Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-05-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cilat gjera te bera nga njeriu mund te shihen nga hapesira?

  Hipotezat e kahmotshme se gjeja e vetme e bere nga njeriu qe mund te shihet nga hapesira eshte Muri Kinez eshte e gabuar. Ngase muri kines eshte kryesishte i perhirte dhe eshte i rrethuar me pejsazh qe anon nga ngjyra e perhirte, qe ne fakt eshte shume e veshtire te dallohet madje edhe nga nje aeroplan qe fluturon ne lartesi 15 km. Pra cfare mund te shihet nga orbita e tokes (rreth 200 km lartesi) jane zjarret e njerzeve ne shkretetirat Afrikane dhe dritat e anijeve te peshkimit ne Japoni si dhje nje linje e gjate qe pershkon Australine qe ndane token e punushme nga shkretetira.

  Sido qe te jete pak nga ne do te kemi mundesine ta shijojme kete pamje...

 2. #2
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Ndersa une kam lexuar qe astronautet te cilet jetojne ne ISS (International Space Station) jane shprehur se gjeja qe dallohet me shume nga hapesira eshte Muri Kinez.

 3. #3
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  lumis esh shkenctar me vete ...
  lumis kur thua dicka duhet te japesh dhe vendin se ku e ke lexuar .

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  gropa me e thell ne toke ne eastern Siberia shihet pa problem nga hapesira

  http://img.dailymail.co.uk/i/pix/2007/03_01/mirmineAP130307_468x361.jpg

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-05-2009
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Me falni qe nuk e kam cekur burimin e informacionit eshte nga Oxford University.

Tema tė Ngjashme

 1. Fillon Kreshma e Madhe
  Nga I KTHYERI nė forumin Komuniteti orthodhoks
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-02-2012, 10:20
 2. Me ndihmoni me nje emer shqip
  Nga prishtinase nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 22-03-2010, 15:52
 3. Qellimi i perjetshem i Zotit per njeriun
  Nga Matrix nė forumin Komuniteti protestant
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 31-05-2005, 08:17
 4. Besimi dhe besimtari
  Nga Fjala e drejte nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-12-2004, 16:41
 5. Fuqia dhe pafuqia e shkencės nė kritikėn e religjionit
  Nga altin55 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-06-2004, 09:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •