Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 28 prej 28
  1. #21

    Smile Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Ngadale mo arbereshī, ste falni gje ju, me juve duhet ti peshojme fjalet 1000 here , edhe per nje bisede ordinere sti falni kritikat

    Me behet qefi qe me kape mat me nje shprehje qe spara e perdor , por se si mu kujtua per momentin,
    He mo, se une ste thashe asgje te keqe, po e the nje here dy dhjete, nuk me prish pune, por une te pohova te verteten, nuk e kisha degjuar nga femrat.
    Por sa te rroshe do mesoshe! Faleminderit ...
    Pershendetje
    Mėsoi tė tjerėt me jetėn tėnde dhe jo me fjalėt e tua

  2. #22

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?



    Gjermani flet per diskriminimi ne Gjermani.
    Paqė

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2004
    Postime
    5,922

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin

    Prandaj desha te dija , juve qe ndodheni jashte si e perballoni diskriminimin ?
    me pune shume pune lali e perballojme

    me sjellje shume shume te mire pothuajse perfekte

    kur ulemi dhe diskutojme i ve me shpatulla per muri te gjithe pa dallim duke perfshire edhe punedhenesit

    bej kater profesione aty ku punoj tani ne pune dhe paguhem vetem per nje

    kur kthem ne shtepi rreth ores 3 ose 4 te mengjesit nuk ka pushim me duhet te bej edhe gjera te tjera

    mos u dorezo asnje here se keshtu e ka emigracioni eshte edhe dyfish i veshtire lodhje fizike dhe mendore

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
    me pune shume pune lali e perballojme

    me sjellje shume shume te mire pothuajse perfekte

    kur ulemi dhe diskutojme i ve me shpatulla per muri te gjithe pa dallim duke perfshire edhe punedhenesit

    bej kater profesione aty ku punoj tani ne pune dhe paguhem vetem per nje

    kur kthem ne shtepi rreth ores 3 ose 4 te mengjesit nuk ka pushim me duhet te bej edhe gjera te tjera

    mos u dorezo asnje here se keshtu e ka emigracioni eshte edhe dyfish i veshtire lodhje fizike dhe mendore
    faleminderit, tani kemi fituar imunitet.
    me durim e me seriozitet ne pune , me kojen ja ben vendin vetes.
    Me shefin tim sa jam munduar dhe tani mi beson gjithcka, ne fillim vetem me tallte ndersa tani kur i lajmerova ikjen , per motive familjare, i ka ikur zeri che ecen i vranet ne fytyre....
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-06-2014
    Postime
    67

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    Diskriminimi teorikisht perballohet me sjellje super-agresive qe nuk toleron asgje, deri aty sa personi qe te diskriminoi t'i iki deshira te merret me me ty. Po pastaj kur t'i ndryshoje sjellja, duhet te besh paqe me qellim qe te mbash vendin e punes, se po u zure gjithmone atehere te flakarojne. Keshtu bejne "evgjitet" qe jane perhapur shume ne perendim, dhe nuk guxon njeri ti diskriminoje.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga diskoteka : 25-08-2014 mė 20:27

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anėtarėsuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    Nuk e pranoj, e luftoj

    Perballimi rehat- me shume pune e pak fjale

  7. 2 antarėt mė poshtė falenderuan -Zana- pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

    Marya (14-09-2014),mesia4ever (13-09-2014)

  8. #27
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anėtarėsuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    Nuk eshte per mua Diskriminimi

    Une jo qe jevg po e po takoj e kam shok
    Por edhe ata lojtaret me ngjyre qe Apollonia Ekipi futbollit te fierit
    edhe me ata shkoj


    P.s gjithmone nese behet fjale per diskriminim Rracial
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  9. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Si e pėrballoni diskriminimin?

    “SHQIPTARI ĖSHTĖ AI QĖ VJEDH…”

    Gjon’s Tears rrėfehet si asnjėherė mė parė pėr diskriminimin


    Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, ėshtė ndalur te racizmi nė njė intervistė qė ka dhėnė sė fundmi. Ai ka njė famė tė jashtėzakonshme mirėpo ai ka folur se si ėshtė ndjerė kur ka shkuar tė jetojė pėr herė tė parė nė Zvicėr.

    “Tė jesh shqiptar nė Zvicėr, isha pak i frikėsuar. Kėtu janė pak racist. Njerėzit kėtu thoshin, ‘shqiptari ėshtė ai qė vjedh’… Identiteti yt ka vlerė vetėm kur ti i jep vlerė. Unė kuptova qė jam njė puzzle. Kuptova gjithė kėto kultura tė ndryshme. Nė atė moment doja tė dija shumė e mė shumė pėr Shqipėrinė dhe Kosovėn. Jam me fat qė e kam kėtė multikulturalizėm”, tha artisti ndėr tė tjera.

    Mė herėt, nė njė tjetėr intervistė, ai ėshtė rrėfyer per jetėn e tij personale dhe atė profesionale.

    Ndėr tė tjera, ai ėshtė ndalur edhe te emri i tij artistik ku edhe ka dhėnė shpjegimin pėr lotėt (tears).

    “Kujtimi i parė me muzikėn ėshtė nė njė dyqan nė Zvicėr qė shiten gjėra tė pėrdorura. Njė ditė babi mė tha qė do mė blinte cd me muzikė me ēifteli. Njė ditė erdhėm te muzika klasike dhe i thashė babit tė mė blinte njė cd me Bach. Kur e kam dėgjuar pėr herė tė parė u frikėsova. Kuptova qė muzika mund tė ndikojė direkt te gjendja jote, u frikėsova. Mė pas fillova piano. Njė ditė erdhi gjyshi dhe tek piano ishte “Can’t Help Falling in Love” e Elvis Presley. Kjo ishte kėnga e preferuar e gjyshit dhe mė kėrkoi ta kėndoja. Unė thash – obobo nuk di ta kėndoj. E mėsova dhe para se tė shkonte nė Kanada ia kėndova. Ai filloi tė qajė, dhe kjo ishte ndjenja qė kam pasur si herėn e parė me Bach. Kujtova vlerėn e muzikės. Kur e shikoj njeriun mė tė fortė tė jetės sime nė lot, ishin lotėt shumė simbolikė dhe shumė tė rėndėsishėm pėr mua. Edhe nė konceptin e Gjon’s Tears i kam ruajtur lotėt, sepse ėshtė edhe njė gjė. Gjyshi gjithmonė mė ka thėnė e di qė do bėhesh i madh, por s’do jem kėtu tė tė shoh. Kėshtuqė kam shkuar sa mė shpejt, me shumė fuqi, qė ai t’i shohė. Sot jam shumė krenar dhe i bindur qė ai i ka parė gjithė kėto gjėra qė ai ishte nismėtari. Pa atė nuk do kisha bėrė muzikė. Unė jam njeri shumė i apasionuar. Por muzikėn gjyshi ma zgjodhi, sepse kam provuar shumė gjėra vetė…”, tha ai.


    Konica.al

    https://konica.al/2022/12/gjons-tear...diskriminimin/

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •