Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 95

Tema: Rammstein

 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Rammstein

  Per mua eshte grupi me i madh Gjerman i gjithe kohrave,Scorpionsat ti shofin targen.

  Ohne dich(pa ty) musice klase,teksti gjigand.

 2. #2
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Kenga ime e preferuar nga Rammstein....

  "Und die Vögel singen nicht mehr" ((((( Sa keq....
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Diesel Industry : 20-05-2009 mė 09:21
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 3. #3
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Smund te krahasosh Scorpionset me Rammstein. Secili grup ka bukurine e vet.. Skorpions kan balada qe psh Rammstein si kan.. Por Rammstein ka nje ritem ne muzike qe se kan Skorpionset. Kshu qe smund te krahasojme grupet me njera tjetren. Here me pelqejn Rammstein here me pelqejne Skorpionset. Por jam dakord me ty kur thua qe eshte grupi me i madh Gjerman i te gjitha kohrave. Ktu jam plotesisht dakord me ty.

  Do vecoja

  Du Hast  Engel  Feuer Frei  Ich Will etj etj.. ka plot kenge te Rammstein qe i degjoj me kenaqesine me te madhe.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 4. #4
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Anėtarėsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  37
  Postime
  360
  Rammstein eshte nga Grupet me te mire sot per sot. Ju keshilloj te degjoni (Adios)
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 5. #5
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Ramstein tė pakrahasueshėm, por edhe Scorpions nuk janė shumė larg nga kėta.

  Ramstein haben sehr gute vokale, si konnen einfach singen, si machen es gut aber auch The Scoprions sind nicht so schlecht ich hore si auch manchmal.

 6. #6
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Ju keshilloj te degjoni
  Sikur te vinte ne Tirane per koncert, do shkoja edhe sikur te isha ne burg.. do arratiseshaaaaa
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Apollyon Lexo Postimin
  Sikur te vinte ne Tirane per koncert, do shkoja edhe sikur te isha ne burg.. do arratiseshaaaaa
  Hey Apollyon,po erdhen ne Tirane do vij une te te nxjerre nga burgu
  Je i modh

  Jane GJIGAND,dhe shendet i dashur.

 8. #8
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Po te vinin ne Tirane do i vinin flaken burgut! :P
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e jul-linda
  Anėtarėsuar
  10-07-2008
  Postime
  2,077
  „Du – Du hast – Du hast mich. Du hast mich gefragt – Du hast mich gefragt, und ich hab nichts gesagt.“


  Pershendes te gjithe fansat e Till Lindeman ..

 10. #10
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  34
  Postime
  5,644
  Ju pėrshėndes me kangėn "Itla"


 11. #11
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
  Ju pėrshėndes me kangėn "Itla"

  http://www.youtube.com/watch?v=03pxJ67_Qhk
  Kjo nuk eshte kenge e Rammstein....ose me mire te themi ,nuk eshte mare vesh ndonjehere sakte se si eshte puna e kesaj kenge.
  Kenga e vertete qe permend ti eshte "Sonne"
  Hitler duhet te jete besoj ndonje manipulim i bere verdalle... E dine te gjithe qe Rammstain nuk jane simpatizante te asaj rryme.
  Beje vete dallimin:

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Diesel Industry : 21-05-2009 mė 09:38
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Diesel Industry Lexo Postimin
  Kjo nuk eshte kenge e Rammstein....ose me mire te themi ,nuk eshte mare vesh ndonjehere sakte se si eshte puna e kesaj kenge.
  Kenga e vertete qe permend ti eshte "Sonne"
  Hitler duhet te jete besoj ndonje manipulim i bere verdalle... E dine te gjithe qe Rammstain nuk jane simpatizante te asaj rryme.
  Beje vete dallimin:

  http://www.youtube.com/watch?v=mfHlA3fmJG0
  Hey Petrol Boy(Diesel Industry),ky Nazisti apo Ali Kafscha se ka idene kush Rammstein eshte,pra per dinarikun:

  Te lutem Diesel,perktheja ketij KAFSHES SERBOARAB.
  Me fal qe edhe musicen po na e qelbin.
  RAMMSTEIN FOREWER.
  Shendet Diesel Industry.

 13. #13
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,599
  Ja kush jan Rammstein

  SystemA per ty kjo


  Kjo muzike ti ngre qimet perpjete

  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 14. #14
  Denim Division Maska e Diesel Industry
  Anėtarėsuar
  05-05-2005
  Vendndodhja
  Rome
  Postime
  901
  Nuk e kam idene ca bindje ka alibaba, Une nuk bej akuza fare o SystemA, po qe per mua muzika eshte art, dhe arti ska lidhje me politiken. Rammstain nuk jane perkrahes te se djathtes ekstreme. Kushdo qe ka pare nje interviste te tyre duhet ta dije kete gje.E kane thene kaq e kaq here te shkretet...ju lodh goja
  Nqs nje dite zgjohesh dhe nuk e sheh diellin, ose dielli je ti vete ose ke vdekur (Jim Morrison)

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,230
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Per mua eshte grupi me i madh Gjerman i gjithe kohrave,Scorpionsat ti shofin targen.
  http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
  Ohne dich(pa ty) musice klase,teksti gjigand.
  Behu nje cik realist, mos fol me fanatizem. Kur permend emra si Scorpions, Metallica, Deep Purple, Led Zeppelin, The Beatles, The Police, Guns N' Roses, The Doors etj. Keto kane bere historin e muzikes, emra si Rammstein jane pjella e ketyre qe permenda me larte, i duhet shum pune dhe kreativitet te arijne keto emra. Scorpions ka dal grupi i shekullit per Best Ballad (Romantic Collection). Me thuaj nje pozicion apo nje titull qe ka Rammstein?

  Edhe mua me pelqejne jashte mase shum, i kane kenget fantastike, dhe jane plot energji. Po kur behet fjale per eliten, nuk mund ta kapercej kollaje dhe te hedh poshte ato emra qe kane bere revolucion ne muzike.  Ju pershendes te gjithe fansat e Rammstein.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,635
  te mdhej rammstein

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Citim Postuar mė parė nga alibaba Lexo Postimin
  Ju pėrshėndes me kangėn "Itla"

  http://www.youtube.com/watch?v=03pxJ67_Qhk
  nuk po mundem ta shoh videon e as ta ndegjoj kangen
  arsya : Dieses Video ist in deinem Land nicht verfügbar.
  DMTHo te ishin Rammstein ncista apo simpatizues te nacizmit neper kanget e tyre
  ne gjermani muzika e tyre do te ishte e ndaluar per emitim publik

  kjo me pelqen haa haaa

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 21-05-2009 mė 18:42

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga PĘON Lexo Postimin
  Behu nje cik realist, mos fol me fanatizem. Kur permend emra si Scorpions, Metallica, Deep Purple, Led Zeppelin, The Beatles, The Police, Guns N' Roses, The Doors etj. Keto kane bere historin e muzikes, emra si Rammstein jane pjella e ketyre qe permenda me larte, i duhet shum pune dhe kreativitet te arijne keto emra. Scorpions ka dal grupi i shekullit per Best Ballad (Romantic Collection). Me thuaj nje pozicion apo nje titull qe ka Rammstein?

  Edhe mua me pelqejne jashte mase shum, i kane kenget fantastike, dhe jane plot energji. Po kur behet fjale per eliten, nuk mund ta kapercej kollaje dhe te hedh poshte ato emra qe kane bere revolucion ne muzike.

  http://www.youtube.com/watch?v=NlPhAmaFtVE

  Ju pershendes te gjithe fansat e Rammstein.
  Profesor Peon,nuk shkruajta qe jan me te mire se nga ata qe keni shkruar ju ose Rolling Stones,AC/DC,Pink Floyd,Nirvana etj.
  Per mua para Scorpions(ndoshta edhe mund te jete ose eshte total gabim) mendimi im personal.
  Sa per Rock Collection e te gjitha kohrave:PINK FLOYD
  Pozicion apo titull:nuk e di,di vetem qe 12 milion albume te shitura(nga ana komerziale) di qe ne cdo konzert shiten biletat para kohe,di qe ne chartin Gjerman kane arritur deri ne vendin e 4(Ich will nga album Mutter) por edhe di nga nje tifoz i tyre,qe Rammstein s'ka nevoje per komerz,dhe per cdo album te ri qe bejne ne dyqanin e shitjeve te disqeve shkojne ne vend te pare(kohen se kam matur).
  Ne elite per mua jane me kohe(me sy qorrazi ndochta) por vendi qe ju takon nuk e di.Dhe eliten nuk e hedh dot poshte,sepse REVOLUCION kane bere,dhe Rammstein sot me shume se kurre.
  Besoj se s'me keqkupton,dhe shendet te uroj
  RAMMSTEIN me shume se kurre,dhe nuk e di sa karrike kam thyer ne shtepi kur degjoj ata sepse kercej si **** ose humbas realitetin
  Eshte e vertete apo jo??????
  Natyrisht sepse Rammstein eshte

 19. #19
  me 40 hajdutė Maska e alibaba
  Anėtarėsuar
  12-12-2005
  Vendndodhja
  Ne shpellen e pirateve
  Mosha
  34
  Postime
  5,644
  nuk po mundem ta shoh videon e as ta ndegjoj kangen
  arsya : Dieses Video ist in deinem Land nicht verfügbar.
  Mė fal se kam harru me dhanė lajmrimin: KJO KĖNGĖ NDALOHET PĖR MINORENĖ NĖN 18 VJEĒ.

  Edhe njė herė kėrkoj falje nga tė pranishmit.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Postime
  1
  rammstein nuk me pelqen fare :S

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Albumi juaj me 10 kėngė
  Nga vagabondi1 nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 06:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •