Close
Faqja 12 prej 16 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 306
  1. #221
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anėtarėsuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Pėr: Albin Kurti


  2. #222
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Pėr: Albin Kurti

    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar derjansi pėr postimin:

    Le dévoué (29-12-2013)

  4. #223
    mall Maska e bili99
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Pėr: Albin Kurti

    O llapi : Kjo menyre e ulet jashta cdo norme dhe hic pa shije ka larguar njerezit nga FSH. Me sa e pashe une kjo teme ishte per A.Kurtin dhe ishte tek Elita Kombetare. Mjaft me me perdhosjen e personaliteteve kombetare .Mjaft me me propagande boshe .Kur njeri vlereson nje tjeter kjo thote mjaft per vleresuesin dhe jo per personin qe vleresohet.Klasa politike e Kosoves jane plotesisht nen hijen e Albinit .Ai ka biografine si loti sa i takon atdhedashurise qysh se ka lindur,ka karizmen,guximin dhe eshte ne rruge ti fitoje klasen politike te paditur dhe servile me nje fjale bash sic thote ne kete video mu qesh se shume nga konstatimet e Albinit i ka konstatuar cdo shqiptar normal qe e ka percjelle gjendjen... Propagandes boshe i ka ardhe fundi dhe kohes se gjenerates se zgjuar ,te shkolluar,me integritet dhe progresive i ka ardhe koha e fillimit te mbare! Nje shqiptar i vertete nuk shan as armikun e jo me birin me besnik te kombit. Nese vazhdon me klasen e socme politike ka rrezik qe gjysma e kombit mos te ndjehen shqiptar ,ku jeton ti? ti rrin neper forume shih se cka thone ata te kombit kosovar( lexo tjetersimizmit qe fillimisht u gatua ne Beograd -drugovi Kosovari)...dhe rrymat tjera ,ekstremizmat e te gjitha llojeve dhe cveshja komplete nga ajo i thencin pavarsi...Plotesisht si e ka thene ne kete video: I ul ne tavoline tu delegoje detyra...Nje sovran i merr detyrat nga elektorati,nga kombi qe e perfaqson dhe vepron per interesat e kombit ...ke marre shume turr te me bindish mua? une nuk jam atje por,gjendjen e percjelle dhe kam kapacitet gjykimi .Nuk kam asnje interes personal,kam zgjedhur ku te jetoj per veten time andaj kjo me mundeson ti jap hakun drejtesise dhe te drejtit dhe jo atij qe me paguan....Kini miresjellje,tolerance dhe shikoni edhe videon dhe thuani ndonje kundershti me shije dhe jo me propagande partiake boshe...Pushtetaret e i kane treguar te gjitha format e egzistences se te keqes dhe i kane treguar hashiqare eshte i kote numerimi ketu ...tregon mossuksesi .Kosova qe u fitua me lufte,me mund gjithshqiptar,me ndihme nderkombtare u humb ne paqje nga nje klase e paditur politike,klase qe nuk di si te jetesoje shtetesine....Le te jete 2014 ndryshimi nga themeli per Kosoven qe po cveshet perdite nga cdo atribut shqiptar.Le te jete nje ngjitje e vazhdimesise se rruges se atyre qe rane me nje flamur kombetar dhe jo leckaxhinjte dhe corapaxhinjte. Ckuptim ka lufta per clirim kombetar si te humbish idenditetin(kombin) ?
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  5. #224
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga bili99 Lexo Postimin
    O llapi : Kjo menyre e ulet jashta cdo norme dhe hic pa shije ka larguar njerezit nga FSH. Me sa e pashe une kjo teme ishte per A.Kurtin dhe ishte tek Elita Kombetare. Mjaft me me perdhosjen e personaliteteve kombetare .Mjaft me me propagande boshe .Kur njeri vlereson nje tjeter kjo thote mjaft per vleresuesin dhe jo per personin qe vleresohet.Klasa politike e Kosoves jane plotesisht nen hijen e Albinit .Ai ka biografine si loti sa i takon atdhedashurise qysh se ka lindur,ka karizmen,guximin dhe eshte ne rruge ti fitoje klasen politike te paditur dhe servile me nje fjale bash sic thote ne kete video mu qesh se shume nga konstatimet e Albinit i ka konstatuar cdo shqiptar normal qe e ka percjelle gjendjen... Propagandes boshe i ka ardhe fundi dhe kohes se gjenerates se zgjuar ,te shkolluar,me integritet dhe progresive i ka ardhe koha e fillimit te mbare! Nje shqiptar i vertete nuk shan as armikun e jo me birin me besnik te kombit. Nese vazhdon me klasen e socme politike ka rrezik qe gjysma e kombit mos te ndjehen shqiptar ,ku jeton ti? ti rrin neper forume shih se cka thone ata te kombit kosovar( lexo tjetersimizmit qe fillimisht u gatua ne Beograd -drugovi Kosovari)...dhe rrymat tjera ,ekstremizmat e te gjitha llojeve dhe cveshja komplete nga ajo i thencin pavarsi...Plotesisht si e ka thene ne kete video: I ul ne tavoline tu delegoje detyra...Nje sovran i merr detyrat nga elektorati,nga kombi qe e perfaqson dhe vepron per interesat e kombit ...ke marre shume turr te me bindish mua? une nuk jam atje por,gjendjen e percjelle dhe kam kapacitet gjykimi .Nuk kam asnje interes personal,kam zgjedhur ku te jetoj per veten time andaj kjo me mundeson ti jap hakun drejtesise dhe te drejtit dhe jo atij qe me paguan....Kini miresjellje,tolerance dhe shikoni edhe videon dhe thuani ndonje kundershti me shije dhe jo me propagande partiake boshe...Pushtetaret e i kane treguar te gjitha format e egzistences se te keqes dhe i kane treguar hashiqare eshte i kote numerimi ketu ...tregon mossuksesi .Kosova qe u fitua me lufte,me mund gjithshqiptar,me ndihme nderkombtare u humb ne paqje nga nje klase e paditur politike,klase qe nuk di si te jetesoje shtetesine....Le te jete 2014 ndryshimi nga themeli per Kosoven qe po cveshet perdite nga cdo atribut shqiptar.Le te jete nje ngjitje e vazhdimesise se rruges se atyre qe rane me nje flamur kombetar dhe jo leckaxhinjte dhe corapaxhinjte. Ckuptim ka lufta per clirim kombetar si te humbish idenditetin(kombin) ?
    une i solla argumentet faktet qe i kerkuat qe ku i kini
    ndersa ato qe thua ti jan vetem fjal boshte dhe ma qon mallin si ne stadion te futbollit
    perpos qe e simpatizoni albinin asnji fakt qe e solla une nuk muni me e kontestue
    e sa i perket qe e simpatizoni ajo eshte diqka tjeter nuk muj me jau ndalue
    nja eshte shum e sigurt qe albķnin ta kan instalue shkiet ne kosove
    po nuk po jau kryen bash me sukses misionin
    sepse ata nuk i kan than qe veq me fol po me veprue
    meu rrebelue ma shpesh me gjue me gur qeverin me e sulmue naj ambasad
    e sidomos ato te perendimit e te amerikes
    me e pengue me qdo kusht qdo gje qe eshte ne te mier te kosoves.

    dhe qito fakte nuk ju than ne rrug por ne kuvend
    perse nuk mujti albini deri sot tidemantoi e ti po del ma i mequm se ai aiiiii edhe ti
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Llapi : 28-12-2013 mė 19:14
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  6. #225
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    krejt simpatizantet e vet albin-daqiq-sokolloviq-qebja
    po ju fton ne nji mbremje ku do te ket suxhuk te shumadis dhe shlivovic te krushevacit

    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #226
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anėtarėsuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Pėr: Albin Kurti


  8. #227
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
    Thaēi e ka pyetur Kurtin, se si ėshtė e mundur kur shqiptarėt vriteshin e rraheshin brutalisht nė burgjet e Serbisė, “ty nuk tė preku kush, por tė organizonin konferenca shtypi nė burg”. Thaēi i tha Kurtit se ti ke hyrė nė politikė, pėrmes derės sė Daēiqit duke tė organizuar konferenca shtypi nė burg, pėr promovim politik./Indeksonline/

    ------------------------------------------------
    Foli : Adem Demaēi
    Mynih , 5 nentor 2012

    Per Albin Kurtin :

    Kam qene bashke ne lufte e deri kur na u vrane dy , ne protesta . Prej atehere me nuk jam me te pasi ai nuk eshte ne binare , ka hyre kollomoqit ! Na duhet nje levizje me kerkesa ekstremiste por jo te sulmoje policine tone , institucionet tona . Qellimi i Albinit : te rrezoje qeverine e Hashimit ! E ke ta vendose ? A ka me te mire ? Thaci eshte treguar i guximshem dhe i zhdervjellte , veti qe i duhen nje udheheqesi .
    kristofer dellit ja qoj kamte amerika kua sode kur fol paushall qeshtu ashte , sa i perket demaqit edhe qosjes pyti sod qka mendojne.

    o llape je tu ba luft te kote me mbrojt thaqin bile nga niher po mendoj se je vet hashim thaqi se edhe aje nuk do bejke lufte kaqe shum ta mbroj vehten.

  9. #228
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anėtarėsuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Pėr: Albin Kurti

    Albin Kurti ne "DEBAT" tė RTK1, e krahasoi Ramushin dhe qeverin Thaēi me njė burralec, i cili bėn panik me shqiptaret e mbrendshėm pėr t'i ik pergjegjėsisė dhe konfrontimit direkt me armiqėt tan shekullor, qė jan Serbėt !
    … ///

  10. #229
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
    kristofer dellit ja qoj kamte amerika kua sode kur fol paushall qeshtu ashte , sa i perket demaqit edhe qosjes pyti sod qka mendojne.

    o llape je tu ba luft te kote me mbrojt thaqin bile nga niher po mendoj se je vet hashim thaqi se edhe aje nuk do bejke lufte kaqe shum ta mbroj vehten.
    nuk eshte tema per thaqin por per albin-daqiq-sokolloviq-qeben
    dhe nese munesh mei demanrue keto qe i thash me argumente demantoi ne mujsh
    por deri sot as vet albin qebja nuk ka mujt me i demantue
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #230
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anėtarėsuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
    nuk eshte tema per thaqin por per albin-daqiq-sokolloviq-qeben
    dhe nese munesh mei demanrue keto qe i thash me argumente demantoi ne mujsh
    por deri sot as vet albin qebja nuk ka mujt me i demantue
    OOOO Kush po lyp demantime !!!!!!

    Po ky thaci yt po ben pazare me pasardhesin e Milloshevicit, e ti na shurdhon opangat me nje shkine qe Albini ndoshta e ka shkėrdhye !

    Je be si prostitut, her Thacit, e her Ramushit !
    … ///

  12. #231
    i/e regjistruar Maska e SKIFTERI&12.05
    Anėtarėsuar
    04-11-2007
    Postime
    423

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
    nuk eshte tema per thaqin por per albin-daqiq-sokolloviq-qeben
    dhe nese munesh mei demanrue keto qe i thash me argumente demantoi ne mujsh
    por deri sot as vet albin qebja nuk ka mujt me i demantue
    po edha ata kamishat (llullat) po heshtin tash e ti jo sdi ka ktu diqka ato kan qene shpifje ndersa per videon ne burg te serrbise aty kaqen per vizit kryqi i kuq nderkombetare icili ben vizita ne gjith botene per ta pare gjendje ne burgje ndersa i kishte zen paniku shkijet mundoheshin te nxjerrin diq te mire po albini eshte koke qe smunde te veshe ne gracke jo vetem ata por deri sod skapase kaqike askushe,kshtuqe edhe ti banu burre nese e don shqiptarijen e jepja voten mose e qo kohen kote du sjelle pseodo fakte.siqerishte te pershendese per pikpamje te njejta ne disa tema po ktu jemi large.

  13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar SKIFTERI&12.05 pėr postimin:

    Atlantisi (23-01-2014)

  14. #232
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
    po edha ata kamishat (llullat) po heshtin tash e ti jo sdi ka ktu diqka ato kan qene shpifje ndersa per videon ne burg te serrbise aty kaqen per vizit kryqi i kuq nderkombetare icili ben vizita ne gjith botene per ta pare gjendje ne burgje ndersa i kishte zen paniku shkijet mundoheshin te nxjerrin diq te mire po albini eshte koke qe smunde te veshe ne gracke jo vetem ata por deri sod skapase kaqike askushe,kshtuqe edhe ti banu burre nese e don shqiptarijen e jepja voten mose e qo kohen kote du sjelle pseodo fakte.siqerishte te pershendese per pikpamje te njejta ne disa tema po ktu jemi large.
    jo jo kamishi nuk ka hesht ato ai i ka than para mediave
    i ka than ne kuvend
    ai ter kohen tuj brohorit ne rrug nuk munet

    po deri sot albinovit nuk kan mujt me i demantue hiq
    po nejse e sa i perket kesaj interviste qe ja pregaditi milloshi albinit ne burgun e
    pozharevacit pikerisht kjo ngjarje ka tregue shum se albini eshte i tyre
    per ket nuk besoi se dyshon kush
    ti besoi se e din sa e pat perdor milloshi ket intervist te nderkombetaret
    tuj than ja shiqone se si i trajtoim ne pjestaret e UCK-se e keshtu me radh
    pra kjo eshte e sikurt qe UDB-eja se bashku me albinin e kan ba ket paraqitje teatrale
    para mediave te serbis e nderkombetare e para kryqit te kuq.
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  15. #233
    mall Maska e bili99
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Pėr: Albin Kurti

    Personalizimet jane te uleta nga Kryeministri.Albini eshte torturuar edhe publikisht dhe ne burg .Konferenca per shtyp eshte organizuar nga Serbia pasi Albini ishte i burgosuri me i njohur i kohes ne bote.Trysnia e te gjitha asociacioneve humanitare dhe te te drejtave te njeriut nga gjithe globi e beni kete,dhe lobimet tona neper keto organizata dhe neper qeverite e Perendimit .Por,me rendesi eshte se cka thote Albini ne konferencen per shtyp dhe jo kush e lejon te flasi dmth e con ne rrot sames Serbine...Pyetjet jane te uleta dhe primitive ...Albini eshte prishtinali 100% te jeshe Kryeminister ti drejtohesh nje qytetari se "shko nga ke ardhe" dhe nje qytetari qe eshte me shume Prishtinali se Thaci ,kjo eshte e tmerrshme dhe mua si shqiptar qe s'jam nga Kosova me jep mesazh te qarte Kryeministri ,me thote nuk te njoh dhe s'ka si te me njohi ai qe filloi mos te njeh flamurin e kombit qe i takon.Te merresh me muhabete carshie ne Parlament eshte tragjedia shume e madhe ndersa konstatimi se "jane thene ne parlament " nuk e forteson argumentin dhe as i jep vulen te se vertetes...Megjithate ta perfundoj kete muhabet nga ana ime : Ata luftojne per pushtet dhe mund ta shajne njeritjetrin por krijimi i taborreve dhe sharja me njeritjetrin ketu dhe kudoqoft per politikanet mendoj se eshte papjekuri.Dallimet mes tyre jane te medha dhe thelbesore ,Albini rritet perdite eshte punetor i palodhur,e kaliti puna dhe levizja e perpjekjes si dhe koha e gjate jashtapushteti.Ju dhe Kosova zgjidhni dhe ate qe do te mbillni dhe do te korrni.Sa per info une nuk jam as kunder Thacit,mendoj se shprehja perjashtuese ne stilin "shko ne Vladimir" eshte pika me e ulet qe nje qytetar i rendomte mund ta thote ndersa per nje Kryeminister eshte nje tragjedi..Shume shqiptare nga i gjithe globi do te perpiqen ta rrexojne qeverine Thaci pikerisht per kete mendesi .Mendoj se cfaqja publike e mendimit per sjelljen e politikaneve dhe per mossukseset e tyre, eshte nje gje e mire dhe bile nje obligim qytetar per lirine ne cdo shoqeri.Cka ka be H.Thaci si student ,si njeri i levizjes,si njeri prominent ne historine tone me te re ,si njeri i shpalljes se pavarsise se Kosoves ,une i kam vleresuar dhe i vleresoj dhe kush ia mohon s'mundet se faktet flasin te kunderten.Ne kete drejtim as qe mendoj si Albini ,por e gjithe cka u be nuk duhet te mbaje peng ardhmerine, e gjithe cka u be nga te gjithe nuk duhet te vazhdoje paaftesine qe shprehet cdo dite ne ngecjen e pavarsimit dhe zhvillimit , bile proceset shkojne prapa.Per fund pas perfundimit, lufta nuk u be per pushtet te perjetshem por u quajt "clirimtare" ,i del mire Kosoves dhe kombit tash te bejne nje clirim tjeter tash nga clirimtaret .Clirimtaret e mbarten nje barre te rende (me te renden)ne procesin e krijimit te shtetit,tash eshte koha per ata qe dijne ta jetesojne shtetin.Qytetari i Kosoves mund te vendosi vete me voten e lire dhe per Kosoven e lire te zhvilluar dhe me idenditet shqiptar .Jam i bindur se kur te udheheq nje i zoti do te jete me mire edhe per clirimtaret ,le ta udheheqin te rinjte e shkolluar ne gjithe boten keto 2 dekada,shume nga te cilet gravitojne kah Vetvendosja per arsye kapitale dhe jo per pune qefi.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bili99 : 29-12-2013 mė 12:36
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar bili99 pėr postimin:

    Atlantisi (23-01-2014)

  17. #234
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    bili99
    eshte mier qe ta lexosh biografin e Thaqit
    qysh nga mosha 16 vjeqare e kendej
    sa hup koh tuj thur lavdata nji klyshi titist
    qe te gjith e dim se kush eshjte ky lkysh i daqiqit e sokoloviqit
    hulumto ma shum e kqyr kush eshte Thaqi se po e shof se nuk po dishe ama
    bash hiq per te
    e le albinin se kesaj radhe populli mier i tregoi prej 16% sa i kish ne
    ne zgjedhjet e kaluara tani ra ne 8% ne te ardhshmet nuk do ta kaloi pragun 5%
    te votave
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  18. #235
    mall Maska e bili99
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Pėr: Albin Kurti

    O llapi : nuk jam nxenes fillorist une...shumicen nga klasa politike shqiptare ne Ballkan i njoh personalisht...dhe va di biografine e veprimtarise se kam qene ne rrjedha atje dhe ketu.Me vjen keq qe merremi me emra por me interesojne ceshtjet ,drejtesia dhe mirvajtja e popullit barkthate atje dhe jo politika. Nen kete qeverisje jam i pakenaqur per ceshtje themelore shtetformuese ku edhe pas nje lufte te fituar ne jemi ne piken zero si ne ish-jugosllavi..Kjo eshte politika e deleguar nga te huajt dhe jo politike autoktone kombetare pra qe ka ndjeshmeri per realitetin tone. Nga paaftesia qeverisese na kane pjelle shume kopila dhe nese vazhdon keshtu do kethehemi edhe perpara Lidhjes Prizrenit dhe perpara 1912. Thelbesore: Idenditeti shqiptar i shtetit,Flamuri,Kombi Kosovar nese keto ceshtje nuk zgjidhen ne nje mandat te ardhshem do te jete shume vone per Kosoven dhe kombin tone te vogel . Do te rritet nje brez i ri pa idenditet ose mes dy idenditetesh shqiptar- kosovar ...dhe nje lufte me njeritjetrin se kush eshte kush dhe e kujt eshte Kosova. Populli qe do te rritet me idenditet te dyshimte do te jete si dashi ne pasqyre,duke mosnjohur vetveten gjithmone do luftoje vetveten( ky abnormalitet eshte normal tek nje popull primitiv)...Budallait i perseritet historia, po ta dinin ata qe rane ne lufte per Kosoven shqiptare ,po ta dinin se me kete qeveri jo vetem pavarsia shkoi por shkoi edhe njeqindvjet histori e bere me gjak e lot per te mbijetuar si shqiptar ,do coheshin nga varret .Por kjo nuk do te ndodhe se kerkush nuk eshte cuar ndonjehere dhe nuk jam besimtar.Besoj se amaneti i tyre mund te vazhdoje dhe te realizohet nje dite por me njerez te tjere dhe jo nga menyra e qeverisjes sot.
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  19. 3 antarėt mė poshtė falenderuan bili99 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    Enkeleu (29-12-2013),prishtina75 (25-06-2014),[Elita] (31-12-2013)

  20. #236
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    Citim Postuar mė parė nga bili99 Lexo Postimin
    O llapi : nuk jam nxenes fillorist une...shumicen nga klasa politike shqiptare ne Ballkan i njoh personalisht...dhe va di biografine e veprimtarise se kam qene ne rrjedha atje dhe ketu.Me vjen keq qe merremi me emra por me interesojne ceshtjet ,drejtesia dhe mirvajtja e popullit barkthate atje dhe jo politika. Nen kete qeverisje jam i pakenaqur per ceshtje themelore shtetformuese ku edhe pas nje lufte te fituar ne jemi ne piken zero si ne ish-jugosllavi..Kjo eshte politika e deleguar nga te huajt dhe jo politike autoktone kombetare pra qe ka ndjeshmeri per realitetin tone. Nga paaftesia qeverisese na kane pjelle shume kopila dhe nese vazhdon keshtu do kethehemi edhe perpara Lidhjes Prizrenit dhe perpara 1912. Thelbesore: Idenditeti shqiptar i shtetit,Flamuri,Kombi Kosovar nese keto ceshtje nuk zgjidhen ne nje mandat te ardhshem do te jete shume vone per Kosoven dhe kombin tone te vogel . Do te rritet nje brez i ri pa idenditet ose mes dy idenditetesh shqiptar- kosovar ...dhe nje lufte me njeritjetrin se kush eshte kush dhe e kujt eshte Kosova. Populli qe do te rritet me idenditet te dyshimte do te jete si dashi ne pasqyre,duke mosnjohur vetveten gjithmone do luftoje vetveten( ky abnormalitet eshte normal tek nje popull primitiv)...Budallait i perseritet historia, po ta dinin ata qe rane ne lufte per Kosoven shqiptare ,po ta dinin se me kete qeveri jo vetem pavarsia shkoi por shkoi edhe njeqindvjet histori e bere me gjak e lot per te mbijetuar si shqiptar ,do coheshin nga varret .Por kjo nuk do te ndodhe se kerkush nuk eshte cuar ndonjehere dhe nuk jam besimtar.Besoj se amaneti i tyre mund te vazhdoje dhe te realizohet nje dite por me njerez te tjere dhe jo nga menyra e qeverisjes sot.
    leht eshte me kritikue apo si keta te vetfundosjes veq me sha e ofendue te zgjedhurit e popullit
    por qeverin e kosoves por qka eshte alternativa
    si ndrysh qysh qka propozoni sugjeroni tregoni e jo veq kritika e te shame e ofendime pa asnji alternativ.
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  21. #237
    mall Maska e bili99
    Anėtarėsuar
    05-04-2007
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    1,804

    Pėr: Albin Kurti

    "si ndrysh qysh qka propozoni sugjeroni tregoni e jo veq kritika e te shame e ofendime pa asnji alternativ"

    Alternativen e keni aty ne Kosove...Ne vend qe ta lidhni jeten dhe ta harxhoni energjine me propagande rreth nje partie ,lidheni per qellimesh dhe jo per partishe ,lidheni per programesh dhe jo klanesh...dhe qe eshte me e rendesishme lidheni jeten per Kosoves shqiptare dhe jo per Kosoves te te ashtuquajturit "kombit kosovar "( krijeses artificiale fillimisht ne Beograd- shiptari i kosovari ). Voto per ndryshim ne zgjedhjet e ardhshme dhe ndryshimi behet me njerez te ri,me rryme tjeter dhe sigurisht themelorja me program kombetar krejt tjeterfare dhe jo me brockullat e bashkesise nderkombtare!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga bili99 : 23-01-2014 mė 15:06 Arsyeja: plotesim
    I Ilirides jam Iliri,
    dhe i lire dua me mbet.
    Per cfardo xhevahiri,
    Shqiperine se jap per jete

  22. #238
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti

    Perse tema per ket person e ka vendin te Elita kombėtare
    vall qfar ka ber ky person qe te ze vend ne ket nenforum


    disa personaliteteve shqiptare kombetare
    nuk mu ka lejue qe ti hapi teme ne ket nenforum
    qak jam perjashtue perse po pyeti shum

    e tash kisha pas deshir te marr nji pergjigjije
    se qfar paska ber Albin Kurti .
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  23. #239
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti



    Albin, a ishe bursist i Sorosit?!


    GazetaExpress E enjte, 17 Prill 2014 14:58
    Ky fondacion pėrndryshe atbotė jepte para pėr studentė serbė e shqiptarė dhe kishte pėr qėllim pos afrimit tė dy etnive poashtu edhe parandalimin e zgjerimit tė konfliktit nė Kosovė.

    Albin Kurti, lideri i Lėvizjes Vetėvendosje!, pėr anėtarėt e kėtij subjekti politk shihet si njė profet apo ikonė e paprekshme. Biografia e tij kur njeriu pyet pėr tė, qoftė nė arkiva interneti ashtu edhe imazhe ndėr vite por para sė gjithash nė biseda me bashkėveprimtarė tė tij nuk ėshtė edhe mė e ēiltra. Pėrkundrazi. Kurti, ideologu i kėsaj lėvizjeje, edhepse nuk flet me dėshirė pėr jetėn e tij private por edhe atė politike ka ndėrruar shumė lėkura, edhe mė tepėr stile, e poaq edhe pikėpamje politike.

    DitaPress ka vendosur ta jap njė kolazh fotografish tė Kurtit prej fillimeve tė tij si njė prej udhėheqėsve tė Lėvizjes Studentore, pėrgjatė qėndrimit tė tij nė burgjet e Serbisė, kthimin nė Kosovė pas lufte kur filloi me njė OJQ tė financuar nga organizata perėndimore e deri tek kthimi i tij radikal nė politikė pėrmes Lėvizjes qė tash e udhėheq.

    Dhe siē lexuesi e shikuesi do ta vėrejmė, nė kėto fotografi ndėr vite del njė Albin Kurt i cili pos metamorfozave fizike jo rrallė, pėr tė mos thėnė mė sė shpeshti, ka pėsuar ndryshime edhe ideologjike. Nėse nė fundvitet 90 ai, bashkė me Bujar Dugollin, Muhamet Mavrajn e kolegė tė tij tė tjerė demonstronte rrugėve tė Prishtinės, pas burgosjes sė tij nė luftėn e Kosovės, menjėherė pas kthimit nga burgjet e Serbisė Kosova shihte njė Albin Kurt tjetėr. Me flokė tė shkurtuara dhe qėndrime radikale. Nė fillim kundėr Serbisė dhe mėpas kundėr ēdokujt por para sė gjithash ndėrkombėtarėve nė vend, politikanėve po vendorė dhe krejt kundėrshtarėve politikė. Demonstratat qė Kurti e organizata e tij bėnin nė Kosovė njėherė u kushtuan me jetė dy personave pėr tė cilėt VV! mė as qė flet kurse fakti qė si kundėrshtar i mėnyrės sesi Kosova e shpalli Pavarėsinė megjithatė e bėnė si Kurtin ashtu edhe VV!-nė qė megjithatė tė hynin nė zgjedhje dhe ta pranonin Parlamentin e institucionet vendore flasin jo pak pėr tė.

    Ashtu si edhe kur sė fundmi, martesa e tij me njė tė huaj Kurtin e vendosėn para shumė kritikave pasi qė jo pak kritikues ia kujtuan atij moton e VV!-sė, “Duaje Tėnden”.

    Gjithsesi ajo pėr tė cilėn Kurti kurrė nuk ėshtė prononcuar ėshtė fakti sesi ai nė vitet 90 ishte bursist i fondacionit “Soros”. Ky fondacion pėrndryshe atbotė jepte para pėr studentė serbė e shqiptarė dhe kishte pėr qėllim pos afrimit tė dy etnive poashtu edhe parandalimin e zgjerimit tė konfliktit nė Kosovė. Imazhi qė japim kėtu flet pėr listėn e studentėve buristė, serbė e shqiptarė, qė nuk ngurronin tė shėrbeheshin me shuma, pėr atė kohė e edhe sot, jo tė vogla pėr xhepat e holluar tė studentėve. Pyetja qė shtrohet: pse Albini e hesht kėtė fakt? /DitaPress/

    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  24. #240
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Pėr: Albin Kurti





    Ekskluzive: Veton Surroi nė Vetėvendosje, i dyti nė listė; Konjufca kundėr: jo negociatorėve me Serbinė!?

    14:52 | 17.04.2014




    Burime tė Publiku.net, raportojnė se nė kohėn e fundit kanė ndodhur dy takime ndėrmjet Albin Kurtit dhe Veton Surroit.

    Takimet kanė ndodhur pas kohės sė protestave qė e bėnė tė mundshme edhe rrėzimin e rektorit tė Universitetit tė Kosovės, ku rol kyē e dominues kishte VV dhe grupi «Koha».

    Merret vesh se bisedimet kanė qenė tė pėrzemėrta dhe kanė kaluar pa mosmarrėveshje ndėrmjet Kurtit e Surroit.

    Mirėpo, siē ndodhė ende nė VV, pėr njė takim tė tillė, janė njoftuar krerėt kryesorė tė kėtij subjekti politik.

    Kurti i ka njoftuar udhėheqėsit tjerė se Veton Surroi do tė duhej tė ishte i dyti nė listėn e VV. Por nuk ka raportuar te «shokėt» se ėshtė biseduar edhe pėr pozitėn e Kryeministrit.

    Natyrisht, sipas burimeve tė Publiku.net, brenda krerėve tė VV ka reaguar ashpėr Gllauk Konjufca, i cili ka kėrcėnuar me largim prej VV nėse kjo do tė ndodhte.

    Ai u ka kujtuar tė pranishme se askush qė ka negociuar me Serbinė nuk mund tė jetė nė kreun drejtues e vendimmarrės tė VV, edhe sipas statutit tė kėsaj partie.

    Ditė mė parė, ėshtė bėrė e njohur edhe nėpėr media, ka filluar tashmė aderimi nė VV i disa pėrfaqėsuesve tė shoqėrisė civile, tė cilėt kanė qenė kryesisht ‘kallėzues’ tė mbėshtetur nga faktori i jashtėm.

    Kėto ditė ka aderuar edhe njėri prej ‘organizatorėve’ pėr rrėzimin e rektorit Gashi, Avni Zogjani.

    Nė bisedime pėr tė qenė pjesė e VV ėshtė edhe organizatori tjetėr i protestave pėr rrėzimin e rektorit Gashi, Ilir Deda. Ndonėse ėshtė publikuar nė media se Deda tashmė ėshtė nė VV, ky informacion, sipas burimeve qė ka Publiku.net, nuk ėshtė ende i saktė ose i konfirmuar pėrfundimisht. Edhe nė kėtė drejtim ka telashe brenda VV.

    Deda, sė bashku me ‘pinjollin’ e Veton Surroit, Ylli Hoxha, tash kėshilltar komunal nė Prishtinė i VV, ishin nė paraburgim pėr shkak tė ‘sjelljeve tė dhunshme’ nė protestat e rrėzimit tė rektorit Gashi pėr 24 orė./Publiku.net/
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Faqja 12 prej 16 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •