Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1

  [B]Shkenctart britanik thon se kan krijuar spermn njerzore [/B]

  Shkenctart britanik thon se kan krijuar spermn njerzore

  Nj grup i shkenctarve britanik sot ka thn se e ka krijuar spermn njerzore.

  Hulumtuesit n Universitetin Njukastl thon se pr prodhimin e qelizs s sperms kan prdor nj teknik t re.

  Por, shkenctart e tjer, kan hedhur dyshime n kto pretendime, duke thn se sperma e krijuar n laborator nuk sht normale.


  Bota Sot
  Someone wants to be a Devils Advocate.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Kts shkenctart arritn t riprodhojn me sukses miun me an t sperms s minjve t prodhuar n laborator.

  Tani kan arritur t prodhojn edhe spermn por ende nuk kan provuar riprodhimin tek njeriu.

 3. #3
  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Kts shkenctart arritn t riprodhojn me sukses miun me an t sperms s minjve t prodhuar n laborator.

  Tani kan arritur t prodhojn edhe spermn por ende nuk kan provuar riprodhimin tek njeriu.
  Nuk do t ket efekt MUAHHH.

  Un them se sperma e krijuar nga disa shekctar normalisht sht artificiale dhe nuk mund t ket efekt , nse do mundsohej dhe do t kishte efekt ather nuk do t na nevoitej organi gjentil.
  Un them sht krijuar si sht krijuar nuk mund t rikrijohet nga dora e njriut.


  Elvisi
  Ndryshuar pr her t fundit nga STOP-START : 08-07-2009 m 15:25

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar m par nga STOP-START Lexo Postimin
  Nuk do t ket efekt MUAHHH.

  Un them se sperma e krijuar nga disa shekctar normalisht sht artificiale dhe nuk mund t ket efekt , nse do mundsohej dhe do t kishte efekt ather nuk do t na nevoitej organi gjentil.
  Un them sht krijuar si sht krijuar nuk mund t rikrijohet nga dora e njriut.


  Elvisi
  Kan arritur riprodhimin e miut me kt mnyr. Un sot e lexova ne gazet me titull "Fundi i burrave, shkencetart prodhojn spermn n laborator". Kjo mnyr do t ndihmonte shum burrat q kan probleme me fertilitetin. Ende nuk sht provuar tek njerzit por riprodhimi i miut ishte sukses i plot.

 5. #5
  Citim Postuar m par nga STOP-START Lexo Postimin
  Nuk do t ket efekt MUAHHH.

  Un them se sperma e krijuar nga disa shekctar normalisht sht artificiale dhe nuk mund t ket efekt , nse do mundsohej dhe do t kishte efekt ather nuk do t na nevoitej organi gjentil.
  Un them sht krijuar si sht krijuar nuk mund t rikrijohet nga dora e njriut.


  Elvisi
  O Elvis, po si nuk u krijoka sperma nga dora e njeriut? Krijohet qe cke me te. Dora ben gjera te medha LOL
  Moderator, e di vet ti...

 6. #6
  Citim Postuar m par nga ^SHIU^ Lexo Postimin
  O Elvis, po si nuk u krijoka sperma nga dora e njeriut? Krijohet qe cke me te. Dora ben gjera te medha LOL
  Loool bash nga dora prodhohet.
  Someone wants to be a Devils Advocate.

 7. #7
  Qa thoni ju oreee , ajo mund t krijohet por nuk do t ket efekt , ata krijuan robotin por nuk sht i njejt si njriu , ashtu edhe sperma nuk sht e njejt me at ORIGINAL-en , dhe tek e fundit sperma artificiale nuk i jep knaqesin e njejt partneres LOL


  Elvisi

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar m par nga STOP-START Lexo Postimin
  Qa thoni ju oreee , ajo mund t krijohet por nuk do t ket efekt , ata krijuan robotin por nuk sht i njejt si njriu , ashtu edhe sperma nuk sht e njejt me at ORIGINAL-en , dhe tek e fundit sperma artificiale nuk i jep knaqesin e njejt partneres LOL


  Elvisi
  Shko daku futi nji teke bar se qeke fresk fare.

 9. #9
  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Shko daku futi nji teke bar se qeke fresk fare.
  Pse qa thu ti MUAHHH mund t jep efektin e njejt nj sperm e krijuar nga shkenctart, ajo mund t krijohet po nuk do t ket efektin e njejt .

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar m par nga STOP-START Lexo Postimin
  Pse qa thu ti MUAHHH mund t jep efektin e njejt nj sperm e krijuar nga shkenctart, ajo mund t krijohet po nuk do t ket efektin e njejt .
  Po ti m daku ku e di ca efekti ka ajo. Ata jan shkenctar ti e njifke spermn m mir. Vecse me qn fusharak masanej. Athere ja u merr n kthes pr sperm...

 11. #11
  Mund edhe te ket efektin e njejt pasi shkenctaret kan punuar qe njezet vite rreth ketoj zbulimi
  Someone wants to be a Devils Advocate.

 12. #12
  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Po ti m daku ku e di ca efekti ka ajo. Ata jan shkenctar ti e njifke spermn m mir. Vecse me qn fusharak masanej. Athere ja u merr n kthes pr sperm...
  Kjo gj mund t kuptohet fare kollaj MUAHHH , si nj pem ta krijosh ti me duart tua si ta krijoj po at pem Zoti , a do t kishin dallim ? . . . besoj q po e njjta gj sht edhe me spermn , pasiq nuk do t krijoj t njejtin efekt edhe tek ti edhe tek partnerja.
  Mund t sjell probleme edhe tek lindja e fmijs , gjendjen shndetsore etj.


  Elvisi

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar m par nga STOP-START Lexo Postimin
  Kjo gj mund t kuptohet fare kollaj MUAHHH , si nj pem ta krijosh ti me duart tua si ta krijoj po at pem Zoti , a do t kishin dallim ? . . . besoj q po e njjta gj sht edhe me spermn , pasiq nuk do t krijoj t njejtin efekt edhe tek ti edhe tek partnerja.
  Mund t sjell probleme edhe tek lindja e fmijs , gjendjen shndetsore etj.


  Elvisi
  Qeke shum fresk

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,419

  Talking

  Citim Postuar m par nga MUAHHH Lexo Postimin
  Kan arritur riprodhimin e miut me kt mnyr. Un sot e lexova ne gazet me titull "Fundi i burrave, shkencetart prodhojn spermn n laborator". Kjo mnyr do t ndihmonte shum burrat q kan probleme me fertilitetin. Ende nuk sht provuar tek njerzit por riprodhimi i miut ishte sukses i plot.


  oh ju mori lumi tani
  "M e mira sht armike e s mirs"

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Antarsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Ne jemi mrregull se sdum kalamoj

 16. #16
  Pse nuk don ti duan te tjeret
  Someone wants to be a Devils Advocate.

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •