Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 59
  1. #1
    LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
    Anėtarėsuar
    16-02-2005
    Vendndodhja
    Ne mes te llumit
    Postime
    360

    Historia ime!

    Me pare se te bija ne burg isha Dashuruar me nje vajze ishim 11 muaj bashke kishim nje lidhje serioze me kishte njohur edhe me prinderit e saj, por asnjeri nuk e dinte me c'fare meresha.
    Mbas 11 muaj qe isha me te me arrestuan dhe me futen ne burg, e mora ate cupen ne telefon nga burgu dhe i thashe se cfare ndodhi ajo sa mesoj se isha ne burg dhe me cfare isha mare me tha qe nuk kemi me pun bashke se lidhja jone u prish.
    Qe atehere nuk kisha me te reja prej saj d.m.th ne ate kohe qe mua me ndodhi e keqja ajo nuk me qendroj prane dhe nuk u interesua me per mua vajta gati 3 vjet brenda.
    Para 2 muajsh kishte gjetur numrin tim dhe me mer dit per dit ne telefon me kerkon qe te jem perseri me te, sepse mesoj qe me kan ngelur edhe 16 muaj akoma qe te lirohem, por une nuk i kam kthyer akoma pergjigje nuk di cfare te bej, them te pres deri sa te dal pastaj te veproj.


    Ju miqte e mi c'fare me keshilloni te bej si te veproj ?

    Me respekt Goni !
    E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

  2. #2
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK Lexo Postimin
    Me pare se te bija ne burg isha Dashuruar me nje vajze ishim 11 muaj bashke kishim nje lidhje serioze me kishte njohur edhe me prinderit e saj, por asnjeri nuk e dinte me c'fare meresha.
    Mbas 11 muaj qe isha me te me arrestuan dhe me futen ne burg, e mora ate cupen ne telefon nga burgu dhe i thashe se cfare ndodhi ajo sa mesoj se isha ne burg dhe me cfare isha mare me tha qe nuk kemi me pun bashke se lidhja jone u prish.
    Qe atehere nuk kisha me te reja prej saj d.m.th ne ate kohe qe mua me ndodhi e keqja ajo nuk me qendroj prane dhe nuk u interesua me per mua vajta gati 3 vjet brenda.
    Para 2 muajsh kishte gjetur numrin tim dhe me mer dit per dit ne telefon me kerkon qe te jem perseri me te, sepse mesoj qe me kan ngelur edhe 16 muaj akoma qe te lirohem, por une nuk i kam kthyer akoma pergjigje nuk di cfare te bej, them te pres deri sa te dal pastaj te veproj.


    Ju miqte e mi c'fare me keshilloni te bej si te veproj ?

    Me respekt Goni !
    nga burgu na flet zotrote ? Lol

    shif shif ju ka pajis sala gomari me comp neper burgje.

    ne lidhje me temen, smarr vesh nga keto dashuri neper burgje . Lol

  3. #3
    LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
    Anėtarėsuar
    16-02-2005
    Vendndodhja
    Ne mes te llumit
    Postime
    360
    PINK nga burgu i Greqise jam dhe shkruaj nga telefoni qe kam te paligjshem.
    E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

  4. #4
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK Lexo Postimin
    PINK nga burgu i Greqise jam dhe shkruaj nga telefoni qe kam te paligjshem.
    good luck. ne lidhje me dashurine tende, si te jete e thene.pse e vret mendjen,po deshi mire, po sdeshi prape mire .ti shumb gje. Lol

  5. #5
    LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
    Anėtarėsuar
    16-02-2005
    Vendndodhja
    Ne mes te llumit
    Postime
    360
    Nejse rrofsh per mendimin.
    E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    po te kesh leke, mbrapa e ke,...

    po i ke harxhu te gjitha per avokatet,

    keq o puna...
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  7. #7
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    22-05-2009
    Postime
    18
    patosarak lere,nuk ja vlen,gjej noi tjeter....robi qe te do njihet ne dite te keqe,dhe ti kishe ditet e tua te keqia.

  8. #8
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga provenzano Lexo Postimin
    patosarak lere,nuk ja vlen,gjej noi tjeter....robi qe te do njihet ne dite te keqe,dhe ti kishe ditet e tua te keqia.


    mos u bej heartless. Ajo u kthye te ai . Le ti japi nje chance Pato-ja

  9. #9
    Anetare World Forum Maska e Genna
    Anėtarėsuar
    15-11-2008
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    294
    Pershendetje



    Ne fillim te Uroj te dalesh sa me shpejt dhe mire nga shendeti!!
    Eshte gjeja me kryesor per Ty ne keto momente.
    Mendoj qe heqja e liris te kaq shume kohe eshte me e dhimbur ne keto momente.
    Dhe shpresoj qe mos te perseritesh me nje gje te till, kushdo qofshin arsyet.
    Sepse jeta eshte shume e bukur dhe e shkurter qe ne duhet ti japim nje denim per ta jetuar midis 4-mureve.
    Te uroj megjith zemer DALSH SA ME SHPEJT


    O ZOT, tema Juaj eshte pak e veshtir, se jam dhe vajze vet.
    Po ama personi qe dashurove nuk tu gjend pran ne momentin qe me shume e kerkonje.
    Po prap kjo varet dhe nga TY, sa thell ndjen per ate person.
    Ne mund te japim mendimin tone po ne fund te fundit varet nga ndjenat e Tua.
    Une personalisht nuk do ta linja ne balt personin qe do isha e dashuruar.
    Do tregonja me shume kujdes qe ta njihja me mire ate person para se te dashurohesha.
    Po un jam e mendimit qe njeriu njihet ne dite te keqe, dhe jo kur je mire, se kur je mire te gjithe te vin mbas havazit.

    O ZOT, eshte e veshtir per te dhen pergjigjen time se jam vajze po prap do ta them, dhe po te jet e shkruar qe Zoti mbase me denon per kete mendim, po une do ta them se me duket korrekte nga ana ime.

    PERGJIGJIA

    JO__ aspsak nuk duhet te kthehesh, edhe po te behesh fjale per motren time te njeten gje do te keshillonja.
    Sepse ashtu qysh ajo u dashurua pa kuptuar se kush je dhe me cfar meresh, ashtu duhet te te ndihmonte dhe ne diten kur ishe ne hall ose vetem.

    TE UROJ edhe njeher lirim te shpejt me gjith zemer.
    Dhe ne fund po te them qe mos haro fjalen e te pareve tane.
    PYET 100VET E BEJ SI DI VET


    Falemnderit!!
    Jam Krenare Qe Jam Shqipetare

  10. #10
    LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
    Anėtarėsuar
    16-02-2005
    Vendndodhja
    Ne mes te llumit
    Postime
    360
    Genna ate vajze e kam dashur me gjith shpirt po tani me kan ikur disa ndjenjat per te, edhe kur hyra te familja e saj kisha vendosur te hiqja dore nga c'do gje qe beja se doja te krijoja familje. Nejse shohim e bejme, faleminderit Genna per urimin.
    E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

  11. #11
    Anetare World Forum Maska e Genna
    Anėtarėsuar
    15-11-2008
    Vendndodhja
    Holland
    Postime
    294
    Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK Lexo Postimin
    Genna ate vajze e kam dashur me gjith shpirt po tani me kan ikur disa ndjenjat per te, edhe kur hyra te familja e saj kisha vendosur te hiqja dore nga c'do gje qe beja se doja te krijoja familje. Nejse shohim e bejme, faleminderit Genna per urimin.
    Pershendetje!!

    Te thash qe ne kete problem rolin me te madh e luajn ndjenat qe Ti ndjen per ate vajz.
    Ka raste qe dhe kuptoj te dashuren ose te dashurin qe kan bere gabim, po ama ndjenat qe kan per ate person ka raste qe jane me te forta se sa urrejtja, dhe keshtu qe veprojn sipas ndjenjave.
    Po kryesorje eshte qe dhe ajo te te pergjigjet me keto ndjenja ama.
    Se dashuria duhet te jet jep e mer.

    Faleminderit
    Jam Krenare Qe Jam Shqipetare

  12. #12
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Une do te thoja te gjesh dike qe te pranon ashtu sic je , pra dikush qe te sheh ty e jo cfare duhet te sakrifikosh ti per to.

  13. #13
    Ngelem unė! Maska e DI_ANA
    Anėtarėsuar
    30-12-2006
    Vendndodhja
    France.
    Postime
    5,874
    Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK Lexo Postimin


    Ju miqte e mi c'fare me keshilloni te bej si te veproj ?

    Me respekt Goni !
    Pershendetje Goni.....

    Mbi te gjitha uroj te jesh mire dhe ta kesh perjetuar kete lloj situate qe eshte humbja e lirise me sa me pak veshtiresi.
    Nuk eshte aspak e lehte as te jetosh brenda kater mureve dhe as te vuash per nje dashuri qe ne nje fare momenti me siguri e ke quajtur te humbur dhe pa vlere nga ana e asaj vajze...
    Por sidoqofte nuk na takon ne ta gjykojme veprimin e saj pasi nuk mund ti dime te gjithe rrethanat qe e shtyne deri ne ate pike...Nuk mund te te them qe nuk te ka dashur pasi po te ishte e vertete tashme ajo do te te kishte harruar dhe nuk do tregonte interesimin me te vogel per ty..
    Per mendimin tim ti duhet te presesh lirimin tend qe shpresoj te jete me i shpejte nga koha e ngelur dhe te flasesh perballe me ate vajze....
    Ti thua qe nuk ke me ndjenjat e para per te!
    A thua te jete kjo e verteta?
    Mos valle krenaria dhe dhimbja qe ke ndjere kur ajo te ka lene te vetem,te ben sot te thuash keto fjale?
    Mos u mundo te genjesh veten pasi gjersa arrite te kerkosh nje mendim ti ke akoma ndjenja per te....Ndjenja qe kane ndejtur ne shpirtin tend dhe qe nuk jane shuar kurre.Nuk eshte turp te duash Goni,turp eshte te mos njohesh dashurine.
    Kjo eshte dashuria Goni dhe ndonjehere njeri vuan ose jep me shume se tjetri.Gjithesesi une te them qe nuk duhet ti mbash inat asaj vajze pasi dhe ajo mund te kete vuajtur po aq sa ty por nuk ka dashur te ushqeje veten me shpresa qe per te mund te ishin te dhimbshme dhe te kota!Nuk eshte aspak e lehte nje situate e tille dhe duhet nje force e madhe karakteri dhe personaliteti per ta perballuar...
    Goni....Dil sa me pare dhe shero veten ne rradhe te pare duke harruar kete faze te keqe qe eshte humbja e lirise...Dil dhe shijo jeten duke krijuar perseri mendimin qe liria eshte gjeja me e ēmuar dhe me e bukur.Dil dhe jeto duke i dhene respektin e duhur vetes tende ne rradhe te pare dhe duke ndryshuar,pasi pesimet ne jete duhet te na behen mesime.
    Dil dhe kur te flasesh sy nder sy me ate vajze dhe kur ta shtrengosh qofte edhe nje ēast te vetem ne krahe,atehere do ta kuptosh vleren dhe rendesine e dashurise tuaj qe per mua nuk eshte e humbur por ka shpresa akoma te ringjallet.
    Mos gjyko as veten dhe as veprimin e saj pasi qe te gjithe gabojme ne jete...Rendesi ka te ecim perpara dhe ti japim kuptimin e duhur asaj.
    Ju uroj nje jete te lumtur te dyve Goni dhe nje lirim sa me te shpejte per ty.Dhe diēka tjeter......Beso te dashuria pasi ajo ben ēudira!


    Ps...Per momentin hiq fjalen "burgaxhi" nga profili yt pasi askush nga ne nuk ka lindur i tille!
    Je nje shqiponje e cila eshte rrezuar nje moment dhe ka thyer krahet,por qe eshte ne sherim e siper per te flutuar perseri.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DI_ANA : 26-05-2009 mė 00:22
    "Carpe Diem"

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    se pari te pershendes,lirim te shpejt e mesofsh nga gabimi qe mos e perseritsh.
    sa per disa qe gjykuan vajzen ,e ka pas nga frika veq kush se pranon ,shumica kishin vepru ashtu,por kjo dashuri ende paska per ty,e tera sqarohet kur te dalish nga burgu,ktu vendosin vetem zemrat e ju dyve ,askush tjeter.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anėtarėsuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Te uroj qe te lirohesh sa me shpejt, ndersa sa i perket keshilles qe kerkon.
    Nuk do shtoja, as nuk do hiqja asnje presje te vetme nga postimi i Dianes, pajtohem plotesisht me mendimin e saj...
    _____________________________________
    ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK Lexo Postimin
    Me pare se te bija ne burg isha Dashuruar me nje vajze ishim 11 muaj bashke kishim nje lidhje serioze me kishte njohur edhe me prinderit e saj, por asnjeri nuk e dinte me c'fare meresha.
    Mbas 11 muaj qe isha me te me arrestuan dhe me futen ne burg, e mora ate cupen ne telefon nga burgu dhe i thashe se cfare ndodhi ajo sa mesoj se isha ne burg dhe me cfare isha mare me tha qe nuk kemi me pun bashke se lidhja jone u prish.
    Qe atehere nuk kisha me te reja prej saj d.m.th ne ate kohe qe mua me ndodhi e keqja ajo nuk me qendroj prane dhe nuk u interesua me per mua vajta gati 3 vjet brenda.
    Para 2 muajsh kishte gjetur numrin tim dhe me mer dit per dit ne telefon me kerkon qe te jem perseri me te, sepse mesoj qe me kan ngelur edhe 16 muaj akoma qe te lirohem, por une nuk i kam kthyer akoma pergjigje nuk di cfare te bej, them te pres deri sa te dal pastaj te veproj.


    Ju miqte e mi c'fare me keshilloni te bej si te veproj ?

    Me respekt Goni !

    O Gone po ti shkoh shife njehere gocen pasi t'dalesh nga burgu o burre i dheut - ca halli ka lol, pastaj shif e bej. Gone po me zhgenjen vlla. C'jane keto pyetje mo floriri.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga PATOSARAK Lexo Postimin
    Me pare se te bija ne burg isha Dashuruar me nje vajze ishim 11 muaj bashke kishim nje lidhje serioze me kishte njohur edhe me prinderit e saj, por asnjeri nuk e dinte me c'fare meresha.
    Mbas 11 muaj qe isha me te me arrestuan dhe me futen ne burg, e mora ate cupen ne telefon nga burgu dhe i thashe se cfare ndodhi ajo sa mesoj se isha ne burg dhe me cfare isha mare me tha qe nuk kemi me pun bashke se lidhja jone u prish.
    Qe atehere nuk kisha me te reja prej saj d.m.th ne ate kohe qe mua me ndodhi e keqja ajo nuk me qendroj prane dhe nuk u interesua me per mua vajta gati 3 vjet brenda.
    Para 2 muajsh kishte gjetur numrin tim dhe me mer dit per dit ne telefon me kerkon qe te jem perseri me te, sepse mesoj qe me kan ngelur edhe 16 muaj akoma qe te lirohem, por une nuk i kam kthyer akoma pergjigje nuk di cfare te bej, them te pres deri sa te dal pastaj te veproj.

    Ju miqte e mi c'fare me keshilloni te bej si te veproj ?

    Me respekt Goni !
    Nuk ka faj goca, se nuk je treguar i sinqerte me te. Asaj te shkretes i ra si bombe.
    Ka dashur kohe te mendohet. Gjersa te kerkon prape te do, dhe kete radhe edhe pse e di me cfare je marre e ku je. Duhet ta vleresosh kete fakt.
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    bashkekohor Maska e ~Geri~
    Anėtarėsuar
    21-06-2004
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    914
    Edhe burgu edhe femrat per burrat jane keshtu qe mos u merzit shume.>D
    "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

  19. #19
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Djali mos ka marre vesh rastesisht ajo goca se ke bere leke para se te bije ne burg edhe tani kerkon me cdo kusht te afrohet???


    P.s Cfare ndihme do prej nesh kur ajo te ka braktisur ne nje nder momentet me te veshtira qe mund te te kene ndodhur tyja.

    Jepi duart edhe shiko cfare do besh me vone me jeten tende.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga IL__SANTO : 26-05-2009 mė 10:52
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  20. #20
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anėtarėsuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    PATOSARAK pak rendesi ka cfare ka marre vesh ajo.Per mua rendesi ka qe ajo te ka braktisur ne moment shume te veshtire.Perse duhet te rikthehesh????
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. A duhet tė bashkohet Kosova me Shqipėrinė?
    Nga tani_26 nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 2298
    Postimi i Fundit: 03-01-2024, 11:21
  2. Mosekzistenca historike e "Jezusit" dhe e "Pavlit"
    Nga Qafir Arnaut nė forumin Agnosticizėm dhe ateizėm
    Pėrgjigje: 153
    Postimi i Fundit: 06-03-2015, 11:37
  3. Pasqyra e temave historike
    Nga Fiori nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-05-2011, 15:43
  4. Perse Duhet Studiuar Historia E Luftes Se Ftohte?
    Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 14-11-2005, 02:57
  5. Menyrat e shkruarjes se historise (Historia Virtuale)
    Nga Eni nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-11-2002, 15:40

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •