Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Selami2006
    Anėtarėsuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    Te ?
    Postime
    367

    Biden ja ngrehi vesht Tadiqit

    Tadiq: Nuk jemi tė kushtėzuar tė njohim Kosovėn
    Presidenti i Serbisė, Boris Tadiq ka deklaruar se synim strategjik i Serbisė ėshtė anėtarėsimi nė Bashkimin Evropian duke shtuar se Beogradi nuk do ta shpejtonte kėtė rrugė nėse do tė hiqte dorė nga Kosova.
    Duke folur pėr vizitėn e nėnpresidentit amerikan Joseph Biden nė Beograd, Tadiq ka vlerėsuar se ėshtė “shumė e rėndėsishme” qė qėndrim zyrtar i Shteteve tė Bashkuara ėshtė se njohja e Kosovės dhe anėtarėsimi nė NATO nuk janė kusht pėr hyrjen e Serbisė nė Bashkimin Evropian.

    “Nuk ka kurrfarė kushtėzimi me njohjen e Kosovės ose anėtarėsimin nė NATO”, ka thėnė Tadiq dhe ka shtuar se kėrkesa e vetme e Shteteve tė Bashkuara ėshtė qė tė zhvillohet “politikė paqėsore dhe tė mos provokohen konflikte”. /REL/
    Mos lejoni qė imtėsitė t’ua prishin disponimin

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anėtarėsuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    “Unė sapo vij nga Beogradi dhe iu kam thėnė liderėve atje se mbėshtetja e SHBA-sė pėr njė Kosovė tė pavarur mbetet e pandryshuar. Unė iu kam bėrė thirrje liderėve serb tė bashkėpunojnė me EULEX-in, tė heqin embargon ekonomike ndaj Kosovės si dhe iu kam thėnė se Kosova nuk mund tė ndahet. Nuk mund tė ndahet”, ka theksuar z. Biden.
    Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

Tema tė Ngjashme

  1. Takim i shkurtėr i Tadiēit me Thaēin nė Athinė
    Nga mani nė forumin Tema e shtypit tė ditės
    Pėrgjigje: 45
    Postimi i Fundit: 26-02-2006, 18:21

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •