Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1

  Lvizja pa passaporta Kosov-Shqipri

  Ka vite q n prag sezonash verore hiqet domosdoshmria e pasjes s passaports pr kalimin e kufirit mes Shqipris Londineze dhe asaj t Ahtisarit. Autoritetet doganore mjaftohen t bjn identifikimin e njerzve vetm me letrnjoftime. Meqense kjo periudh zgjat vetm ndonja 4 muaj dhe deri me tash nuk sht shnuar asnj rritje e kurbs s krimit mendoj se ka ardh koha(sidomos tash kur u hap tuneli dhe qytetart shqiptar u pajisn me dokumenta identifikimi) q mes dy Shqiprive t mos ket m nevoj pr prdorim passaportash. Le ti ruajm, ashtu t reja, kur t shkojm pr vizit dherave t huaj...

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e BESIIM
  Antarsuar
  07-04-2009
  Vendndodhja
  France
  Postime
  309
  Per mendimin tim nuk ka nevoj as per pasaporta e as per leternjofima.
  Te jete kufi i hapur
  Hiqni maskat, mbajtja e tyre koh t gjat rrezikon t`ju bhet fytyr!

 3. #3
  don't bother me Maska e Apollyon
  Antarsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Duhen leternjoftimet duhen. Larg qoft per cdo rast si dihet jetes.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #4
  Edhe pr mua bn ashtu Besim por Qeveria jon u mbyt tuj hap pika kufitare n vend se ti mbyll edhe ato q jan...

  Ja dicka nga Kosova Sot:

  Hapen dy pika t reja kufitare me Shqiprin 30 Maj, 2009  Me qllim t integrimit t kufijve dhe qarkullimit m t lir t qytetarve n relacionin Kosov Shqipri dhe anasjelltas, Qeveria e Kosovs vendosi dje q t hap edhe dy pika t prkohshme kufitare n rajonin e Prizrenit. Me krkesn e Ministris s Punve t
  Brendshme njzri u vendos q kto dy pika kufitare t hapen sa m shpejt. Sipas ministrit, Zenun Pajaziti, jan br t gjitha prgatitjet e duhura. Kto dy pika t prkohshme kufitare t kalimit jan n komunn e Prizrenit, njra n Glloboic dhe tjetra n Gorozhup. Pr kto dy pika t vendkalimit kufitar, Qeveria e Republiks s Shqipris e ka marr vendimin dhe krkohet t merret vendimi edhe nga ana e jon. Ne i kemi br t gjitha prgatitjet e nevojshme me policin kufitare, tha ministri Pajaziti.

  Mbetet e kshillueshme mos me dal as n lagje pa nj dokument identifikimi....

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Flora82
  Antarsuar
  17-04-2006
  Vendndodhja
  afer detit
  Postime
  899
  Passaportat nuk jane te nevojshme , por leternjoftimet po se ato duhen gjithsesi sepse aty mund te kalojne shum krimenel shum njerz qe merren me gjera te rrezikshem andaj nje kontroll ne kufi eshte i mjaftushum.

 6. #6
  Leternjoftimin duhet ta kesh gjithmone me vete me sa di une edhe nese je brenda Shqiperise apo qytetit.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Ka ardh koha qe ti kemi te dya nenshtetesi,pra te kosoves dhe shqiperis.

Tema t Ngjashme

 1. Adem Jashari - Hero i Kosovs
  Nga JONI 1 n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 294
  Postimi i Fundit: 14-12-2016, 08:54
 2. A ka konspiracion kundr Shqipris?
  Nga BARAT n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 10-05-2011, 09:36
 3. "Dr. dituria"
  Nga Sabriu n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 18-12-2008, 06:32
 4. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 5. Beratasit dhe ifutt
  Nga Brari n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 27-06-2003, 10:12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •