Close
Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 241
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    o mark po pse sthu keka ba bos prej grus
    hallall i qofte
    mandej une po te tham ndjeku shume emisionet me njerezit e pasur
    tek rtl eshte nje emision cdo te diele me jeten e supermiliarderve
    heren e fundit ishte nje serb qe thuhej se ishte nder me te pasurit
    zipfer apo zepfer e kishte emrin
    kete mujen se kam ndi nej her
    GJITHSESI UROJI SUKSESE TE METEJSHME NGA ANA IME
    JO SEKS PARA MARTESE

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e B.C.B
    Anėtarėsuar
    30-05-2009
    Vendndodhja
    Republika e Prishtines
    Postime
    796
    Citim Postuar mė parė nga Dorontina Lexo Postimin
    Parat e tij po pushojn ne amerik ???
    edhe ky ja paska ba si une...parat e mija ne vend te rrin ne Ks me rehat jan ne Bruksel...bash me vje inat ...ketu skam taksa atje mi hjekun 20% nga kamata vjetore ........

    nuk kemi ende shtet per ne, shtet tona jan piuna te fuqive te medha..
    edhe une jam shqiptare Model por per kend ?

    nuk ka thene PUSHOJN,por PUSHTOJN,nuk po dishe me lexu ..tjeter qka eshte me pushu e tjeter me PUSHTU.

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    O Shqipe Une thashe se i Ka miqet miljarder, ai ka pase shume pasuri para se te martohej Djali i Axhes ka punuar per te ne pallatet qe i ka ne 42 ST NYC, mbase nu ke degjuar per te e ke degjuar per nje Serb lexo ketu per Sahit Muja http://www.google.com/search?hl=en&s...&aq=f&oq=&aqi=. ka shune miljardere ne bote qe nuke dalin te shesin mend e te tregojne se cka posedojne. Ai eshte nder ata qe kurre nu thote sa kame. Miqet e tije kane trefishuar pasurine pasi jane lidhur me Sahit Muja, ai u garantoj disa kontrata te medha ne Kine, Indi, Turqi shtete Arabe, Ai ishte i pasur ne Turqi. Une jame krenare qe nje shqiptare si ai Arriti kaq shume. Ju pershendes e uroj suksese ne Jete Mark Pietri NY, USA.

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    07-08-2009
    Postime
    102
    Pershendtje,jam cuni i sahitit,kush mbo rep ka 2000 euro

  5. #25
    Citim Postuar mė parė nga Mark NYC Lexo Postimin
    Une e di shume mire qe familja Kineze e alibabes mori para nga Sahit Muja pronari i kesaj kompanie ka deklaruar ne CNN nje gje te tille. Aty e kame pare intervisten. Hiset e kesaje kompanie jane shitur nr publikun boterore dhe prape ai ka hise ne kompany, ka hise ne Google, Yahoo, dhe ne kompani tjera. Ai ka pallate biznese ne Amerike e Shume vende tjera. Eshte shume interesante qe ti mundohesh te hedhesh balte po te ishe Shqiptare i Vertete e rregjistro Emrin tend te Vertete. si une. Une nuk e kame gje Sahit Mujen as qe punoj ose paguhem nga ai. Por sinqerisht me erdhe inate qe ti je kaqe i pafytyre. Ti nuk dukesh njeri qe mundohesh te ndihmosh Shqiptaret ti je nga ata qe ne zemer kane vetem INATE, Urrejtje, ti ndoshta po lane ndonje makine ne Angli kete nivel dukesh qe Ke, Me trego kush je cfare punon atje .
    1- U regjistrove mbasi u hap kjo teme dhe ato 10 shkrime qe ke i ke bere vetem ne kete teme.

    2- Te kesh stocks ne kompani te ndryshme, eshte krejt ndryshe nga "Ai e themeloi kompanine dhe i vuri emrin e te atit".

    3- Sic te thashe me pare, i kam lexuar ato mediat boterore te tuat zoteri, dhe shumica e atyre shkrimeve jane shkrime te vete Z.Muja rreth biznesit te tij neper websites shitjesh apo blogs.

    4- Fakti qe une nuk duroj dot shpifje nuk do te thote qe une nuk jam shqiptare, apo kam urrejtje ndaj ketij biznesmeni apo ndonje tjetri, sepse as nuk fus dhe as nxjerr gje nga xhepi.

    5- Ti zoteri ke 30 vjet ne Amerike dhe nuk e di se nga bie "Windy City", por e cove ne Angli?!

    6- Faleminderit per komplimentin e larjes se makinave ne Angli, por me mire te besh dicka te tille se sa t'i puthesh menderen dikujt se eshte shqiptar dhe te merr ne pune.

    7- Meqe qenke mosha e babait tim, po te bej nje nder dhe po e mbyll ketu kete postim sepse mund te vazhdoja dhe nja dy faqe te tjera dhe ta beja fare te qarte se cfare pune bej une dhe nese laj makina ne Angli apo jo.

    Gjithe te mirat!

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    1- U regjistrove mbasi u hap kjo teme dhe ato 10 shkrime qe ke i ke bere vetem ne kete teme.

    2- Te kesh stocks ne kompani te ndryshme, eshte krejt ndryshe nga "Ai e themeloi kompanine dhe i vuri emrin e te atit".

    3- Sic te thashe me pare, i kam lexuar ato mediat boterore te tuat zoteri, dhe shumica e atyre shkrimeve jane shkrime te vete Z.Muja rreth biznesit te tij neper websites shitjesh apo blogs.

    4- Fakti qe une nuk duroj dot shpifje nuk do te thote qe une nuk jam shqiptare, apo kam urrejtje ndaj ketij biznesmeni apo ndonje tjetri, sepse as nuk fus dhe as nxjerr gje nga xhepi.

    5- Ti zoteri ke 30 vjet ne Amerike dhe nuk e di se nga bie "Windy City", por e cove ne Angli?!

    6- Faleminderit per komplimentin e larjes se makinave ne Angli, por me mire te besh dicka te tille se sa t'i puthesh menderen dikujt se eshte shqiptar dhe te merr ne pune.

    7- Meqe qenke mosha e babait tim, po te bej nje nder dhe po e mbyll ketu kete postim sepse mund te vazhdoja dhe nja dy faqe te tjera dhe ta beja fare te qarte se cfare pune bej une dhe nese laj makina ne Angli apo jo.

    Gjithe te mirat!
    Djaloc i mire qe diten e pare qe ke filluar te shkruash ja fillove duke thene se Zn Muja flete si gangster. Kijo eshte ofensive. Ti vete the se kurre nuk ke degjuar per te!! ku e dite se eshte gangster???
    Une kame pare intervisten e Kinezit ne CNN dhe ai tha se kur ka qene ne kaliforni nisi kete biznes dhe parate i mori nga Albanian biznesmen Sahit Muja. une nuk kame asnje arsye te genjej. vete kinezi tha se Zn Muja ka hise ne kompani. ai e financoi fillimin e saje per emrin une ashtu kam degjuar nga Pal Pietri djali i axhes qe ka punuar ne pallatet e Zn Muja ne 42 st keto palate kane vlere 3 miljarde dollare i ka pergjysem me familjen e gruas.
    Une kame ne shtepi gazeten WSJ me artikul per Zn Muja Albanian miljardere, Gjithashtu ne internet jane botime te ndryshme per te. dhe jo nga ai per vete. ai boton artikuj ne Examiner NY si expert biznesi.
    Ti thua si duron shpifjet une nuk shpifa asgje.une si Shqiptare jame munduar te tregoj me sinqeritet cka di dhe per kete qe theme beje be ne nderin e familjes.
    po kame 30 vjete ne US . Me fale mua duk se shkruanit nga Anglia nuk i kisha shikuar informacionet tua mbase nuk kishe emrin tend aty. Familja ime ka 500 oxhaqe, familje ne amerike dhe kam te afermit e mi ne qytetin ku jetoni ju.
    Sahit Muja eshte djaloc 38-39 vjecare une as nuk kame nevoje per te fare, as qe punoj per te. Familja jone ka dhjetra pallate ne Bronx NY. Une mor djale nuk i puthi prapanicen kujet. ti bene gabim te madhe qe thua ashtu. une jame nga familja e Kelmendit barutin ne e kemi fabrikue e mbajte Shqiperin ne luftra. Ti ndoshta nuk e dine por ne NY ka shume Shqiptare te zotet e te pasur. Ti patjeter njeh dike qe eshte njeri i mire. Dhe nje dite dikush e akuzon per gangster, Cdo te beje??? patjeter do te mundoheshe te thuash te verteten. Une kete u mundova ta beje ngase ne e njohim kete Shqiptar te ndershem. Une nuk e kame gje Zn Muja as qe i puth te mbramen kujt. Ju uroj shendet po deshe takohem une shpesh vij ne qytetin tend. Nje porosi si djalit e i kame 5 . mos i perbuz shqiptaret se te dele problem i madhe. Zoti te dhashte si e ke zemren te uroj fate e lumturi familjare.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    Citim Postuar mė parė nga Pogradecari Lexo Postimin

    hej mark
    Une s'para e kam qef kete duden po mire ta beri kete kerkove kete gjete
    nuk i mora vesh te mirat qe ka pare shqiperija nga ky tropojani




    Sa di une ai ka bere per Shqiperine e Shqiptaret shume. ai ndihmoj luften e kosoves ti mund te lexosh nga media serbe pushka e gjetur te Adem jashari ishte dhurate nga Sahit Muja ne tropoje Vete ai me vellezer ishin ata te pret te furrnizonin UCK me Armatim. Ai dha shume para tek senatoret e kongresmenet amerikane per Kosoven. Ai solli Bushin ne Shqiperi, Shume shqiptare jane punsuar nga Sahit Muja ne Amerike, edhe nga familja ime, Ai po publikon artikuj ne medjat Amerikane pe Shqiperine, kerko dhe i lexon ato. Ai tani po investon ne Shqiperi ne Minerale dhe kompania e tije Bytyci eshte ne tregun botror. Ai po puneson njerz ne Kosove E Shqiperi. Keto e di mire se i ka bere. Por te dishe mire se Gjithkush punon per vete e familjen. Ti cka ke bere per Shqiptaret? une Cfare kame bere? Une sigurishte shume pake kame ndihmuar veten e familjen. Ju pershendes e uroj te Gjithe te mirat. Mark Pietri

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    o mark po pse sthu keka ba bos prej grus
    hallall i qofte
    mandej une po te tham ndjeku shume emisionet me njerezit e pasur
    tek rtl eshte nje emision cdo te diele me jeten e supermiliarderve
    heren e fundit ishte nje serb qe thuhej se ishte nder me te pasurit
    zipfer apo zepfer e kishte emrin
    kete mujen se kam ndi nej her
    GJITHSESI UROJI SUKSESE TE METEJSHME NGA ANA IME
    O Shqipe Une thashe se i Ka miqet miljarder, ai ka pase shume pasuri para se te martohej Djali i Axhes ka punuar per te ne pallatet qe i ka ne 42 ST NYC, mbase nu ke degjuar per te e ke degjuar per nje Serb lexo ketu per Sahit Muja http://www.google.com/search?hl=en&s...&aq=f&oq=&aqi=. ka shune miljardere ne bote qe nuke dalin te shesin mend e te tregojne se cka posedojne. Ai eshte nder ata qe kurre nu thote sa kame. Miqet e tije kane trefishuar pasurine pasi jane lidhur me Sahit Muja, ai u garantoj disa kontrata te medha ne Kine, Indi, Turqi shtete Arabe, Ai ishte i pasur ne Turqi. Une jame krenare qe nje shqiptare si ai Arriti kaq shume. Ju pershendes e uroj suksese ne Jete Mark Pietri NY, USA.

  9. #29
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Hey Mark .. ti e njeh personalisht Sahitin?
    lol

    si perfundim a ka bilionere te tjere Shqiptare apo vetem ky ? Po ai Bexheti ca esh biljoner apo miljoner ?

    thnx in advance

  10. #30
    Citim Postuar mė parė nga Mark NYC Lexo Postimin
    Djaloc i mire qe diten e pare qe ke filluar te shkruash ja fillove duke thene se Zn Muja flete si gangster. Kijo eshte ofensive. Ti vete the se kurre nuk ke degjuar per te!! ku e dite se eshte gangster???
    Une kame pare intervisten e Kinezit ne CNN dhe ai tha se kur ka qene ne kaliforni nisi kete biznes dhe parate i mori nga Albanian biznesmen Sahit Muja. une nuk kame asnje arsye te genjej. vete kinezi tha se Zn Muja ka hise ne kompani. ai e financoi fillimin e saje per emrin une ashtu kam degjuar nga Pal Pietri djali i axhes qe ka punuar ne pallatet e Zn Muja ne 42 st keto palate kane vlere 3 miljarde dollare i ka pergjysem me familjen e gruas.
    Une kame ne shtepi gazeten WSJ me artikul per Zn Muja Albanian miljardere, Gjithashtu ne internet jane botime te ndryshme per te. dhe jo nga ai per vete. ai boton artikuj ne Examiner NY si expert biznesi.
    Ti thua si duron shpifjet une nuk shpifa asgje.une si Shqiptare jame munduar te tregoj me sinqeritet cka di dhe per kete qe theme beje be ne nderin e familjes.
    po kame 30 vjete ne US . Me fale mua duk se shkruanit nga Anglia nuk i kisha shikuar informacionet tua mbase nuk kishe emrin tend aty. Familja ime ka 500 oxhaqe, familje ne amerike dhe kam te afermit e mi ne qytetin ku jetoni ju.
    Sahit Muja eshte djaloc 38-39 vjecare une as nuk kame nevoje per te fare, as qe punoj per te. Familja jone ka dhjetra pallate ne Bronx NY. Une mor djale nuk i puthi prapanicen kujet. ti bene gabim te madhe qe thua ashtu. une jame nga familja e Kelmendit barutin ne e kemi fabrikue e mbajte Shqiperin ne luftra. Ti ndoshta nuk e dine por ne NY ka shume Shqiptare te zotet e te pasur. Ti patjeter njeh dike qe eshte njeri i mire. Dhe nje dite dikush e akuzon per gangster, Cdo te beje??? patjeter do te mundoheshe te thuash te verteten. Une kete u mundova ta beje ngase ne e njohim kete Shqiptar te ndershem. Une nuk e kame gje Zn Muja as qe i puth te mbramen kujt. Ju uroj shendet po deshe takohem une shpesh vij ne qytetin tend. Nje porosi si djalit e i kame 5 . mos i perbuz shqiptaret se te dele problem i madhe. Zoti te dhashte si e ke zemren te uroj fate e lumturi familjare.
    1- Na bej nje nder te gjitheve dhe ver syzet.

    2- Ku kam thene une qe Z.Muja flet si gangster apo eshte gangster? Ma trego pak te lutem ne ato qe kam shkruar ne kete teme.

    3- Ti pasurine tende e pac me shendet, edhe pse per 30 vjet ne NY dhe me 5 cuna qenke shume i varfer ne krahasim me shoket e tu.

    4- Jam femer dhe jo mashkull.

    5- Te urdherosh ti dhe 5 cunat e tu ne Chicago, dhe ku te duash e si te duash, mqs qenkeni kaq te forte dhe e matni fuqine me nje femer ne nje forum virtual. Thjesht nje keshille Mark Pietri, mos u bej gangster neper faqe interneti se nuk e di me ke ke te besh ne anen tjeter te ekranit. Cunat e tu mund te jene gangstera dhe te pasur, por mund edhe ta humbin te gjithe ate pasuri sa hap e mbyll syte, nqs zotrote i di mire ligjet e Amerikes kuptohet.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    citimi juaj
    (Pastan c'ne atentat kundra atij?
    Nje person i ndershem qe e ngre pasurine me djerse , ska pse te kete armiq.
    'Qen rrugesh'' e paska qujt atentatorin e tij.
    Hmmm gjuhe gangsterash me duket kjo mua.)
    Ta dishe shume mire qe une nuk kame kercenuar askend ne jeten time dhe askend nuk kame duruar, une thashe te keshiloj si djemet e mi, nuk e di a je femer a mashkull nuk te kame kontroluar. me qe je femer ti duhet ta mbulesh gojen e te keshe rrespekt po ty me ta mbylle gojen te flete .... ti patjeter je nga ato... qe ne zemer kane vetem INATE, Xhelozi, Urrejtje. pse nuk e tregon emrin mase je kaq e zonja, kujt i ke frike, ne Shqiptaret nuk zihemi me femra, ketu po bejme vetem dialog. trego kush je ndoshta te kame te njeh dikush nga njerzit e mi. kame shume fare e fise atje, te pime nje kafe ndoshta ishte mire per ju te njiheni me shqiptare te vertete. ti po mu thua cunave gangster e ti si njeh ata e eshte kijo nje gje qe bene nje grua e ndershme Shqiptare, Nje cuni im punon ne FB... ne shtetin Amerikan te gjith cunat i kame me universitete e te rregullt, pse i thoni ju atyre gangstere????

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    1- Na bej nje nder te gjitheve dhe ver syzet.

    2- Ku kam thene une qe Z.Muja flet si gangster apo eshte gangster? Ma trego pak te lutem ne ato qe kam shkruar ne kete teme.

    3- Ti pasurine tende e pac me shendet, edhe pse per 30 vjet ne NY dhe me 5 cuna qenke shume i varfer ne krahasim me shoket e tu.

    4- Jam femer dhe jo mashkull.

    5- Te urdherosh ti dhe 5 cunat e tu ne Chicago, dhe ku te duash e si te duash, mqs qenkeni kaq te forte dhe e matni fuqine me nje femer ne nje forum virtual. Thjesht nje keshille Mark Pietri, mos u bej gangster neper faqe interneti se nuk e di me ke ke te besh ne anen tjeter te ekranit. Cunat e tu mund te jene gangstera dhe te pasur, por mund edhe ta humbin te gjithe ate pasuri sa hap e mbyll syte, nqs zotrote i di mire ligjet e Amerikes kuptohet.
    citimi juaj
    (Pastan c'ne atentat kundra atij?
    Nje person i ndershem qe e ngre pasurine me djerse , ska pse te kete armiq.
    'Qen rrugesh'' e paska qujt atentatorin e tij.
    Hmmm gjuhe gangsterash me duket kjo mua.)
    Ta dishe shume mire qe une nuk kame kercenuar askend ne jeten time dhe askend nuk kame duruar, une thashe te keshiloj si djemet e mi, nuk e di a je femer a mashkull nuk te kame kontroluar. me qe je femer ti duhet ta mbulesh gojen e te keshe rrespekt po ty me ta mbylle gojen te flete .... ti patjeter je nga ato... qe ne zemer kane vetem INATE, Xhelozi, Urrejtje. pse nuk e tregon emrin mase je kaq e zonja, kujt i ke frike, ne Shqiptaret nuk zihemi me femra, ketu po bejme vetem dialog. trego kush je ndoshta te kame te njeh dikush nga njerzit e mi. kame shume fare e fise atje, te pime nje kafe ndoshta ishte mire per ju te njiheni me shqiptare te vertete. ti po mu thua cunave gangster e ti si njeh ata e eshte kijo nje gje qe bene nje grua e ndershme Shqiptare, Nje cuni im punon ne FB... ne shtetin Amerikan te gjith cunat i kame me universitete e te rregullt, pse i thoni ju atyre gangstere????

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e SAIMIR CAPOJ
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Postime
    17
    po cna plasi ca kan furnizuar ky me arem , ne shqiptaret e shqiperis i pritem kosovaret ne shteoi dhe 30 % e tyre tani duan te behen komb me vet pastaj a ka ardhe donjeher ky miljarderi ne shqiprei apo se ka iden ku i bie hahah
    Hi all....

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    po bexhet pacolli a nuk eshte i pasur se sikur spo degjohet me ky
    mark lum si ti me tan ato pasuri
    zoti ti shtofte
    une nje banese kam sa me fut kryt edhe banion e kam jashte dhome
    SUKSESE
    JO SEKS PARA MARTESE

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    03-02-2007
    Postime
    7
    per here te pare po degjoj ktu

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-08-2009
    Postime
    74
    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    po bexhet pacolli a nuk eshte i pasur se sikur spo degjohet me ky
    mark lum si ti me tan ato pasuri
    zoti ti shtofte
    une nje banese kam sa me fut kryt edhe banion e kam jashte dhome
    SUKSESE
    Fillimisht te pershendese dhe uroje fate ne jete, une si ti kame qene bile edhe me keq por kemi punuar dite edhe nate. Zn Pacoli eshte shume i pasur une e njoh personalisht. Ne NY Shqiptaret kane me shume se 1000 palate. ka disa shume te pasur ketu si familjet, Muja,Bajraktari, Biberaj, Vataj. Gocaj Bytyci, dhe shume te tjere. Shqiptaret ne NY kane kontribuar shume per ceshtjen kombetare dhe kosoven. Me vjene shume keqe qe njerzit ne forume shajne ketu.une thashe se kame mbasi u akuzove se jame ka i puthi te mbrapen Zn Muja. Ju Uroj sukses.

  17. #37
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anėtarėsuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540
    Citim Postuar mė parė nga Mark NYC Lexo Postimin
    Sa di une ai ka bere per Shqiperine e Shqiptaret shume. ai ndihmoj luften e kosoves ti mund te lexosh nga media serbe pushka e gjetur te Adem jashari ishte dhurate nga Sahit Muja ne tropoje Vete ai me vellezer ishin ata te pret te furrnizonin UCK me Armatim. Ai dha shume para tek senatoret e kongresmenet amerikane per Kosoven. Ai solli Bushin ne Shqiperi, Shume shqiptare jane punsuar nga Sahit Muja ne Amerike, edhe nga familja ime, Ai po publikon artikuj ne medjat Amerikane pe Shqiperine, kerko dhe i lexon ato. Ai tani po investon ne Shqiperi ne Minerale dhe kompania e tije Bytyci eshte ne tregun botror. Ai po puneson njerz ne Kosove E Shqiperi. Keto e di mire se i ka bere. Por te dishe mire se Gjithkush punon per vete e familjen. Ti cka ke bere per Shqiptaret? une Cfare kame bere? Une sigurishte shume pake kame ndihmuar veten e familjen. Ju pershendes e uroj te Gjithe te mirat. Mark Pietri

    clirimi i kosoves ardhi si rezultat i presionit qe i bene republikanet amerikane Clintonit o do te te heqim nga president per skandalin e monikes o bjeri Serbise kjo eshte e verteta
    une nuk e di numrin e shqiptareve qe ka punesuar ky tropojani por di qe ne usa ka pune sa te duash
    fakti qe ai mbeshtet nje serb salushin nuk eshte ne te miren e shqiperise salushi i tropojes i vuri flaken shqiperise ne 91 per ta ndertuar nga themelet Salushi i vuri flaken dhe ne 97 dhe besome qe ai do i vere flaken perseri vendit tim
    sa per ate ckam bere une per vendin tim di qe nuk i kam bere ndonje te keqe por me veprimet dhe sjelljen time jam bere shembull ketu ku jetoj

    sa per ate qe ky tropojani ka bere gjithe leto para ka respectin tim sepse nuk eshte kollaj te besh gjith ato leke
    shendet dhe mja me ofendime e budallalleqe

  18. #38
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anėtarėsuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540

    nje ndihme te madhe qe mund ti jepte shqiperise ky tropojani qe une nuk e jap dot do te ishte po te krijonte nje fondacion per arsimimin e femijeve shqiptare ketu ne usa
    ky do te ishte nje investim i gjate po shume premtues sepse vendi im dhe vendi i tij ka shume nevoje per kuadro te pergatitur ne fushen e economise gjyqesorit policise inginnerise arsimit
    gje qe nuk e ka bere njeri ne keto 20 vjet dhe mund te sikojme nje shqiperi tjeter mbas 5-6 vjetesh mund tja sugjerosh
    nqf se e ben nuk e di per te tjeter po per vete do te isha shume mirenjohes


  19. #39
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Infininity, kape pak ket

    Albanian Billionaire Sahit Muja joins American Billionaire Philip Anschutz Group.

    Print article
    Refer to a friend


    SAHIT MUJA
    2009-08-15 22:52:59 - Sahit Muja Albanian American billionaire Join Clarity Group.


    Albanian Billionaire Sahit Muja joins American Billionaire Philip Anschutz Group.

    Sahit Muja, Albanian American Billionaire joined Clarity Media Group which is owned by Anschutz Co.
    All week Mr. Sahit Muja has been publishing articles in Examiner NY.
    It is unclear if Mr. Muja and powerfull billionaire Mr. Philip Anschutz have signed any partnership contract.
    Clarity media has stated that Mr.


    Muja is working with them as a business and investment examiner.
    The personal business between Mr. Muja and Mr. Anschutz is indeed confidential.
    Some recent reports have shown Mr Muja is very interested to invest in the media in the US.
    Recently he met with Russian billionaires about the possibility of buying the Boston Globe of the NY Times Company.
    Mr. Muja is extremely dedicated to having access to the powerful US media.
    Last month he has published many articles in the Wall Street Journal and other media groups.
    He is rapidly building his reputation and making sure to demand the world supports the recognition of Kosovo.
    Through his media connections he has started an amazing campaign to show Albania and Kosovo as the best places to invest in the world.
    If you search Google today for the best places to invest in the world you will see Albania and Kosovo on the top page.
    After you visit the site you see all Mr. Muja's writing.
    His plan is working and there are many investors getting interested in the news.
    Mr. Sahit Muja is capable of building his dream empire and in his last business investment deals in the U.S., China and India there is indication that he is indeed the most powerful Albanian businessmen in the world.
    What is alarming for Serbian people is that in his all articles and his business deals he brings Albania and Kosovo in same place--
    One Country!!
    This unmasks his desire for Great Albania
    . He calls on Russia and Serbia to recognize Kosovo and preaches that there is a peaceful solution.
    In NY he works day and night with powerful Russians to have Putin recognize Kosovo.
    It is disturbing that some Russians in NY are very close friends with Mr. Muja and they support his ideas.
    The Serbian media needs to inform all Serbians that Albanians like Sahit Muja are doing anything they can to force Serbians and Russians to recognize Kosovo.
    I think the solution is that Albanians should recognize Kosovo as Serbian land.
    And Sahit Muja pays the rent of Albanians in Kosova to the real land owners.
    The Serbian people.
    Wow!! I just solved the problem.
    Mr. Muja I call upon you to recognize that.
    How about you Mr. Sahit Muja building some Serbian houses in Kosovo.
    You preach for peace so this really will help.
    What is more important to you.. peace with Serbian people or war?
    I don't think Albanians want to go to war with us... It will not be pleasant, either for Serbians or Albanians.



    --------------------------------------------------------------------------------
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga D&G Feminine : 29-08-2009 mė 17:13

  20. #40
    LOL

    I lexova qe ate nate dhe ishin quite eye-opening.

    Lexoje pak te lutem sa me pasion flet Ivan Cetnic per z.Muja. Ky Cetnici si serb me duket mua po s'ka gje se Z.Muja po ben gjithcka per njohjen e Kosoves.

    http://online.wsj.com/community/grou...an-billionaire

    P.S. Moj po vrisja mendjen une, sa bilionere jane out there qe merren duke shkruar neper bllogje dhe me e bukura fare, zere te njejten permbajtje? Things that make you go hmmmmmm. lol

Faqja 2 prej 13 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •