIM DILO : 07-03-2015 m 06:59

 16. #71
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Antarsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,496
  Faleminderit
  313
  506 falenderime n 424 postime

  Pr: Poezi kushtuar Nns.

  per te gjitha nenat tona
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 17. #72
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-08-2016
  Postime
  1
  Faleminderit
  10
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Poezi kushtuar Nns.

  Poezia jote eshte perfekte sepse eshte zemra dhe shpirti qe krijoi kete poezi kaq te ndjere per nenen.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •