Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 95

Tema: Rammstein

 1. #61
  .. Maska e km92
  Anėtarėsuar
  24-08-2005
  Vendndodhja
  Kumanovė
  Postime
  4,210
  E keni pa spotin me te ri te Rammstein? kishin fut porno

 2. #62
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Mariachi Lexo Postimin
  E keni pa spotin me te ri te Rammstein? kishin fut porno
  Rammstein jane Ironik per shoqerine aktuale.dhe nuk eshte porno eshte e vertete.
  Mann.............
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 3. #63
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,465
  Rammstein duhet ndėgjuar vetėm nga ata qė kuptojnė Ironin, indirektivitetin dhe menalitetin pak ndryshe nga tė tjerėt.
  Sui generis

 4. #64
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Per bateristin krise,dhe gjaku i tij eshte kostumierja e grupit:

  ata qe live e kane pare,por e kane harruar
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 5. #65
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Numri-6:

  Pishman nuk jam kurre(Till Linderman)
  vetem RAMMSTEIN,dhe vetem per FANSAT te tjeret raus....
  lg
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 6. #66
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Per trurin e grupit,qe eshte plagosur ne demostratat e 89,edhe 1 jave pushime beri,ne spital:

  Pak regres:


  Nur nach vorne Bad Boys

  RAMMSTEIN
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 7. #67
  i/e regjistruar Maska e Kaligula
  Anėtarėsuar
  30-09-2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  266

  Ah jo jo dhe jo

  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Per mua eshte grupi me i madh Gjerman i gjithe kohrave,Scorpionsat ti shofin targen.
  http://www.youtube.com/watch?v=9pkLDEEs20U
  Ohne dich(pa ty) musice klase,teksti gjigand.
  Them se asnjehere nuk duhen ngaterruar preferencat me te medhenjte e muzikes. Sa per mua nu do te mudnja te beja diferenda pasi me pelqejne si Scorpions-at edhe Rammstein por nuk do te thoja se kush jane me te miret. Nejse e vlersoj meyren e te mbrojturit grupin tend te preferuar

 8. #68
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Kaligula Lexo Postimin
  Them se asnjehere nuk duhen ngaterruar preferencat me te medhenjte e muzikes. Sa per mua nu do te mudnja te beja diferenda pasi me pelqejne si Scorpions-at edhe Rammstein por nuk do te thoja se kush jane me te miret. Nejse e vlersoj meyren e te mbrojturit grupin tend te preferuar
  Faleminderit,i mbroj se e di kush jane.Si krahasoj me Scorpionsat.
  Gjithe te mirat,dhe kur je tifoz e tepron,dhe i dua se jane ORIGJINALE.
  Halloveni po vjen
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 9. #69
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Une kam qene gati me kohe,por vetem censure ne WEB,sepse kot jane edhe flasim mbas disa ditesh apo pak jave:
  Album Gjigand si gjithmone:

  Te presim videot origjinale,sepse gnadenlos(te pameshirshem) jane.
  Dhe s'kam me deshire te flas per te tjeret e grupit,kemi halle te tjera...
  phhhhhhhhhhhhhhh.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 10. #70
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Ketu s'behet fjale per musike,behet fjale per ca legena VIPA qe kane shitur biletat aq shtrenjte sa qe tifozat e vertete nuk ishin para TRIBUNES.E nderpryen konzertin dhe priten derisa organizatoret s'kishin rruge tjeter dhe i lane te hyjne ne mes(te konzertit)TIFOZAT.S'besoj ta kishin per Rubla

  @Ser Xhejms
  Sa te drejte ke qe jane:

  texti eshte TIPIK RAMMSTEIN
  Tashti po teproj,por sorry:

  Pune tifozash....
  lg
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 11. #71
  SHQIPERIA E BASHKUAR Maska e Der_Kaiser5
  Anėtarėsuar
  10-04-2007
  Postime
  751
  Kam kohe qe nuk i kom digju Rammstein. Eshte nje nga grupet e mi te preferum edhe sepse jane deutscha. Du reicht so gut, 123 Links, ajo me helikopterin etj... kane qene edhe jane kenget e mia te preferume.

  Me ate kengen e fundit i kane vu piken mbi i
  Tony Montana: I kill a communist for fun, but for a green card, I gonna carve him up real nice.

 12. #72
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga Der_Kaiser5 Lexo Postimin
  Kam kohe qe nuk i kom digju Rammstein. Eshte nje nga grupet e mi te preferum edhe sepse jane deutscha. Du reicht so gut, 123 Links, ajo me helikopterin etj... kane qene edhe jane kenget e mia te preferume.

  Me ate kengen e fundit i kane vu piken mbi i
  Dhe pikerisht:

  lg: dhe te gjitha tekstet i ka shkruar+poeti Till.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 13. #73
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Kush e ka pare kete film:

  Natürisht jo per aktualitetin
  Rammstein...dhe jo maske apo sa te dua shume..........shqip.
  Hajde......
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 14. #74
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-12-2008
  Vendndodhja
  ATJE KU ME RESPEKTOJN SI SHQIPTAR
  Postime
  1,015
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  nuk po mundem ta shoh videon e as ta ndegjoj kangen
  arsya : Dieses Video ist in deinem Land nicht verfügbar.
  DMTHo te ishin Rammstein ncista apo simpatizues te nacizmit neper kanget e tyre
  ne gjermani muzika e tyre do te ishte e ndaluar per emitim publik

  kjo me pelqen haa haaa

  http://www.youtube.com/watch?v=fRboNxEcwNw
  Vereni pak kete video-klip.

  Me sa pash vet fshati gjerman(vite me par)nuk paska asnje ndryshim me fshatin shqiptar, gjithcka eshte njesoj.Mos vall jemi njesoj (nje rrac )dhe nuk e dim????

  Kostumet e vajzave kujtojn ,veshje te gocave malsore, dhe mullaret e barit ishin ne te njejten form,ashtu sikur ndertohen tek ne.

  Gjuithsesi per mos te dal nga tema,ky grup eshte pjes e zemres time, gjalleron karkterin tim prej SULIOTI.

  PERSHENDETJE PER TE GJITH MIQT E TEMES,gezojn simpatin time.

 15. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Ky ėshtė grupi qė mė pėlqen mė shumė, i dėgjoj prej 7-8 vjetėsh.

 16. #76
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
  Ky ėshtė grupi qė mė pėlqen mė shumė, i dėgjoj prej 7-8 vjetėsh.
  Aktualisht jane ne vend te dyte,per ata qe kishin dyshime
  http://www.rammstein.de/blog/lang/de...ebt-rammstein/
  http://www.youtube.com/watch?v=h-pTL...eature=related
  Unikal............................................ .................bom apo Peng.
  Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

 17. #77

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,794
  Pa dashur te te prish temen,

  I kam ndjekur shume heret edhe une Rammstein,megjithate pak fare me perpara tyre kam Apocalyptica,ndoshta menyren sesi luajne ne instrumentet e tyre,violincelat,ne te njejten kohe nderthurin klasiken me gotiken.(Flas ne te shkuaren)

  Enjoy.


 18. #78
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Pa dashur te te prish temen,

  I kam ndjekur shume heret edhe une Rammstein,megjithate pak fare me perpara tyre kam Apocalyptica,ndoshta menyren sesi luajne ne instrumentet e tyre,violincelat,ne te njejten kohe nderthurin klasiken me gotiken.(Flas ne te shkuaren)

  Enjoy.

  http://www.youtube.com/watch?v=4gMYRZMjYLI
  Nuk ka perse e prish temen sepse Apocalyptica i adhuroj dhe une mbas Rammstein,ngaqe jane virtuose ne luajtjen e instrumentave dhe puqin klasiken me gottiken pa text(aq sa marr vesh une personalisht nga musika).  Me tekst:

  Frühling in Paris

  Im Lichtkleid kam sie auf mich zu
  Ich weiß es noch wie heut
  Ich war so jung hab mich geniert
  Doch hab es nie bereut.

  Sie rief mir Worte ins Gesicht
  Die Zunge Lust gestreut
  Verstand nur ihre Sprache nicht
  Ich habe es nicht bereut.

  Oh non rien de rien
  Oh non je ne regrette rien
  Wenn ich ihre Haus verließ
  Der Frühling bluttet in Paris.

  Ich kannte meinem Körper nicht
  Den Anblick so gescheut
  Sie hat ihn mir bei Licht gezeigt
  Ich hab es nie bereut.

  Die Lippen oft verkauft doch weich
  Und ewig sie berühren
  Wenn ich ihren Mund verließ
  Dann fing ich an zu frieren.

  Vazhdon me strofen e dyte dhe te trete,dhe vijon:

  Ein Flüstern viel mir in den Schoß
  Und führte feinen Klang
  Hat viel geredet nichts gesagt
  Und fühlte sich gut an.

  Dhe perfundon me strofen e dyte dhe te trete.

  Shtese: per te gjithe fansat e Rammstein kam nje link ku eshte nje dokumentar per aktoret vete ne fjale.

  Filluar me Managerin Emanuel Fialik dhe grupin.
  Me gjithe deshire ja u jap,por eshte ne Gjermanisht

  Feuer Rammstein.

 19. #79
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Ketu e keni dokumentarin per Rammstein:
  http://kino.to/
  Kush nuk eshte i qarte,thjesht
  Anaconda im Netz,tek filmat dokumentare.
  Shikim te mbare.
  Rammstein
  http://www.youtube.com/watch?v=e9ziC...eature=related
  lg

 20. #80
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  kenga mutter shum me pelqen edhe kshtu npergjithsi

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Albumi juaj me 10 kėngė
  Nga vagabondi1 nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 06:43

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •