Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Sefedini_PZ
  Anėtarėsuar
  05-03-2009
  Postime
  205

  Te folurit e tepert

  E hapa kete teme per te diskutuar mbi te folurit e panevojshem dhe te tepert.
  Shpesh ndodh qe nuk je ne disponim per te folur kurse njerezit te drejtohen: Fol more dicka!
  Pra njerezit ne pergjithesi nuk e duan qetesine por vetem kane deshire te flasin sidomos kohet e fundit!
  Nuk me kujtohet mire por me duket se kam lexuar disa hadithe ku thuhet qe nese nuk ke dicka te rendesishme per te thene eshte me mire te heshtesh.
  Pastaj eshte me mire te flitet per fene islame apo per problemet qe i kemi per te gjetur zgjidhjen e tyre e jo te bejme biseda te kota.
  Allahu xh.sh. na lajmeron se njerezit ne xhennet nuk do te flasin apo te degjojne fjale te kota:

  19:62. Aty nuk dėgjojnė fjalė boshe, por vetėm pėrshėndetje. Aty kanė ushqimin e vet (tė llojllojshėm) mėngjes e mbrėmje.

  19:63. Ato janė xhennetet qė do t'ua trashėgojmė robve Tanė qė ishin tė ruajtur.

  39:23. All-llahu e shpalli tė folmen mė tė mirė, librin, tė ngjashėm nė mrekulli, tė pėrsėritur herė pas here (me kėshilla e dispozita), qė prej (dėgjimit tė) tij rrėnqethen lėkurėt dhe zemrat e tyre. Ky (libėr) ėshtė udhėzim i All-llahut, me tė udhėzon atė qė do. E atė qė All-llahu e lė tė humbur, pėr tė nuk ka ndonjė udhėzues.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sefedini_PZ : 07-07-2009 mė 11:18
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

 2. #2
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Mu me ndodh shum her,kur me thone fol more sepse un zakonisht nuk flas shum vetem me dy fjal apo ndonje gje te rendesishme e keshtu nuk flas shum...heheh


  edhe nuk me pelqen ajo shprehja "fol more" sepse un nuk di ctte flas sepse ata nuk me pyesin dnonje gje apo llaf vetem shikojne qe nuk flet shum dhe kan qef me te zgju nga gjumi kishe...ajo bahet edhe me qellim

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Sefedini_PZ
  Anėtarėsuar
  05-03-2009
  Postime
  205
  po po me qellim e bejne. kane deshire te tallen dhe kjo nuk me pelqen fare!
  Vetėm Zoti mund tė mė gjykojė!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •