Close
Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 280
  1. #21
    Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
    Anėtarėsuar
    03-03-2009
    Vendndodhja
    Gramsh, Qarku Elbasan
    Postime
    514
    Pershendetje zonja Pranvera dhe mire se u gjeta!

    Shenepremtja, vendlindja ime, te gjitha mardheniet miqesore e tregetare, prej kohesh i ka bere me Korcen. Dua te them, se e njoh prej kohesh kete sofer, qė e lezetojne vajzat me paliēeta dhe serenatat e bukura, romanca te verteta dashurie.

    Tani kam rastin te lepij gishtat ne lakrorin e tradites.

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
    Pershendetje zonja Pranvera dhe mire se u gjeta!

    Shenepremtja, vendlindja ime, te gjitha mardheniet miqesore e tregetare, prej kohesh i ka bere me Korcen. Dua te them, se e njoh prej kohesh kete sofer, qė e lezetojne vajzat me paliēeta dhe serenatat e bukura, romanca te verteta dashurie.

    Tani kam rastin te lepij gishtat ne lakrorin e tradites.
    I Nderuar mik!Kjo eshte e verteta.Ejani dhe cdo gje do jete 'De fakto.'Miresetevish.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Pershendetje o miq e mirseardhet ne sofren tone bujare.Dot t'ju bejme edhe dhallanik e hasude karakteristike Korcare.

  4. #24
    KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
    Anėtarėsuar
    09-01-2007
    Vendndodhja
    atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
    Postime
    610
    Citim Postuar mė parė nga ajzberg Lexo Postimin
    Ate lakrorin me sac e beni dhe me laker arme?Ne c date behet festa e birres?

    shih ky.....shih

    te ngeli merak qe nuk erdhe vjet ke festa e birres ty?
    ta tregoj une ty po erdhe kete vit....do te bej tape me birra .......

    me ka marre malli per ty o mik i vjeter....
    dont worry be happy

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Te shtunen ne mbremje shijova birren korcare(ndonese jo si e dikurshmja), kurse kernacet as ju afrohen te meparshmeve. I vetmi shijim fantastik qe s'me ndahet akoma, ishte ai i lakrorit ne sac(me qepka e gjize) dhe me pas e ngrena ne natyre ne maje te Moraves. Aty eshte hapur rruge e gjere, qe ate paradite filloi te asfaltohej. Keq dhe deshperueshem u ndjeva porsa kaluam kishen e shen Thanasit, ku gjithe rruga deri rreze Moraves, ishte bere qeros fare, pa asnje peme. Ah moj Korca ime qe sa te zbukurojne, aq dhe te shemtojne, por per mua mbetesh zonje e shkuar zonjes.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mondishall : 28-05-2009 mė 08:39

  6. #26
    maraklije Maska e bombona
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    pershendetje korqa si ju kam?
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Bonbonke! Si u bere ti?Ne kemi shtruar sofren e ti mungon.Cfare te haet.na thuaj ta pergatisim sepse ndoshta je me provime.T te bejme nje petanik me pule?Apo nje lepur me leng dhe ne fund nje embelsire karidhato specialitet korcar.Pershendetje

  8. #28
    E keqja s'ka fund Maska e Henea
    Anėtarėsuar
    25-05-2009
    Postime
    119
    Pershendetje Korca, radhes tjete dua nje serenate.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga ORGESA Lexo Postimin
    Pershendetje Korca, radhes tjete dua nje serenate.
    Po ta plotesojme deshiren...Se do ta kafshoj moj nishankene qe ma ke ne faqken tende{ ke}?

    Pershendetje

  10. #30
    maraklije Maska e bombona
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    Bonbonke! Si u bere ti?Ne kemi shtruar sofren e ti mungon.Cfare te haet.na thuaj ta pergatisim sepse ndoshta je me provime.T te bejme nje petanik me pule?Apo nje lepur me leng dhe ne fund nje embelsire karidhato specialitet korcar.Pershendetje
    hahahaha nuk mungoj un jo,se nuk ka bo vaki me mungu shkodrani ku ka fest po jam me provime si e the dhe ti vet e erdha me pak vones.sa per ushqim po ta le ty ne dor te zgjedhesh se e di me mir traditen korqare,e persa i perket embensires me ka ngel fiksim akullorja korqare,se di pse po me qohet goja leng sa her e kujtoj uuuuuuuuuuuuuuu
    te pershndes dhe ndonje serenat nuk eshte keq,se ne shkodranet duam ehehng(kenge)
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e resina
    Anėtarėsuar
    19-05-2007
    Vendndodhja
    ne nje vend te bukur,ku cdo stine ka bukurine e vet
    Postime
    286
    Pershendetje korcare kudo ku jeni!
    Sot ne Korce organizohet festa e Karnavaleve,eshte vertet nje feste e bukur.
    Ju ftojme te merrni pjese,jeni te mirepritur.
    JETEN TA JETOSH PA E VRARE

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anėtarėsuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Citim Postuar mė parė nga zhorzhi Lexo Postimin
    shih ky.....shih

    te ngeli merak qe nuk erdhe vjet ke festa e birres ty?
    ta tregoj une ty po erdhe kete vit....do te bej tape me birra .......

    me ka marre malli per ty o mik i vjeter....
    Dhe njehere qe erdha ishin cpuar tere botet e birres .......e s gjeta birre gjekundi....................por lakrorin e dua me shume........
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anėtarėsuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    Urdheroni dhe ne sofren e Korces te dashur miq!
    A keni erdhur ne korce dhe vendet turistike rreth saj?Korca ka shume te mira e tradita.SE SHPEJTI DO TE BEHET FESTA E BIRRES ,URDHERONI TE PIME BIRRA kORCA.Te shkojme ne Dardhe te hame lakror me sac e qepka te njoma,ne Voskopoje te hame mish te pjekur e te pijme uje te ftohte.Ejani te kendojme live serenatat e bukura,te vizitojme Muzeun e Shkolles se pare shqipe,e ne fund te provojme 'kernackat' karakteristike te mjeshterve korcare.
    E nderuara Pranvera e ke bere nje prezantim mjafte te bukur te Korces, deri tani nuk kam qene ne Korce edhe pse kam nje lakmi te mire per Korcen.
    Kete vere nuk do e le pa e vizituar.
    Me keto specialitete me ke bere te uritur dhe kam tani mjaft etje per te pire dicka te ftohte.
    Pershendetje Korca.

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga firaku Lexo Postimin
    E nderuara Pranvera e ke bere nje prezantim mjafte te bukur te Korces, deri tani nuk kam qene ne Korce edhe pse kam nje lakmi te mire per Korcen.
    Kete vere nuk do e le pa e vizituar.
    Me keto specialitete me ke bere te uritur dhe kam tani mjaft etje per te pire dicka te ftohte.
    Pershendetje Korca.
    firaku! N.q.se vjen ne Korce ,vertet do ngeleni i kenaqur.Kur te jeni gati me lajmeroni dhe do ndjeheni mire per te riardhur prap.Pershendetje.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e firaku
    Anėtarėsuar
    03-04-2008
    Vendndodhja
    Nen qiell
    Postime
    660
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    firaku! N.q.se vjen ne Korce ,vertet do ngeleni i kenaqur.Kur te jeni gati me lajmeroni dhe do ndjeheni mire per te riardhur prap.Pershendetje.
    Kete e besoje,faleminderit.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga resina Lexo Postimin
    Pershendetje korcare kudo ku jeni!
    Sot ne Korce organizohet festa e Karnavaleve,eshte vertet nje feste e bukur.
    Ju ftojme te merrni pjese,jeni te mirepritur.
    Resina!Nuk di a i ndoqet performancat e shkelqyera qe u paraqiten ne paraden e sotme.Mrekullira ne veshjet tradicionale te vendeve pjesemarrese.Pune e shkelqyer e te gjitha shkollave,qyteteve me tradite ne keto lloj festash si Shkodra,Kavaja ,Fieri she vendet fqinje si Prilepi i Maqedonise,Tuzi i Malit te zi i cili u paraqit me dy formacione,Cirku i Tiranes etj. Fabulat qe percollen ishin te mrekullueshme.Cdo te shtune ne Korce ka nga nje aktivitet prandaj ejani ne fund jave ne Korce te nderuar forumista.Dhe nje falenderim per Bashkine e Koeces e cila kujdeset mjaft per argetimin e banoreve te saj.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
    Resina!Nuk di a i ndoqet performancat e shkelqyera qe u paraqiten ne paraden e sotme.Mrekullira ne veshjet tradicionale te vendeve pjesemarrese.Pune e shkelqyer e te gjitha shkollave,qyteteve me tradite ne keto lloj festash si Shkodra,Kavaja ,Fieri she vendet fqinje si Prilepi i Maqedonise,Tuzi i Malit te zi i cili u paraqit me dy formacione,Cirku i Tiranes etj. Fabulat qe percollen ishin te mrekullueshme.Cdo te shtune ne Korce ka nga nje aktivitet prandaj ejani ne fund jave ne Korce te nderuar forumista.Dhe nje falenderim per Bashkine e Koeces e cila kujdeset mjaft per argetimin e banoreve te saj.
    Pranvera ,ate Peleshin keni kryetare me akoma?
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet nė Bllog
    1
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Pranvera ,ate Peleshin keni kryetare me akoma?
    Po e kemi djale shume te mire dhe me nisma e fantazira nga me te ndryshmet!Korca cdo gje ia dedikon atij

  19. #39
    ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
    Anėtarėsuar
    20-01-2003
    Vendndodhja
    Jabanxhi
    Postime
    1,899
    Pershendetje Korca.Une e dua korcen se kam kujtime te bukura nga femijria ime.Dhe mqs kryetema me terhoqi vemendje,do ju lutesha shume,ate lakrorin po ka mundesi,uleni pak cmimin se 15 mij leke per nje tepsicke kam paguar heren e fundit per dy petka lakror

    Tjeta te gjithve!
    Feel the pump √

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Postime
    2,690
    Citim Postuar mė parė nga Dj-GabrieL Lexo Postimin
    Pershendetje Korca.Une e dua korcen se kam kujtime te bukura nga femijria ime.Dhe mqs kryetema me terhoqi vemendje,do ju lutesha shume,ate lakrorin po ka mundesi,uleni pak cmimin se 15 mij leke per nje tepsicke kam paguar heren e fundit per dy petka lakror

    Tjeta te gjithve!
    Te jap une nje adrese aty tek Mitropolia, ku e ben nje duararte lakrorin me sac dhe e shet me 7000 lek(te vjetra). E porosit me cfare te duash dhe kur ta duash dhe llafosemi prape pas ngrenies.

Faqja 2 prej 14 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Tė mėsosh aktrimin njėherėsh me abetaren
    Nga TiLoNcE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 21-09-2005, 09:48

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •