Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Sidheriotet.Prejardhja ime, dhe ndri im.

    Ju pershendes.Nje dite me shkoi ndermend per te gjete prejardhjen e mbiemrit te gjyshit tim nga nena dhe u futa ne Google.Nuk e dija ,ishte nje fshat i quajtur Sidher prane Galbaqit.Por nje shrim ndoshta ne kete forum me dha emocione te medha.Sidheriotet kishin ruajtur mardhenie te mira me Camet dhe i kishin dale ne mbrojtje ne nje rast te ushtrimit te genocidit, ku 500 gra dhe femije donin ti pushkatonin dhe ti fusnin ne nje varr masiv.U gezova shume per kete qendrim dhe se jam 250 vjet Duresak.Gjeta nje lidhje me karakterin tim. Jam sinqerisht njeri shume indershem dhe kjo paska dhe shpjegimin e vet.Vije nga nje komunitet Sidheriot i cilesuar nga vete historite e Cameve, per vlera njerzore.Fale jush gjeta perjardhjen, por mbi te gjitha dhe nderin. Ju faleminderit.
    Sapo lexova librin Cameria dhe gjej rastin te pershendes autorin dhe durrsakun tim Hajredin Isufi.

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-12-2005
    Postime
    538
    Miresenaerdhe Anesti ne bashkesine tone. Jo 100 e 200 por 1000 vjet te kalojne , ne do jemi te denuar te germojme te gjejme rrenjet tona. Dhe gezimi eshte akoma me i madh kur shohim se ato rrenje pleksen ne thellesite e shekujve dhe shpalosin vlera te medha te bashkejeteses si ne rastin tend dhe timin ndoshta. Epirotasit kane qene njerez fisnik, trima dhe gjurmelenes ne histori. Ajo toke e te pareve tane vajton per fatin e te ikurve, per Suljotet trima dhe te beses, per Camet bujar dhe mikeprites, per Vlleqte e shpendare andej kendej. Ajo na therret perdite dhe ndoshta sivetja jone vete e fle neteve ne ato stane dhe anedete te bukura.
    Faleminderit Anesti.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga djaliepirotas : 10-06-2009 mė 21:59

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •