Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 18
 1. #1
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  C'te perdor per djengien e lekures nga dielli?

  Epo te ze halli ndonjehere kot

  Njehere qe gjeta kohe per plazh, u percellova. Lekuren e kam bardhe dhe perdora krem me mbrojtje te larte, por qe harrova ta vendos e ne pulpat e kembeve. Dremita per pak dhe kur zgjohem kembet nga pas ishin bere flakerime.

  Ne shtepi i bera me kos po ahaaaaaa po me djegin, sidomos tek pjesa pas gjurit ku duhet te perthyhet kemba. Cfare me keshilloni te perdor ne kushte shtepie apo ndonje krem qetesues?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #2
  E di qeni ku fle lepuri. Maska e lepurush
  Anėtarėsuar
  29-04-2008
  Postime
  190
  Ka kremera ne farmaci kunder djegjes (mesoj se dhe ne shqiperi duhet te kete).
  Prandaj mos rrini ne diell shume ,duhet pak e nga pak dhe ta lyesh lekuren me kremera mbrojtes.
  Une per vete jam shume e bardhe dhe rri ne ēader ,leviz per tu lare dhe ecur, kur nuk eshte dielli shume i forte ,gjithashtu vendos krem per femijet 60ph .
  Dituria prehet nė zemrėn e atij qė ka mend, por ajo qė ėshtė nė zemrėn e budallenjve merret vesh.

 3. #3
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  kremi qe perdor une eshte 50ph dhe ne pjeset e trupit qe e aplikova nuk me ndodhi asgje,kurse ne pulpa harrova. Dielli me ka kapur kembet pa vetedije. Nuk me ka ndodhur ndonjehere kjo, ne kete shkalle djegie jo njehere. Keshtu qe se kam idene ēfare kremi duhet te kerkoj .
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 4. #4
  Jam si shpirt Maska e Bije
  Anėtarėsuar
  08-01-2008
  Postime
  183
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  kremi qe perdor une eshte 50ph dhe ne pjeset e trupit qe e aplikova nuk me ndodhi asgje,kurse ne pulpa harrova. Dielli me ka kapur kembet pa vetedije. Nuk me ka ndodhur ndonjehere kjo, ne kete shkalle djegie jo njehere. Keshtu qe se kam idene ēfare kremi duhet te kerkoj .
  Nuk e di gjendjen e farmacive ne Shqiperi ,po te jesh ne Tirane ,shko tek farmacia qe ka qene dikur kinema 17 Nentori ,eshte bere nje pallat i madh (eshte ne qender ).
  Aty ka produkte te mira Italiane ,e marrin furnizimin nga Italia dhe jane te profesionit kane mbaruar te dy ne Itali shkollen per farmaci ,e shoqa eshte dhe mjeke dhe farmaciste e ka pasion kete pune te jep kuren e duhur .
  Ē'ke moj zemėr qė rėnkon; koka bėn, koka pėson.

 5. #5
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Kuren nuk e jep farmacisti por mjeku dermatolog. Nqs dini nje emer kremi qe keni perdorur ne raste te tilla, do me hynte ne pune. Flm githesesi.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #6
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Po cte duhet deti ty mi goc.Mbush vasken me uje edhe shkarko 1 kamion rere ne banjo edhe ndiz driten ne vend te diellit edhe je rehat.

  Ja keto jane pasojat e plazhit.

  Une kam perdorur Nivea Spray Doposole Rinfrescante.

  Mendoj se do kete ne shitje edhe ne Shqiperi.
  Shume efikas.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 7. #7
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Santush, jane bere kembet qe te skuqesh veze

  Keto jane pasojat e gjumit ne plazh
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 8. #8
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Perla blihe kėtė sepse asht pas djegjes edhe asht shum i mirė

  pse spo del fotoja?

 9. #9
  Me vaj ulliri te pa rafineruar.

  Ose preje nje trangull ne copa ( forme rrethi) dhe vendosi mbi vendin ku je djegur.

  Do te keshe permiresim 100%.

  Sh'net !

 10. #10
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  I bera si tarator mbi kembe deri tani, po ic akoma me percellojne :s
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #11
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  I bera si tarator mbi kembe deri tani, po ic akoma me percellojne :s
  Jo si tarator, vetemse trangull i prere ne rrathe.

  Rrathet vendosi mbi lekuren e skuqur dhe ja ku vjen flladi.

  Mos i hiq deri ne mengjes.

 12. #12
  Ma®seli Maska e JaCk_DaniELs
  Anėtarėsuar
  17-05-2002
  Vendndodhja
  As Vet Se Di
  Mosha
  33
  Postime
  923
  Mos ik ne Plazh dhe je ok
  pse duhet te perdoresh kremna
  E kam tė vėshtirė tė gjykoj tė tjerėt , por tė tjerėt e kan tė vėshtirė pėr mos mė gjykuar mua.....

 13. #13
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  C'te perdor per djengie nga dielli?
  Un te sugjeroj kos ose kastravec te prere holle, eshte praktike ne plazh ...
  D'Oh!

 14. #14
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  E kuptoni qe nuk jam diegur por jam perveluar ?? (vetem pjesen pas te kembeve)

  I bera me kos e kastravec po nje dreq :s
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 15. #15
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Ne farmaci ka krem apostafat per kte pune.

  Ik neser e blije ca pyet kot!
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 16. #16
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Ne farmaci ka krem apostafat per kte pune.

  Ik neser e blije ca pyet kot!
  Emri i kremit? Se mos me japin krem per dhimbje kyēesh
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 17. #17
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Ste jep njeri krem per dhimbje kycesh po he. Emrin sja mbaj mend se para 3 vjetesh me rastisi et digjem te supet, edhe vajta e bleva. Ik pyet se ta jep vete ajo po he se sjan aq dudume ata.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 18. #18
  Jam si shpirt Maska e Bije
  Anėtarėsuar
  08-01-2008
  Postime
  183
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Kuren nuk e jep farmacisti por mjeku dermatolog. Nqs dini nje emer kremi qe keni perdorur ne raste te tilla, do me hynte ne pune. Flm githesesi.
  Une po te them qe eshte mjeke ,ka bere dy fakultete ,per mjeke dhe farmaciste ,eshte dhe pedagoge ne fakultet ,ti thua keshtu dhe ashtu ,pastaj e do mjekimin nga forumi ,qenke djeg keq me vertete...
  Ē'ke moj zemėr qė rėnkon; koka bėn, koka pėson.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •