Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 80
  1. #41
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-01-2011
    Postime
    52
    une vetem te terhoqa verejtjen qe mos bish ne ndonje grope te madhe ,por si duket ti paske rene ,hajde per hajr pra ,thire baben bektesh te te nxjere .

    edhe une jam per shqiperine

    Pse a ka ndonje shiperi artificiale ??? dikund andej nga antarktiku apo andej nga marsi heheheh cfar njerez mban kjo toke.


    He se desh harova ,ne xhamijat i kemi plot dhe nuk jemi pak me nr ,por ti ne ata teqet tuaja se veta jeni 1...2...... apo 10 vetem kaq??

  2. #42
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Fan Noli

    vizon smund te flas me me ty shoku,
    se kur krahason shqiperine me irakun dhe afganistanin, ...... jam pa fjale fare, me habite fare, dmth.........

    shoku ik arsimohu dhe pastaj hade fol me mua.

    ne 21 janar une si shqiptar sbera asgje me shume se ca bene francezet ne paris qe e dogjen parisin, asgje me shume sesa anglezet qe dogjen londren, greket athinen, tunizinet , egjiptianet....

    dhe cdo popull qe ngrihet dhe lufton per te drejtat e tij, dhe nuk vete vetem ne xhami, kishe apo teqe qe tja kerkoj keto zotit dhe te qaj para tij, zoti ndricon mendjen dhe veprimet i bejne njerezit.

    tungjatjeta dhe tu befte pushka top.

  3. #43
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    26-01-2011
    Postime
    52
    Hahahah cfar te drejte kerkove me 21 ore ,pse nuk ia kerkove xhachit me flamurin ne dore ,po tani kur ju tek Rames te mare pushtetin si egersi ,si bishe ti si nje bishe e vogel e tij e permabjte ata popouj qe ti i permende ata jane trima , e jo frikacak si puna yte ,gjuaj gurin dhe fsheh dore, digj vetura e hik pas bustes se skenderbeut duke thire RAMA,RAMA HEHEHEH cfar injornace

  4. #44
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    sa per ikonat ne teqe, jam pra tyre sepse sas heer qe i falemi zotit si edhe duke pare te gjithe parardhesit tane qe kane punuar per popullin etyre ne frymen e zotit me mbushet zemra, shpirti dhe mendja.

    shpresoj ne hapjen sa me shpejt te Teqese sė re ne Tiranė qe te arrijme nje pjesmarrje sa me te shumte te besimtareve Bektashinj ne Shqiperi.

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    Citim Postuar mė parė nga nojre Lexo Postimin
    ore une shqip shkruajta dhe ti prape se lexon ????

    ruget e zotit jane te shumta, une e ndjek ke rruge te dua une dhe qe me pershtatet mua ???

    ca do thuash ti kur katragjyshi jot pra 500 viteve ka qene katolik ose ortodoks dhe ti u ktheve musliman??
    mu pergjigj nje cike, pse hoqi dore ai nga krishterimi dhe u be musliman suni , bektash, alevjan, shitė...... etc

    ca do thuash tani, ah po e di pergjigjen......... zgjodhi mulsimanizmin sepse krishsterimi ...... dhe do e shash??

    po ik shoku andej nga komunitetit jot, se nqs je gabim ketu, dhe mos na ofendo bektashizmen se kemi luftuar per shqiperine natyrale dhe gjithe rilindjen e ke plot qe nga Abdyli, Naimi, Samiu dhe gjithe te tjeret.
    kadle nojre se po me tute ,une spo shajta askend njore as krishteret as alevitet etj.e perse po i perzen miqet sban ashtu njore .ruga e zotit eshte nje e nuk ka shum ruge te zoti lexoje elhamin ne perkthi e do te kuptojsh do sende ma mire. pershendetje edhe pse silesh keq te uroj sukses

  6. #46
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    Ajo qe skuptoj une eshte perse ju te tarikatit Suni shkruani tek Tarikati Bektashi ???
    mire qe shkruani ketu por dhe na shani dhe na tregoni se ca duhet te bejme, ????

    e para sot sjemi ne shekullin XIX kur skihe ku te informoheshe, kurse sot, kemi mundsira plot keshtu qe na linereaht ta besojme zotin sic duam vete, gjithsecili ka detyrim per familjen e tij, tani na lini ne punen tone.

    kemi komunitetin tuaj shkruani aty, sipas besimit qe ndjen, okkkkkkk.

    mos kine merak per neve se do veme ne ferr apo parajse, gjithsecili ne besimin e tij.

    ju lutem shume mos na komentoni me, mos na ofendoni me, dhe mos na fyeni me. te pelqen ste pelqen ty mo shoku une do besoj ashtu si ma kane trasheguar te paret e mi.

    dhe sa per dijeni po e perseris per gjtihe shqiptaret
    """" mos shikoni kisha e xhamia se feja e shqiptarit eshte shqiptaria""""
    shprehje me te bukur ska.

    une jam shqiptar me gjak shqiptari, ketu e 11 breza e kam pemėn e familjes.

    kaq kisha per ata qe sjanė Bektashinj.

  7. #47
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    ju lutem shume mos na komentoni me, mos na ofendoni me, dhe mos na fyeni me. te pelqen ste pelqen ty mo shoku une do besoj ashtu si ma kane trasheguar te paret e mi.


    edhe nese ata jan ne ferr don mi ndjek

  8. #48
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    ik mo rrot k........ andej, mos me trego eshtrat e te pareve te mi,
    pis, legen, burre **********,

  9. #49
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    poshte ata qe se duan Shqiptarizmėn.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e refet
    Anėtarėsuar
    24-04-2007
    Postime
    553
    kadale nojre nuk kam qelim ofendimi e as sharje , ti ke te drejte te besojshe cfar te duash ajo eshte e drejta jote por nuk mundesh te thuash se tek zoti te cojne shum ruge , rruge e drejte eshte nje . edhe tarikan suni ska ka e gjete kte . ka kuran dhe sunet njora dhe kerkoj falje nese te kam lenduar dicka . pershendetje

  11. #51
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    ne xhami ska ikona por ne tempullin e besimtareve te ktij komuniteti nuk e kuptoj ku eshte qellimi ?
    a konsiderohen keta heretik apo jo nuk i perket temes!

  12. #52
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Citim Postuar mė parė nga nojre Lexo Postimin
    ik mo rrot k........ andej, mos me trego eshtrat e te pareve te mi,
    pis, legen, burre **********,
    Ti derr e i birri derit,

    pis thuaj ati babes tand. qe te ka eduku ne ket menyr te ndyt.

  13. #53
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61
    o injet, zoti ka thene cdo mbjellesh do korresh , keshtu qe tu pergjigja sic e kerkove, """"sipas kokės neve Bektashinjte te vėmė festen"""

    ajo qe skuptoj une eshte qe une perse juve futeni tek forumi I bektashinjve, hape komunitetin mysliman dhe nqs gjen nje shkrim te timin, le te vete ne djall, okkkkkkk

    po ta them shume pastėr dhe bukur, dhe pa gabime por mbi te gjitha ne gjuhen tone shqipe qe po e flet zotrote sot dhe mund ta verifikosh shume kollaj nga kush e kemi kete gjuhe qe flasim bashke dhe komunikojme.

    keshtu qe smund te hedh poshte gjithe rilindjen kombetare per ca hoxhallare qe i kane buzet me qumėsht (tamėl nqs se kupton) dhe qe skane bere asgje per kombin shqiptar, por qe na paskan studjuar pas viteve 90 ne arabi, .... e leshi e preshi dhe na bejne sikur deri sot kemi ngrene bar neve.

    o Injet sdo pranoj kurre qe te shikoj disa djem me mjekerr dhe goca me perce te me perfaqsojne mua si shqiptar, dhe shyqyr qe jane aq minorance sa eshte e paperfillshme.

    .............................

    o injet ca te pėrmban pragu i deressss.........

  14. #54
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    gjithe porstuesve qe sjane Bektashinj ose jane kundra te ikin dhe te shkruajne ne komunitetin tuaj...

    kaq e veshtire eshte ?????

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

  15. #55
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Ku me ha mu palla pere ty se qka beson,

    ne gjakov dhe peje krejt ke tarikat e kan maxhupt, nese don ti postoj njemi video e foto te juajat nga maxhupt,

    qka po blun ke tu rrena bla bla bla.

  16. #56
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    Vetem ama nje sheje, un startoj direkt me vido te bekteshive dhe i sheh. dhe pastaj fol fjal te fishtes fewja e shiptarit asht shiptaria, kopalla gjysa maxhup.

  17. #57
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536



    Jasha jasha

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga injejti : 10-02-2011 mė 10:53

  18. #58
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    shiqoj keta shqiptar si ti ajon shiptar per fillim

  19. #59
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61

    Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

    por pra e thua dhe vete qe ste rruhet per Fishten dhe s`te ha as Palla, ....

    o injet kete se kupton ti qe neve jemi tolerante si fe dhe nuk shajme kurse ju shani, por neve para KOMBIT Shqiptar nuk vėme asgjė tjetėr,

    kurse ti je bere arab ste rruhet per kombin , keshtu qe vazhdooo ne rrugen tende se do ja shohesh fundin shume shpejt.

  20. #60
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    28-07-2010
    Postime
    61
    ne ate video more injet asnje fjale nuk ishte shqip ???
    ishte turqisht ???
    ca lidhje ka kjo me bektashizmin shqiptar ????

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •