Close
Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 80
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825

    Ikonat ne xhami?

    Bektashinjte, une jam gjysem bektashi myself, kane keto piktura por bektashinjte nuk kane xhami kane teqe.

    Kam pare ne video, ne news qe ka ikona,fotografi,piktura ne xhami te profeteve. Cilat jane keto dege te islamit qe lejojne keto?

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    ne islam skan kurfar baze ket mase e sigurt, kurse te bekteshin, kam deshir ta di edhe un nga vije kjo.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Shijak
    Postime
    848
    s'kam pare ndonjeher figura te profeteve jo vetem figura por asnje gje qe ka te bej me pamjen e tyre

  4. #4
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Noshta e ka pare te Aliut ra.
    KOSOVA E MADHE

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Siq ka thėnė dhe Eldonel ndoshta ke parė Aliun R.A., pasiqė ata (Bektashinjtė) e duan mė shumė Aliun R.A., se Muhammedin S.A.V.S., dhe mos u ēudit me kėtė qė them :
    Ata janė tė devijuar, pėr kėtė dhe i bėjnė shirk All-llahut, veq kėsaj dhe e duan mė shumė Aliun R.A., se vet All-llahun Xh.Sh., nuk e kuptoi pse i tėrhek mė shumė Aliu R.A. se Muhammedi S.A.V.S dhe se All-llahu Xh.Sh., ndėrsa ti si Bektashi (gjysėm Bektashi) duhet ta dish apo jo ... ?! Nėse po na e trego ...


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  6. #6
    Lazaratas Maska e Bel ami
    Anėtarėsuar
    17-04-2002
    Vendndodhja
    Lazarat
    Postime
    1,184
    Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
    Siq ka thėnė dhe Eldonel ndoshta ke parė Aliun R.A., pasiqė ata (Bektashinjtė) e duan mė shumė Aliun R.A., se Muhammedin S.A.V.S., dhe mos u ēudit me kėtė qė them :
    Ata janė tė devijuar, pėr kėtė dhe i bėjnė shirk All-llahut, veq kėsaj dhe e duan mė shumė Aliun R.A., se vet All-llahun Xh.Sh., nuk e kuptoi pse i tėrhek mė shumė Aliu R.A. se Muhammedi S.A.V.S dhe se All-llahu Xh.Sh., ndėrsa ti si Bektashi (gjysėm Bektashi) duhet ta dish apo jo ... ?! Nėse po na e trego ...


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Ci ke keto budallalleqe ti ore, si e duan Bektashite Aliun me shume se Allahn apo Profetin as?
    Per bektashinjte Aliu ra eshte nje nga figurat me te larta te Islamit,pas teDerguarit te Allahut.Neper Teqe ka fotografi (vizatime) te Aliut ra, te Haxhi Bektash Veliut si edhe te baballareve te ndryshem,por kjo nuk eshte shirk.Askush nuk vete tu falet fotografive,akush nuk u perulet fotografive.Mos mashtroni.
    Tani me thoni ku eshte e keqja e fotografise?
    ... E ku thuhene ne karte
    Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Citim Postuar mė parė nga Bel ami Lexo Postimin
    Ci ke keto budallalleqe ti ore, si e duan Bektashite Aliun me shume se Allahn apo Profetin as?
    Per bektashinjte Aliu ra eshte nje nga figurat me te larta te Islamit,pas teDerguarit te Allahut.Neper Teqe ka fotografi (vizatime) te Aliut ra, te Haxhi Bektash Veliut si edhe te baballareve te ndryshem,por kjo nuk eshte shirk.Askush nuk vete tu falet fotografive,akush nuk u perulet fotografive.Mos mashtroni.
    Tani me thoni ku eshte e keqja e fotografise?
    Shiko i Nderuar : Bel ami

    Me tė vėrtetė Bektashinjtė janė tė devijuar, mesa di unė ata nuk falin namaz (apo jo)... andaj, Kur'ani, Muhammedi S.A.V.S , Sahabėt, Dijetarėt dhe mbi tė gjitha All-llahu Xh.Sh., urdhėron tė falet namazin, por Bektashinjtė nuk e rrespektojnė kėtė urdhėr, andaj dhe janė nė kundėrshtim me fjalėt e All-llahut Xh.Sh., dhe Muhammedit S.A.V.S..

    Pra ata qenkan tė devijuar ...

    Me tė vėrtetė Bektashinjtė i bėjnė shirk All-llahut Xh.Sh., sepse adhurojnė varre e baballarė, poashtu krijojnė dhe spekulime mbi sahabėt, gjithashtu bijnė ēdo ditė e mė shumė nė kundėrshtim me fjalėt e All-llahut Xh.Sh..

    Pra ata i bėkan shirk All-llahut Xh.Sh...


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
    Shiko i Nderuar : Bel ami

    Me tė vėrtetė Bektashinjtė janė tė devijuar, mesa di unė ata nuk falin namaz (apo jo)... andaj, Kur'ani, Muhammedi S.A.V.S , Sahabėt, Dijetarėt dhe mbi tė gjitha All-llahu Xh.Sh., urdhėron tė falet namazin, por Bektashinjtė nuk e rrespektojnė kėtė urdhėr, andaj dhe janė nė kundėrshtim me fjalėt e All-llahut Xh.Sh., dhe Muhammedit S.A.V.S..

    Pra ata qenkan tė devijuar ...

    Me tė vėrtetė Bektashinjtė i bėjnė shirk All-llahut Xh.Sh., sepse adhurojnė varre e baballarė, poashtu krijojnė dhe spekulime mbi sahabėt, gjithashtu bijnė ēdo ditė e mė shumė nė kundėrshtim me fjalėt e All-llahut Xh.Sh..

    Pra ata i bėkan shirk All-llahut Xh.Sh...


    Me Rrespekt : ILMGAP
    sahih, pos asaj i vorrosin ne obere te shtepive dhe i bajn tyrbe per perfitim material.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
    Postime
    700
    Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
    Shiko i Nderuar : Bel ami

    Me tė vėrtetė Bektashinjtė janė tė devijuar, mesa di unė ata nuk falin namaz (apo jo)... andaj, Kur'ani, Muhammedi S.A.V.S , Sahabėt, Dijetarėt dhe mbi tė gjitha All-llahu Xh.Sh., urdhėron tė falet namazin, por Bektashinjtė nuk e rrespektojnė kėtė urdhėr, andaj dhe janė nė kundėrshtim me fjalėt e All-llahut Xh.Sh., dhe Muhammedit S.A.V.S..

    Pra ata qenkan tė devijuar ...

    Me tė vėrtetė Bektashinjtė i bėjnė shirk All-llahut Xh.Sh., sepse adhurojnė varre e baballarė, poashtu krijojnė dhe spekulime mbi sahabėt, gjithashtu bijnė ēdo ditė e mė shumė nė kundėrshtim me fjalėt e All-llahut Xh.Sh..

    Pra ata i bėkan shirk All-llahut Xh.Sh...


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Selam Ilmgap.

    Mbase ja ke nis me than me te vertet ateher tragona ti neve se ēka me te vertet je ti , a mos ti po fluturon se te koke musliman i fort apo ēka.
    Krejt Bota po te duket se nuk bejn namaz e vetem ti me shoke qe i paske ben apo si eshte kjo pune;
    Po edhe ne qofte se ti e fal namazin e une jo atehere ēka ka ketu per tu mburr apo ti me e quajt veten ma musliman se une.
    Edhe ne qofte se e falin namazin nje pjese e madhe e muslimanve , zeqatin se jepin ; ne qofte se i bejn disa obligime tjerat nuk i bajn e keshtu me rradhe ti mbushi me qindra faqe

    Me miliona njerez ke Hanefi , Shafi, Hanbeli ,selefi, vehabi etj etj qe nuk i kryejn obligimet fetare ateher a po i shtijm te gjithe me nje thes apo ēka .Apo ty tu ka tek vetem me i gjykuar ti kend te don dhe kur te don.

    Sa per tyrbe pergjigja ka qene ketu disa here , edhe pergjigjen e gjen duke ja filluar nga Muhamedi a.s dhe Familja e tij e Bekuar , shiko se si e varrosen , a i shkonin per vizite familjaret e sahabet, shiko edhe me gjeneratat e para te dyta dhe te treta se a i prishnin varrezat , tyrbet e muslimanve, a benin gjeneratat e para (selefate e vertet) keto shkatrrime sikur qe po bejn disa te shitur sot.

    Spekulime nuk bejn per sahabet veēse per jezidat dhe bashkepuntort e tyre qe vrane dhe torturuan Familjen e pejgaberit tone.

    LEXOJ HISTORIT E MUSLIMANVE QYSH PREJ FILLIMI DHE I KUPTON SHUME GJERA

    Me respekt
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga albprofiler : 30-07-2009 mė 14:49
    SE KENDUAM "LET IT BE"

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Citim Postuar mė parė nga albprofiler Lexo Postimin
    Selam Ilmgap.

    Mbase ja ke nis me than me te vertet ateher tragona ti neve se ēka me te vertet je ti , a mos ti po fluturon se te koke musliman i fort apo ēka.
    Krejt Bota po te duket se nuk bejn namaz e vetem ti me shoke qe i paske ben apo si eshte kjo pune;
    Po edhe ne qofte se ti e fal namazin e une jo atehere ēka ka ketu per tu mburr apo ti me e quajt veten ma musliman se une.
    Edhe ne qofte se e falin namazin nje pjese e madhe e muslimanve , zeqatin se jepin ; ne qofte se i bejn disa obligime tjerat nuk i bajn e keshtu me rradhe ti mbushi me qindra faqe

    Me miliona njerez ke Hanefi , Shafi, Hanbeli ,selefi, vehabi etj etj qe nuk i kryejn obligimet fetare ateher a po i shtijm te gjithe me nje thes apo ēka .Apo ty tu ka tek vetem me i gjykuar ti kend te don dhe kur te don.

    Sa per tyrbe pergjigja ka qene ketu disa here , edhe pergjigjen e gjen duke ja filluar nga Muhamedi a.s dhe Familja e tij e Bekuar , shiko se si e varrosen , a i shkonin per vizite familjaret e sahabet, shiko edhe me gjeneratat e para te dyta dhe te treta se a i prishnin varrezat , tyrbet e muslimanve, a benin gjeneratat e para (selefate e vertet) keto shkatrrime sikur qe po bejn disa te shitur sot.

    Spekulime nuk bejn per sahabet veēse per jezidat dhe bashkepuntort e tyre qe vrane dhe torturuan Familjen e pejgaberit tone.

    LEXOJ HISTORIT E MUSLIMANVE QYSH PREJ FILLIMI DHE I KUPTON SHUME GJERA

    Me respekt
    Salaam Aleikum Ve Rahmetull-llahu Ve Bereketehu ... AlbProfiler

    I Nderuar ...

    Shiko Musliman do tė thotė i pėrkushtuar, i nėnshtruar i Zotiti (All-llahut Xh.Sh).

    Pra siq shohim vet fjala Musliman thotė i nėnshtruar All-llahut.

    All-llahu zbriti Kur'anin ...

    Nė Kur'an thuhet tė falet namazi ...

    Secilen fjalė qė ėshtė e shkruar nė Kur'an duhet ta besosh dhe normalisht ta rrespektosh (d.m.th ta praktikosh) ... (pra duhet ta falėsh dhe namazin sepse je i urdhėruar nga All-llahu Xh.Sh.)

    Ne shembull tjetėr kemi tė dėrguarin e All-llahut Xh.Sh., Muhammedin S.A.V.S ...

    Dhe Muhammedi (se di a e din ...?!) qė ka falur namaz bashk me shokėt e tij nė Islam.

    Ēdo vepėr qė e ka bėrė Muhammedi S.A.V.S. nė lidhje me Islamin ne e kemi obligim.

    Poashtu nė Kur'anin famėlartė thuhet se duhet japur zeqatin, pra ti nėse je Musliman duhet ta japėsh zeqatin.

    Poashtu nė Kur'an thuhet se duhet tė agjėrosh Ramazanin, pra ti nėse je Musliman duhet ta agjėrosh atė...

    Poashtu nė Kur'an thuhet se duhet tė kryesh Haxhin , por thuhet nėse ke mundėsi, andaj nėse ke mundėsi shko dhe kryeje at.

    Secili Musliman (qė ėshtė thjesht me emėr Muslim) duhet t'i rrespektoj kėto rregulla.

    Pse duhet t'i rrespektoj kėto rregulla ?... Sepse na ka urdhėruar All-llahu Xh.Sh..

    Andaj nėse Vehabi apo Bektashi apo Hanbeli apo Selefi nuk e rrespekton njėrėn nga 5 kushtet e Islamit atėherė ai nuk ėshtė Musliman.

    Andaj nėse Vehabi apo Bektashi apo Hanbeli apo Selefi nuk e rrespekton njėrėn nga 6 kushtet e Imanit (Besimit) atėherė ai nuk ėshtė Musliman.


    Ata qė plotėsojnė kushtet e Islamit dhe kushtet e Imanit e quajnė veten me tė drejtė Musliman.
    Ju Faleminderit.


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  11. #11
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Siukur deshiroja diqka te shtoj ose te mungoja , mesiguri dota teproja, ALLAHU te shperbleft. ILMGAP

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
    Postime
    700
    Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
    Salaam Aleikum Ve Rahmetull-llahu Ve Bereketehu ... AlbProfiler

    I Nderuar ...

    Shiko Musliman do tė thotė i pėrkushtuar, i nėnshtruar i Zotiti (All-llahut Xh.Sh).

    Pra siq shohim vet fjala Musliman thotė i nėnshtruar All-llahut.

    All-llahu zbriti Kur'anin ...

    Nė Kur'an thuhet tė falet namazi ...

    Secilen fjalė qė ėshtė e shkruar nė Kur'an duhet ta besosh dhe normalisht ta rrespektosh (d.m.th ta praktikosh) ... (pra duhet ta falėsh dhe namazin sepse je i urdhėruar nga All-llahu Xh.Sh.)

    Ne shembull tjetėr kemi tė dėrguarin e All-llahut Xh.Sh., Muhammedin S.A.V.S ...

    Dhe Muhammedi (se di a e din ...?!) qė ka falur namaz bashk me shokėt e tij nė Islam.

    Ēdo vepėr qė e ka bėrė Muhammedi S.A.V.S. nė lidhje me Islamin ne e kemi obligim.

    Poashtu nė Kur'anin famėlartė thuhet se duhet japur zeqatin, pra ti nėse je Musliman duhet ta japėsh zeqatin.

    Poashtu nė Kur'an thuhet se duhet tė agjėrosh Ramazanin, pra ti nėse je Musliman duhet ta agjėrosh atė...

    Poashtu nė Kur'an thuhet se duhet tė kryesh Haxhin , por thuhet nėse ke mundėsi, andaj nėse ke mundėsi shko dhe kryeje at.

    Secili Musliman (qė ėshtė thjesht me emėr Muslim) duhet t'i rrespektoj kėto rregulla.

    Pse duhet t'i rrespektoj kėto rregulla ?... Sepse na ka urdhėruar All-llahu Xh.Sh..

    Andaj nėse Vehabi apo Bektashi apo Hanbeli apo Selefi nuk e rrespekton njėrėn nga 5 kushtet e Islamit atėherė ai nuk ėshtė Musliman.

    Andaj nėse Vehabi apo Bektashi apo Hanbeli apo Selefi nuk e rrespekton njėrėn nga 6 kushtet e Imanit (Besimit) atėherė ai nuk ėshtė Musliman.


    Ata qė plotėsojnė kushtet e Islamit dhe kushtet e Imanit e quajnė veten me tė drejtė Musliman.
    Ju Faleminderit.


    Me Rrespekt : ILMGAP
    Paqja dhe te mirat e bereqetet e Allahut qofshin mbi muslimanet (te nenshtruarit e Allahut).

    I nderuar ilmgap une ne asnje pike te ketij shkrimi tendin nuk jam kunder .

    Une jam kunder se si po mendoni dhe si po silleni.

    Nuk eshte veē qashtu po thom une apo ilmgapi se ata njerez qe nuk i mbajn disa rregulla te islamit nuk jan musliman.
    Ti mire e the ne kete postim se ēdo fjale e Kuranit duhet te besohet , e a mendon ti per veten tende se i kalove te gjitha sprovat dhe me ne fund dole edhe te gjykosh te tjeret. A bash mendon ti se i pershtatesh ēdo fjale te Kuranit dhe nuk ben gabime , nuk len rregulla te fes islame pa i kryer.

    Rregullat e islamit moti i kam mesuar une , te faleminderit qe me perkujtove por une po te tregoj per diēka tjeter.

    Me respekte dhe inshAllah e gjen rrugen drejt Hakut
    SE KENDUAM "LET IT BE"

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,791
    Citim Postuar mė parė nga albprofiler Lexo Postimin
    Paqja dhe te mirat e bereqetet e Allahut qofshin mbi muslimanet (te nenshtruarit e Allahut).

    I nderuar ilmgap une ne asnje pike te ketij shkrimi tendin nuk jam kunder .

    Une jam kunder se si po mendoni dhe si po silleni.

    Nuk eshte veē qashtu po thom une apo ilmgapi se ata njerez qe nuk i mbajn disa rregulla te islamit nuk jan musliman.
    Ti mire e the ne kete postim se ēdo fjale e Kuranit duhet te besohet , e a mendon ti per veten tende se i kalove te gjitha sprovat dhe me ne fund dole edhe te gjykosh te tjeret. A bash mendon ti se i pershtatesh ēdo fjale te Kuranit dhe nuk ben gabime , nuk len rregulla te fes islame pa i kryer.

    Rregullat e islamit moti i kam mesuar une , te faleminderit qe me perkujtove por une po te tregoj per diēka tjeter.

    Me respekte dhe inshAllah e gjen rrugen drejt Hakut
    As Salaam Aleikum ...

    I Nderuar : AlbProfiler

    Unė pėr vete nuk thash qė jam paralel me tė gjitha fjalėt Kur'anore, por 5 Kushtet e Islamit dhe 6 Kushtet e Imanit i rrespektoj dhe i praktikoj.

    Vet fjala kusht tregon vlerėn e fjalės, pra Shahadeti, Namazi, Zeqati, Ramazani dhe Haxhi (Kush ka mundėsi) janė kushte pėr tė qenė Musliman, poashtu edhe 6kushtet e Imanit, janė kushte pėr tė qenė Musliman, andaj dhe i rrespektoj e i praktikoj.

    Nuk mund ta quash veten musliman (tė devotshėm), duke mos fal namaz e duke mos jap zeqat.

    Me Musliman tė tjerė hasim ē'do ditė, por ata nuk janė Musliman ... e di pse... ?!
    Sepse ...
    Kur t'a pyet a e di Shahadetin ?!
    Tė thotė : "Jo".
    Kur t'a pyet a fal namaz ?!
    Tė thotė : "Jo".
    Kur t'a pyet a jep zeqatin ?!
    Tė thotė : "Unė s'kam pėr vete para, tė kem pėr tė tjerėt."

    ... Si mund tė quhet ky Musliman, pėrderisa nuk ka lidhje me Islam ... Vėlla i Dashur kėsi lloj njerėzish hasim ē'do ditė, por duhet t'a dimė qė janė larg parimeve Islame, por mė mirė tė jesh si ata qė nuk praktikojnė Islamin se tė jesh sikur ata qė bėjnė shirk All-llahut.
    ***

    Me Rrespekt : ILMGAP
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  14. #14
    ILMGAP,,,"kur t'a pyet" do te thote "kur e pyet"?
    shkruj shqip mire.
    sikur t kisha gja ne dor
    e t u bajsha akullor
    buzt e tuja me shiju
    ne gjoks tandin me piku-Orosh

  15. #15
    ...beyond Maska e Alienated
    Anėtarėsuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar mė parė nga OROSHI Lexo Postimin
    ILMGAP,,,"kur t'a pyet" do te thote "kur e pyet"?
    shkruj shqip mire.
    OROSHI
    Thuhet SHKRUAJ jo SHKRUJ
    Koha ėshtė e maskarenjėve
    Por atdheu i Shqiptarėve

  16. #16
    Kurre me,ne kete FORUM Maska e woodstock
    Anėtarėsuar
    13-04-2004
    Postime
    560
    Citim Postuar mė parė nga OROSHI Lexo Postimin
    ILMGAP,,,"kur t'a pyet" do te thote "kur e pyet"?
    shkruj shqip mire.
    hahahaha c'ti ben KATERKALEM
    I vetmi hero i kombit Adem Jashari

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    ju skeni kurgja te bani me xhami,

    apo ndoshta deshironi te keni ?

    Sa e di un ju keni te drejt ti veni ikonat, ashtu njejt jeni , ju i perkuleni te vdekurve dhe varrezave.

  18. #18
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    me fal a eshte ky komunitet ku diskutojne bekteshinjte dhe shkembejne eksperienca ne mes veti apo ka vend edhe per ata qe duan te mbushin me poste budallalliqesh!?

    respect per bektashinjet

  19. #19
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    jo vetem po tallen,

    e permendin xhamin , ku skan kurgja te baj me xhami.

    keta ekan teqen dhe tyrbet.

  20. #20
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    Citim Postuar mė parė nga Alienated Lexo Postimin
    OROSHI
    Thuhet SHKRUAJ jo SHKRUJ
    e pse qkruj as zben aaa
    a nuk jeni populli dardan juve ok ok

Faqja 0 prej 4 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •