Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Selami2006
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  Te ?
  Mosha
  42
  Postime
  367

  Biden ja ngrehi vesht Tadiqit

  Tadiq: Nuk jemi tė kushtėzuar tė njohim Kosovėn
  Presidenti i Serbisė, Boris Tadiq ka deklaruar se synim strategjik i Serbisė ėshtė anėtarėsimi nė Bashkimin Evropian duke shtuar se Beogradi nuk do ta shpejtonte kėtė rrugė nėse do tė hiqte dorė nga Kosova.
  Duke folur pėr vizitėn e nėnpresidentit amerikan Joseph Biden nė Beograd, Tadiq ka vlerėsuar se ėshtė “shumė e rėndėsishme” qė qėndrim zyrtar i Shteteve tė Bashkuara ėshtė se njohja e Kosovės dhe anėtarėsimi nė NATO nuk janė kusht pėr hyrjen e Serbisė nė Bashkimin Evropian.

  “Nuk ka kurrfarė kushtėzimi me njohjen e Kosovės ose anėtarėsimin nė NATO”, ka thėnė Tadiq dhe ka shtuar se kėrkesa e vetme e Shteteve tė Bashkuara ėshtė qė tė zhvillohet “politikė paqėsore dhe tė mos provokohen konflikte”. /REL/
  Mos lejoni qė imtėsitė t’ua prishin disponimin

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  “Unė sapo vij nga Beogradi dhe iu kam thėnė liderėve atje se mbėshtetja e SHBA-sė pėr njė Kosovė tė pavarur mbetet e pandryshuar. Unė iu kam bėrė thirrje liderėve serb tė bashkėpunojnė me EULEX-in, tė heqin embargon ekonomike ndaj Kosovės si dhe iu kam thėnė se Kosova nuk mund tė ndahet. Nuk mund tė ndahet”, ka theksuar z. Biden.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Tema tė Ngjashme

 1. Takim i shkurtėr i Tadiēit me Thaēin nė Athinė
  Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 26-02-2006, 18:21

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •