Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Keqësia te disa njerëz!!

    Ua sa lot kam pare te derdhen sonte nga nje vajze alamet vajze!

    Po cfare njerez zemerligj qe egzistojne?
    Uh sa llafazane me kuptimin e plote te fjales!Nje vajze A.Z, shume simpatike ,e mire dhe shume inteligjente.Mesuese e talentuar dhe shume e dashur me koleget e me nxenesit.
    Idashuri i saj student ne Itali per studim pas universitar...
    Vinte shpesh ne SHqiperi sepse doemos kishte gjysmen e zemres. Vajza dukej e lumtur dhe qeshte e tera ditet qe ai ishte ketu.Nje telefonate nga nje dore e poshter e ngatrron vajzen me kolegun e saj te fiskultures i cili asaj i ka shprehur dhe simpatine.Ajo s'ka reaguar ndaj ngacmimeve te tij por thelle thelle ndjen per te.por ne asnje menyre nuk do te ndahet nga i dashuri i saj...
    Telefonatat vazhdojne dhe djaloshi ngrihet e vjen..Nuk beson tek e dashura ,ben disa verifikime dhe ndahet nga vajza por pa i dhene perfundimtaren.Vajza ne dileme te madhe... Pyet ne dhe une i them qe kam miq shume te mire ne nje forum ku do gjesh nje zgjidhje...

    Si te veproje vajza?

    Si mendoni ju a ekziston me dashuria e djalit per vajzen?

    Perse nuk beson ne sinqeritetin e saj?

    Dhe e fundit nqs ndahen a duhet qe vajza te lidhet me kolegun e saj per te cilin nuk ka te njejten ndjenje?



    Respekte


    Ps: ja se çfare ndodh nga gojet e liga!
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 20-06-2009 më 07:12

  2. #2
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    SI TE VEPROJE VAJZA ?

    Vajza svepron kurgjo veq rrin ne dileme deri sa e dashuri e merr vesh per profin e fiskulltures...

    SI MENDONI JU A EGZISTON ME DASHURIA TEK DJALI PER VAJZEN?

    Cfarti bre,aj e man drunin kur e merr vesh garant e qet me ka krejt per tradhtine

    PSE NUK BESON VAJZEN QE I FLET SINQERISHT PER KOLEGUN?


    Se i dashuri menon qe kjo e dashuron profin edhe aj bohet xheloz edhe ja thyen zemren

    DHE SE FUNDMI N.Q.SE NDAHEN TA PRANOJE KOLEGUN PER TE CILIN S'KA NDONJE

    Kur dahen ma kryhet filmi edhe normal qe pranojne...

    MENDIM SOLID? E JA PRA CFARE S'NDODH SOT NGA GOJET E LIGA...

    Ka edhe ma keq!


    Met mira
    Ndryshuar për herë të fundit nga Gordon Freeman : 18-06-2009 më 19:33

  3. #3
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    vajza ta leri fare nese eshte e pafajshme , nuk i duhet nje njeri i atille , nese eshte e kunderta le te rrije me te ..
    ndonjehere duhet njeriu por kur sillet keq dashuria ska me kuptim prandaj te behet e forte e te gje nje qe ja vlen jo dikush qe se ka besim
    efkaleminderit
    lol

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga pranvera bica Lexo Postimin
    .Ajo s'ka reaguar ndaj ngacmimeve te tij por thelle thelle ndjen per te.por ne asnje menyre nuk do te ndahet nga i dashuri i saj....
    SI TE VEPROJE VAJZA ?

    SI MENDONI JU A EGZISTON ME DASHURIA TEK DJALI PER VAJZEN?

    PSE NUK BESON VAJZEN QE I FLET SINQERISHT PER KOLEGUN?

    DHE SE FUNDMI N.Q.SE NDAHEN TA PRANOJE KOLEGUN PER TE CILIN S'KA NDONJE

    MENDIM SOLID? E JA PRA CFARE S'NDODH SOT NGA GOJET E LIGA...


    Respekte

    Problemi nuk qendron vetem te i dashuri i saj. Ajo eshte e lekundur ne ndjenjen e saj. Duhet te sqarohet me veten e saj njehere, pastaj te zgjidhi problemin me te dashurin. Ajo ka nevoje per kohe te kthjellohet me ndjenjat e saj. Ajo nuk di cfare do per vete, dhe djali do e kete kuptuar lekundjen e saj.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 18-06-2009 më 19:44
    Feelings change - memories don't.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    hard style bojke hajgare me mua kur thash se dashurija e vertet nuk pershkruhet me fjali

  6. #6
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    kjo vajza kish gje me kolegun e gymit ? Lol

    Nese ska pas gje, pse nuk e beson ai qeni ?

    Seriozisht tani, nese ska pas gje... pse degjon boten ai. Ndonjehere te fusin ne sherr kot. Ajo ti tregoj te verteten, nese ai vazhdon te mos e besoj dhe eshte e kote. Nje lidhje ngrihet ne baze te besimit. Nese ska besim dhe ai e shef me dyshim, mire eshte secili ne rruge te vet. Ja kshu.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Ndjen thelle per ate te fiskultures kjo...................?!
    Po per te dashurin si ndjen?!

  8. #8
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    ka ardhur kohe e keqe!!! krize boterore !!! tani kjo vajza o eshte budallaqe qe do me harxhu me te dy leke ose eshte e zgjuar qe do me morr leke nga te dy meqe eshte kohe krize ekonomie !!! te shikojme si mbaron filmi me lart ishalla na e thote teta vera !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga Enii Lexo Postimin
    vajza ta leri fare nese eshte e pafajshme , nuk i duhet nje njeri i atille , nese eshte e kunderta le te rrije me te ..
    ndonjehere duhet njeriu por kur sillet keq dashuria ska me kuptim prandaj te behet e forte e te gje nje qe ja vlen jo dikush qe se ka besim
    efkaleminderit
    lol
    Po Enii!Vajza eshte e pafajshme dhe ai gabon kur degjon te tjeret...

  10. #10
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Tani vajza o do ate qe ka pas dashur me pare edhe qe eshte ne Itali ose ka nderruar mendje edhe ndjen dicka te re per mesuesin e fiskultures.

    Per mua te ndjeki zemren edhe te reflektoj ke do ne te vertet.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga dea_07 Lexo Postimin
    Problemi nuk qendron vetem te i dashuri i saj. Ajo eshte e lekundur ne ndjenjen e saj. Duhet te sqarohet me veten e saj njehere, pastaj te zgjidhi problemin me te dashurin. Ajo ka nevoje per kohe te kthjellohet me ndjenjat e saj. Ajo nuk di cfare do per vete, dhe djali do e kete kuptuar lekundjen e saj.
    dea-07!Faktori kohe mendoj eshte nje element shume i rendesishem,dhe ilaci me i mire,Koha sheron gjithcka.Faleminderit.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga IL__SANTO Lexo Postimin
    Tani vajza o do ate qe ka pas dashur me pare edhe qe eshte ne Itali ose ka nderruar mendje edhe ndjen dicka te re per mesuesin e fiskultures.

    Per mua te ndjeki zemren edhe te reflektoj ke do ne te vertet.
    Mendim i vyer IL_ SANTO!Mendoj se edhe largesia ben punen e vet!

  13. #13
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga pranvera bica Lexo Postimin
    Mendim i vyer IL_ SANTO!Mendoj se edhe largesia ben punen e vet!
    Largesia nuk ka te bej fare sipas meje pasi nqs e do vertet nje person sakrifikon per disa kohe pasi largesia nuk eshte per gjithe jeten.

    Mgjt cdo njeri e koncepton sipas kendveshtrimit te vet idene e largesise por mua me duket thjeshte nje preteks.

    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga pranvera bica Lexo Postimin
    Ua sa lot kam pare te derdhen sonte nga nje vajze alamet vajze! Po cfare njerez zemerligj qe egzistojne?Uh sa llafazane me kuptimin e plote te fjales!Nje vajze A.Z, shume simpatike ,e mire dhe shume inteligjente.Mesuese e talentuar dhe shume e dashur me koleget e me nxenesit.Idashuri i saj student ne Itali per studim pas universitar...Vinte shpesh ne SHqiperi sepse doemos kishte gjysmen e zemres. Vajza dukej e lumtur dhe qeshte e tera ditet qe ai ishte ketu.Nje telefonate nga nje dore e poshter e ngatrron vajzen me kolegun e saj te fiskultures i cili asaj i ka shprehur dhe simpatine.Ajo s'ka reaguar ndaj ngacmimeve te tij por thelle thelle ndjen per te.por ne asnje menyre nuk do te ndahet nga i dashuri i saj...Telefonatat vazhdojne dhe djaloshi ngrihet e vjen..Nuk beson tek e dashura ,ben disa verifikime dhe ndahet nga vajza por pa i dhene perfundimtaren.Vajza ne dileme te madhe... Pyet ne dhe une i them qe kam miq shume te mire ne nje forum ku do gjesh nje zgjidhje...


    SI TE VEPROJE VAJZA ?

    SI MENDONI JU A EGZISTON ME DASHURIA TEK DJALI PER VAJZEN?

    PSE NUK BESON VAJZEN QE I FLET SINQERISHT PER KOLEGUN?

    DHE SE FUNDMI N.Q.SE NDAHEN TA PRANOJE KOLEGUN PER TE CILIN S'KA NDONJE

    MENDIM SOLID? E JA PRA CFARE S'NDODH SOT NGA GOJET E LIGA...


    Respekte


    Me vje keq per ate djalin dhe jo per lotet e krokodilit te kesaj ,kjo te lidhet me ate qe ndjen.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    gjera qe ndodhin shpesh, un mendoj se kjo vet duhet ti sqaroj ket mosmarrveshje ,apo ndoshta me shum ndjen per profin, kjo shihet qart se i dashuri e ka kuptu per at e ka len.
    le ta ndjek zemren e vet si e udhezon me mir.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Nete : 19-06-2009 më 11:48

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga Midja Lexo Postimin
    gjera qe ndodhin shpesh, un mendoj se kjo vet duhet ti sqaroj ket mosmarrveshje ,apo ndoshta me shum ndjen per profin, kjo shihet qart se i dashuri e ka kuptu per at e ka len.
    le ta ndjek zemren e vet si e udhezon me mir.
    Nuk e shef qe eshte e cakorduar i do te dy.per profin ndjen po s'do te humbi tjetrin.E bela sa zemer te madhe kan!!!
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  17. #17
    faraone Maska e tutankamon
    Anëtarësuar
    11-03-2009
    Vendndodhja
    perball komshiut
    Postime
    3,009
    Teta vera po ti je e sigurte qe ajo ska ber gje me profin?? sipas mendimit tim e ka bere sa i ka lujt fene....me vjen keq per ate djalin e shkrete qe rrinte ne itali dhe i besoj asaj....por jan raste qe ndodhin!! ajo te mbledhi mendjen dhe te vendosi se ke do nga ata te dy ,duhet te tregohet e sinqerte me te dy....ktej nga lagja ime thoneiva la sincerita...
    Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

  18. #18
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anëtarësuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    nuk edi cfare te them por ai meqe nuk i beson le ta lej se nuk ka kuptim kur ati i ka hikur besimi ke ajo edhe pse nuk duhet te ket mbase dyshime ai po ja qe keshtu esht...ajo le ta provoj dhe njiher dhe po e pa qe nuk ka kuptim kjo gje mos te luftoj kot....problemi esht se ajo ne shqiperi ai ne itali si do e zjedhi ajo ket gje ne per telefona nuk behet gje duhet te jet vet personi...
    po na fal i cik ti e ke shkrujt vet qe ajp ndjen thelle per ate etj dhe athere nga nji an ca do ajo kur qenka keshtu...ky esht verzjoni qe ajo te ka treguar ty por si esht realiteti ate edi vetem ajo...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Tironcja_BLN : 19-06-2009 më 16:32

  19. #19
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ua sa lot kam pare te derdhen sonte nga nje vajze alamet vajze! Po cfare njerez zemerligj qe egzistojne?Uh sa llafazane me kuptimin e plote te fjales!Nje vajze A.Z, shume simpatike ,e mire dhe shume inteligjente.Mesuese e talentuar dhe shume e dashur me koleget e me nxenesit.Idashuri i saj student ne Itali per studim pas universitar...Vinte shpesh ne SHqiperi sepse doemos kishte gjysmen e zemres. Vajza dukej e lumtur dhe qeshte e tera ditet qe ai ishte ketu.Nje telefonate nga nje dore e poshter e ngatrron vajzen me kolegun e saj te fiskultures i cili asaj i ka shprehur dhe simpatine.Ajo s'ka reaguar ndaj ngacmimeve te tij por thelle thelle ndjen per te.por ne asnje menyre nuk do te ndahet nga i dashuri i saj...Telefonatat vazhdojne dhe djaloshi ngrihet e vjen..Nuk beson tek e dashura ,ben disa verifikime dhe ndahet nga vajza por pa i dhene perfundimtaren.Vajza ne dileme te madhe... Pyet ne dhe une i them qe kam miq shume te mire ne nje forum ku do gjesh nje zgjidhje..
    Ku i sheh goj liget ti ktu? Vajza paska nis te ndjeje per profesorin e fiskultures, pse nuk dashka ta pranoje tani?
    .Ajo s'ka reaguar ndaj ngacmimeve te tij por thelle thelle ndjen per te
    Thelle thell qejfi ja ka ama.. LOOL

    E ca duhet te beje i dashuri kesaj ne kte rast? Ta lere pas dore kte gje? Fajin e ka vajza, jo gojet e liga.. ato paskan shpetuar kte emigrantin nga kjo "kucka" qe me paska ndjenja per profesora fiskulture, futbollista etj etj ca te sjelle lumi...

    Ec aman...
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Nuk e shef qe eshte e cakorduar i do te dy.per profin ndjen po s'do te humbi tjetrin.E bela sa zemer te madhe kan!!!
    jo e shof,e dhash nje mendim un,teke fundit ajo vet vendos le ti mbaj te dyt pra

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Spiunazhi
    Nga Toro në forumin Historia botërore
    Përgjigje: 121
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 13:39
  2. Shoqeria apo dashuria me njerez qe marrin droge??
    Nga dodoni në forumin Tema shoqërore
    Përgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 30-05-2006, 05:20
  3. 200 milionë njerëz në botë vazhdojnë të konsumojnë droga ilegale
    Nga Irfan në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 26-06-2005, 12:07
  4. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-04-2005, 10:51
  5. Analize e nje muslimani
    Nga Klevis2000 në forumin Komuniteti musliman
    Përgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 16-12-2004, 18:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •