Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 54
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e feroxhina
    Anėtarėsuar
    06-05-2009
    Vendndodhja
    atje ku zoti me dha mundesin por qe ndoshta do t'ma mare prape
    Postime
    19

    A eshte martesa fiktive me nje te huaj zgjidhja e problemit te statusit ligjor?




    Pershendetje forumista.
    Edhe pse nuk ju njoh shume por si pjese e forumit qe jam do te doja nje keshille nga ju per nje dileme qe kam 3 muaj qe po me brene.
    Por ne fillim do t'ju drejtohesha me nje pyetje: -Nje i aferm i juaji po perpiqet qe te bej nje te mir per ju, por ajo e mir do e mbylle jeten tuaj ne nje guack ku ti nuk do mund te kesh me ate liri qe do duash te kesh. Cfare do te benit ju do te zgjithnit kete te mir apo do ti ktheheni jetes si me pare?

    Fakti qe erdha ne angli ishte nje gje shum e mire per mua sepse mu dha mundesia te filloja ta jetoja jeten time nga zeroja, sepse per mua jeta ne shqiperi nuk ka qen shum e lehte. Por vitin tjeter viza ime mbaron dhe me duhet te gjej nje menyr per ta shtyre sepse eshte shume e veshtire qe t'ma japin prap...dhe dikush, (personi qe po me mban ketu) me ka ven ne nje dileme shum te veshtire per jeten time. Me ka propozuar per tu martuar me dike per letrat por jo vetem kaq por dhe per te kaluar jeten me ate person.Por une jam vetem 19 vjec dhe jam akoma nje femij per te krijuar nje familje timen. Te martohem qe sot , neser per mua do te thot qe te kem femij gje qe un nuk mund ta bej sepse nuk jam gati per te pasur por as per nje martese dhe qe eshte me shkes gje qe un nuk e njoh fare ate cunin se si eshte.Por dhe nqs nuk e pranoj kete martes per "letrat e mia" do te me duhet te kthehem ne shqiperi, jetes qe kisha.Jam ne nje dilem shum te veshtir per jeten time prandaj ju lutem miqte e mi, do ta kisha per nder te degjoja nje keshille nga ju se mbase dhe me ndihmon ndopak. Ju falem per kohen qe ju mora.

    Xhina
    Jetes jetoj momentin e te sotmes,se neser kurre nuk i dihet se cndodh..

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Po pse eshte e thene se s'ben, qe ti po martove ate tipin per letrat te rendesh me vrap dhe te besh ndonje borrokoc?! Po ti meqense nuk do ti rikthehesh perseri jetes tende ne Shqiperi, provoje njehere, martohu njehere me kete djalin dhe shife vet situaten, nese te pelqen vazhdo, nese jo, lere dhe gjej ndonje zgjidhje tjeter. Ndonjehere keto lidhjet me shkesi/mbleseri dalin dhe per mire si dhe anasjelltas; lidhjet me dashuri te te dalin per keq.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e feroxhina
    Anėtarėsuar
    06-05-2009
    Vendndodhja
    atje ku zoti me dha mundesin por qe ndoshta do t'ma mare prape
    Postime
    19
    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    Po pse eshte e thene se s'ben, qe ti po martove ate tipin per letrat te rendesh me vrap dhe te besh ndonje borrokoc?! Po ti meqense nuk do ti rikthehesh perseri jetes tende ne Shqiperi, provoje njehere, martohu njehere me kete djalin dhe shife vet situaten, nese te pelqen vazhdo, nese jo, lere dhe gjej ndonje zgjidhje tjeter. Ndonjehere keto lidhjet me shkesi/mbleseri dalin dhe per mire si dhe anasjelltas; lidhjet me dashuri te te dalin per keq.


    Po po te drejt ke po une nuk thashe se do e bej nje qe neser po vetem se nuk jam gati per nje martes qe tani......po dhe prova po nuk doli e mie ca duhet te bej sipas teje?
    Jetes jetoj momentin e te sotmes,se neser kurre nuk i dihet se cndodh..

  4. #4
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    mire qe do "martohesh" me nje person qe se njeh, por ske pse te besh femije. Beje marreveshjen para letrave, tja besh te ditur qe do mbarosh shkollen dhe kur te jete koha e duhur do besh femije. Nese nuk pranon dhe bye thuaj. Shko ne shqiperi me mire, ska vdek njeri deri me sot.

  5. #5
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anėtarėsuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Nuk doja te shkruaj, por per nje cast mu duk vetja shume egoiste. Dhe mos e mer si keshille, por thjeshte dua te shpeh menyren se si do te veproja une po te isha 19 vjecare, po te isha ne Angli, dhe po te isha perpara nje dileme si kjo yjta. Duke bartur pas vetes nje pervoje te rende jetesore dhe te me jepej mundesia e ri-fillimit une saktesisht do te dija si te veproja. Ndonese mund te duket a vrazhde, egoiste dhe jo-njerezore une do te martohesha me ate person pa u menduar dy-here per dy arsye. Sepse koha vdes dashurine, dhe sepse Shqiperia nuk te jep mundesi per te krijuar siguri ne jeten tende. Dhe ne keto caste mu kujtua kur nje zonje e cila pyeti nje kolegen time:
    -Sa vjec je?
    -30. U pergjigj ajo.
    -Cka ke pritur moj, tashme s'ke kohe te martohesh edhe per se dyti. lol

    Andaj, per femren nuk ka gje me te bukur se sa liria ekonomike, e cila do te te siguroje dhe lirine personale-shpirterore.
    • The rest is silence.


  6. #6
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Zombi Lexo Postimin
    Nuk doja te shkruaj, por per nje cast mu duk vetja shume egoiste. Dhe mos e mer si keshille, por thjeshte dua te shpeh menyren se si do te veproja une po te isha 19 vjecare, po te isha ne Angli, dhe po te isha perpara nje dileme si kjo yjta. Duke bartur pas vetes nje pervoje te rende jetesore dhe te me jepej mundesia e ri-fillimit une saktesisht do te dija si te veproja. Ndonese mund te duket a vrazhde, egoiste dhe jo-njerezore une do te martohesha me ate person pa u menduar dy-here per dy arsye. Sepse koha vdes dashurine, dhe sepse Shqiperia nuk te jep mundesi per te krijuar siguri ne jeten tende. Dhe ne keto caste mu kujtua kur nje zonje e cila pyeti nje kolegen time:
    -Sa vjec je?
    -30. U pergjigj ajo.
    -Cka ke pritur moj, tashme s'ke kohe te martohesh edhe per se dyti. lol

    Andaj, per femren nuk ka gje me te bukur se sa liria ekonomike, e cila do te te siguroje dhe lirine personale-shpirterore.
    mire thua ti, po duhet te jete smart kjo. Mos bej femije, se ajo liria personale sikur ngushtohet ca. Lol

    be smart hapesja e temes, perdore per interesat e tua po pa i shkelur ato.

  7. #7
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Nese jeta jote ka nis ne angli edhe ne pamundesi per te rimarr leje qendrimi perseri, atehere e vetmja menyre eshte te martohesh me ate djalin, por me e mira do ishte sikur ti te gjeje nje djale sic e do vete edhe te martohesh me te, fundja kur e gjen me dashuri eshte ndryshe, sepse kur martohesh vetem per dokumenta, edhe ai tipi e di arsyen, do te ta nxije jeten (mendoj une) sepse per cdo gje do te thote dua divorc.. kshu qe ki pak kujdes me ke martohesh, me te vertete qe jeta ne angli eshte e mire, po edhe ne shqiperi ska vdek njeri, ka mijra vajza qe kan nis studimet e po punojne, mos ju tremb shqiperise o goc se sjemi kafshe ne ktej, fundja ke familjen tende ktu, shoqerine qe ke pas, edhe pas dore nuk do ngelesh. Llogariti mire gjerat para se te martohesh me dike vetem per dokumenta, sepse ti sje mashkull qe neser te teket edhe iken nga syte kembet.. Je femer edhe ca gjera jan me te veshtira per ty. Prandaj perpara se te martohesh beji llogarite mire, njihe kte djalin se kush eshte, nese eshte cun qe ja vlen atehere martohu, po sikur te keshe dyshimet me te vogla, atehere hajde ne shqiperi se fatit si dihet asnjeher.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  8. #8
    Ekuiliber shpirteror Maska e ARKIA
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    1,068
    Citim Postuar mė parė nga feroxhina Lexo Postimin
    Pershendetje forumista.
    Edhe pse nuk ju njoh shume por si pjese e forumit qe jam do te doja nje keshille nga ju per nje dileme qe kam 3 muaj qe po me brene.
    Por ne fillim do t'ju drejtohesha me nje pyetje: -Nje i aferm i juaji po perpiqet qe te bej nje te mir per ju, por ajo e mir do e mbylle jeten tuaj ne nje guack ku ti nuk do mund te kesh me ate liri qe do duash te kesh. Cfare do te benit ju do te zgjithnit kete te mir apo do ti ktheheni jetes si me pare?

    Fakti qe erdha ne angli ishte nje gje shum e mire per mua sepse mu dha mundesia te filloja ta jetoja jeten time nga zeroja, sepse per mua jeta ne shqiperi nuk ka qen shum e lehte. Por vitin tjeter viza ime mbaron dhe me duhet te gjej nje menyr per ta shtyre sepse eshte shume e veshtire qe t'ma japin prap...dhe dikush, (personi qe po me mban ketu) me ka ven ne nje dileme shum te veshtire per jeten time. Me ka propozuar per tu martuar me dike per letrat por jo vetem kaq por dhe per te kaluar jeten me ate person.Por une jam vetem 19 vjec dhe jam akoma nje femij per te krijuar nje familje timen. Te martohem qe sot , neser per mua do te thot qe te kem femij gje qe un nuk mund ta bej sepse nuk jam gati per te pasur por as per nje martese dhe qe eshte me shkes gje qe un nuk e njoh fare ate cunin se si eshte.Por dhe nqs nuk e pranoj kete martes per "letrat e mia" do te me duhet te kthehem ne shqiperi, jetes qe kisha.Jam ne nje dilem shum te veshtir per jeten time prandaj ju lutem miqte e mi, do ta kisha per nder te degjoja nje keshille nga ju se mbase dhe me ndihmon ndopak. Ju falem per kohen qe ju mora.

    Xhina
    Xhina!
    Edhe ne xhungel me zulute te rrezikohesh se do te jetosh, mos e perdhuno madheshtine e marteses, mos e humb vetvehten ne nje zgjidhje nevoje, sepse ke nenshkruar humbjen, deshtimin, ke anashkaluar personalitetin(akoma pa e krijuar ate), ne fund te fundit ne kete jete na jepen me shume mundesi per te bere ate qe duam, sepse ne ate jeten tjeter, ne parajse dmth, ka kush mendon per ne.
    Pac fat dhe zoti te ndritte mendjen per nje vendim me te mire per vehten!
    Gezuar!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ARKIA : 13-06-2009 mė 12:35
    Uji: H2O
    Rakia: H2 OOOOO HO HOOOO

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-06-2009
    Postime
    114

    Smile

    Mos u marto se e Hengre Xhina !

    Pastaj ti e thua shume mire dhe tek firma

  10. #10
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Ehh,c'na fute ne te thella moj vajze!Dileme e veshtire besa...Edhe une kam nje histori pak a shume te ngjashme me kete tenden.Donin te me martonin nje here me nje katundare te pasur po une nuk e ndieja akoma veten gati per te hedhur nje hap te tille,jo thjesht per martesen por edhe per menaxhimin e pronave te saj,pasi une nuk kam patur kurre nje cope toke timen,dhe se si me dukej te them te drejten.Me krijohej pershtypja sikur do te ma zinte gjithmone ne goje faktin se une isha nje pabuks dhe se c'do te mire materiale e kisha prej saj.Keshtu pra i ndikuar nga keto brerje ndergjegjie e te tjera,une arrita ne perfundimin se ishte akoma heret qe ti futesha kesaj valleje,dhe sot vazhdoj te jem nje beqar xhepgrisur i cili mallkon veten qe nuk e shfrytezoi rastin qe i nxori perpara bujaria e fatit...

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-06-2009
    Postime
    114
    Mos i ngaterro punet se ktu seshte pune fati me sa kuptoj une !

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Xingaro
    Anėtarėsuar
    14-06-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    640
    Te keshilloj te shkosh te ndonje nga kto kartomantet qe lexojne te ardhmen...une kam shkuar dhe mi ka parashikuar te gjitha.Kam qene tip qe s'kam pas besu fare tek kto gjojna por jam habit se si mi ka gjet.
    Shko iher sa me la merakun,me shume mundsi do te te mbushi me rrena...por shpesh here njeriu ka nevoje me shume per nje genjeshter pozitive se sa per te vertetat qe e vrasin.
    Shko dhe thuaji qe dua te me tregosh vetem gjerat pozitive te te ardhmes time (siē bera une),dhe ajo do te mbuloje me endrra te bukura qe do te te frymezojne dhe do te bejne te mos shohesh vetem anen gri dhe te erret te botes.
    Edhe nese neser te ecen keq...te pakten do ja ngjisesh fajin kartomantesh,dhe nuk do besh fajtore veten tende.
    Cfare do zgjedhje te besh,shih gjithmone anen pozitive.Bota nuk eshte ose e zeze ose e bardhe,nuk eshte aq e prere.Bota eshte e bere nga tonalitete te se bardhes dhe se zezes.
    Quanta vita hai contaggiato,quanta vita bruccerai...!

  13. #13
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga feroxhina Lexo Postimin
    Pershendetje forumista.
    Edhe pse nuk ju njoh shume por si pjese e forumit qe jam do te doja nje keshille nga ju per nje dileme qe kam 3 muaj qe po me brene.
    Por ne fillim do t'ju drejtohesha me nje pyetje: -Nje i aferm i juaji po perpiqet qe te bej nje te mir per ju, por ajo e mir do e mbylle jeten tuaj ne nje guack ku ti nuk do mund te kesh me ate liri qe do duash te kesh. Cfare do te benit ju do te zgjithnit kete te mir apo do ti ktheheni jetes si me pare?

    Fakti qe erdha ne angli ishte nje gje shum e mire per mua sepse mu dha mundesia te filloja ta jetoja jeten time nga zeroja, sepse per mua jeta ne shqiperi nuk ka qen shum e lehte. Por vitin tjeter viza ime mbaron dhe me duhet te gjej nje menyr per ta shtyre sepse eshte shume e veshtire qe t'ma japin prap...dhe dikush, (personi qe po me mban ketu) me ka ven ne nje dileme shum te veshtire per jeten time. Me ka propozuar per tu martuar me dike per letrat por jo vetem kaq por dhe per te kaluar jeten me ate person.Por une jam vetem 19 vjec dhe jam akoma nje femij per te krijuar nje familje timen. Te martohem qe sot , neser per mua do te thot qe te kem femij gje qe un nuk mund ta bej sepse nuk jam gati per te pasur por as per nje martese dhe qe eshte me shkes gje qe un nuk e njoh fare ate cunin se si eshte.Por dhe nqs nuk e pranoj kete martes per "letrat e mia" do te me duhet te kthehem ne shqiperi, jetes qe kisha.Jam ne nje dilem shum te veshtir per jeten time prandaj ju lutem miqte e mi, do ta kisha per nder te degjoja nje keshille nga ju se mbase dhe me ndihmon ndopak. Ju falem per kohen qe ju mora.

    Xhina
    Perderisa nuk don te kthehesh ne shqiperi,mundesia e vetme te besh dokumentat eshte te martohesh.

    Thjeshte beja te qarte qe ne fillim arsyen e marteses me te. Se c'fare sjell jeta me mbrapa ate as une e as ti nuk e dime,ngel e paparashikueshme.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  14. #14
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    nese ti moj vajze mendon se ja vlen ta blesh Angline me kete cmim atehere mos u mendo 2 here .....beje.
    meqe kerkon mendimin tone........ une ne vendin tend nuk do ta beja

  15. #15
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anėtarėsuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266
    Mos e ule kurre veten ne gjera te tilla se do pendoheshe per jete ..
    Je ne moshen me te bukur te jetes tende ku vertet munde te keshe shancin ta ndertoshe me personin e duhur mos e hidhe poshte jeten per nje cope dokumente por mendo qe ka shume menyra te tjera me mare dokumentat ne shtetin ku jeton.Ki kurajo dhe kaperce kete veshtiresi me forcat e tua pa mare parasyshe propozime te tilla dhe kushe te ka propozu kete gje nuk eshte person me vlera por nje idiot qe perfiton nga fatkeqesite e te tjereve!!!!!
    Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anėtarėsuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar mė parė nga feroxhina Lexo Postimin
    Pershendetje forumista.
    Edhe pse nuk ju njoh shume por si pjese e forumit qe jam do te doja nje keshille nga ju per nje dileme qe kam 3 muaj qe po me brene.
    Por ne fillim do t'ju drejtohesha me nje pyetje: -Nje i aferm i juaji po perpiqet qe te bej nje te mir per ju, por ajo e mir do e mbylle jeten tuaj ne nje guack ku ti nuk do mund te kesh me ate liri qe do duash te kesh. Cfare do te benit ju do te zgjithnit kete te mir apo do ti ktheheni jetes si me pare?

    Fakti qe erdha ne angli ishte nje gje shum e mire per mua sepse mu dha mundesia te filloja ta jetoja jeten time nga zeroja, sepse per mua jeta ne shqiperi nuk ka qen shum e lehte. Por vitin tjeter viza ime mbaron dhe me duhet te gjej nje menyr per ta shtyre sepse eshte shume e veshtire qe t'ma japin prap...dhe dikush, (personi qe po me mban ketu) me ka ven ne nje dileme shum te veshtire per jeten time. Me ka propozuar per tu martuar me dike per letrat por jo vetem kaq por dhe per te kaluar jeten me ate person.Por une jam vetem 19 vjec dhe jam akoma nje femij per te krijuar nje familje timen. Te martohem qe sot , neser per mua do te thot qe te kem femij gje qe un nuk mund ta bej sepse nuk jam gati per te pasur por as per nje martese dhe qe eshte me shkes gje qe un nuk e njoh fare ate cunin se si eshte.Por dhe nqs nuk e pranoj kete martes per "letrat e mia" do te me duhet te kthehem ne shqiperi, jetes qe kisha.Jam ne nje dilem shum te veshtir per jeten time prandaj ju lutem miqte e mi, do ta kisha per nder te degjoja nje keshille nga ju se mbase dhe me ndihmon ndopak. Ju falem per kohen qe ju mora.

    Xhina

    Kto qe thua ti s'jan arsye.Se te gjithe e kan nje shkak qe kan njojtur nje person.s'ka rene nga qielli.

    Nqs se ke te dashur as mos i shko asaj rruge.shko tek ai.Po nqs se ti nuk njef njeri ose me mire nuk dashuron njeri pse mos te tentosh te njofesh kete person perpara se ti thuash po ose jo.Njerzit e tu qe te moren ne Angli te ndihmuan s'besoj se do duan te keqen tende.Mbase eshte njeri i mire.E dyta per kete person ti duhet te kesh respekt se ai po pranon te martohet me ty nuk me duket njeri i keq.Tek ty ai ka zgjedh vetem njeriun.Se ti s'ke as pasuri as diplloma e as letra.Kjo tregon qe ai te do.Do te krijoj familje sepse edhe ai e ka te veshtire te gjej nje njeri atje ku eshte.Ti beje shok respektoje fjalen mos ja jep .provo.Nqs se s'te hy ne zemer, me fal thoj s'dua as letra as londer su dashuroka me komand.Kam respekt per ty po s'mundem.bye bye.


    Une mendoj se duke qene e martuar do jesh me e afte te perballosh problemet e jetes ,se do jeni dy.Femija eshte ne doren tuaj.Mendohu mire .....Ti e njef veten me mire .

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Shikoje si nje mundesi per te njohur nje djale, po u pelqyet akoma me mire. Ty te mundon, sepse vet nisesh per interes. Fundja njeri lakun ne fyt s'ta ka vene mi goce. Zgjidh o dashurine, o rehatine, ose me mire akoma prit dhe ca, mos e sforco veten. Dynjaja kane ndenjte me vite pa dokumenta.
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    kjo i bjen se martohesh me interes,gje qe sma merr mendja se ka rehati aq shum

    per qdo cikrim te thot ,mos te isha un,ti nuk ishe tani ketu,e them kete ,sepse shum e shum raste te tilla kan ndodh edhe i kam te afert,ose te them sinqerisht jan pendu qe e kan ba ni gje te till ma shkurt.

    te pershendes shum paq fat.

  19. #19
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    e kan then para meje qe duhet te martohesh qe te rrish andej po nuk deshe me u kthy.....po ti njife ate cun i her dhe mbase te pelqen nga e di ti.....po ashtu ktheu ne shqiperi dhe rri atje se ndryshe nuk ke nga te shkosh....dhe nji gje kisha pse duhet te mbydhesh ne "guack" vetem se u martove nuk esht gogol martesa a ok po ishte ai njeri keshtu kaq i trash qe nuk te lejoj me as edhe nji gje nuk edi por per ndryshe nuk ka as nji gje mundesh te dalesh etj etj...
    pac fat...

  20. #20
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Personalisht nuk do martohesha kurre me nje njeri per dokumenta, nqs nuk do behej fjale thjeshte per dokumenta por per vazhdim te nje martese normale. Mendoj qe cdo gje ka nje zgjidhje. P.sh duke gjetur nje pune, apo duke bere vullnetariat me kishat e xhamiat sepse keto te ndihmojne goxha neper vende te huaja, prandaj interesohu e drejtohu edhe tek ato, ose duke filluar ndonje shkolle nqs nuk je ne shkolle. Gjithsesi vajze, nqs e vetmja mundesi qe te ngel eshte martesa me ate, dmth qe ti nuk qenke e zonja per asgje, prandaj zgjohu nje cike e nqs zdo t'i kthehesh jetes se veshtire te meparshme leviz kemb e duar per te vazhduar jeten ne angli. Ah edhe dicka tjeter. Martesa s'eshte e lehte per asnje e mos i hyr asaj rruge kaq heret, sepse behesh pishman me rritjen e moshes, sepse shikon qe ne jete ka shume shume gjera e ndonjehere s'i realizon dot as me nje njeri qe te dashuron tej mase, jo me me nje qe as e njeh. Ndoshta mund te jete edhe njeri i mire, por gjithsesi kur i hyn asaj rruge beje mend mire.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Erlebnisse : 14-06-2009 mė 10:14
    La vita č bella...

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Muzika popullore ne dileme.
    Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
  2. Dileme!
    Nga auiu nė forumin Tema shoqėrore
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 16-10-2005, 12:51
  3. Dileme: si mund ta kuptoni ne ndjeni apo jo per dike?
    Nga FLOWER nė forumin Nė kėrkim tė romancės
    Pėrgjigje: 26
    Postimi i Fundit: 07-10-2005, 07:27
  4. Trekendesh Dashurie, jam ne dileme te madhe!
    Nga Vicky11 nė forumin Pyetni psikologun
    Pėrgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 08-04-2005, 15:02

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •