Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
  1. #1
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118

    Një përgjigje.

    Doja të isha në dijeni, nëse ekziston ndonjë rregullore në forum për drejtëshkrimin. Unë për vete sforcohem të flas gjuhë letrare dhe bëj të pamundurën për ti dhënë kuptimin e duhur fjalëve, për vetë faktin që të më kuptojnë të gjithë mesazhin që unë kërkojë të përcjell për një temë apo drejtuar dikujt tjetër. Unë kam shum vite i ikur nga Shqipëria në një vend ku ka apo nuk ka 3 apo 4 Shqiptar, tani që jam kthyer në vendlindje futem një çik më shpesh në forum për të praktikuar në të shkruar gjuhën shqipe. Po këtu në forum më tepër deformohet gjuha shqipe se sa ka një drejtëshkrim të rregullt dhe standard. Ju lutem pres një përgjigje.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga Aikido Lexo Postimin
    Doja të isha në dijeni, nëse ekziston ndonjë rregullore në forum për drejtëshkrimin. Unë për vete sforcohem të flas gjuhë letrare dhe bëj të pamundurën për ti dhënë kuptimin e duhur fjalëve, për vetë faktin që të më kuptojnë të gjithë mesazhin që unë kërkojë të përcjell për një temë apo drejtuar dikujt tjetër. Unë kam shum vite i ikur nga Shqipëria në një vend ku ka apo nuk ka 3 - 4 Shqiptarë. Tani që jam kthyer në vendlindje futem njëçikë më shpesh në forum për të praktikuar në të shkruar gjuhën Shqipe. Po këtu në forum më tepër deformohet gjuha Shqipe se sa ka një drejtëshkrim të rregullt dhe standart. Ju lutem pres një përgjigje.
    Disa gabime u korrigjuan.
    Ndryshuar për herë të fundit nga OO7 : 21-07-2009 më 17:11

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Disa gabime u korrigjuan.
    Faleminderit MUAHHH, po për aq kohë sa kam unë i ikur, nuk bëhet qameti. Thash dhe më lartë që sforcohem kur shkruajë dhe dua që mesazhi të jet i kuptueshëm. Sa për gabime ortografike bëjnë dhe ato që kanë mbaruar Gjuhë - Letërsi.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Ishte shaka

  5. #5
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Ishte shaka
    E kuptova që ishte shaka. Po thjesht për ti dhënë përgjigje disa durdumenave që e marrin si të vërtet pastaj

    Akoma nuk mora një përgjigje unë, siduket u mbështeskan dhe nga stafi i forumit poliglotët e gjuhës Shqipe.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Kam hap i temë para nja një jave unë. S'kam marrë përgjigje hala. Kur tu bohet mbarë këtyre stafistave do e mbyllin temën pa përgjigje ene mbaro filmi Kshu që mos prit kot

  7. #7
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar më parë nga MUAHHH Lexo Postimin
    Kam hap i temë para nja një jave unë. S'kam marrë përgjigje hala. Kur tu bohet mbarë këtyre stafistave do e mbyllin temën pa përgjigje ene mbaro filmi Kshu që mos prit kot
    Po e bëj dhe unë njëher si puna e atij fshatarit "Prit gomar të mbij bar".

  8. #8
    alpha dominant Maska e D@mian
    Anëtarësuar
    20-09-2005
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    1,170
    Anetaret inkurajohen te shkuajne sipas rregullave gjuhesore dhe drejtshrimore.

    Per ata qe jane pa shkolle, si staf fatkeqesisht nuk mund te bejme shume gjera, as te zv. 12 klase shkolle, as et rrime e korrigjojme cdo postim.
    FLUCTUAT NEC MERGITUR

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e OO7
    Anëtarësuar
    07-12-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    3,823
    Citim Postuar më parë nga D@mian Lexo Postimin
    Anetaret inkurajohen te shkuajne sipas rregullave gjuhesore dhe drejtshrimore.

    Per ata qe jane pa shkolle, si staf fatkeqesisht nuk mund te bejme shume gjera, as te zv. 12 klase shkolle, as et rrime e korrigjojme cdo postim.
    E kutpoj që e bëni inkurajmin që të shkruajnë Shqip, por përse nuk bëni dhe dekurajimin që të mos shkruajnë si lolo?

    Inkurajimi me fjalë, dekurajimi me vërejtje.

    Pastaj kemi dhe karamele zana...

    Pastaj pastaj, të paktën ata si puna dritekut, që janë jo vetëm pa shkollë por edhe të trashë, mund të mos i lejoni të marrin pjesë në nën-forumet me tema pak më serioze, në mënyrë që të ruani dhe anëtarët e tjerë nga influenza A/BUDALLA...

  10. #10
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Rregulloren e Forumit Shqiptar, mund ta lexosh duke klikuar këtu
    Jeta ime, mban emrin e saj..

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •