Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Antarsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,380

Enada At' Nikolla feston 5-vjetorin e martess n Dardh

Enada At' Nikolla feston 5-vjetorin e martess n Dardh

Entela Resuli | 01/06/2009 | Arti i te jetuarit

Ajo sht nga ato tipat e femrave q plqen t quhet "kinge". Ka filluar t merret me mod q adoleshente dhe kt e bn edhe tani. Pasioni pr t bukurn sht rritur bashk me t, duke marr format dhe prmasat e nj shijeje t rafinuar dhe me stil. N kt koh, stilistja Enada At' Nikolla e quan veten t pasur dhe t realizuar. Ish-modelja 15-vjeare e "Sami Frashrit" sot feston 5-vjetorin e martess t saj, t cilin e ka kurorzuar me nj vajz 3 vjee e gjysm. Festa, e cila mund t quhet nj martes e dyt pr stilisten, sht n Dardh t Kors. N nj intervist pr Sh2-shin, At' Nikolla rrfen emocionet m t bukura t jets s saj, se n fakt vetm t tilla ka pasur. Fillimet e nj dashurie me shikim t par, q lindi mbi pasareln e mods, muajin madhshtor t martess q ka zgjatur 30 dit dhe lindjen e nj fryti dashurie, q quhet Kendra.

Enada, nj fest pr prvjetor martese.. Pak e rrall.. Dim q njohja me bashkshortin tuaj, me t cilin keni edhe nj vajz, ka lindur n pasareln e mods, na tregoni si ka ndodhur?

Po, sht e vrtet. Jemi njohur n nj sfilat n Marikaj t Tirans, n 1995-n. Ai ishte i ftuar, un isha modele. Ishte n shoqrin e miqve t tij biznesmen, pasi edhe ai kt profesion ka. Aty nisi gjithka. Si e kan djemt me njri-tjetrin, hajde gjeje, kush m rri fiks dhe Gimi tha; m rri fiks, kjo (pr mua). Pastaj, sigurisht, ndodhn ngacmimet gjat mbrmjes.

Po nga ana juaj pati reagime?

Po, dhe un nuk e mohoj q kur sfiloja, e ndjeva figurn e atij. Ishte biond, kishte veshur xhaket jeshile. Ishte ndryshe nga t tjert dhe m plqeu. M von filloi t vinte te shkolla. Ather t gjith e dinin q un isha tek "Sami Frashri". Si gjith t tjert q vinin te shkolla me makin, edhe Gimi kshtu veproi. Jemi takuar disa her radhaz n 2-3 sfilata. Un e ndjeja q m plqente, po nuk isha e sigurt nse ishte ai q m plqente tamam. Pastaj n sfilatn e katrt t zhvilluar tek Muzeu Historik, blen nj nga kostumet q kisha veshur un at nat dhe ma dhuron 2 dit m von. Gjith kohs m ka gjuajtur dhe gjith kohs m ka plqyer mnyra e tij e t gjuajturit. Jo t gjith kan pasur qejf q ta ken t dashurn apo m pas t fejuarn, gruan e jets s vet, modele. Tendencn e kan pr t ndaluar, pavarsisht se kush je. Kan qejf ta ken, por nuk e ln. Ndrsa n rastin ton nuk ka ndodhur. sht karikuar dshira e mir pr t qen ashtu dhe me shum dshir sht lejuar. Im shoq e ka dashur kt pun q un bj. Un e kam dashur m shum at dhe pr kt gj. Sepse kjo sht nj pjes shum e rndsishme e jets sime. Un nuk e ndaj dot. N qoft se nj njeri, me t cilin un dua t kaloj gjat, nuk e do kt, i bie q ai nuk do nj pjes t rndsishme timen. Kshtu nuk do funksiononte.

E quani dashurin tuaj nga ato me shikim t par?

Mund ta quajm, nj pjes e mir nuk e besojn, por n fakt sht.

Sa koh keni ndenjur t dashuruar?

Shum koh kemi ndenjur. Por e kemi pasur jetn shum intensive, nuk na numrohen dot vitet. Kemi jetuar shum. Vetm gjra t veanta kam br, asgj normale. Kemi qen nj grup shum interesant, na njihnin t gjith, quheshin "unat e Austris". Lviznin 15 veta n grup. Quheshin kshtu, se ishin djem q vinin nga Austria dhe kishin t dashurat e tyre n Shqipri. Kemi qen t rinj t gjith, shkonim ku na gjente darka, mngjesi, nuk merrej vesh.

Cila ka qen e veanta apo surpriza m e bukur q i keni br njri-tjetrit gjat ksaj kohe?

E gjitha ajo periudh m duket e mendur. Kur isha e dashuruar kam ikur n Karaibe, jo t gjithve mund t'u jepej mundsia pr kt. Nuk ndaj dot asnj moment.

E quan veten njeri me fat Enada?

Prgjithsisht jam njeri me fat. Un i kam t gjitha gjrat q duhet t ket nj njeri pr t qen i lumtur dhe q ta keni zili.

Ke hasur xhelozi nga femrat e tjera, apo mikeshat tuaja?

S'e di, ndonjher po. I kam mikesha t mira n fakt. M shum e ndjej tek njerzit q nuk kan mundur me mua t ken nj komunikim, se ather do gj sheshohet edhe nuk lihet mundsia e t pasurit xhelozi. Ne lvizim brenda nj ekipi shoqror, q jan njerz t realizuar.

far ju mrzit m shum?

Un mrzitem kur dua t them ndonj gj dhe nuk e di pse ndalohet, nga nj rrethan e caktuar. Mrzitem kur nuk m jepet mundsia e t shprehurit t nj mendimi.

Po pr t qar far ju bn?

Qaj ndonjher. M shum nga inati. Nuk e fus veten tek ato tipat qaramane, por qaj nga dashuria. M ndodh q, kur qaj, knaqem se do t jet ndonj arsye shum e fort dhe nj gj q m sht mbledhur shum e q m bn t lotoj.

Pas kaq vitesh njohjeje dhe martes, e ndjen vetn ende t dashuruar?

N kt periudh q jam po ridashurohem. N dashuri njeriu ka ngritje dhe ulje. Tani jam n ridimensionim. Koht e fundit po m kujtohen shum gjra dhe m vijn shum momente nga fillimet e dashuris son.

I keni stiluar ndonj veshje bashkshortit tuaj?

Un kryesisht stiloj pr femra. Kur ai blen dika un e jap mendimin tim me qejf, por un e kam zgjedhur at pr tipin q ai ka dhe pr tr mnyrn e tij t t jetuarit dhe nuk do m plqente ta ndryshoja.

Fustanet e martess suaj i keni dizenjuar vet apo i keni bler?

Vet, po kam veshur 5 fustane dhe t gjith i kam br me dorn time. Un nuk jam martuar vetm me nj ceremoni. Kam br disa dasma. Jam martuar edhe n Selanik, edhe ktu. Jam martuar prgjat nj muaji. Shkova n Greqi, se disa njerz i kisha atje. S bashku me shoqrin atje kemi kaluar disa dit shum t bukura, martesa ime atje sht realizuar buz detit. Ndrsa n ditn e beqaris kam kaluar me limuzin me ekipin e shoqeve, q rrinim n ato koh. Dhe pr koincidenc, kt jav (sot) bjm 5-vjetorin. Do jem n Dardh t Kors, atje kemi menduar ta festojm. Po e pres me qejf at q do ndodh atje.

Sa t pasur e ndjen veten Enada?

Shum t pasur. Jam edhe nga ana monetare, edhe nga ana shpirtrore, i kam t dyja. Kam nj lidhje shum t mir t dy pasurive q ju prmenda, prandaj nuk prhumbem. Sigurisht q t pasurit e lekve m ndihmon t kem do gj tjetr q m plqen dhe q m pasuron shpirtin. Nuk i ndaj dot, se un gjithmon kshtu kam jetuar, si princesh. Un pr vete e kam ditur q gjrat e mia do t'i kem gjithmon shum t mira. Jam natyr shum optimiste.

Kan ndryshuar shijet e njerzve me kalimin e viteve, pr sa i prket t veshurit, apo ka ngelur pas n koh?

Gjithmon femrave u plqen t vishen, por koht e fundit ajo q un v re sht se sht prmirsuar gustoja, zgjedhja. Kt e kam ndjer me kalimin e viteve, prsosja e gustos dhe przgjedhja maksimale pr nj gj t veshur.

Keni nj vajz 3 vjee. Si sht Enada nn?

Po, Kendra, 3 vjee e gjysm. Ndihem shum mir dhe shum e lumtur pr voglushen ton.

Pse Kendra, ka ndonj domethnie ky emr?

Tri dit para se t lindja e kam ndar mendjen se do kishte kt emr. E ka nj shpjegim. Do t thot "mbretresh e rrethuar mes miqsh e shoksh". Nj emr king. T qenit kinge ka qen pr mua komplimenti m i bukur q m sht br dhe q do t doja t ma bnin.

Ke ndrmend t'i "dhurosh" Kendrs nj vlla?

Po, po, s shpejti. Megjithse ajo do motr. Edhe un vet do t doja ta bja me motr, se m plqejn dy motra bashk.

S shpejti po afrojn pushimet, ku do t'i kaloni ato?

Aaaa, ende nuk e kemi vendosur. Kam dshir t shkoj n ndonj nga fshatrat e Italis.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

---voudou.. ---

Antarsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,380
    me thone te drejten,

kjo femra, i hap syte naten neper bllok me makine vetem, sa duket qe eshte shume e dashuruar me te shoqin,

qe po te mos kete ato pare qe ka, femrat 'i hedhin as qyrrret....

lol
    Ndryshuar pr her t fundit nga Xhuxhumaku : 13-06-2009 m 18:46

---voudou.. ---

I love god
    Antarsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,042
    nai foto xhuje???

Antarsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,380
    kerkoja austriakeve, mehmetit, se prej anej e ka burrin...

lol

p.s o alamet pjeshke, ...

nja 1 75 me duket , po do germaz te forte me e kaperdi...

---voudou.. ---

Moderator
    Antarsuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Edhe une si drague kisha kete pyetje, por e gjeta : lol

Antarsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,380
    o version, i vjeter ky i joti Boke

tani o bjondu, ene fat-u

pak...lol

ktu o versioni sh llape....

lol

---voudou.. ---

Moderator
    Antarsuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    O xhuje po e kishe tek Shekulli pse nuk e vure; me bere te kerkoj kot gjithandej. lool

Antarsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,380
    boke,

kjo goca e saj o 3 e 1/2 mer burr, so 3 mujashe si ne foto...

se do i them noj paparrazzinger, ti gjejme recent foton e ksaj,

per draguen, vetem...

---voudou.. ---

i/e regjistruar
    Antarsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    na sillni me shume foto
    se kshu pak si bucko duket

I love god
    Antarsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,042
    me keni knoq vallai.

kom pas gjujt ke samiu.

rrofsh Boke.

Hands up! Maska e Jack Watson
    Antarsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    dobet ne surrat, mgth anej ka blloku e qit mir nicen

Life's too short to remove USB safely.

Antarsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,380
    Citim Postuar m par nga Jack Watson Lexo Postimin
    dobet ne surrat, mgth anej ka blloku e qit mir nicen

me "n", apo "c",

se drague ka pi sot ....

---voudou.. ---

i/e larguar Maska e Homza
    Antarsuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    hajde jete te gjate bashkershortore i urojm ciftit....a ne e ke hap temen per urime Xhuxho?

Hands up! Maska e Jack Watson
    Antarsuar
    30-04-2007
    Vendndodhja
    Tiron'
    Postime
    4,549
    Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    me "n", apo "c",

se drague ka pi sot ....

edhe me C edhe me 'prapa'
    Life's too short to remove USB safely.

I love god
    Antarsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,042
    Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    me "n", apo "c",

se drague ka pi sot ....

nica?? o ne france mer jo ke blloku.

mujin tjeter i shef plaku dal vivo

i/e regjistruar Maska e saura
    Antarsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
    me keni knoq vallai.

kom pas gjujt ke samiu.

rrofsh Boke.
    Ene kjo narja jote ka qene?
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

Sa lart e mbaka hunden kjo mer zot. Edhe ca pastaj qe qenka e pasur kjo se per ndonje bukuri vallahi s'me duket ndonje gje e vecante. Shqiperia ka yje perpara kesaj. Keto as modeste nuk dine te tregohen.

i/e regjistruar Maska e mia@
    Antarsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar m par nga Apolloni@ Lexo Postimin
    Keto as modeste nuk dine te tregohen.
    Edhe mua me beri shume pershtypje. Po te lexosh pergjigjet e saj te krijohet pershtypja se eshte 18 vjecare, dhe jo 29 sa mund te jete. Nje e folur pa nivel.
    Feelings change - memories don't.

Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
    Edhe mua me beri shume pershtypje. Po te lexosh pergjigjet e saj te krijohet pershtypja se eshte 18 vjecare, dhe jo 29 sa mund te jete. Nje e folur pa nivel.
    Po ndaj po them. Kjo e tregon fare hapur qe eshte thjesht nje mendjemadhe dhe i duket vetja sikur ka rene nga qielli. Gjejne nga nje burre te pasur keto dhe shesin mend neper gazeta. Nje femer qe ka pare bote me sy, e njeh jeten, ka nivel, edhe sikur ta pyesnin nese eshte e pasur nga ana monetare, do thoshte kam mjaftueshem, por jo jam shume e pasur dhe jam kinge. Damn nga i gjeni keto shushka.

Me e forta eshte ajo e Karaibeve...hahahahhaha i duket sikur kushedi se ku ka shkuar, ku ne Karaibe i gjen deals per qejf.

i/e regjistruar Maska e mia@
    Antarsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar m par nga Apolloni@ Lexo Postimin
    Po ndaj po them. Kjo e tregon fare hapur qe eshte thjesht nje mendjemadhe dhe i duket vetja sikur ka rene nga qielli. Gjejne nga nje burre te pasur keto dhe shesin mend neper gazeta. Nje femer qe ka pare bote me sy, e njeh jeten, ka nivel, edhe sikur ta pyesnin nese eshte e pasur nga ana monetare, do thoshte kam mjaftueshem, por jo jam shume e pasur dhe jam kinge. Damn nga i gjeni keto shushka.

Me e forta eshte ajo e Karaibeve...hahahahhaha i duket sikur kushedi se ku ka shkuar, ku ne Karaibe i gjen deals per qejf.
    Lere se kur permendi ato pushimet ne Karaibe me iku truri fare.
    Kaq te padale i di njerezit ajo?!
    Ne na kushton me pak te vemi ne Karaibe se ne Shqiperi.
    Feelings change - memories don't.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

1. Dita e Shn Nikolla - 6 dhjetor
    Nga Manulaki n forumin Komuniteti orthodhoks
    Prgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 06-12-2022, 23:56
  2. Shen Nikolla, apo Santa Klaus, apo Plaku i vitit te ri
    Nga Seminarist n forumin Komuniteti orthodhoks
    Prgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 24-12-2012, 11:53
  3. Fenomeni ''At'' Nikolla Marku
    Nga Fenomeni n forumin shtja kombtare
    Prgjigje: 424
    Postimi i Fundit: 07-04-2012, 09:35
  4. Nderto fort folene tende. Martesa
    Nga Kryeengjelli n forumin Komuniteti orthodhoks
    Prgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 24-04-2007, 14:05
  5. Vlora feston 60 vjetorin e clirimit t saj
    Nga KoTeLja_VL n forumin Aktualitete shoqrore
    Prgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 24-10-2004, 20:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •