Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 56
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    03-12-2008
    Vendndodhja
    ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
    Postime
    1,015
    (SHQIPTARET)E TURIQIS ne rradhe te pare harruan se jan shqiptar,dhe kjo pjesa e Cameris nuk eshte gje tjeter, vecse vegel e pushtetareve turq, te cilet nuk humbasin raste te tilla.Jan mesuar tashme, 500 vjet i perdoren kopilat e tyre ne Shqiperi , dhe perseri do ti perdorin me sa po shoh,dhe ne fund grek e turq ndajn territore e shqiptaret theren mes vetit.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Postime
    11
    Citim Postuar më parë nga arvaniti.korca Lexo Postimin
    Shume mire beni qe shkruani me aq sa e dini gjuhen por
    mire more zotni por as edhe miredita nuk dini te theni?
    me selamalejkumet jan pervluar shqipatret per 5 shekull.
    Ju urojm te hapni shkolla per gjuhen edhe kullturen shqiptare edhe jo medresera.
    Ani pra rradhen tjetur ashtu ta tregoj zotni arvaniti.korca .
    Edhe faleminderoj për komentet të tjera..

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2009
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga Mesut-Patrioti Lexo Postimin
    Shoqata Vëllazëria Turko-Shqitare ka protestuar sot masakrat që shteti grek ka bërë kundër çamëve 65 vite më parë



    Të shtunën, më 27 qershor 2009, Shoqata “Vëllazëria Turk - Shqiptare” me seli në Stamboll në orën 14:00 me qëllimin përkujtimin e gjenocidit çam dhe viktimat e masakrave greke organizoi një protestë para Konsullatës Greke në Stamboll, para të cilës vendosën edhe një Kurorë të Zezë....
    Të faleminderit për keto informata, dhe të lutem na informo më shum për shqipëtarët e turqis, se i duam shqiptaret kudo qe jane, e posaqerisht Çamët.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Darius : 13-12-2009 më 00:19

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar BIM për postimin:

    bsdev (01-03-2017)

  5. #24
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ca nuk harrojn kta merr kta kan harru shqipen qe te gjithe jan bere turq kok e kemb.....takova nje arnaut para ca vitesh ne gjermani.....jam arnaut me thoshte gjermanisht....ik merr pall ca arnauti je ti???di shqip(dhe po i flisja shqip un atij, ai kuptonte lesht)jo nuk di,ik pirdhu atehere,p@ll turku.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  6. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2009
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga arvaniti.korca Lexo Postimin
    Shume mire beni qe shkruani me aq sa e dini gjuhen por
    mire more zotni por as edhe miredita nuk dini te theni?
    me selamalejkumet jan pervluar shqipatret per 5 shekull.
    Ju urojm te hapni shkolla per gjuhen edhe kullturen shqiptare edhe jo medresera.
    Ja kush ka mbetur per ti mesuar shqiptaret tjere, ju qe po asimiloheni ne vendin dhe token tuaj.
    Ju urojm te hapni shkolla per gjuhen shqipe dhe kulturen shqiptare dhe jo shkolla greke.


  7. #26
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    ca nuk harrojn kta merr kta kan harru shqipen qe te gjithe jan bere turq kok e kemb.....takova nje arnaut para ca vitesh ne gjermani.....jam arnaut me thoshte gjermanisht....ik merr pall ca arnauti je ti???di shqip(dhe po i flisja shqip un atij, ai kuptonte lesht)jo nuk di,ik pirdhu atehere,p@ll turku.
    po xhim belushi a asht shqiptar qe nuk di asni fjal shqip?

    po kto emigrantet e tjer qe as 10 vjet nuk i kan ba hala jasht shtetit e e kan harru shqipen a i qu shqiptar ti?

    kto te pakten e pranojn se jan shqiptar e jo si arvanitasit qe te vrasin po u the se jan shqiptar
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  8. #27
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    shko mer ti na njerr nje fshat te pjerdhur si boboshtica me 70 banore dhe na mund greqishtja shqipen....greqishtja po pirdhet per vete,po perdorin te gjithe alfabet latin.

    shikoni ata milionat e arnauteve qe jane asimiluar komplet jane bere byth e brek me turkun.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  9. Anetarët më poshtë kanë falenderuar land për postimin:

    bsdev (01-03-2017)

  10. #28
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    po xhim belushi a asht shqiptar qe nuk di asni fjal shqip?

    po kto emigrantet e tjer qe as 10 vjet nuk i kan ba hala jasht shtetit e e kan harru shqipen a i qu shqiptar ti?

    kto te pakten e pranojn se jan shqiptar e jo si arvanitasit qe te vrasin po u the se jan shqiptar
    prit iher prit se kam dhe per arvanitasit,dhe nga kta legena kam takuar ne greqi...kta jan akoma me te poshter e quanin veten grek vetem kur i shaja une shqip nga motrat e kuptonin,pra dine shqip...sumqimat
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  11. #29
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    derjanso,,,,kak turku...shit greku lol
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  12. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2009
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    shko mer ti na njerr nje fshat te pjerdhur si boboshtica me 70 banore dhe na mund greqishtja shqipen....greqishtja po pirdhet per vete,po perdorin te gjithe alfabet latin.

    shikoni ata milionat e arnauteve qe jane asimiluar komplet jane bere byth e brek me turkun.

    O QELBESIRE, te shohim pas registrimit te popullsise. Sikur te ishin te verteta fjalet e tua mua do me behej zemra mal. Por fatkeqsisht e verteta eshte ndryshe.


  13. #31
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    derjanso,,,,kak turku...shit greku lol
    nuk jam kondra nuk jam kondra

    vecse kto shqiptaret e turqis atje kan shku me forc e jo me deshir marrveshjet serbo-turke e greko-turke i degdisen kto te shkret atje

    faj ka ne shteti shqiptar qe sdo em pjerdh per shqiptaret mrena per mrena shqipnis e jo mo ato jasht qe si bje ne men hic
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  14. Anetarët më poshtë kanë falenderuar derjansi për postimin:

    bsdev (01-03-2017)

  15. #32
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    nuk jam kondra nuk jam kondra

    vecse kto shqiptaret e turqis atje kan shku me forc e jo me deshir marrveshjet serbo-turke e greko-turke i degdisen kto te shkret atje

    faj ka ne shteti shqiptar qe sdo em pjerdh per shqiptaret mrena per mrena shqipnis e jo mo ato jasht qe si bje ne men hic
    pikerisht lol kte nuk kuptojne shumica,antishqiptarizmin turk...me marveshjet qe ka bere me serbin(nese nuk do ishin kto marveshje,maqedonia sot do ishte shumice shqiptare,shteti i trete shqiptar ne ballkan) dhe grekun, turku shqiptaret qe shkuan ne turqi i asimiloi te gjithe paperjashtim.

    sa per shtetin shqiptar,absolutisht te ndaloje shkolla greke dhe turke ne shqiperi(shkolla greke vetem atje ku ka minoritet,qe jane shume pak)
    Ndryshuar për herë të fundit nga land : 07-12-2009 më 14:35
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  16. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2009
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    pikerisht lol kte nuk kuptojne shumica,antishqiptarizmin turk...me marveshjet qe ka bere me serbin(nese nuk do ishin kto marveshje,maqedonia sot do ishte shumice shqiptare,shteti i trete shqiptar ne ballkan) dhe grekun, turku shqiptaret qe shkuan ne turqi i asimiloi te gjithe paperjashtim.

    sa per shtetin shqiptar,absolutisht te ndaloje shkolla greke dhe turke ne shqiperi(shkolla greke vetem atje ku ka minoritet,qe jane shume pak)
    Falemindereit qe na mesove, se ne nuk dinim sa i keq ishte turku per shqiptaret, nuk i kemi ditur per masakrat turke ndaj shqiptarve, marveshtjet serbo-turke, marveshtjet greko-turke, antishqiptarizmin turk, etj

    Po ti or shoq, at shqiptar qe takove ne gjemani pse nuk u mundove ta besh te ndjehet pak me shum shqiptar.

    Une takova ca shqiptar qe thonin se ishin grek po flisnin shqip, dhe ngadal duke i pyetur per familjen e tyre pash se jane shqiptar, po u bera miq me ta dhe ngadal i bera Shqiptar perseri, e sot nuk thone se jemi grek po Shqiptar.

  17. #34
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar më parë nga BIM Lexo Postimin
    Falemindereit qe na mesove, se ne nuk dinim sa i keq ishte turku per shqiptaret, nuk i kemi ditur per masakrat turke ndaj shqiptarve, marveshtjet serbo-turke, marveshtjet greko-turke, antishqiptarizmin turk, etj

    Po ti or shoq, at shqiptar qe takove ne gjemani pse nuk u mundove ta besh te ndjehet pak me shum shqiptar.

    Une takova ca shqiptar qe thonin se ishin grek po flisnin shqip, dhe ngadal duke i pyetur per familjen e tyre pash se jane shqiptar, po u bera miq me ta dhe ngadal i bera Shqiptar perseri, e sot nuk thone se jemi grek po Shqiptar.
    pse re un do ju mesoj shqip robve shqip ti mesonte nena dhe baba i vet.

    q'ashtu.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  18. #35
    OPENMINDED Maska e land
    Anëtarësuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    ca osht kjo parull e shkrujtme turqisht iher.....pse duke shkrujt turqisht kerkohen te drejtat e cameve


    po gjuhen tone kombetare shqipen ku ta fusim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  19. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-06-2009
    Postime
    15
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    pse re un do ju mesoj shqip robve shqip ti mesonte nena dhe baba i vet.

    q'ashtu.
    Po kur je nje QELBESIRE e fliqur, pa dyshim se mendon ashtu, dhe nuk mundesh, Dhe Nuk Mundesh, ti kuptosh rrethanat dhe ngjarjet qe historia u solli atyre. Ata u perzune, dhe u detyruan te ndrojn mbiemrat, kombsin, dhe jetuan ne nje shtet diktatorial, qe kishte mledhur kombsi te ndryshme dhe mundohej ti shkrinte te gjithe ne nje kultur.

  20. #37
    i larguar Maska e bindi
    Anëtarësuar
    17-10-2009
    Vendndodhja
    Ne bregdet
    Postime
    1,523
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    prit iher prit se kam dhe per arvanitasit,dhe nga kta legena kam takuar ne greqi...kta jan akoma me te poshter e quanin veten grek vetem kur i shaja une shqip nga motrat e kuptonin,pra dine shqip...sumqimat
    O eros po sa mire i ke ra ne fije!...Ndoshta po ti shanim me shume ,do mesonin ndonji fjale me teper ne shqip!...

  21. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Postime
    11
    Citim Postuar më parë nga Eros- Lexo Postimin
    ca nuk harrojn kta merr kta kan harru shqipen qe te gjithe jan bere turq kok e kemb.....takova nje arnaut para ca vitesh ne gjermani.....jam arnaut me thoshte gjermanisht....ik merr pall ca arnauti je ti???di shqip(dhe po i flisja shqip un atij, ai kuptonte lesht)jo nuk di,ik pirdhu atehere,p@ll turku.
    Njëherë përshëndetje.
    Ndoshta ti je zotni italian. Se shumë super ka shkruar fyerje për Shqiptaret. Ani, a ka një tjetër projekt për ndarje Shqiptarët? prap përjashtoj Shqiptarët e Turqisë?
    Faleminderoj komentet.

  22. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-08-2009
    Vendndodhja
    Preveze
    Postime
    71
    Po jeni ju modelet per shqiperine kan pas te drejt arvanitet edhe shqiptaret e turqise. Sigurisht se logjika shkon edhe anasjelltas.
    Viktima mund te ishet edhe ju, mund te keni edhe nga fisi juaj njerez qe u viktimizuan nga shpernguljet me forc edhe gjenocidet. Duhej te viktimizoheshin nje pjes e popullsise shqiptare qe te shpetojn sa manushaqe per te ardhmen, vjen fjala.
    Veprimet qe bejn per camerin ne turqi i bejn nga dergjegja edhe konciensa etyre si shqiptar per kombesin etyre. Ky manifestim deshmon se nuk jan turqizuar te gjith shqiptaret ne turqi ashtu si shprehet nga spokesmenet me lart.
    Sa per arvanitet me 800 vjet pa shkolla plus 200 vjet dhune sistematike greke,
    normal qe dalin edhe midis atyre sa manushaqe.

  23. #40
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Vendndodhja
    ........
    Postime
    309
    Citim Postuar më parë nga Mesut-Patrioti Lexo Postimin
    Njëherë përshëndetje.
    Ndoshta ti je zotni italian. Se shumë super ka shkruar fyerje për Shqiptaret. Ani, a ka një tjetër projekt për ndarje Shqiptarët? prap përjashtoj Shqiptarët e Turqisë?
    Faleminderoj komentet.
    Kësi lloj tipash ka shumë në këtë forum , që e kanë by.then e kthyer ke Greku e Srbi , prandaj mos i ve re këtij idioti se bën me qëllim të na përqaje vetëm . Ajo është qëllimi i disave këtu . Nuk janë fare Shqiptarë.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •