Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 129
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    hahahahahhaah Saura

    Me makinen me ndodhi kur e parkova Parkhaus (si garazhd i madhe,nuk e di si thuhet shqip).

    Shkova me marr makinen,hyp e zbrit neper kate nuk e gjeta.
    -Ma kane vjedh --thashe me vete

    Shkova te roja dhe i thashe qe ma kane vjedh makinen,te theras policin.
    Ai shikoi njeher ne qeshi.

    -ndegjo vajze ,nuk ka mundesi se pa bileten nuk hapet kjo barriera ketu ( qe ndalon daljen e makinave pa bilet)

    -Tani shkojme dhe e kerkojme sebashku makinen tende ----tha i gjori.

    Makina ishte perballe meje
    Lere e kam bere dhe une jo me shume se vjet per natale ne Montecarlo ,nuk merrsha vesh nga do dilja por aty nuk kishte njeri ,paguhej ne tek makineta ,automatike jam rretullu me makine neper kate ,hip e zbrit nuk gjeja daljen hahaha
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  2. #22
    studente Maska e miska
    Anėtarėsuar
    26-12-2006
    Vendndodhja
    Mos me kerko larg, kur me ke shum afer..
    Postime
    118
    Nje I familjes para se te flente e ben alarmin e celularit ti bie ne ora 9, mirpo kur zgjohet I bie puna me herete e zgjojne dhe shkon me vllaun per pun ne qytet dhe ne nderkoh dalin pin kafe diku, ne at moment I bie alarmi ki habitet kur e sheh mir qesh me vete, dhe thot ki celulari im nuk e din se jam zgju heret sot eheheheh…don te me zgjoj ….
    Where there is love..there is life.!!

  3. #23
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Ketu ku jetoje une .



    Nje dite dola nga shtepia ,e kisha len gjellen ne zjarr, dhe zbrita posht te shikoja posten.
    Duke lexuar posten neper shkall,ne vend tu ngjtesha nje shkall me siper ,duke lexuar ndalova te kati i dyte dhe futa celsin ne dere.
    Nuk u hapte(normal nuk ishte dera ime ) --obooo mori flake shtepi -thashe me vete dhe fillova ta shtyja me force .
    Komshija e gjore ,e trembur mbas nja dy minutash horror filloj tu ulerit --largou do therras policin.
    Athere holla syte te emri i deres.
    I kerkova falje nga jashte deres,duke i thene jam komshija siper ,por ajo ishte aq e tmerruar saqe nuk e hapi.

    Mbas 5 min erdhen 8 police,mos kini frik se nuk perfundova ne rajon,u sqarun gjerat aty ne vend .
    Ca me bo e thira per kafe komshijen

    aq shume i bije deres sa e trembe komshijen he .

    e forte kjo jotja.

  4. #24
    Jam si shpirt Maska e Bije
    Anėtarėsuar
    08-01-2008
    Postime
    183
    Kur ishim ne shkolle mesuesja teshtin,dhe nje shoku yne i thote shendet .
    Kjo nuk ishte shume e menēur, i thote ,nuk lejohet te thuash ne oren e mesimit ,shendet.
    Ky ,mire zyshe po te them kur te mbaroje mesimi.
    Ē'ke moj zemėr qė rėnkon; koka bėn, koka pėson.

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-03-2009
    Postime
    6
    un kur shkoja ne shkoll rruen e beja me nje kushurire ishim te rejadhe rrinim sa here bashke.Qelluan ca dite te ftohta na shkurti a marsi qe te thante era fare,kur u futem te dyja ne autobus i thash kesaj kushrires-ma ngrof nje cik hunden-dhe ja vura majen e hundes te dora qe po mbahej te tubi i autobuzit.Ajo me shifte dhe e mbante te qeshuren dhe i vinte zor se s`dinte si te thoshte,kur un po shikoja syt se po i ndrinin dhe buzet qe po shterngonte ateher e pash na duart dhe e kisha vene hunden ne doren e nje goce tjeter.ajo tjetra spo dinte as ajo e shkreta si te ma thoshte.

  6. #26
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    shkoj ne garazhd. te work out. Mbrapa me vjen historia, my son. Dera eshte me buton, shtyp butonin hapet vete. Doja te nxirrja dicka, shtyp butonin, kthehem te marr ate gjene lol, as disa second.. dera u ngjit lart , bashke me deren shoh dhe cunin. Oh my gosh. Varej ne tavan mbas deres. LOL

    Dont ever do that again A. .. dont thote mami

  7. #27
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Ditet e para ne token e huaj. Gjuha 0 dy llafe sa me arrdh deri ne shtepi.

    Marr ne tel. nje shoqen time,nuk ishte ne shtepi dhe i leje ne AB nje mesazh.

    Mbas dy oresh bie Tel. nje ze femre qe nuk fliste shqip.

    -digjo ti ...... , hiq dore nga i dashuri im.----Ajo
    -me falni, por nuk po ju kuptoje ---Une
    -ti me kupton shume mire ,por ben sikur nuk kupton,hiq dore po them--Ajo

    Une e shokuar se nuk po e kuptoja tamam se per c'fare e kishte fjalen,plus edhe ato dy llafe qe dija u harrun
    Normal u nxefa dhe ngrita zerin.

    I re edhe njeher Tel. do therras polizin --- Une
    Hiq dore nga i dashuri im ----Ajo.I kishte hik truni

    Normal s'ia vlente me ,e mbylla Tel.

    Morali i fabules ,kujdes kur formoni Nr. e Telefonit
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Ti kėtu e atje

    Njė tė shtunė isha gazetar kujdestar nė radio. Pėr tė arritur mė herėt nė shtėpi, emisionin “ Ngjarjet e ditės” tė orės 16,50 minuta e lashė tė incizuar nė shirit dhe ia dorėzova teknikut. Kur arrita nė Skenderaj, hymė me disa shokė nė ēajtore. Nė ora 16.50, unė fillova t`i jap lajmet nė radio, kurse njėri nga tavolina tjetėr mė shikonte me habi e duke i fėrkuar sytė:
    -A po mė bėjnė veshėt, apo je ti duke i dhėnė lajmet,-mė tha.
    -Jo,- i thash, nuk po tė bėjnė veshėt.
    -Atėherė a po mė bėjnė sytė, apo je ti edhe kėtu,-ma ktheu. E si ėshtė e mundur ti kėtu e atje, pėrnjėherėsh.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Vetėm karrigėn mos ma zė!

    Nė kohėn kur isha korrespondent i radio Mitrovicės nė Skenderaj, nuk kisha zyrė as telefon. Gjendesha si mundesha. Njė ditė shkova nė zyrėn e Sadri Hajrės, tė cilin e kisha shok shkolle, e qė atėherė ai ishte sekretar i BVI-sė pėr punėsim.
    Derisa ai shkoi nė njė zyrė tjetėr pėr njė punė, unė e shfrytėzova rastin dhe e dėrgova njė raport nė radio. Kur u kthye i thashė:
    -Mė fal, ta shfrytėzova pak telefonin.
    -More sa pėr telefon, fol edhe me Amerikė nėse ke nevojė, por tė lutem vetėm karrigėn mos ma zė,- ma ktheu.

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Po e rrėzojmė njė shtėpi

    Gjatė dimrit tė vitit 1985 pati rėnė njė borė e madhe. Atėherė punonim nė njė zyrė me Xhavit Ēitakun. Ne raportuam disa herė pėr dėmet qė kishte shkaktuar bora. Njė ditė, s`kishim asnjė ngjarje.
    -Ē`po bėjmė sot,-i thash Xhavitit.
    -Paj, po e rrėzojmė edhe njė shtėpi,-ma ktheu.

  11. #31
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Mė mirė kah ky bėrllok

    Ecnim rrugės nėpėr qytet me Hamdi Miftarin. Papritmas ai mė tėrhoqi pėr dore andej kah njė grumbull bėrlloku.
    -Pėrse po na shtin nėpėr kėtė bėrllok,-i them.
    -Mė mirė tė hyjmė nėpėr kėtė bėrllok, sesa tė takohemi me atė bėrllokun qė po vije drejt nesh,- ma ktheu ai.

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Kafja pa sheqer

    Shkuam njė herė me Hamdi Miftarin te njė drejtor. Ai na priti mirė, por e hetuam se s`deshi tė na qesė kafe me arsyetimin se nuk kishte sheqer. Hamdiu po i thotė:
    -Ne i pimė kafetė pa sheqer.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-08-2007
    Postime
    1,281
    Ekspozita

    Me Hamdi Miftarin njėherė trokitėm nė derėn e shtėpisė sė kulturės. Portiri e hapi derėn vetėm pak sa pėr t`u marrė vesh me neve. Hamdiu e pyeti:
    -Pėrse bre vėlla dera mbyllur nė pikė tė ditės, mos keni rėnė nė bela?
    -O vėlla, ėshtė hapur njė ekspozitė e po vijnė njerėzit, po e bėjnė korridorin pa fshi, hajt thashė t`e mbylli derėn mė mirė,-ishte pėrgjigja e portirit.

  14. #34
    patriot Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsuar
    18-09-2006
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    3,395
    Nga jeta e perditshme nuk kam ndonje episod te tille por qesha shume qepare kur me dergove fisin per te me rrahur.Mos u genje nga tanku sepse nuk jam aq i forte.Do te mjaftonin 1 ose 2 cuna xhajesh te me hidhnin tuc

  15. #35
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    shkoj ne garazhd. te work out. Mbrapa me vjen historia, my son. Dera eshte me buton, shtyp butonin hapet vete. Doja te nxirrja dicka, shtyp butonin, kthehem te marr ate gjene lol, as disa second.. dera u ngjit lart , bashke me deren shoh dhe cunin. Oh my gosh. Varej ne tavan mbas deres. LOL

    Dont ever do that again A. .. dont thote mami
    lol...ke vendosur ta besh cunin balerin PINK?

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
    Nga jeta e perditshme nuk kam ndonje episod te tille por qesha shume qepare kur me dergove fisin per te me rrahur.Mos u genje nga tanku sepse nuk jam aq i forte.Do te mjaftonin 1 ose 2 cuna xhajesh te me hidhnin tuc
    Jo po ta dish qe duhet te rrish urte lol
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  17. #37
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga saura Lexo Postimin
    Po vazhdoj une ,mos u shokoni ju ....

    SI I DOLA HAJDUTIT VETEM ME TE MBATHURA

    Ne Tirane kam pasur shtepi private me oborr dhe mur te larte me nje porte madhe hekuri.
    Ne obor mbanim biēikletat qe i perdornim kur dilnim ,nejse ...
    Ishte gusht para shume vitesh ,kane qene temperaturat shume te larta kalonin 42gradet .
    Isha zene me tim shoq dhe kishim 1 muaj qe flenim ne dhoma te ndryshme ,dyert te gjitha hapur nga vapa e madhe ....
    Vetem porta e hekurit ishte e mbyllur ,degjoj nje zhurme ,mendoj se mos ndonje mace qe ka shkuar te koshi i plehrave (sepse ne oborr leja dhe nje kosh per plehrat )
    Thash ashtu si isha pergjumesh gjysem e kulluar ,te shoh se mos me hap plerat neper oborr .
    U ngrita ,te dashur miq isha vetem me te mbathura sepse ju thash ishte shume vape.
    Kur dal tek dera kryesore e shtepis shoh nga oborri ,kur ēte shoh nje burre i shtrire sa gjate e gjere mbi murin tim qe po me shikonte i habitur dhe i llatarisur .
    Une siē ju thash jo shume e kulluar nga qe isha pergjumesh ishte ora 2 e nates plus per tipin qe kam qe se njoh friken i them :
    Kush je ti e ?
    He mo fol ? dhe duart ne mes te belit a thua se kisha veshur ndonje golf(harrova fare se si isha )
    Ai vazhdonte te me shikonte i habitur ,por une nuk u mjaftova me kaq doja te ndizja driten e oborrit qe ishte e ngjitur me ate te koridorit dhe gabimisht ndez te koridorit per tu dukur vete me mire hahaha.
    Sa ndez driten e koridorit ky hidhet nga murri (jasht ) .
    pastaj une nuk dija ēfare te beja po filloja te kthjedhohesha ,shkoj nga dhoma tjeter ku po flinte babai i kalamajve ...dhe e zgjoj ky korbi syte na filxhan kishim 1 muaj qe nuk flisnim ka menduar ēeshte kjo mrekulli sonte po me zgjon ne mes te nates....nejse .
    _He me thote ky dhe syte ne toke si i turperuar
    -Hiē i them une na u futen hajdutet ne shtepi ,e po i tregoja ne kete momente kishim shkuar jasht tek vendi i ngjarjes .
    Ky shpejt e shpejt si Shqiptar ne vend qe te thoshte shyqyr qe paskemi shpetuar por ...
    -po ti keshtu ishe ?
    -Po i thash ,nuk kisha kohe te vishja rrobdishanin ....nuk thua shyqyr qe shpetova biēikletat .
    Ky na merr nje tulle dhe siē e keni ju shqipet meshkujt
    -Kush don me lene koken ketu mor ja bofsha kete e ate ,hajde hajde i them une se po te ishte per ty une kisha nis ēunin e trete sonte ,ti s'kishe me morr vesh gjo .
    E mire te nesermen shkoj ne pune une ,dhe filloj tia tregoj te gjithve keshtu e keshtu ,ka plas gazi ,shoqet me thonin te kishe shku ne urgjence ti e kishe gjet aty hajdutin me infarkt ..
    nuk besoj se ne jeten e tij profesionale ti ket dale e zonja e shtepis me brek ..
    Shoket e zyres ,po ai paska qene hajdut budalla ,sot kam me ardhe une me vjedh ke shpia jote .
    ecni ecni i thash kam nigju sot ne mengjes parashikimin e motit temperaturat jane ne rritje ,sonte kam me flejt pa gjo fare.


    O te qafsha hasmin mojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.
    Me ke vdek tu qesh.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anėtarėsuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar mė parė nga suadabolzano Lexo Postimin


    O te qafsha hasmin mojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj.
    Me ke vdek tu qesh.
    Lene lene Sauda ,me nejt vetem me breke s'heq dore une .....
    Ketu ku banoj une ne kete kat jemi 3 familje ,njera eshte larguar nderoi shtepi dhe nuk ka ardhur asnje deri tani ,familja tjeter ka shume apartamente nuk fut njeri me qera, nejse ,si perfundin kati eshte bosh ,(jam ne katin e fundit)
    tani eshte vape ,une nuk kam montuar kondicioneret se nuk me bejne mire ,as ne makine nuk e perdor ,hap dritaren ,dhe ne shtepi gjithashtu hapur te gjitha me dyer me dritare dhe vazhdoj te rri si ne plazh une (por kesaj rradhe kisha bluzen )
    dhe po vadisja lulet ,kam dhe disa lule tek sheshi ne mes dy kateve thash po i vadis dhe keto po zbres ca shkalle keshtu si jam ,nuk do me shohi njeri ,sa zbres nja 10 shkalle une dera piuuuu, bo me ngriu gjaku ,thash se u mbylla jasht ,per nje ēike mu mbyll dera ,kam vrapuar si e ēmendur ,se njehere me ka ndodhur qe jam mbyllur jasht ,thirra pompjeret por ishte dimer ,isha veshur ,ēfare te thoja tani po te me ndodhte? sa jam kthyer nga plazhi.....
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga saura : 18-06-2009 mė 17:09
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  19. #39
    Ylli i mėngjesit Maska e edona
    Anėtarėsuar
    26-10-2002
    Vendndodhja
    diku larg, shume larg,
    Postime
    200
    saura me shkrive fare, u knaqa ahhahahaha, sa me sinqeritet i tregn gjerat hahahhahahah
    ylli i mėngjesit

  20. #40
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga Apolloni@ Lexo Postimin
    lol...ke vendosur ta besh cunin balerin PINK?
    Sic duket kishte dite qe e blunte ne trurin e tij, po sikur te bente dhe ai nje xhiro bashke me deren ?
    E pa dorezen, u kap forte aty dhe up he goes. Ishte funny , se une e dija ne toke, dhe aq u habita, po aq me erdhi me qesh. Loool

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •