Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    Nuk duhet lavderuar aspak ex...madje te shahet sa te jete e mundur
    Fillimisht eshte budallek te flitet per exe ne takime te para.

    Sedyti nese behet budalleku dhe flitet PSE DUHET SHAR?? Aq i/e paaft je ti sa ke ndejtur me dike qe tani e shan? Tregon shume shume nivel te ulet. Nuk ka as gje te keqe te kesh qene me nje njeri dhe ne fund te keni kuptuar se nuk shkon muhabeti me tutje. Ndarjet duhen bere ne menyre sa me te civilizuar. Se imagjinoj dot veten te ndahem dikur me personin qe jam tani dhe ta shaj!! Ne as nje menyre ska pse te ndodhi kjo gje sepse kohet qe kaluam bashk ishin te bukura...ca u be ne fund dhe pse nhuk shkoj muhabeti eshte pune tjeter (bie fjala tani).

    Pra menyra me safe eshte mos te flitet per ex-a.


    sa per gjera te tjera qe nuk duhen then ne takime te para jan gjera te tipit:

    "dua te martohem i ri dhe te bej shume femij" looooool

    "jam shume i gezuar qe po dal me ty...as nje here nuk kam dale me nje femer qe e pelqejn gjith shoket e mi...ata jan xheloz tani" LOL



    "histori" te verteta lol

  2. #22
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    ne takimin e pare nuk duhet te flasesh vetem per te njejtat gjera se behesh i merzitshem ,te jesh sa me i zhdervjellet, fol per gjithcka,tregoi dhe per difektet e tua ne nje forme autoironie ,gjithmone duhet ta ndegjosh tjetrin ose te besh sikur e degjon,bej gjerat avash avash dhe me rend
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  3. #23
    Voleur du coeur.. Maska e Roi
    Anëtarësuar
    10-06-2004
    Vendndodhja
    Ne vendin tim....
    Postime
    2,303
    Nuk duhet ti thuash se e do, nuk duhet ti thuash se eshte me e mire qe e ka pare ne jetene e tije, saj.
    Por mund ti propozosh nje hotel hahahahahahah
    Fal po munde, mos ndrysho por ruaje tenden...

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Eve
    Anëtarësuar
    20-06-2002
    Vendndodhja
    albania
    Postime
    1,150
    Nese ne takimin e pare, cuni fillon e mburret p.sh per makinen ose sa femra ka pas ne te kaluaren , shkurt tu ba karagjoza , une personalisht i ve nje kryqe ne menjde, dhe gjej nje justifikim dhe se takoj me


    ose kur ben si i dashuruar shume me ty qe ne takimin e pare lol
    ose jep shenja qe eshte shume xheloz, p.sh kur ben pyetje te tipit : sa te dashur ke patur me pare, mos genje? pyetje vertet qe te put off sipas meje
    ose ata qe se kan mendjen hic tek muhabeti , por tek trupi i femres, por te jep muhabet sa per te kalu kohen , hiqi vizen! lol
    ose ata qe te bejne shume komplimente fallco lol


    ouuu ka shume ose .....

    Te tregosh ate qe je ne te vertet, eshte gjera me mire per me tej ne formimin e nej cifti
    Ndryshuar për herë të fundit nga Eve : 22-08-2009 më 06:15
    Lost time is never found again.
    -Benjamin Franklin-

  5. #25
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Çfarë nuk i duhet thënë asnjëherë dikujt në takimin e parë?
    6 miliard njerez...ty vajta te takova... Prinderit e tu do te kishin bere mire, ti kishin shpenzuar ato 5 minuta duke bere nje shetitje!

    Elegance is an attitude.

  6. #26
    maraklije Maska e bombona
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    nuk duhet te tregosh shum mbi veten ti lesh dyshime e mistere............
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  7. #27
    Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
    Anëtarësuar
    19-06-2009
    Vendndodhja
    Ne Internet
    Postime
    408
    te mos ta lejosh te te puth
    Kurrë mos thuaj kurrë.

  8. #28
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anëtarësuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Asnjehere nuk duhet te tregohesh msiterioz siq tha Bombona pak me larte, por as edhe te genjesh, por te tregoshesh sa me i sinqerte !
    Askush nuk ta bën atë që ta bën vetvetja !!

  9. #29
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Çfarë nuk duhet thënë në takimin e parë?
    Komplimentat me vend e pa vend, sepse ...

    1. do ta vinin personin tjeter ne siklet
    2. do e kuptonte qe jane thjesht llustra
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  10. #30
    .................... Maska e iktuus
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    Mos i trego kurr qellimin tend e ateher do te kesh sukses
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e anabelle
    Anëtarësuar
    01-01-2009
    Postime
    32
    Per mendimin tim ne takimin e pare nuk duhet te flitet asnjehre per para apo pasuri, apo disa gjera te cilat nuk duhen thene arsyet jane te ndryshme sepse njeriu qe ke perballe mund edhe mos te te kuptoje ose mund te jete nje materialist i thekur dhe te te qepet nga pas vetem per parate qe mund te kesh... ose mund te mos te te flase me goje sepse mund te mos jesh dhe aq i pasur... paraja shkateron ose modifikon cdo sjellje tonen . (Fatkeqesisht!)
    E lumtur me familjen time 😄

  12. #32
    Erando
    Anëtarësuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    ne takimin e pare sduhet te shkosh pa lare dhembet, dhe nuk duhet te shkosh pa u rruar, gjithashtu sduhet ti thuash qe nuk ke lek.
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-04-2007
    Vendndodhja
    under the sun
    Postime
    1,285
    Citim Postuar më parë nga Himitsu Lexo Postimin
    Por cfare duhet te beje sipas teje ta hipe ne makine e ta coje ku te kete qef ai ????
    Te jete i sgurt ne vetvete po por jo qe te mos pyesen gocen se ku do qe te shkojne...
    ta pyese cfare ka deshire te beje, se kam pershtypjen qe eshte me mire se pyetja ku do te shkosh??? e bukura eshte ta cosh ne nje vend qe mund te mos kete qene sesa te te thote vendet qe ka qene. Ajo po del me nje person per here te pare, dhe kesisoj e mira eshte te shkojne ne nje vend qe ti e ke gjet kastile per te. pra pyetja me e sakte mund te jete "cfare ka deshire te beje"
    Nuk po them ta hipesh ne makine pa e pyetur se dihet "destinacioni" pastaj.

  14. #34
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anëtarësuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Asnjehere dikujt ne takimin e pare nuk i duhet thene "KURRE"
    Askush nuk ta bën atë që ta bën vetvetja !!

  15. #35
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    A mund tju qeras me nje pije tjeter ? !!!

  16. #36
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anëtarësuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939

    Wink

    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin
    Fjalët e tepërta janë fukarallëk thotë populli ynë e ndonjëherë këto fjalë të prishin punë....


    Nuk po zgjatem shumë pasi pyetjen e kam bërë edhe tek titulli i temës ndaj do kërkoja të ndaja mendimet me ju.


    Çfarë nuk duhet thënë në takimin e parë?


    Diskutim të këndshëm në vazhdim.
    Personalishte mendoj qe dikujt ne takimin e pare sduhet bere shume komplimente si personit apo dhe komplimente vetes
    Gjithashtu asnjer s`duhet folur apo pyetur per ex- .
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  17. #37
    Gënjeshtra dhe premtime.

  18. #38
    Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
    Anëtarësuar
    04-04-2009
    Postime
    1,730
    Citim Postuar më parë nga siegfried Lexo Postimin
    Nuk duhet lavderuar aspak ex...madje te shahet sa te jete e mundur,dhe komplimenta me thase vajzes qe takon per here te pare.
    Nga eksperienca i ke keto, apo i fantazon?

    Si te shash dike qe njehere e nje kohe e ke dashur, i ke thene te dua (te kuptohemi, flas per raste normale, perjashtoj raste ekstreme si psh tradhti etj). Une pervete nuk mundem ta shaj sepse ofendoj veten time. Mund te ndahesh nga nje vajze, por nuk do te thote qe kjo vajze eshte e keqe dhe meriton te shahet sa te jete e mundur sic thu ti. Por edhe nese ka bere veten te shahet, kam qejf qe gjera te tilla t'i mbaj ne sirtar. Fundja nuk i duhen asnje vajze tjeter keto gjera.

    Por dhe keta ex-et lol nuk bejne mire kur i tako pasi je ndare, dhe ta sjellin muhabetin ne ate pike qe gjoja tani jam mire fare, i dashuri ketej e i dashuri andej, terrci-verrci, sepse kshu kerkojne te te vrasin ne seder.

    Ne takimin e pare cfare nuk duhet thene?
    Per mua ska takim te pare. Une vetem mbasi ta njoh mire, e te kem bere nja 10 takime te para, te kem marre informacionin e duhur, atehere mund t'i them...
    No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

  19. #39
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-07-2009
    Postime
    391
    Citim Postuar më parë nga Meriamun Lexo Postimin
    Nga eksperienca i ke keto, apo i fantazon?
    nga eksperienca,rast analog,nje ex e dashur dikur me lavderonte ex-in e saj,nuk beri gje tjeter,ndryshova menjehere mendim per te...pra thjesht nuk e doja me sikur te me falte dhe boten.

    Si te shash dike qe njehere e nje kohe e ke dashur, i ke thene te dua (te kuptohemi, flas per raste normale, perjashtoj raste ekstreme si psh tradhti etj). Une pervete nuk mundem ta shaj sepse ofendoj veten time. Mund te ndahesh nga nje vajze, por nuk do te thote qe kjo vajze eshte e keqe dhe meriton te shahet sa te jete e mundur sic thu ti. Por edhe nese ka bere veten te shahet, kam qejf qe gjera te tilla t'i mbaj ne sirtar. Fundja nuk i duhen asnje vajze tjeter keto gjera.

    Por dhe keta ex-et lol nuk bejne mire kur i tako pasi je ndare, dhe ta sjellin muhabetin ne ate pike qe gjoja tani jam mire fare, i dashuri ketej e i dashuri andej, terrci-verrci, sepse kshu kerkojne te te vrasin ne seder.

    Ne takimin e pare cfare nuk duhet thene?
    Per mua ska takim te pare. Une vetem mbasi ta njoh mire, e te kem bere nja 10 takime te para, te kem marre informacionin e duhur, atehere mund t'i them...
    ti mbaji ne sirtar gjerat e tua,por a je i zoti ti mbash sepse e dashura do te kerkoje te dije ca ke bere ti me pare...une flas nga ana praktike,jo me teorira te bukura dhe moral te larte njerezor qe gjithnje rezulton te jete fals.


    shkurt,qarte....shaj ex-in sepse nuk ka qene aq e mire per vete faktin qe jeni ndare dhe bej komplimenta pa fund vajzes aktuale me te cilen je,dashuri jetegjate dhe e garantuar

  20. #40
    maraklije Maska e bombona
    Anëtarësuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    te dashuroj...............
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •