Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 119 prej 119

Tema: Zemrat

 1. #101
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Pergezime teta, shume te bukura!
  Faleminderit Anita ime (Hasta la Vista ...Petro Marko),faleminderit qe me kushton kohen tende te vyer mua!Respekte!

 2. #102
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,689
  Faleminderit
  168
  176 falenderime nė 127 postime
  Do te te dua gjithmon,
  sepse ashtu me mesuan te dua,
  do te te dua edhe pse vone,
  por si me par si ne fillim do te te dua.

  Munde te thuash ishte gabim,
  por ndjenja ime s'ishte aktrim,
  mund te thuash ishte e kote,
  edhe ti njejt me doje edhe pse s'e pranon,
  une e di,sic' e di se eshte vec nje Zote.

  RRugen tende tash ke filluar,
  me nje tjeter qe tani ke dashuruar,
  por une do te te dua si perher,
  sepse puthja e pare per c'do femer ka shume vlere.

  Ndoshta dhe une nje dite do te takoj nje person tjeter,
  qe do te me sheroj plaget e dashuris se vjeter,
  ndoshta dhe une do them se e dua,
  por,dashuria ime e pare,ajo ka lene gjurme ne mua.

  Noshta ti sote gezohesh dhe i buzeqesh asaj,
  dhe aspak s'e din se nje tjeter te kujton ne vaj,
  por te pakten mos me deno vetem per nje "kujtim"
  TE DUA-ZEMRA IME-JE PJES E SHPIRTIT TIME....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tetovarja87 pėr postimin:

  pranvera bica (21-02-2020)

 4. #103
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  Do te te dua gjithmon,
  sepse ashtu me mesuan te dua,
  do te te dua edhe pse vone,
  por si me par si ne fillim do te te dua.

  Munde te thuash ishte gabim,
  por ndjenja ime s'ishte aktrim,
  mund te thuash ishte e kote,
  edhe ti njejt me doje edhe pse s'e pranon,
  une e di,sic' e di se eshte vec nje Zote.

  RRugen tende tash ke filluar,
  me nje tjeter qe tani ke dashuruar,
  por une do te te dua si perher,
  sepse puthja e pare per c'do femer ka shume vlere.

  Ndoshta dhe une nje dite do te takoj nje person tjeter,
  qe do te me sheroj plaget e dashuris se vjeter,
  ndoshta dhe une do them se e dua,
  por,dashuria ime e pare,ajo ka lene gjurme ne mua.

  Noshta ti sote gezohesh dhe i buzeqesh asaj,
  dhe aspak s'e din se nje tjeter te kujton ne vaj,
  por te pakten mos me deno vetem per nje "kujtim"
  TE DUA-ZEMRA IME-JE PJES E SHPIRTIT TIME....
  Edhe pse nuk je ketu...shkruan bukur m,me pasion per ketu! Urime e dashur tetovare!

 5. #104
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Te dua zemra ime...
  Je pjese e qenjes sime...

 6. #105
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,689
  Faleminderit
  168
  176 falenderime nė 127 postime
  T'u duk pak kur te thash: se po me dhe tani zemren tende,une do te t'a kthej ate dite kur te vdes,dhe ma ktheve,mendova se me shume me dashuron dhe se zemren time do ta marish edhe ne ate bote tjeter....


  po tani.....

  c'ka te beje une pa asnje zemer a?!
  te pakten kthema timen....


  -teta te perqafoj forte,ketu shkrova fjalet qe dikuj s'mund te ja them dote,sepse nuk e takoj me
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tetovarja87 pėr postimin:

  pranvera bica (21-02-2020)

 8. #106
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  T'u duk pak kur te thash: se po me dhe tani zemren tende,une do te t'a kthej ate dite kur te vdes,dhe ma ktheve,mendova se me shume me dashuron dhe se zemren time do ta marish edhe ne ate bote tjeter....


  po tani.....

  c'ka te beje une pa asnje zemer a?!
  te pakten kthema timen....


  -teta te perqafoj forte,ketu shkrova fjalet qe dikuj s'mund te ja them dote,sepse nuk e takoj me
  Ate e ke ne dore ti tetovare...besoj per San Valentin e ke takuar eeee...

 9. #107
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Vjeshtes


  ...vjeshta e bukur eshte vertet
  Kur viteve je ndjere komod me te
  E ne shtatorin e pare te saj
  Ke gjetur...dashuruar...dashurine

  Mbaron edhe ngjyra e saj e florinjte
  Dhe bedora leshon floket e saj...
  Ngadale cdo gje mbulohet e zbardh
  Nata te lodh me gjatesine e gjate

  E do s'do realitetin, zemra, pranoi...
  Uh! Vjeshta me duket shume e trishte..
  Dashurine e humba... s'do mend ,isha e brishte...
  Por... deboren e bardhe ,pranvera...sfidoi...

  7 tetor 2012!

 10. #108
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Urim per ty biri im!

  Mesnata po shkon dale ngadale
  E pritet agimi i dites se re
  Nje jete prej jetes pritet te dale
  Te vije ne vrullin e Botes se re

  Sado qe dhimbja e madhe esht' shume
  Sado qe pritja te duket pa fund
  Nje " zecke" degjuar ...perhumbur ne gjume
  Solli gezimin e papare kerkund

  I vetem o bir, nuk erdhe ate nate
  Si ty linden me qindra te tjere
  Shume nena te tjera moren ne krahe
  Bij si ty qe sot feston 35 vjet..

  Si ky pervjetor festofsh shume te tjere
  Me endra gezime e vec lumturi
  Urimin e nenes e ndjek nje tjeter urim
  Nga jeta e dale nga ti...biri im!


  8 tetor 2012!

 11. #109
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  [QUOTE=pranvera bica;3503323]Vjeshtes


  ...vjeshta e bukur eshte vertet
  Kur viteve je ndjere komod me te
  E ne shtatorin e pare te saj
  Ke gjetur...dashuruar...dashurine

  Mbaron edhe ngjyra e saj e florinjte
  Dhe debora leshon floket e saj...
  Ngadale cdo gje mbulohet e zbardh
  Nata te lodh me gjatesine e gjate

  E do s'do realitetin, zemra, pranoi...
  Uh! Vjeshta me duket shume e trishte..
  Dashurine e humba... s'do mend ,isha e brishte...
  Por... deboren e bardhe ,pranvera...sfidoi...

  Korce me 7 tetor...

 12. #110
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Edhe pse s'je antar nena e di qe ti je nje vizitor i rregullt i "forumit te nenes" sic e quan ti Forumin shqiptar prandaj dua te t'a uroj edhe ketu me kete poezi 35 vjetorin tend!Edhe njeqint biri i nenes se bashku me ne dhe me familjen tende te bukur!

 13. #111
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime
  Nga zemra te uroj Vlla..

  Pasi sot feston ditelindjen
  Me gezove aq shum
  Dua te t'them qe ketij gezimi
  I bashkangjitem edhe une...

  Qofsh i lumtur jete e mot
  Me ata qe i ke pran
  Eshte kenaqesi vella i dashur
  Pranvera Bicen qe e ke NANE...

  Gjithe te mirat e kesej bote
  Ti uroj per jete e mot
  Edhe 100 te gezuara qofshin
  I festofsh mu sikur sot...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar e panjohura pėr postimin:

  pranvera bica (03-01-2015)

 15. #112
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Nga zemra te uroj Vlla..

  Pasi sot feston ditelindjen
  Me gezove aq shum
  Dua te t'them qe ketij gezimi
  I bashkangjitem edhe une...

  Qofsh i lumtur jete e mot
  Me ata qe i ke pran
  Eshte kenaqesi vella i dashur
  Pranvera Bicen qe e ke NANE...

  Gjithe te mirat e kesej bote
  Ti uroj per jete e mot
  Edhe 100 te gezuara qofshin
  I festofsh mu sikur sot...
  Oh sa me emocionove moj bukuroshe e nenes, nena ka vetem nje djale ketu dhe nje vajze aty ku je ti...shume faleminderit per urimin tend elegant! Vertet kaluam bukur sot!

 16. #113
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Dashurise!

  Ti bukuri qe kendon per mua
  Me ate ze tamam " bilbil"
  Zerin tim t'a kam dhuruar
  Embel t'i kendosh dashurise...

  Melodine e shpirtit tim
  E bashkoj me zerin tend
  Sinfoni bashke te krijojme
  Pentagramet t'i sfidojme

  Mos kendo vec ne pranvere
  Kur ka lulezuar gjithcka
  Dashuria lind ne cdo stine...
  Edhe kur shpirtin e kaplon bora!

  Eja prane ti bukuroshe
  N' gjoksin tim ndjehu rehat
  Eshte shpejt te fluturosh...
  Premtimi im eshte i madh!

  Kanarin" dhe ti bilbil
  Zerat tuaj i bashkoni
  T'i kendoni dashurise...
  Ketij preludi te lumturise...

 17. #114
  Maska e Serioze
  Anėtarėsuar
  14-10-2012
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  3
  20 falenderime nė 17 postime
  Pergezime per poezite tuaja te gjithe ju..e ne vecanti Pranvera Bica
  Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

 18. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Serioze pėr postimin:

  pranvera bica (03-01-2015)

 19. #115
  i/e regjistruar Maska e inez
  Anėtarėsuar
  09-09-2012
  Vendndodhja
  Ne fantazi.
  Postime
  1,781
  Faleminderit
  4
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  Ec e menduar...

  Vetem.Dhe vetem ec

  Valle per ku?

  Keshtu e lodhur e trishtuar

  Pa tjeter per tek ti.

  Po ti ku je...Ku?
  Shum te bukura te gjitha teta, por kete do ta vecoja

 20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar inez pėr postimin:

  pranvera bica (03-01-2015)

 21. #116
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime
  Citim Postuar mė parė nga inez Lexo Postimin
  Shum te bukura te gjitha teta, por kete do ta vecoja
  Shume faleminderit inez!

 22. #117
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime

  Pėr: Zemrat

  Pa TY!

  Ne qoshen e kujteses ulur
  Ne pragun e harrese ndaluar
  Mes te tashmes e te shkuares strukur
  Pa ty ,nje shpirt i gjysmuar...

  E.Sh!

 23. #118
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime

  Pėr: Zemrat

  Jeta eshte e bukur e duhet jetuar!
  Jeta ka dhe sfida e duhen sfiduar...
  Po ku ta gjej forcen une per te jetuar!
  Ku ta gjej motivin ate per ta sfiduar?

  E kthehem vertitem,kthehem nga cdo ane!
  A te ngrohin rrezet kur te ftohta jane!
  Sado lemshi i zjarrte, nga larg i dergon!
  Duket se zemren time, dot nuk e gezon!

  Nuk e di adresen ,dot nuk i ve faj!
  Ka vjete harruar ,kur punet ishin vaj!
  Po kujtohu o drite ,hyr edhe tek une!
  Jam ashtu si dje , nuk kam ndryshuar shume!

  Kam akoma jete,ndonse nuk ia vlen!
  Kam akoma shprese, per c'ka te shpresoj!
  A mund vall" te c'behet,ajo c'ka u be?
  E kam edhe dike,per ate... po mendoj!

 24. #119
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,891
  Faleminderit
  318
  183 falenderime nė 150 postime

  Pėr: Zemrat

  ...zemrat tona u shkaterruan...
  Duke rrahur bam e bum...
  Cdo gje ato konsumuan...
  Edhe dot nuk i dhane "dum"!
  Zemrat jane shume fisnike...
  Ah, sa te embla qe jane !
  Kur bashkohen ...dy bashke.
  Nuk ka Zot qe ato i ndan'
  Sa kenge kendojne per ty...
  Sa shpirtra lengojne per ty...
  Sa te lumtur ,plot, ben ti!
  Je per t'u patur zili...
  Ah moj zemra ime e mjera ,
  Qe nuk je si shoqet e tjera...
  Por per dite qan e vajton...
  As vete, oj ,zemer s'di c'kerkon!

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

 1. Agjerimi Dhe Urtesia E Tij
  Nga xhenisi nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 72
  Postimi i Fundit: 12-08-2009, 10:27
 2. Si pėrfitohen zemrat e njerėzve?
  Nga Gimi3 nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 25-02-2007, 09:36
 3. Si pėrfitohen zemrat e njerėzve?
  Nga E_LUMTURA nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2007, 05:47
 4. Si pėrfitohen zemrat e njerėzve?
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-05-2005, 03:18
 5. Pershkrimi i parajses ne Kuran
  Nga deshmuesi nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 07-07-2003, 16:18

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •