Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 80
  1. #61
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536

  2. #62
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    /www.youtube.com/user/playermasar


    qe maxhupt kqyre kush jan , shqip ty e praktiku fen

  3. #63
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Fan Noli

    Citim Postuar mė parė nga injejti Lexo Postimin
    /www.youtube.com/user/playermasar


    qe maxhupt kqyre kush jan , shqip ty e praktiku fen
    se kujt i thua maxhyp se leshi e preshi nuk e di, por sido qe te jete besoj se do jete rracore, keshtu qe ti i pari beke mekat dhe me fton edhe mua te bej mekat dhe te behem rracist, okkk gabimi jot i pare ky.
    i dyti gabim eshte qe ti more djali para 500 vjetesh ke qene i krishtere dhe sot na dole mysliman, pra zotrote ti ke nderruar fene apo jo ????

    dhe dhe sa per videon sme hapet por me nis shume te tjera se po me pelqekan keto rite se si kam pare ndonjehere dhe po me josh qe te shkoj dhe une ... pra je duke bere efektin e kundert me keto video, dhe do jete me mire kjo se sa te ngre b... ..nga qielli.

    tung pra shqipeeeeee

    zoti paste meshire per juve qe nxisni ndarjen fetare, rracore, krahinore, por ta dini se jeni te humbur, sja doli dot turku 500 vjet, e greku e serbi , keshtu qe as ti filoxhihadistmuxhahedin a ēfare dreqi je se spo te marr vesh kush je, por nje gje e di me siguri .......nuk je Shqipe Mali, por je gjarper shkretetire plot me hel dhe me mllefff........

    meso nga bektashizmi dhe respektoje besimtaret e tjere.

  4. #64
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

    ore deri me tani ato videot e tua jane per Tarkatin Halvetjan....

    po ngaterron Kekun me Byrekun shoku... jemi tarikati Bektashi ooooooooo


    leqe me ke flas dhe une, ti sdi te shkruash shqip mo shoku se dhe ate qe shkruan me djalekt ma shkruan...

    byeeeeeeee

  5. #65
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    JO more keta nuk jan shqiptar bona hajgare b

    keta jan kusherit e Obames.

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    cirkus nojre, a nuk te duket kjo pune kot ?

  7. #67
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

    Citim Postuar mė parė nga refet Lexo Postimin
    cirkus nojre, a nuk te duket kjo pune kot ?
    e kuprj qe skeni faj, e beni pa vetedije, kot nuk e thone qe injoranca eshte lumturi, e drejte .....

    me fal refet se e kam une fajin qe bie ne nivelin e bisedes tuaj,

    ke shume te drejte , vazhdo ne rrugen tende, tu befte pushak top,

    por ne shekullin e 21 kur Shqiptaret shikojne nga perendimi Europa dhe Amerika mendoj qe luftoni dhe perpiqeni kot qe shqiptaret te shikojne nga LIndja se ne lindje kemi vetem Armiqte tani historik, Sllavi, greku, Turku 500 vjet, ....

    dhe kusha na mbrojti Amerika, si ne 1920 ashtu edhe ne 1999.

    ketu ka shume vend fjale e re e urte e popullit shqiptar...

    " Ta duam Atdheun si Shqiptarėt Amerikėn"

  8. #68
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    Hajde Nojre hajde, secilit PUSHKA TOP secilit NUK BIE NE NIVELIN TEND secilit VAZHDO RRUGEN TENDE e kendej nuk ndalesh duke u pergjigjur heheh sa qesharak qe je

    TA DUAM ATEDHEUN SI SHQIPTARET AMERIKEN hahahahhah ne mungese te aftesise per mbrojte e duan ameriken , ha..po sikur amerika te na ktheje shpinene.... kurve plake eshte amerika hahahh sa dyftyrsha qe jeni. o njeri behu nje dhe thuaja ne fytyre te verteten edhe mikut edhe armikut

  9. #69
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

    ske faj qe shan ameriken tani ti, te lumte, se te shpetoj nga serbi prandaj....

    mosmirenjohja eshte...... lexoje ne Kuran

  10. #70
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    po kto vale sufistesh a nga islami jane njora.?ku dole te amerika o njore ? se patem biseden me temen e amerikes.valla shipnine e dua po amerikin se di pse duhet me e dashte??edhe kanaden mos duhet me e dashte ?

  11. #71
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    edhe Senegalin dhe Bangladeshin duhet me i dashte se i ndihmojne Kosoves , ani kur e kam pare nje nga bangladeshi si i conte shqipet e Kosoves ... aman ata politikanet ,rrumbus hahahaha

  12. #72
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria

    e mora vesh me ne fund se ca pikepamjesh keni.....

    kur te arsimoheni dhe te ngjizeni me dije mbi bektahizmin dhe te zhvisheni nga petku fetar radikal, hajdeni flsini ne tin tone Bektashi, se qenkeni te indoktrinuar shume keq dhe radikalisht kundra besimeve te tjera, sa harxhoni kohen tuaj dhe shani vellezerit tuaj dhe harroni qe Serbi, greku, maqedonsi sllav kete kerkon.

    sa per Sufizmin qe se duroni dot, punė per juve, se edhe une sdua qe te degjoj Hoxhėn kur falet me megafon sa tundet vendi edhe ne 5 te mengjesit, por ja qe e degjoj dhe e respektoj, ju kete se beni dot, ca tju them une ,skeni rruge tjeter do mesoheni ta pranoni , nqs jo shkoni andej nga arabia se vetem andej ska Bektashinj dhe do jeni rehat, se jeta eshte ēeshtje zgjedhjeje, une zgjedh ate besim qe dua, ti zgjedj ate qe do, ju kete se pranoni dot se ajo qe kuptoj une eshte qe sa vini dhe tkurreni se brezi i ri po largohet gjithnje dhe me shume prej jush, te pkaten ne shqiperi ta jap me 100 % garanci, per ne |Kosove po ma tregoni juve me sjelljen tuaj.

    kur i bie murit me grusht ai te vret, pra forca e knderveprimit, keshtu qe mos mbillni percarje fetare ate beni se do ju kthehet ne efktin e kundert.

    Tani po iki nga Kryegjyshata te ndez qirinj dhe te falem tek varret e baballareve tanė. jeni te mirepritur.

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    øpo haj na kalxo dicka nga bekteshizmi.ate qe po e ngjon ezanin ne sabah po si pas teje duhet me e ndal ezanin ? ti e ke borxh me e fal sabahin nese je musliman i mire.ćira me ndez a ? edhe voreve me ju fal ? ??? bol interesant . isalmi i paster eshte nga kto sendet qe ti po i thua nojre. pershendetje

  14. #74
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga nojre Lexo Postimin
    e mora vesh me ne fund se ca pikepamjesh keni.....

    kur te arsimoheni dhe te ngjizeni me dije mbi bektahizmin dhe te zhvisheni nga petku fetar radikal, hajdeni flsini ne tin tone Bektashi, se qenkeni te indoktrinuar shume keq dhe radikalisht kundra besimeve te tjera, sa harxhoni kohen tuaj dhe shani vellezerit tuaj dhe harroni qe Serbi, greku, maqedonsi sllav kete kerkon.

    sa per Sufizmin qe se duroni dot, punė per juve, se edhe une sdua qe te degjoj Hoxhėn kur falet me megafon sa tundet vendi edhe ne 5 te mengjesit, por ja qe e degjoj dhe e respektoj, ju kete se beni dot, ca tju them une ,skeni rruge tjeter do mesoheni ta pranoni , nqs jo shkoni andej nga arabia se vetem andej ska Bektashinj dhe do jeni rehat, se jeta eshte ēeshtje zgjedhjeje, une zgjedh ate besim qe dua, ti zgjedj ate qe do, ju kete se pranoni dot se ajo qe kuptoj une eshte qe sa vini dhe tkurreni se brezi i ri po largohet gjithnje dhe me shume prej jush, te pkaten ne shqiperi ta jap me 100 % garanci, per ne |Kosove po ma tregoni juve me sjelljen tuaj.

    kur i bie murit me grusht ai te vret, pra forca e knderveprimit, keshtu qe mos mbillni percarje fetare ate beni se do ju kthehet ne efktin e kundert.

    Tani po iki nga Kryegjyshata te ndez qirinj dhe te falem tek varret e baballareve tanė. jeni te mirepritur.
    Me qef se kishe ndegju, po ski qare, ste pyt kush farre

    skeni qare pa e degju deshte e zdeshte ezanin.

  15. #75
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    gezuar festen e te dashuruarve te gjithe kombit shqiptar.

    qofshi te gjithe te dashuruar me shpirtin e tyre binjak.


    www.komunitetibektashi.org

  16. #76
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    Citim Postuar mė parė nga nojre Lexo Postimin
    gezuar festen e te dashuruarve te gjithe kombit shqiptar.

    qofshi te gjithe te dashuruar me shpirtin e tyre binjak.


    www.komunitetibektashi.org
    nojre apo mos eshte edhe kjo feste nga islami? nuk na thave asnje send per bekteshizmin nojre. pershendetje

  17. #77
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-01-2011
    Postime
    230
    JOO kjo feste rrjedh qe ne kohen e haxhi bekteshit kur eshte dashuru me gruen e 18 qe e kishte

  18. #78
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    ezel ku e di ti se haxhi bekteshi kishte 18 gra.

  19. #79
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga Alienated Lexo Postimin
    OROSHI
    Thuhet SHKRUAJ jo SHKRUJ
    "I menēuri flet nė gjuhėn qė e kupton populli",prandaj edhe nėse nuk flasim pararelisht me rregullat e gjuhės letrare nga 1972 me rėndėsi ėshtė mirėkuptimi racional nė mes nesh kėtu.

  20. #80
    i/e regjistruar Maska e Elytony
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    Kosova(Vushtrria)
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
    Bektashinjte, une jam gjysem bektashi myself, kane keto piktura por bektashinjte nuk kane xhami kane teqe.

    Kam pare ne video, ne news qe ka ikona,fotografi,piktura ne xhami te profeteve. Cilat jane keto dege te islamit qe lejojne keto?
    Sa i pėrket fesė Islame,parimet e saj nė mėnyrė absolute ndalojnė rreptėsishtė varjen e fotografive nėpėr xhami tė gjallesave nė pėrgjithėsi e lere mė fotografi tė kinse ndonjė tė dėrguari tė Allahut s.w.t..

    Poashtu sipas mendimit tė dijetarėve ata tė gjithė janė unanim qė as nėpėr shtėpi nuk lejohet varja e fotografive e lere mė nėpėr xhami,sepse kjo gjė mund tė ēoj njeriun drejt shirkut e kjo me tė vėrtetė ėshtė vepėr e pafalshme tek Allahu s.w.t.,prandaj duhet tė ruhemi nga kėto gjėra.

    Argumentet pėr atė se nuk lejohet mbajtja e fotografisė varur nė xhami ka argumente tė shumta si nga Kur'ani ashtu edhe nga Hadithi i pejgamberit s.a.w.s.,por edhe logjika nuk e pranon njė gjė tė till,Allahu s.w.t. na ruajt nga kjo.

    SELAM!

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •