Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 75
 1. #1
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287

  S shpejti n ekranin e madh t Kinemas

  Po e hapi kyt Temen qe te postoni Filmat e ardhshem qe do dalin ne Kinema.


  G.I Joe - Rise of Cobra

  Data e daljes : 5 Gusht 2009
  Regjizor : Stephen Sommers
  Filma te tjere te Regjizorit : The Jungle Book, The Mummy, The Mummy Returns, Van Helsing
  Aktoret : Sienna Miller, Lee Byung-Hun, Rachel Nichols
  Film Amerikan
  Zhanri : Action
  Viti i Prodhimit : 2007 nga Paramount Pictures


  Historia:

  Komandoja e aksonit G.I Joe llufto kunder kercenimit te grupit terrorist i njohur me emrin C.O.B.R.A ...


  Ndryshuar pr her t fundit nga Homer : 24-07-2009 m 11:55
  D'Oh!

 2. #2
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Inglourious Basterds

  Data e daljes : 19 Gusht 2009
  Regjizor : Quentin Tarantino
  Filma te tjere te Regjizorit : Reservoir Dogs, Jackie Brown, Pulp Fiction, Kill Bill I-II
  Aktoret : Brad Pitt, Diane Kruger, Mlanie Laurent, Eli Roth
  Film Amerikan, Gjerman
  Zhanri : Lufte
  Viti i prodhimit : 2008 nga Universal Pictures

  Historia

  Gjate luftes se dyte boterore, nje grupit ushtaresh aleat te denuar me vdekje, u jepet nje shanc i dyte nqs pranojne nje mision-vetvrases ne territor armik ...

  D'Oh!

 3. #3
  FarewellToNavy Maska e FTN_2004
  Antarsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  West by God Virginia
  Mosha
  41
  Postime
  326
  haha i modh ky i Tarantinos...un po perpiqem me gjet njeri qe do me shku me e pa ket, se der tashi asnji nga shoqnia ime s'do
  NeverAgainVolunteerYourself

 4. #4
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Citim Postuar m par nga FTN_2004 Lexo Postimin
  haha i modh ky i Tarantinos...un po perpiqem me gjet njeri qe do me shku me e pa ket, se der tashi asnji nga shoqnia ime s'do
  udi o.O

  Tarantino ka shum talent si regjizor, gjith filmat e tij kan pas sukses ngaqe ne filma ka at prekjen e tij personale persa i perket aksionit dhe dialogut.

  Un pervete ka koh qe po e pres te dali
  D'Oh!

 5. #5
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  DISTRICT 9

  Date e daljes : 16 Shtator 2009
  Regjizor : Neill Blomkamp
  Produktor : Peter Jackson ( Lord of the Ring, King Kong )
  Aktoret : Sharlto Copley, William Allen Young, Robert Hobbs
  Zhanri : Science Fiction
  Viti i prodhimit : 2009 nga Metropolitan

  Historia

  Ka 28 vjet, disa jashtoksor hyne ne kontakt me Token ... Ata nuk kishin ardhur as per te na sulmu as per te na dhane dije me shume. Keta vizitor nga yjet e largeta ishin refugjat, te mbijetuarit e fundit te botes syre. U vendosen momentalisht ne District 9, ne Afrik te Jugut, gjate kohes shtetet e botes mendoheshin fare te benin me ata. Qe ateher menaxhimi i situacionit i eshte transferuar MNU ( Multi-National-United ), nje kompani private e cila nuk interesohej shum per te ardhmen e tyre, por per perdorimin e jashtzakonshme t'armatimit tyre. Deri tani, gjith tentativat kan deshtuar: qe armet te punojne, duhet ADN jashtoksor. Tencioni ndermjet jashtoksoreve dhe njerezve arriti ne kulm kur nje agjent i MNU-se, Wikus van der Mervwe, merr nje virus misterjoz qe modifiko ADN e tij. Wikus est per momentin njeriu me i kerkuar i planetit, ai qe vle sa nje thesar : eshte elesi qe do hapi sekretin e teknologjise Aliene. I kerkuar, i izoluar, pa ndihme dhe pas miq, i mbetet vetem nje vend ku te fshehet: ne District 9 ...  D'Oh!

 6. #6
  DISTRICT 9 pom pelqejka shum koka asi future najs sen

 7. #7
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Film interesant District 9, ngja pak a shum me filmin Indipendence Day
  D'Oh!

 8. #8
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  2012


  Date e daljes : 11 Nentor 2009
  Regjizor : Roland Emmerich
  Filma te tjere te Regjizorit : Indipendence Day, The Day After Tomorrow, The Patriot, 10 000, Stargate, Godzilla, Universal Soldier
  Aktoret : John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet
  Film Amerikan
  Zhanri : Science Fiction
  Viti i Prodhimit : 2009 nga Sony Pictures


  Historia


  Asnjeher nje date nuk ka qene kaq me rendsi per shum kultura, besime fetare, shkencetar dhe qeveri. "2012" trego betejen heroike te nje groupi te mbijetuarsh mbas nje katastrofe globale planetare ...


  Ndryshuar pr her t fundit nga Homer : 25-07-2009 m 18:21
  D'Oh!

 9. #9
  Kreejt kokan asi parashikime per te ardhmen me robota ev ev

 10. #10
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Citim Postuar m par nga Kronik Lexo Postimin
  Kreejt kokan asi parashikime per te ardhmen me robota ev ev
  Perve Inglourious Basterds
  D'Oh!

 11. #11
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Shutter Island  Date e daljes : 14 Tetor 2009
  Regjizori : Martin Scorsese
  Filma te tjere te Regjizorit : Taxi Driver, Goodfellas, Casino, Gangs of New York, Aviator, The Departed
  Aktoret : Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley
  Film Amerikan
  Zhanri : Thriller
  Viti i Prodhimit : 2008 nga Paramount Pictures


  Historia

  Ne 1954, Teddy Daniels dhe Chuck Aule hetojne mbi zhdukjen e nje paciente te nje spitali psikiatrik me sigurim maksimale. Spitali ndodhet ne Shutter Island, nje ishull rreth 1 or larg brigjeve te Bostonit.

  [ V.O ] English Trailer  Trailer en Franais

  Ndryshuar pr her t fundit nga Homer : 25-07-2009 m 20:13
  D'Oh!

 12. #12
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Citim Postuar m par nga Homer Lexo Postimin
  Po e hapi kyt Temen qe te postoni Filmat e ardhshem qe do dalin ne Kinema.


  G.I Joe - Rise of Cobra

  Data e daljes : 5 Gusht 2009
  Regjizor : Stephen Sommers
  Filma te tjere te Regjizorit : The Jungle Book, The Mummy, The Mummy Returns, Van Helsing
  Aktoret : Sienna Miller, Lee Byung-Hun, Rachel Nichols
  Film Amerikan
  Zhanri : Action
  Viti i Prodhimit : 2007 nga Paramount Pictures


  Historia:

  Komandoja e aksonit G.I Joe llufto kunder kercenimit te grupit terrorist i njohur me emrin C.O.B.R.A ...


  http://www.youtube.com/watch?v=zdvMpL4wtMg

  Per te interesuarit e filmit qe del me 5 Gusht gjeta 2 pjese ( 6 min te dyja bashke ) marr nga filmi, ngjarja ndodhe ne Paris:


  Enjoy :


  - Pjesa e pare eshte 4 min dhe eshte ne frengjisht, e kerkova ne anglisht por nuk e gjeta, megjithate rendesi ka aksioni =)


  - Pjesa e dyte eshte vazhdimi i te parit dhe eshte 2 min ne aglisht kesaj rradhe


  Ndryshuar pr her t fundit nga Homer : 28-07-2009 m 15:38
  D'Oh!

 13. #13
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Little New York - Staten Island
  Data e daljes : 5 Gusht 2009
  Regjizor : James De Monaco
  Aktoret : Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio, Seymour Cassel
  Film Francez, Amerikan
  Zhanri : Thriller, Policier/Mafie, Drame
  Viti i Prodhimit : 2007 nga EuropaCorp


  Historia

  Jetet e 3 residenteve te Staten Island ne New York do te kryqezohen por ne ane te keqe ...


  English Trailer  Bande Annonce en Franais
  D'Oh!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-04-2008
  Postime
  530
  Do kisha deshire ta shihja kete


 15. #15
  Citim Postuar m par nga Homer Lexo Postimin
  2012


  Date e daljes : 11 Nentor 2009
  Regjizor : Roland Emmerich
  Filma te tjere te Regjizorit : Indipendence Day, The Day After Tomorrow, The Patriot, 10 000, Stargate, Godzilla, Universal Soldier
  Aktoret : John Cusack, Chiwetel Ejiofor, Amanda Peet
  Film Amerikan
  Zhanri : Science Fiction
  Viti i Prodhimit : 2009 nga Sony Pictures


  Historia


  Asnjeher nje date nuk ka qene kaq me rendsi per shum kultura, besime fetare, shkencetar dhe qeveri. "2012" trego betejen heroike te nje groupi te mbijetuarsh mbas nje katastrofe globale planetare ...


  Ky po.......
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #16
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  The Hurt Locker


  Data e daljes :
  23 Shtator 2009
  Regjizori : Kathryn Bigelow
  Aktoret : Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty
  Zhanri : Drame [ 2h30 min ]
  Viti i prodhimit : 2008 nga SND


  Historia

  Iraq. Forced to play a dangerous game of cat-and-mouse in the chaos of war, an elite Army bomb squad unit must come together in a city where everyone is a potential enemy and every object could be a deadly bomb.

  D'Oh!

 17. #17
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  AVATAR
  Data e daljes : 16 Dhjetor 2009
  Regjizor : James Cameron
  Filma te tjere te regjizorit : Titanic, Terminator I-II, Aliens, The Abyss
  Aktoret : Sam Worthington, Michelle Rodriguez, Sigourney Weaver, Giovanni Ribisi, Zoe Saldana, Stephen Lang
  Film Amerikan
  Zhanri : Fantastiko-Shkencor
  Viti i Prodhimit : 2009 nga Twentieth Century Fox

  Historia

  Jake eshte nje veteran i luftes, i paralizuar, i cili transportohet ne nje planet tjeter. Pandora, e banuar nga Na'vit, nje race jasht-toksore humanoide me kulture dhe gjuh te tyre. Vje momenti qe Toksoret perballen me njeri tjeterin dhe me kulturen lokale te planetit ...

  English Trailer:


  Bande Annoce Franaise:


  Trailer Italiano:


  Trailer German Deutch:


  Shenim:
  James Cameron ka fillu te krijoj universin e Avatarit qe ne vitin 1994, pra para se te realizonte Titanikun ne 97, por teknologjija kinematografike e asaj kohe nuk ishte aq e perparume per ta ba sa ma realiste universin e Avatarit ... Ne 2005, fale evolimit te kinemase dhe efekteve speciale te sotme, vendos te realizoj endren e tij. Ne 4 vjet pun dhe me nje bugjet prej 500 milion dollaresh (Filmi+Publiciteti) mendohet qe Avatar te jet filmi FS ma grand i gjitha kohrave.

  Making Off
  Ju ftoj te shikoni nje bonus fantastik rreth Avatarit, ku trego ma shum rreth filmit dhe skenave te aksionit:
  D'Oh!

 18. #18
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  INCEPTION
  Data e daljes : 21 Korrik 2010
  Regjizor : Christopher Nolan
  Filma te tjere te regjizorit : Memento, Insomnia, Batman Begins, The Prestige, The Dark Knight
  Aktoret : Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page, Cillian Murphy, Michael Caine
  Film Amerikan - 2 ore 22 min
  Zhanri : Fantastiko-Shkencor, Thriller
  Compositor : Hans Zimmer
  Viti i Prodhimit : 2010 nga Warner Bros

  Historia

  Pronari i nje kompanie eshte marr ne shenjeshter per shkak te punimeve te tija mbi arkitekturen e mendjes.

  Ne anglisht trego ma shum rreth misterit te filmit :

  Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) is a skilled thief, the absolute best in the dangerous art of extraction, stealing valuable secrets from deep within the subconscious during the dream state, when the mind is at its most vulnerable. Cobb's rare ability has made him a coveted player in this treacherous new world of corporate espionage, but it has also made him an international fugitive and cost him everything he has ever loved.

  Now Cobb is being offered a chance at redemption. One last job could give him his life back but only if he can accomplish the impossible: inception. Instead of the perfect heist, Cobb and his team of specialists have to pull off the reverse: their task is not to steal an idea but to plant one. If they succeed, it could be the perfect crime. But no amount of careful planning or expertise can prepare the team for the dangerous enemy that seems to predict their every move. An enemy that only Cobb could have seen coming. This summer, your mind is the scene of the crime.

  Trailer 2 ( English )


  Final Trailer 3 ( English )
  D'Oh!

 19. #19
  Я ι $ Maska e Homer
  Antarsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,287
  Ja dhe kritikat e papame amerikane te INCEPTION

  27 Reviews Total
  25 Positive / 2 Mixed / 0 Negative

  (sources listed alphabetically)

  POSITIVE (25)
  Ain't It Cool: http://www.aintitcool.com/node/45679
  Awards Daily: http://www.awardsdaily.com/?p=23795
  Batman On Film (A): http://www.batman-on-film.com/on-film_f ... -5-10.html
  Box Office Magazine (5/5): http://www.boxofficemagazine.com/review ... -inception
  Can Mag: http://www.canmag.com/nw/15926-inception-review
  CHUD (10/10): http://chud.com/articles/articles/24313 ... Page1.html
  Cinematical: http://www.cinematical.com/2010/07/05/inception-review/
  Digital Spy: http://www.digitalspy.com/movies/at-the ... ption.html
  Empire (5/5): http://www.empireonline.com/reviews/rev ... FID=136118
  Film School Rejects (A+): http://www.filmschoolrejects.com/review ... eption.php
  HeyUGuys: http://www.heyuguys.co.uk/2010/07/07/inception-review/
  Hit Fix: http://www.hitfix.com/blogs/2008-12-6-m ... equal-ease
  Hollywood Outbreak: http://www.hollywoodoutbreak.com/2010/0 ... -remember/
  Hollywood Reporter: http://www.hollywoodreporter.com/hr/fil ... 2197.story
  Huffington Post: http://www.huffingtonpost.com/zorianna- ... 36883.html
  IGN (5/5): http://movies.ign.com/articles/110/1103912p1.html
  In Contention (3.5/4): http://incontention.com/?p=26044
  IndieWire: http://blogs.indiewire.com/thompsononho ... with_heart
  JoBlo (10/10): http://www.joblo.com/review-inception
  Screen Rush: http://smalltalk.blogs.screenrush.co.uk ... eption.htm
  Sky Movies (4/5): http://movies.sky.com/review/inception
  Techland: http://techland.com/2010/07/06/inceptio ... e-excited/
  UGO (A): http://www.ugo.com/movies/inception-review
  Variety: http://www.variety.com/review/VE1117943 ... id=31&cs=1
  The Wrap: http://www.thewrap.com/movies/column-po ... 9?page=0,0


  MIXED (2)
  Coming Soon (7/10): http://www.comingsoon.net/news/reviewsnews.php?id=67539
  Screen Daily: http://www.screendaily.com/most-popular ... 95.article

  NEGATIVE (0)  Traileri i fundit

  D'Oh!

 20. #20
  Citim Postuar m par nga Homer Lexo Postimin
  Ja dhe kritikat e papame amerikane te INCEPTION

  27 Reviews Total
  25 Positive / 2 Mixed / 0 Negative

  (sources listed alphabetically)

  POSITIVE (25)
  Ain't It Cool: http://www.aintitcool.com/node/45679
  Awards Daily: http://www.awardsdaily.com/?p=23795
  Batman On Film (A): http://www.batman-on-film.com/on-film_f ... -5-10.html
  Box Office Magazine (5/5): http://www.boxofficemagazine.com/review ... -inception
  Can Mag: http://www.canmag.com/nw/15926-inception-review
  CHUD (10/10): http://chud.com/articles/articles/24313 ... Page1.html
  Cinematical: http://www.cinematical.com/2010/07/05/inception-review/
  Digital Spy: http://www.digitalspy.com/movies/at-the ... ption.html
  Empire (5/5): http://www.empireonline.com/reviews/rev ... FID=136118
  Film School Rejects (A+): http://www.filmschoolrejects.com/review ... eption.php
  HeyUGuys: http://www.heyuguys.co.uk/2010/07/07/inception-review/
  Hit Fix: http://www.hitfix.com/blogs/2008-12-6-m ... equal-ease
  Hollywood Outbreak: http://www.hollywoodoutbreak.com/2010/0 ... -remember/
  Hollywood Reporter: http://www.hollywoodreporter.com/hr/fil ... 2197.story
  Huffington Post: http://www.huffingtonpost.com/zorianna- ... 36883.html
  IGN (5/5): http://movies.ign.com/articles/110/1103912p1.html
  In Contention (3.5/4): http://incontention.com/?p=26044
  IndieWire: http://blogs.indiewire.com/thompsononho ... with_heart
  JoBlo (10/10): http://www.joblo.com/review-inception
  Screen Rush: http://smalltalk.blogs.screenrush.co.uk ... eption.htm
  Sky Movies (4/5): http://movies.sky.com/review/inception
  Techland: http://techland.com/2010/07/06/inceptio ... e-excited/
  UGO (A): http://www.ugo.com/movies/inception-review
  Variety: http://www.variety.com/review/VE1117943 ... id=31&cs=1
  The Wrap: http://www.thewrap.com/movies/column-po ... 9?page=0,0


  MIXED (2)
  Coming Soon (7/10): http://www.comingsoon.net/news/reviewsnews.php?id=67539
  Screen Daily: http://www.screendaily.com/most-popular ... 95.article

  NEGATIVE (0)

  http://www.youtube.com/watch?v=vm05ZP6bUVY

  Traileri i fundit

  http://www.youtube.com/watch?v=vFjAbCl6m1Q

  Gjigand...mezi e pres.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •