Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  236

  Kush nuk ka provuar diskriminim anti Shqiptar n Perndim?

  Graham Norton pa piken e turpit tha , Ka nje Kohe kur duhet tja fasesh vrapit nga televizori! Tani erdhi Shqiperia, ne eurovison!

  A A Gill tha, Shqiptaret jane nje rrace turi qelbesash! se ku e gjeti ket pershrim!
  Une pata nje video me keto komente sic i kishte shkruar gazeta por ma bllokuan nga youtubi!

  Une e bej edhe nje tjter, se kam problem!

  Po kto Shqiptaret qe ma heqin temen nga albasouli! Car do ti thush ktyre!?

  Ne kohen e Enver Hoxhes Shqiperia ishte lulja e Europes, sepse realiteti nuk i pelqente asnjeriu! Kto zoteri jane fakte! Une nuk pash nai pergjigje nga qeveria, apo nga Dipllomatet qe paguahen nga taksa paguesit Shqiptar! Jemi ne qe duhet ti ndergjegjsojme njerezit! aneteret e komunitetit tone!

  Do ta fusesh koken nen rere edhe te besh gjasme sikur nuk ekziston!

  Rracismi anti Shqiptar, nuk do te largohet as discriminimi!

  Kto do te vazhdojne! Po sju mbull goja!

  Duhet te hidhen ne gjygj, pike!

  Shqiptaret duhet te ndergjegjesohen per keto probleme!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  236
  Referenca:
  http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...17-Norton.html
  http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle688085.ece

  Kushdo qe jeton ne Angli edhe e kupton Ligjin dhe Gjyhen Angelez nuk e ka patur te veshtire ta kuptoje se BBC ja nuk kerkoi falje, aspak! Vetem beri gjasme sikur, duka ja kaluar pergjegjesine Grahamit, i cili se vrau shume mendjen per te kerkuar vete falje, pasi nuk ka patur asnje kontaktim nga asnje avokat! Apo as edhe nje lloj presioni serious!

  If you fancy being marginalised, be my guest! If you dont make space for your self no one ellse will do that for you!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  236
  http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle688085.ece

  nje link qe funksionon nga artikulli i a a gill

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  236
  ketu keni nje liber i cili ka gjuhen me rraciste per Shqiptaret, "qenia sub humane" eshte gjuha qe perdoret!

  http://www.amazon.com/Onions-Our-Dum...3161871&sr=8-2

  Libri ka humor per cdo vend te botes, por per asnje vend tjter nuk perdor nje gjuhe te tille!


  Albo, te falemi nderit per mos nisjen e ketij fakti ne Koshin e plerave!
  Perndryshe aty do te perfundosh vete! Ashtu sic thash edhe me perpara, po e fute koken te koshi i plerave, problemet nuk largohen, vetem do te vij me teper era pleh, ngaqe nuk bere asgje kunder!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-10-2009
  Postime
  58
  keni provuar te kerkoni zotin te lutesh ne kish te punosh per buken e gojes te besh kerkime shkenzore dhe ne fund je njeriu me i poshterurar se ske lek te paguash avokat se nuk don te perzihesh ne politik dashuron pikturen mi vodhen 20 piktura ku esht drejtesia

  dhe sa do poshterohet intelektuali shqiptar dhe ngavet shqiptaret ne mergim te manipuluar per politik e para se ndimojn shqiptarin e vet por zoti thot durim o njeri studjo profetet

  studjo fjalet e urta te popullit dhe lufto per buken e

  gojes deri kur o shqiptar do shesesh vellain tend qe ka vujt gjith jeten fatkeqi adrian farkeqi deri kur

 6. #6
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar m par nga DOR Lexo Postimin
  Referenca:
  http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...17-Norton.html
  http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle688085.ece

  Kushdo qe jeton ne Angli edhe e kupton Ligjin dhe Gjyhen Angelez nuk e ka patur te veshtire ta kuptoje se BBC ja nuk kerkoi falje, aspak! Vetem beri gjasme sikur, duka ja kaluar pergjegjesine Grahamit, i cili se vrau shume mendjen per te kerkuar vete falje, pasi nuk ka patur asnje kontaktim nga asnje avokat! Apo as edhe nje lloj presioni serious!

  If you fancy being marginalised, be my guest! If you dont make space for your self no one ellse will do that for you!
  E po shqipetaret jane ashtu popull qe te vrete per nje parking , kurse kurre eshte fjala per ta treguare trimerine nuk i nxene edhe bira e mijut .

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Diskriminim krahinor e gjen dhe ne Shqiperi mes shqiptareve e ju prisni t'ju trajtojne me mire te huajt! pffff!
  Feelings change - memories don't.

 8. #8
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,664
  Citim Postuar m par nga mia@ Lexo Postimin
  Diskriminim krahinor e gjen dhe ne Shqiperi mes shqiptareve e ju prisni t'ju trajtojne me mire te huajt! pffff!
  shqipetareve sju ka faje kushe se mendojne me sy dhe shohin me mendje.

  Personalishte jetoje vete jashte vendit ,dhe si shqipetare ,asnjehere nuk kame hasur qe institucionet e shtetit ku jetoje te me diskriminojne.

  Ne qofte se shkoje ne komune per rregullim te dokumentave ,marre nje numer ,dhe s'ka mundesi vendasi te hy ne zyre para meje ,deri sa ti vjene rradha, bile biloe per c'do kater vejete me japin te drejten te votoje ne zgjedhjet komunale, ku kete te drejte nuk e kame pasur dhe se kame ne vendin ku kame lindur .

  Shkon te mjeku apo ne Spital publike shteterore, nuk ka mundesi te hyje vendasi para teje ne qofte se ,ke caktuare termin .

  Keto te drejta si shqipetare qe i kame ne Skandinavi , nuk i kame edhe ne shtetin ame,

  Rrofte Mbreteria e Skandinavise .
  Zoti i bekofte njeresit qe respektojne demokracine ,pa dalim rrace dhe ngjyre .
  Ndryshuar pr her t fundit nga TetovaMas : 23-02-2012 m 23:43

 9. #9
  Citim Postuar m par nga DOR Lexo Postimin
  Graham Norton pa piken e turpit tha , Ka nje Kohe kur duhet tja fasesh vrapit nga televizori! Tani erdhi Shqiperia, ne eurovison!

  !
  si e tha duket pak si keq por nuk e tha me ate kuptim


  kercimi me ate njeriun me maske, si edhe njeru me maske ishe e pakuptimte :|


  Per ate e ka thene, jo per vedin tone.
  Cfare kishte te bente njeriu me blu me kengen?
  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 10. #10
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,670
  Une, nuk e kam provuar. Deri tani nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje ne BE. Diskrimin ama kam hasur shume kur shkoj ne Shqiperi. Dje u ktheva nga Shqiperia per ne Estoni ku jetoj, dhe ne aeroportin e Tiranes u trajtova sikur te isha ndonje emigrant ilegal. ME kerkonin siguracion, dhe u paraqisja siguracionin AXA qe eshte kompania me e madhe ne BE. E di ca me thonin--"Nuk e njohim kete kompani". Mezi me lane te dilja nga Shqiperia. Plus qe kompania shqiptare me kishte anulluar fluturimin pa me lajmeruar fare. Sapo u ula ne zonen e BE diskriminimi mori fund. Asnjeri nuk me pyeti apo beri fjale me mua se pse po vij e cfare siguracioni kam.

  Une kam jetuar dhe ne Hungari e Belgjike dhe kudo fjala e pare qe kam thene ishte qe jam shqiptar. Nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje. Prandaj me duken pak si te fryra keto historite e diskriminimit.

 11. #11
  ►ⓣⓘⓞɳ◄ Maska e [PaRTiZoNi]
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,531
  Citim Postuar m par nga Edvin83 Lexo Postimin
  Une, nuk e kam provuar. Deri tani nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje ne BE. Diskrimin ama kam hasur shume kur shkoj ne Shqiperi. Dje u ktheva nga Shqiperia per ne Estoni ku jetoj, dhe ne aeroportin e Tiranes u trajtova sikur te isha ndonje emigrant ilegal. ME kerkonin siguracion, dhe u paraqisja siguracionin AXA qe eshte kompania me e madhe ne BE. E di ca me thonin--"Nuk e njohim kete kompani". Mezi me lane te dilja nga Shqiperia. Plus qe kompania shqiptare me kishte anulluar fluturimin pa me lajmeruar fare. Sapo u ula ne zonen e BE diskriminimi mori fund. Asnjeri nuk me pyeti apo beri fjale me mua se pse po vij e cfare siguracioni kam.

  Une kam jetuar dhe ne Hungari e Belgjike dhe kudo fjala e pare qe kam thene ishte qe jam shqiptar. Nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje. Prandaj me duken pak si te fryra keto historite e diskriminimit.
  Kjo sht injoranc e shtetit ton.
  Nj gj e till m ka ndodh edhe mua pr n Itali. Kisha ca vula si shum n passaport ngaq brenda 8-9 muajsh kam kaluar 3 her n Itali dhe kur shkoj hern e fundit m thot 1 police q ti s'kalon ke plotsuar 3 muajt e leje qndrimit. Aq t prapambet jan saq sdinin me bo llogarit e hyrjes dhe daljes simbas vulave q t dilte sa dit kisha qndruar n Itali. Un gjithsej kisha qndruar 25 dit. M pyesnin mua sa dit ke qndruar dhe zgjati pak ky debat derisa u mrzita dhe i thash kur se di ti do ta di un , ti je pr kt pun i thash. Aty filloi duke mbo presion, si e ka zakon shqiptari duke m thn Djali flit mir me mua se un ta anulloj udhtimin pr sot dhe prfundon n rajon. Pun e madhe i thash , mund t nisem dhe nesr se kam problem. Mbas 30 min debat e kuptuan dhe m vulosn passaportn.

  Mbrrij n Itali, sapo shef vulat polici, as nuk m pyes si qysh tek, direkt e vulos dhe me nj sjellje t hijshme krejt ndryshe nga ajo e policis son.
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 12. #12
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Antarsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,360
  .....ky eshte edhe nje fakt qe tregon se shqiptaret ne te vertet nuk e duan dhe nuk e respektoin sa duhet vetveten.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e esmeraldos
  Antarsuar
  29-01-2012
  Vendndodhja
  jetoj nen catin e perendis
  Postime
  52
  ne diskutimin e siper qe lexova .por nuk eshte fai i istitucjoneve te shtetit.! por ata qe prezantojne dhe per fat te keq kjo vazhdon te ndodhe .sepse mos pasja tregon vulgaritet . derisa politikanet tan vszhdojne te tregojne se skan deshire te bejne shtet.dhe diskriminimi do vazhdoji..


  duhet te respektosh veten tende......... te tjeret te vlersojne
  Ndryshuar pr her t fundit nga esmeraldos : 24-03-2012 m 08:40
  te ndimosh te tjeret ben diferencen

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007
  e kam provu
  por nuk ka me hall se te diskriminojne vet shqiptaret
  dikur kisha lek te gjithe i kisha pas
  tani as per nje semel sdel njeri tme ndihmoje
  kjo me dhemb me shume se cdo gje tjeter
  jo jo nuk i shaj austriaket
  une jo SHAJ VETEN DHE LUS ZOTIN TA MARR VETEN E TE HAKMERREM
  JO SEKS PARA MARTESE

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Une nuk e kam provuar.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-08-2013
  Postime
  32

  Pr: Kush nuk ka provuar diskriminim anti Shqiptar n Perndim?

  Bjeri shkurt lale.. thyje televizorin e mos bli me.. do te jape nje qetesim te madh ne vetvete.. flas nga eksperienca

Tema t Ngjashme

 1. Emrat gjeografike arberore te krishtera te masakruar nga Turqia
  Nga Conquistador n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 29-07-2010, 21:18
 2. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 3. Rrymat politike katolike shqiptare
  Nga ~Geri~ n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
 4. C'ka eshte Shqiptaria?
  Nga Eni n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
 5. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •