Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 58
  1. #21
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    selma-mos u mer me gjera te kota,leri dervishat e bekteshatt let besojn teqet e te vdekurit e tyre shpirt medhej,ai sditke te shkruaj emrin muhamed e ti pret te debatosh me te,a se sheh sa injoranc kan ne zemrat etyre dhe sa te palogjikshem jan
    Sa te bukur e paske drejtshkrimin more i Nderuar. inshAllah nuk te merr m'sysh askush se masnej duhesh me shku tek hoxha me te shkru hajmali e me te ba shefaat.

  2. #22
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    jo bre kastravec nuk shkoj un te hoxha per hajmalia,se drejtshkrimin e bej si te dua mos ta han shum ty ani,shko ti te shehu kur te martohesh e coja gruen se ashtu e keni zakon

    Kur Imam Aliun (a.s.) e fyu dikush e i tha, ti je bishė, ai (Aliu) i tha ti je pėllumb!
    Shokėt besnik tė Imamit i thanė: Ai ty tė tha bishė, kurse ti ja ktheve: pėllumb! Ē'ėshtė kjo!
    Imam Aliu u pėrgjigj: Tek unė ai e pa vetveten, kurse tek ai unė e pash veten time...!

    Pra edhe Ti i nderuar, per mua je PELLUMB I BARDHE !

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-10-2004
    Vendndodhja
    Nganjehere hyj ne (nenforumet) Boten (pa)Shpirterore te disa "fetarve"
    Postime
    700
    Citim Postuar mė parė nga Selma* Lexo Postimin
    Alejkum selam we ra.

    Nuk jam pergjigjur komentit menjeher per disa aryse...

    Si fillim une japa opinionin tim rreth disa temave per M.Y , Meqenese kishte " vullnetare te sjellshem e te devotshem" zevendesues per tu pėrgjigjur ateher, sinqerisht desha te diskutoja rreth disa pikave qe me interesonte opinioni i juaj si besimtare...
    Por, biseda morri kahje tjeter ose ku e di une paragjykime te tepruara me kujtonte ato filmat me partizan " po na ndjekin, po na pergjojne lol "

    Nese do te kem durim do i lexoj disa nga diskutimet qe jane bere ktu, edhe pse me intereson opinioni i sinqert i disa pikave, nese nuk ju pengon do i parashtroj tek tema " nje pyetje"

    Selam
    S.
    Paqja miresia dhe begatite e Allahut qofshin mbi ata te cilet i nenshtrohen Atij

    Nuk ka problem asgje pse nuk je pergjigje menjeher , nuk e kemi asgje me orar (sahat) ketu , edhe ma mire eshte te mendojm se ēka po shkruajm se vetem te ngutemi per te shkruar diēka.

    Nuk e di sa e ke kuptuar postimin tim por ti vete paragjykove dhe kundershtove veten tende me postimin e para ne kete teme dhe po vazhdon prap njesoj.
    Nuk e di ēka hyre te partizanet e gjermanet apo duhet ti permendim edhe ufot tash

    Nuk jam mbrojtes i Mexhid Yvejsit , ka disa postime shkrime te tijat qe nuk i perkrahi por kohen e fundit ka sjell shume shkrime te vlefshme ,keshtu eshte mendimi im ti edhe mund te kesh mendim tjeter ska problem deri sa nuk i pergjithson te gjitha ēeshtjet dhe te gjithe njerzit.
    Nuk hyra per me e mbrojt Mexhidin por sufizmin ne pergjithsi , Mexhidi une apo dikush tjeter jemi njerez te thjeshte dhe i kemi mangesite tona .

    E perserit prap mendimin tim se nuk diskutohet sikur qe po bejn disa anetar ketu dhe per ate edhe shume sufi (dervish) ju ikin debateve te kota dhe fyese.

    Me tregoni se ēka me i thane talibancit qe me fyen mua familjen e gjithēka tjeter ēka kam, ēka tju bejm atyre qe fyejn komunitetet te tera , fyejn atdhetaret tone e gjithēka tjeter vetem per te mbrojtur nje pseudodijetar te lindjes se mesme

    Per ate edhe po them se muslimanet nuk kane dobi nga kto diskutime (shkrime) te gjithkujt qe po hyne ne nenforume , po i uzurpojn disa nenforume ne menyra te dyshimta etj etj.
    Nuk eshte se nuk paska pergjigje dhe kta po avansojn kinse nga menēuria qe paskan
    Shikone temen Tarikati ne nenforumin musliman e kane vendosur nje video te youtubes dhe mendoj te perqeshin dikend.
    Edhe une e kam zbuluar youtuben dhe ka me qindra video talibance aty por une me e sjell nje video aty (edhepse nuk dua se nuk e kam stilin e tyre) menjehere ma fshijn. Bashkoj gabimet e atyre dervishve aty ne ate video dhe shumezoj me qindra here dhe as qe do te mund te krahasohen me nje lote qe derdh nje femij jetim qe ja masakruan ,bombarduan prinderit e tij talibanet mizore.
    Nje (gjymtyre) dore apo kembe e humbur e nje femiu, nene , babai apo ndonje civili nga bombat e talibanve eshte shume here mekat me i madh se ato mekatet e vogla ēka i bejn dervishet.

    Une e shoh islamin me "syte" e mij keshtu , te tjeret le te shohin ēka te duan se gjithsecili mban pergjithsi per veten e tij.
    Tash ne qofte se dikush kinse u shokua nga disa veprime te disa dervishve edhe ne kemi te drejt te shokohemi nga padrejtesit ,krimet , mizorite qe kryhen ne emer te Allahut , Islamit

    Shumica e postimeve ēka po i bejn disa ketu nuk kane lidhje me Bashkesite Islame qe i kemi , bile nuk kane asnje lidhje as me Bashkesite Islame ne rrethine e deri tek shume shtete te lindjes se mesme

    Mbetshi mire dhe inshallah nuk keqkuptohemi
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga albprofiler : 31-05-2009 mė 04:30
    SE KENDUAM "LET IT BE"

  4. #24
    E dua letėrsinė Maska e flutura3105
    Anėtarėsuar
    03-08-2008
    Vendndodhja
    !
    Postime
    205
    Citim Postuar mė parė nga Selma* Lexo Postimin
    Cpate moj fluturushe, kshtu keni zakon juve te zevendesoni njeri - tjetrin lol
    " jezid" sa kam qesh me ket fjal lol, ke mesuar besimin nga gjyshja, ke lexuar xhanem ndonje liber?


    Kush jemi neve sipas teje?? Eshte e verte qe ke qeshur me kete fjale,edhe vete jezidi ka qeshe, e marr shume normale dhe se kam ne mend te komentoje me shume lidhje me kete teme. Sepse kjo teme se meriton te komentohet nga njerze sikur ju. Sa i perket a kam lexuar ndonje liber??? Po ndoshta me teper se sa ju qe po e mbani veten si nje fetare e madhe, moj vglushe i njoh ne shprehje ironiket sikur ti...prandaj edhe thash edhe e them prape Jezidi ehste gjithmone i humbur...
    E verteta eshte e perkryer ,ajo nuk ka dy fytyra...

  5. #25
    MusLiman El-Hamduli-Lah
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    Kur'an 19:32 Muhammedi: Me ka bere te miresjellshem ndaj nenes sime, e nuk me ka bere krye larte e as te padegjueshem.||Bible Gjoni 2:4 Jezui iu pergjegj Marise: Grua, se cdo bej une, eshte puna ime jo e puna jote?
    Postime
    111
    Citim Postuar mė parė nga Fakir Lexo Postimin
    Edhe pse nuk jam Mexhidi, por disi me njefar menyre e pash veten te detyruar te te jap nje komentar.

    Se pari e Nderuar, vetveten po e kundershton. Ne fillim thua:

    "A ju duket se qytetaret tane nuk i ndjekin keto tarikate, nuk jane te verbuar pas tyre ?"

    e pastaj thua:

    "A nuk veren zhytjen e tyre ne erresire, se si kane orientuar besimin e tyre"

    Cka tash, po i ndjekin e jane te zhytur ne erresire, apo nuk po i ndjekin?! hmmm...

    Perndryshe, Allahu xh.xh. ne Kuran thote:

    “O ju qė besuat! Kini frikė All-llahun dhe kėrkoni afrim te Ai, luftoni nė rrugėn e Tij qė tė gjeni shpėtim”.
    Sure: Maide, Ajeti: 35

    Ketu nuk e potencon se si ta kerkojme Rrugen per tek Ai, nepermjet Hoxhes apo Shejhut, shkurt thot: KERKOJE.

    Me tutje thua: "Duke hyjnizuar krijesat".
    Pyetje: Nga e more tash kete? Shkruan dikund, apo e ke te ndegjuar nga ndonje psojdomusliman?
    Une per vete edhe pse jam ne Tarikat, deri me sot akoma ASNJE krijes nuk e Hyjnezova sepse Allahu xh.xh. ne Kuran thote:

    "Dhe Atij askush nuk i ėshtė i barabartė." Sure: Ihlas, Ajeti: 4

    Pastaj thua: "duke kerkuar ndihme dhe ndermjetsim."
    Mire shume, kjo ty te duket dicka jashta Ligjit te Allahut. E Allahu xh.xh. ne Kuran thote:

    "Kush mund tė ndėrmjetėsojė tek Ai, pos me lejen e Tij, e di tė tashmen qė ėshtė pranė tyre dhe tė ardhmen, nga ajo qė Ai di" Sure Bekare, Ajeti: 255

    pastaj:

    "Ndėrmjetsues nuk do tė ketė vetėm po qe se lejon Ai." Sure: Jonus, Ajeti 3

    Shifet qarte se nga te dy keto Ajete Ndermjetsimi (Shefaat) lejohet.

    Pastaj:

    "Nuk ka tė drejtė ndėrmjetėsimi askush, pėrveē atij qė e ka lejuar i Gjithėfuqishmi" Sure Merjem, Ajeti 87

    "Atė ditė nuk bėn dobi as ndėrmjetėsimi, pėrveē atij tė cilin e ka lejuar i Gjithėmėshirshmi tė ndėrmjetėsojė dhe pėr tė cilin e pėlqeu ndėrmjetėsimin." Sure: Ta Ha, Ajeti: 109

    pastaj:

    "Ata qė i adhuruan pos Tij, nuk mund tė ndėrmjetėsojnė (tė bėjnė shefaat), pėrveē kush dėshmoi tė vėrtetėn, e ata e dinė." Sure: Zuruf, Ajeti: 86.

    Nga keto dy te fundit shifet qarte se Ndermjetsimi lejohet.

    Te mjaftojne keto Ajete nga Kurani apo deshiron edhe Hadithe te Pejgamberit s.a.v.s. ?

    E nese i mohon edhe keto Ajete Kuranore, ateher per ty dhe te gjith qe mendojne njejte kam keto Ajete nga Kurani:

    "Ky ėshtė libri qė nuk ka dyshim nė te (sepse ėshtė prej All-llahut) ėshtė udhėzues pėr ata qė janė tė devotshėm."

    "Ka disa njerėz qė thonė: “Ne i kemi besuar All-llahut dhe jetės tjetėr (Ahiretit), po nė realitet ata nuk janė besimtarė."

    "Ata pėrpiqen ta mashtrojnė All-llahun dhe ata qė besuan, po nė tė vėrtetė ata nuk mashtrojnė tjetėr, pos vetvetes, por ata nuk e hetojnė." Sure Bekare, Ajetet: 2, 8-9


    Pra tash le te mendoje secili per vete se si te dojne.

    Allahu eshte Nji, nuk ka tjeter. Muhamedi eshte i derguar i Tije dhe Aliu eshte Mik i Allahut. (Velijullah)
    Kuran, Sure: Maide: Ajeti: 56
    "E kush ka pėr mik All-llahun, tė dėrguarin e Tij dhe ata qė besuan, s'ka dyshim se ana (pala-krahu) e All-llahut ėshtė ngadhėnjyese."
    Keto Ajte qe po i permend ti, keto kan per qeLLim per diten e gjykimit, kane per qeLLim diten kur do te daLim para All-llahut, e All-llahu azze we xhele i lejon kujt te doj te bej shefat.
    -Pra nuk kan per QeLLim ti lutemi dikujt i vdekur qqe ai te bej Shefat per ne.

    A paske Harru ku All-llahu ne Kur'an thote: Ti nuk mund t’i bėsh tė dėgjojnė tė vdekurit...[27:80].
    pastaj thote: 35:22. E nuk janė tė njėjtė as tė gjallit e tė vdekurit, All-llahu bėn tė dėgjojė atė qė do, e ti nuk mund ta bėsh tė dėgjojė ai qė ėshtė nė varr.

    A nuk mjaftojon keto Ajete per te tregu se All-llahu eshte i hidheruar ne ty qe ben lutje te vdekurit per shefat, apo per gjera te tjera.
    -Ne qoftese ti e Beson Muhammedin a.s si pejgamber, ateher me sjeLL argument qe Muhammedi a.s i eshte lutur ndonje te vdekuri per ndonje gje apo shefat?
    -Edhe per Aliun r.a vlen me sjeLL Argumente...
    Jezusi:
    "Unė jam i dėrguar vetėm te delet e humbura tė shtėpisė sė Izraelit."(Mateu15:24)

  6. #26
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    [QUOTE=Besi3;2282607]A paske Harru ku All-llahu ne Kur'an thote: Ti nuk mund t’i bėsh tė dėgjojnė tė vdekurit...[27:80].
    pastaj thote: 35:22. E nuk janė tė njėjtė as tė gjallit e tė vdekurit, All-llahu bėn tė dėgjojė atė qė do, e ti nuk mund ta bėsh tė dėgjojė ai qė ėshtė nė varr.
    QUOTE]

    Kush mund tė ndėrmjetėsojė tek Ai, pos me lejen e Tij, e di tė tashmen qė ėshtė pranė tyre dhe tė ardhmen, nga ajo qė Ai di" Sure Bekare, Ajeti: 255

    Shume mire ceket ketu: E DI TE TASHMEN QE ESHTE PRAN TYRE DHE TE ARDHMEN

    Sa i perket Ajetit qe ke cek 27:80, bashkangjitja edhe fjalet tjera e pastaj e kuptojm ndryshe!

    Sa i perket Ajetit:

    35:22. E nuk janė tė njėjtė as tė gjallit e tė vdekurit, All-llahu bėn tė dėgjojė atė qė do, e ti nuk mund ta bėsh tė dėgjojė ai qė ėshtė nė varr

    Nuk di se cfar gjuhe tjeter duhet ketu me shkru, apo si me shkru ma kjart kurse shkruan ALLAHU E BEN TE DEGJOJE ATE QE DO!!!

    Perndryshe, te gjith Dijetaret islam jane te pajtimimit, perveq se ibni Tejmijes dhe mbrojtesve te ideve te tije qe Ndermjetsimi eshte i lejuar. Tash disa po dojn te dalin ma te menqur se sa ata para ibni Tejmijes?! Estagfirullah.
    Po shkurt, mos u mundoni me hudh pluhur syve njerezve!


    ve Selam
    innema juridullahu li judhibe ankumur rixhse Ehlel Bejti ve jutahhirakum tathira

  7. #27
    MusLiman El-Hamduli-Lah
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    Kur'an 19:32 Muhammedi: Me ka bere te miresjellshem ndaj nenes sime, e nuk me ka bere krye larte e as te padegjueshem.||Bible Gjoni 2:4 Jezui iu pergjegj Marise: Grua, se cdo bej une, eshte puna ime jo e puna jote?
    Postime
    111
    Kush mund tė ndėrmjetėsojė tek Ai, pos me lejen e Tij, e di tė tashmen qė ėshtė pranė tyre dhe tė ardhmen, nga ajo qė Ai di" Sure Bekare, Ajeti: 255

    Shume mire ceket ketu: E DI TE TASHMEN QE ESHTE PRAN TYRE DHE TE ARDHMEN

    Sa i perket Ajetit qe ke cek 27:80, bashkangjitja edhe fjalet tjera e pastaj e kuptojm ndryshe!

    Sa i perket Ajetit:

    35:22. E nuk janė tė njėjtė as tė gjallit e tė vdekurit, All-llahu bėn tė dėgjojė atė qė do, e ti nuk mund ta bėsh tė dėgjojė ai qė ėshtė nė varr

    Nuk di se cfar gjuhe tjeter duhet ketu me shkru, apo si me shkru ma kjart kurse shkruan ALLAHU E BEN TE DEGJOJE ATE QE DO!!!

    Perndryshe, te gjith Dijetaret islam jane te pajtimimit, perveq se ibni Tejmijes dhe mbrojtesve te ideve te tije qe Ndermjetsimi eshte i lejuar. Tash disa po dojn te dalin ma te menqur se sa ata para ibni Tejmijes?! Estagfirullah.
    Po shkurt, mos u mundoni me hudh pluhur syve njerezve!


    ve Selam
    35:22.E nuk janė tė njėjtė as tė gjallit e tė vdekurit, All-llahu bėn tė dėgjojė atė qė do, e ti nuk mund ta bėsh tė dėgjojė ai qė ėshtė nė varr.
    E nuk janė tė njėjtė as tė gjallit e tė vdekurit (flet per nerezit qe jan te gjan ne kete jete, jan te gjaLL po por jetojn ne humnere sikur te ishin te vdekur, [ra njerezit e humbur, ndersa per njerezit e udhezuar All-llahu thote: All-llahu bėn tė dėgjojė atė qė do... dmth ate qe do e udhezon. e per fundin e ajetit ku All-llahu thote: e ti nuk mund ta bėsh tė dėgjojė ai qė ėshtė nė varr.

    Ketu shume mire tregon qe i vdekuri nuk mund te degjoj asgje nga njerezit e gjaLL. pra i jan mbyllur veprat e tij me vdekjen e tij.

    Ti qe i Lutesh shehve ne teqe me SjeLL ARGUMENT qe Pejgamberi a.s ka bere dic te tiLL. nuk eshte veshtire... gjena argument
    Jezusi:
    "Unė jam i dėrguar vetėm te delet e humbura tė shtėpisė sė Izraelit."(Mateu15:24)

  8. #28
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Besi3 Lexo Postimin
    [B][I]35:22.(flet per nerezit qe jan te gjan ne kete jete, jan te gjaLL po por jetojn ne humnere sikur te ishin te vdekur,

    Pejgamberit s.a.v.s. nuk ju ka dasht ndermjetsim sepse Ai a.s. vet ka komuniku me Allahun xh.xh. e mos i krahaso tash njerezit e thjesht me Pejgamber s.a.v.s.!!! E njejta vlen edhe per Hz.Aliut r.a. Kot nuk eshte quajtur VELIJULLAH!!! Kshtu qe ban pak dallim ndermjet neve qe askushi nuk jem e mos krahaso njerez te thjesht me Burra te Medhenj!!!
    Shum e mir e tha kete: (flet per nerezit qe jan te gjan ne kete jete, jan te gjaLL po por jetojn ne humnere sikur te ishin te vdekur.

    Edhe ti, mos u ben i vdekur, zgjohu!
    innema juridullahu li judhibe ankumur rixhse Ehlel Bejti ve jutahhirakum tathira

  9. #29
    MusLiman El-Hamduli-Lah
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    Kur'an 19:32 Muhammedi: Me ka bere te miresjellshem ndaj nenes sime, e nuk me ka bere krye larte e as te padegjueshem.||Bible Gjoni 2:4 Jezui iu pergjegj Marise: Grua, se cdo bej une, eshte puna ime jo e puna jote?
    Postime
    111
    MIre pra PO ku po bazohesh qe Lejohet ti Lutesh shehut vdekur?
    Jezusi:
    "Unė jam i dėrguar vetėm te delet e humbura tė shtėpisė sė Izraelit."(Mateu15:24)

  10. #30
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Besi3 Lexo Postimin
    MIre pra PO ku po bazohesh qe Lejohet ti Lutesh shehut vdekur?
    Un ti tregova Ajetet, e ti tash interpretoj si te duash i Nderuar, un ti tregova qe edhe para ibni Tejmijes te gjith Alimet jane te te njejtit mendim se Shefaati lejohet, ti tash si te duash merri ato, nuk e kam ndermend te shtyhem me injorance.
    innema juridullahu li judhibe ankumur rixhse Ehlel Bejti ve jutahhirakum tathira

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Citim Postuar mė parė nga Fakir Lexo Postimin
    Kur Imam Aliun (a.s.) e fyu dikush e i tha, ti je bishė, ai (Aliu) i tha ti je pėllumb!
    Shokėt besnik tė Imamit i thanė: Ai ty tė tha bishė, kurse ti ja ktheve: pėllumb! Ē'ėshtė kjo!
    Imam Aliu u pėrgjigj: Tek unė ai e pa vetveten, kurse tek ai unė e pash veten time...!

    Pra edhe Ti i nderuar, per mua je PELLUMB I BARDHE !

    hec o klloshar mos me lodh me teper,shko te ndonje tyrbe dhe lutu mbi gurzit e te vdekurve

  12. #32
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
    hec o klloshar mos me lodh me teper,shko te ndonje tyrbe dhe lutu mbi gurzit e te vdekurve
    SHQIPONJE DY KRENARE PO ME DUKESH
    innema juridullahu li judhibe ankumur rixhse Ehlel Bejti ve jutahhirakum tathira

  13. #33
    MusLiman El-Hamduli-Lah
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    Kur'an 19:32 Muhammedi: Me ka bere te miresjellshem ndaj nenes sime, e nuk me ka bere krye larte e as te padegjueshem.||Bible Gjoni 2:4 Jezui iu pergjegj Marise: Grua, se cdo bej une, eshte puna ime jo e puna jote?
    Postime
    111
    Po Lere more burre ti ibn tejmien, cka je kap per ti, pasi dietaret para ibn tejmies paskan qen te mendimit qe lejohet me ju lut te vdekurve, un te tregoj qe Muhamedi a.s ka thene: MaLLkur cofshin Jehudet dhe te krishteret qe Varret e pejgambereve i merrnin se qender adhurimi.pra edhe ti futesh ne kete maLLkim, sepse varrin e shehut ne teqe e merr vend per adhurim.


    NUk e di me cfare logjike, i lutet njeriu njeriut te vdekur: ku All-llahu thote: aj nuk degjon...
    i vdekuri vehtes nuk mund ti sjeLL dobi e po te sjeLL ty.
    Jezusi:
    "Unė jam i dėrguar vetėm te delet e humbura tė shtėpisė sė Izraelit."(Mateu15:24)

  14. #34
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    12-03-2008
    Vendndodhja
    itejdukshem, gjithka
    Postime
    1,536
    sheih shefqenko (1900 - 1999)

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Selma*
    Anėtarėsuar
    15-05-2009
    Postime
    405
    Flutur e dashur, pas cdo pene dhe fjale fshihet intelekti dhe kultura e secilit nga ne... kjo deshmon qe Aba & Ija pervec qe te kane mesuar, se si te besosh dhe se ku te drejtohesh tek cila tyrbe me fame ne qytetin tend ( e babes shpejtim, apo ne Qabrate per shengjergj apo, apo...) paskan harruar te te mesojne edhe pak miresjelljen lol


    Tani sinqerisht po ju bej nje pyetje edhe po deshe mos u pergjigj ...

    Pernjemend a ke provuar ndonjehere te lexosh dicka rreth Islamit te vertet, kontradiktat ne mes asaj qe Islami ju fton ne te vertet dhe ne ate qe ju praktikoni ?!

  16. #36
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Selma* Lexo Postimin
    Flutur e dashur, pas cdo pene dhe fjale fshihet intelekti dhe kultura e secilit nga ne... kjo deshmon qe Aba & Ija pervec qe te kane mesuar, se si te besosh dhe se ku te drejtohesh tek cila tyrbe me fame ne qytetin tend ( e babes shpejtim, apo ne Qabrate per shengjergj apo, apo...) paskan harruar te te mesojne edhe pak miresjelljen lol


    Tani sinqerisht po ju bej nje pyetje edhe po deshe mos u pergjigj ...

    Pernjemend a ke provuar ndonjehere te lexosh dicka rreth Islamit te vertet, kontradiktat ne mes asaj qe Islami ju fton ne te vertet dhe ne ate qe ju praktikoni ?!
    Po tė pėrgjegjem me quote sepse, njeren ane vet thua: "pas cdo pende fshihet intelekti".... e disa dhjetra shkronja mė tutje, fillon te sulmosh. Ky ėshtė intelekti yt?

    E para se me tu pėrgjegj, ma sqaro ma detajisht pyetjen qė e ke ba, ēfar mendon me atė: ".....nė atė qė ju praktikoni"?
    Kjo don pak sqarim njiher e masnej me emėr tė Allahut xh.xh. kem me tu pėrgjegjė.


    ve Selam
    innema juridullahu li judhibe ankumur rixhse Ehlel Bejti ve jutahhirakum tathira

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Selma*
    Anėtarėsuar
    15-05-2009
    Postime
    405
    Citim Postuar mė parė nga albprofiler Lexo Postimin
    Paqja miresia dhe begatite e Allahut qofshin mbi ata te cilet i nenshtrohen Atij
    Selam, paqe

    Ne munges te kohes po mundohem te shkruaj ne pika te shkurtera ... qeshtja e partizaneve ishte shprehje per paranojat e fakirit lol ( nje muhabet ne fillim te debatit ne MP...nejse)

    Verej qe gjate debateve gjerat perseriten e riperseriten dhe ngelin prape aty...nuk mbrohen veprat negative te askujt, te asnjerit besim, por ne kemi se cka te marrim per baze dhe se ku te bazohemi, me llogjik te shendosh...

    InshaAllah Allahu ju udhezon ne rrugen e Tij te drejte AMIN

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Selma*
    Anėtarėsuar
    15-05-2009
    Postime
    405
    Citim Postuar mė parė nga Fakir Lexo Postimin
    Po tė pėrgjegjem me quote sepse, njeren ane vet thua: "pas cdo pende fshihet intelekti".... e disa dhjetra shkronja mė tutje, fillon te sulmosh. Ky ėshtė intelekti yt?

    E para se me tu pėrgjegj, ma sqaro ma detajisht pyetjen qė e ke ba, ēfar mendon me atė: ".....nė atė qė ju praktikoni"?
    Kjo don pak sqarim njiher e masnej me emėr tė Allahut xh.xh. kem me tu pėrgjegjė.


    ve Selam
    he more Fakir prape ti, une ju kam bere nje pyetje juve lol ,ende sje pergjigj atje e po don me be une pyetje tjera...

    cka eshte sulm per ju ?!, une keshtu kete menyre komunikimi kam cka me bo ...

    selam se u be kjo teme ...lemsh lol

  19. #39
    ve ila Tarikim Mustekim
    Anėtarėsuar
    08-05-2009
    Vendndodhja
    Gjilan - Kosovė
    Postime
    72
    Citim Postuar mė parė nga Selma* Lexo Postimin
    he more Fakir prape ti, une ju kam bere nje pyetje juve lol ,ende sje pergjigj atje e po don me be une pyetje tjera...

    cka eshte sulm per ju ?!, une keshtu kete menyre komunikimi kam cka me bo ...

    selam se u be kjo teme ...lemsh lol
    Ato paranoja qe i shef tek te tjeret, mos mendo se pse i ke vet i kane te gjithe!

    Un si njeri te luta ta spjegosh pyetje, por as kete nuk je ne gjendje, keshtu qe shukatu pergjithmone!!!
    innema juridullahu li judhibe ankumur rixhse Ehlel Bejti ve jutahhirakum tathira

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e Selma*
    Anėtarėsuar
    15-05-2009
    Postime
    405
    Citim Postuar mė parė nga Fakir Lexo Postimin
    Ato paranoja qe i shef tek te tjeret, mos mendo se pse i ke vet i kane te gjithe!

    Un si njeri te luta ta spjegosh pyetje, por as kete nuk je ne gjendje, keshtu qe shukatu pergjithmone!!!
    Me fal per sinqeritetin, por spaske thene gje, edhe me shume e ke peshtjell...

    shume qesharak, njeher me ofendime tash edhe me bertima paske fillu " shukatuu !!" lol

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. "Revolucioni vonuar" dhe Ahmet Krasniqi
    Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 214
    Postimi i Fundit: 20-09-2018, 13:55
  2. Ē'mendoni mbi akademik Rexhep Qosja?
    Nga kosovar nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 1189
    Postimi i Fundit: 14-10-2009, 17:52
  3. Polemika Kosovare
    Nga Brari nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 17-06-2003, 18:09

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •