Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  T pathnat e ceremonis mortore t Enver Hoxhs

  T pathnat e ceremonis mortore t Enver Hoxhs

  Vendosur: 11/05/2009 - 08:03


  Lajmi pr vdekjen e Enverit u prjetua si fundi i bots. S paku n momentet e para dhe gjat ditve t ceremonis mortore. Situat si kjo nuk ishte par tjetr her. Kudo lot e trishtim si n nj histeri kolektive. I vetmi mesazh vetprmbajtje vinte nga Ramiz Alia i cili bnte thirrje pr ta kthyer dhimbjen n forc...

  Zamira Koleci, ish-gazetarja e RTSH q transmetoi lajmin pr vdekjen e diktatorit n prill t 85, ka rrfyer pr emisionin Histori me zhurmues, mbresat nga ngjarja e bujshme, e arkivuar tashm si nj nga m t veantat n historin e Shqipris komuniste. Prtej kronologjis s ndodhive, n tregimin e Kolecit zbulohen pr her t par detaje t panjohura q ato dit zie konsumoheshin prapa kuintave. Ndrkaq, gazetarja e RTSH, aktualisht Drejtoresh e Radio Tirans, dshmon pr rastet kur Enver Hoxhn e ka par t reagoj pavetdije...
  Zonja Zamira! Viti 1985 ishte nj vit i ngarkuar dhe shum i rndsishm n historin e Shqipris komuniste. N at koh ju ishit gazetarja q transmetuat nprmjet Radio Tirans lajmin pr vdekjen e diktatorit komunist. Ka qen nj atmosfer tronditse dhe e ngarkuar besoj...
  Patjetr. Vdekja gjithmon sjell emocione dhe ngarkesa t veanta. Padyshim n nj rast t till ngarkesat bheshin edhe m t mdha, po t kemi parasysh emrin e njeriut q ndrroi jet. Enver Hoxha ishte lideri q e drejtoi vendin me dor t hekurt pr 40 vjet me radh...
  Cili ishte n krye t stafit q nprmjet radios dhe televizionit publik bri pasqyrimin e vdekjes dhe funeralin e diktatorit Enver Hoxha?
  Si n do institucion edhe tek ne kishte nj hierarki. Njeriu q mbante lidhje mes gazetarve dhe pjess tjetr t politiks dhe udhheqjes s athershme, ishte drejtori i Prgjithshm i RTSH, i cili sillte orientimet, si quheshin ather, t udhheqjes komuniste pr do aktivitet, aq m tepr pr nj ngjarje t till q ishte e dimensioneve t jashtzakonshme. M kujtohen shum mir ato aste kur u njohm me njoftimin se kishte vdekur diktatori. Ishte mngjes. Si zakonisht, aty nga ora 8:00 apo 8:30 u futa te porta kryesore e radios, ku punoja prej vitesh n sektorin e informacionit. Kur u futa n hollin e godins shikoj nj kolegun tim, q kishte ndezur nj cigare dhe rrinte i menduar n nj qoshe t korridorit. Sa e pash ju drejtova: far ka br vaki se ti nuk e pi cigaren?. Ka ndodhur nj ngjarje shum e rnd, m tha ai sakaq. Pastaj m tregoi se duhej t shkoja te drejtori, pasi m prisnin pr t zhvilluar nj mbledhje t rndsishme. far, e pyeta. Ndrkaq m shpjegoi se kishte vdekur Enveri. Shkova n mbledhje. Aty diskutuam si do t realizonim transmetimin e lajmit, si do t pasqyronim ceremonin dhe veprimtarit e tjera. N ato momente ishte mbledhur dhe kolegjiumi. Un nuk bja pjes n t. N at koh isha vetm nj gazetare, q merresha me pasqyrimin e aktiviteteve politike. N prfundim t mbledhjes s kolegjiumit na u komunikua se njoftimi pr vdekjen e Enverit do t jepej n orn 12:00. Ndrkaq, msuam se udhheqja e lart kishte marr masa, q mbar opinioni ta dgjonte lajmin n mnyr t organizuar. T gjitha ndrmarrjet dhe institucionet n orn 12:00 do t ndrprisnin punn dhe do dgjonin komunikatn pr vdekjen e diktatorit. Po kshtu edhe shkollat, repartet ushtarake etj. N fakt komunikata ishte incizuar dhe u transmetua n t gjith vendin n orn e caktuar...
  Deri n kt moment ju nuk dinit gj se far kishte ndodhur me shndetin e Enverit?
  N fakt ishte nj ngjarje q pritej, pasi Enveri kishte 24 apo 48 or q kishte rn n koma. Njerzit q ishin posht tij ishin t hutuar dhe prisnin kush do ta merrte komandn. Ishte nj pozit pritjeje dhe prjetoheshin momente shum delikate. Teksa mora orientimet e rastit pr lajmin q do transmetonim, mu kujtua porosia e mikut tim Petro Zheji, i cili m kishte thn disa her se do kisha privilegjin t isha ndr t part q do merrja vesh vdekjen e Enverit dhe, sido q t ishte puna duhej t njoftoja dhe at. Nuk e di sa ishte njohur publiku me ngjarjen, por un mora biikletn dhe shkova e i thash mikut tim Petro Zheji se ajo q kishte menduar tani kishte ndodhur...
  Petro Zheji ishte disident...
  Ai ishte nj disident i heshtur, por hera-hers edhe shprthente me at mnyrn e tij. Nuk e di pse nuk ia vinin re dhe e linin t shkonte, po gjithsesi ai shprehej madje me kuraj pr shum nga ato gjra q mendonte se nuk shkonin.
  Si nisi puna pr transmetimin e ceremonis mortore t diktatorit?
  Mbaj mnd q gazeta lajmin pr vdekjen e Enverit e dha t nesrmen. Pra, t nesrmen Zri i Popullit me nj format t uditshm vetm me nj faqe njoftoi pr ngjarjen q vlersohej e jashtzakonshme. Ishte aty me germa t zeza teksti i komunikats zyrtare, ekipi i mjekve, komisioni i ceremonis dhe nj foto e madhe e Enverit n qendr. E gjitha kjo vetm nga njra an e faqes, madje dhe n nj format m t vogl nga i zakonshmi. Faqja tjetr ishte bosh. Dukej si nj pamflet, si dika...
  Pra, si nj lajmrim vdekje...
  E till ishte prshtypja q krijonte ajo faqe gazete at dit. Kt e thoshin edhe njerzit nn z, po q gjithsesi me droj e frik. Kuptohet ishte nj situat mjaft delikate dhe mjaftonte nj pshertime pr t shkuar n ferr...
  T mbetemi te organizimi nga ana mediatike e ceremonis mortore t funeralit t diktatorit...
  Ne q do t merreshim direkt me t, na thirri drejtori dhe na tha se kishim t bnim me nj ngjarje tronditse, shum t rnd pr popullin, pr partin dhe vendin. Gjithsesi, shtoi ai nuk do t thot se sht fundi i bots dhe vazhdoi me ato sloganet e kohs. Orientimi ishte i till q nuk ishte nj tragjedi q duhej vajtuar, po njerzit duhej t shikonin prpara pr ta kthyer dhimbjen n forc. Pra, pak a shum ky duhej t ishte mesazhi q duhej t transmetonim me kronikat tona nga ceremonia funerale. Ajo nisi t nesrmen me nj organizim prefekt. Kuptohet si dit zie me homazhe dhe atmosfer tejet t trishtuar...
  Sa dit vazhduan homazhet?
  Ato vazhduan pr pes dit me radh. Arkivoli me trupin e diktatorit ishte vendosur n mjediset e ish-presidiumit t Kuvendit Popullor, (Presidenca e sotme) E sillnin aty n mngjes dhe gjat tr kohs vazhdonin homazhet. Bhej nj pushim aty nga dreka. Ndrkoh e kontrollonin, i bnin nj lloj makijazhi dhe fillonte prsri rituali me grushtin lart...
  Sipas disa dshmive ka qen nj grimiere e RTSH q bnte trukun e pamjes t kufoms s Enver Hoxhs...
  sht e vrtet. Ka qen Zhaneta, nj kolegia jon e vjetr. Ajo e rregullonte. E pudroste dhe interesohej deri pr detajet e pamjes s trupit. Enveri edhe i vdekur duhej t dukej i bukur. Aty nga ora 20:00 arkivolin me trupin e tij e onin n morg...
  N morgun e Tirans...
  Aty e onin se nuk kishte morg tjetr. Diktatori bashkohej kshtu me t vdekurit e tjer n t njjtn sall. I qlloi kshtu Enverit q pr her t par n jetn e tij t ishte i barabart me qytetart e thjesht...
  Po familjart e Enverit kur i bnin homazhet?
  Ata vini aty dy ose tre her n dit. Kuptohet n kt koh ndrpriteshin homazhet pr t tjert. Hynte e para Nexhmija, bashkshortja me dy motrat e Enverit, me njrn jetonin bashk. Hynin djemt, nuset, vajza, dhndurt. Rrinin dhjet 15 minuta dhe pastaj kalonin n nj dhom aty pran. Kush donte shkonte dhe i ngushllonte...
  Po populli si e prjetoi vdekjen e Enverit?
  N fillim kishim orientimin q mos t jepnim lot e kuj, por nj dhimbje n heshtje. M von, mbaj mnd q na mblodhi drejtori dhe na tha se gjrat kishin ndryshuar. Sipas tij, duhej t trasmentonim atmosfern e trishtuar me t qarat dhe dnesn q shfaqej n salln e homazheve. Orientimi me sa dukej vinte nga eprori i tij. M kujtohet se menjher pas ktij takimi nxitova pr t takuar nj vajz nga Saranda, e cila para mikrofonit tim tek arkivoli i Enverit u shkreh n vaj dhe me zrin e dridhur m tha se kishte ardhur n Tiran pr qejf pa e menduar se do prjetonte kt dhimbje. Padyshim q m erdhi mir q shprehu dshprim dhe sa mbarova me t u nisa me vrap pr ta uar pr transmetim. Kjo ishte spuntua e par, si i themi n gjuhn ton. N vijim atmosfera q pasqyronim do prcillte lot e dhimbje. Ndonjri q vinte aty edhe mund t ishte porositur pr t qar, por e vrteta sht q t gjith q kaprcenin portn e atij holli qanin madje me dnes. U b nj gjendje vrtet e rnd...
  Ishte nj histeri kolektive mund ta quajm..
  Ka qen vrtet kshtu. Pamje t tilla kan qen rrqethse. Kam pasur rastin ta shikoj kt situat gjat ceremonis mortore t Kim Ir Senit, kryekomunistit t Kores s Veriut. Lotonin njerzit e thjesht e i pllakoste trishtimi sikur t kishte ardhur fundi i bots. Por nuk ke far ti bsh. N diktatura kshtu ndodh. Njerzit nuk jan vetvetja...
  T kaprcejm pak n koh. Ju e keni ndjekur aktivitetin e Enverit dhe sidomos vizitat e tij n rrethe t ndryshme. E kishit konstatuar gjendjen e rnduar t tij?
  Vizita q Enveri bri n vitin 78 n Gjirokastr u prfol si vizita e fundit, vizita e lamtumirs dhe e ndarjes me vendlindjen. Un nuk e kam shoqruar n at vizit, por kam br t gjitha montimet e kronikave n radio. M shum m qllonte t shoqroja Ramiz Alin. Gjithsesi, ideja se Enveri ishte i smur keq nisi pikrisht n at vizit. M kujtohet nj ngjarje nga ajo periudh.. N mos gaboj ka qn viti 1980. Teksa dgjoja muzik te RAI UNO, nj ast filluan lajmet e ors 12:00. Lajmi par nisi pikrisht kshtu: Mjekt francez jan duke br nj betej t humbur me diktatorin e Shqipris Enver Hoxha. Ai sht duke vdekur. Vetm kaq. M sht fiksuar n kujtes ky informacion i uditshm. Ishte koha kur kishte ardhur Pol Miliezi dhe me sa duket ata ishin bindur q perspektiva e shndetit t Enverit ishte e zymt. E vrteta sht, q ai jetoi edhe pes vjet pas ksaj, por fal nj prkujdesje deri n marrzi...
  Nga aq sa e kini ndjekur aktivitetin e Enverit, keni konstatuar raste kur ai e humbiste logjikn dhe reagonte pavetdije?
  N kt shtje kam dshir t flas ato q kam par e dgjuar vet. Mbaj mnd nj rast kur ishim duke ndjekur Enverin gjat votimeve pr deputett e Kuvndit Popullor. N mos gabohem ka qn viti 1983. Ai erdhi bashk me Nexhmijen pr t votuar n gjimnazin Ismail Qemali. Ne kishim shkuar aty bashk me Alfons Gurrashin e ndjer. Ai ishte pr televizionin. Kishte me vete dhe nj operator. Ishte ndrkaq nj gazetar i ATSH-s dhe nj i Kinostudios. N nj moment ata u afruan te komisioni i votimit. Enveri nxori pasaportn me disa gjeste t shkujdesura, q t krijonin prshtypjen se ishte i pavetdijshm. Nuk ka njeri q t ma kundrshtoj se kam qen shum afr aty. N nj ast n vend q t hidhte fletn e votimit, q ja dhan antart e komisionit, e futi at n xhep dhe mori pasaportn, t ciln deshi ta fuste n kutin e votimit. Kjo sht shum e vrtet. Dihej q ai ishte i smur, vuante nga diabeti, si thoshin, por me sa dukej smundja i kishte ln gjurm n vetdije dhe hera-hers nuk kthjellohej. Ndrhyri aty Nexhmija dhe i tha se duhej t futej n kuti fleta e votimit. Ua, ja bri ai dhe pastaj nxori fletn e votimit. Pr ne ishte nj moment shum trondits...
  far mbani mnd nga transmetimi maraton i funeralit t Enverit?
  Pr transmetimin e ksaj ceremonie kam punuar me Alfonsin, Gazmir Shtinon, Pali Kuken, Stefan Gajon q kan qen miqt e mi. Gjurm t veanta m ka ln sidomos ndarja e familjarve. Nexhmija donte t bnte t gjitha ritet, aq sa mund t bheshin n nj vend ateist si ishim n at koh. Pasi u prshndet Byroja Politike, n fund bn prcjelljen e tyre familjart. T gjitha kto u bn pasi i futn dhuratat q kishin sjell njerz t ndryshm. N arkivol i futn nj yll me pes cepa dhe nj flamur t madh q ja kishin sjell nga diaspora. M kujtohet si tani ndarja e Nexhmijes me nj puthje shum t gjat...
  Pra, e fundit u nda Nexhmija...
  Ve puthjes s gjat m kujtohet si tani e qara e veant e saj. Sigurisht q ajo humbiste njeriun m t shtrenjt, po kishte nj mnyr t vajtuari shum interesante me nj z melodioz, q sht dhunti pr njerz t rrall. O jeta ime e bukur, i thoshte n fjalt e vajit dhe mbushej me lot...
  Ke br shum intervista ato dit, a ka patur reagime t tjera ve atyre q shprehnin dhimbje?
  Apsolutisht jo. Ne i merrnim njerzit sa delnin nga salla ku ishte arkivoli i Enverit dhe kuptohet cila do t ishte gjndja e tyre. A kishte syresh q e prjetonin ndryshe kt ngjarje, patjetr q ka patur, por ata kurrsesi nuk mund t shpreheshin publikisht. Njerzit n at koh ishin t dyzuar n sjelljet e tyre. Ndryshe reagonin n publik dhe ndryshe n rrethe t besuara.
  N prfundim, do t shtonit ndonj gj tjetr nga emocionet e atyre asteve?
  Ajo q do t shtoja ka t bj me dika t veant. Ditn q u varros Enveri ka qn nj Nat e Mir pr besimtart mysliman. At dit un agjiroja,pra nuk kisha ngrn buk, nuk kisha pir uj, ndrkoh q m duhej trasmentoja drejtprdrejt pr or t tra. Nuk e kam parasysh mir, ishte duke filluar apo sa kishte prfunduar Ramazani, por ishte nj nga Nett e Mira, tre dit pas t cils vinte Bajrami. Pra ditn q u varros Enveri ka qn nj dit e shnjt pr myslimant. Thonin ather nn z se kt e kishte br Nexhmija, se ajo i dinte kto. Mund t jet edhe kshtu...


  panorama.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  thx per kte shkrim qe ke sjell o xhum..

  i del emri petro zhejit ketu..

  edhe te kujtimet e bashkim shehut i del emri petros..

  del se e kan pasur keta ..nje kategori intelektualesh te ri te asasj kohe si nje fare "qishe ku faleshin"..
  po ky zheji tani .. qe qe drejtor tev-je e tani analist i pamvarur.. e anti-berish i semure.. cfar e ka petro zhejin?
  a eshte besa imami gruaja e ketij petro zhejit?
  ne se po.. cfar disidenti paska qen ki kur e shoqja ala militon me duket ne falangat e PPSh-se sikurse koleget e saje kadri rosh violet manush e si ky qelbaniku katundar shkodre.. lazer filip lenini..

  apo tipe tipe mileti..

  na thuaj ndonje gje si cun tirone qe je..

  a eshte shtepia e vjeter e bes imamit aty ne rrug elbasan te cepi.. apo eshte bere pallat i trashe mbi te..
  jam kurioz..

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Brari ,Artur Zheji ,eshte i biri i Petros ,tani me duket se ate Besen nuk e ka per mama ,shume e re ajo per te qene gruaja e Petros ,pastaj ajo ka vite qe eshte ne Itali .
  Tani nuk jame e sigurte per kete ,qe do them per Vera Zhejin ,o eshte halla e Arturit ,o mamaja (nuk me kujtohet mire )
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 4. #4

  a mund t ma sqaroj ndokush?

  [COLOR="Blue"]Fundi i intervists [/COLOR]( po them intervist, sepse sht shkruar me kaq paprkushtim sa njeriu e ka t vshtir ta gjej se kush po pyet e kush po prgjigjet. Megjithkt un po e quaj intervist) me Zamirn sht:

  "Ajo q do t shtoja ka t bj me dika t veant. Ditn q u varros Enveri ka qn nj Nat e Mir pr besimtart mysliman. At dit un agjiroja,pra nuk kisha ngrn buk, nuk kisha pir uj, ndrkoh q m duhej trasmentoja drejtprdrejt pr or t tra. Nuk e kam parasysh mir, ishte duke filluar apo sa kishte prfunduar Ramazani, por ishte nj nga Nett e Mira, tre dit pas t cils vinte Bajrami. Pra ditn q u varros Enveri ka qn nj dit e shnjt pr myslimant. Thonin ather nn z se kt e kishte br Nexhmija, se ajo i dinte kto. Mund t jet edhe kshtu..."


  M jepni njr prgjigje pr gjith intervistn, se un nuk po kuptoj nse donte t shante a t lvdronte Zamira.

  Mund t'i ket shkuar ndrmend Zamirs edhe t shaj, por nga ajo q po thot n fund t intervists, po kuptoj q paska qen nj nejri fort i mir dhe i pranuar edhe te Zoti, meq paska qen nj "nat e mir pr besimtart mysliman", ramazan po se po, "dit e shenjt", ku "tre dit pas s cils vinte Bajrami".
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Citim Postuar m par nga ademgashi_dk Lexo Postimin
  [COLOR="Blue"]Fundi i intervists [/COLOR]( po them intervist, sepse sht shkruar me kaq paprkushtim sa njeriu e ka t vshtir ta gjej se kush po pyet e kush po prgjigjet. Megjithkt un po e quaj intervist) me Zamirn sht:

  "Ajo q do t shtoja ka t bj me dika t veant. Ditn q u varros Enveri ka qn nj Nat e Mir pr besimtart mysliman. At dit un agjiroja,pra nuk kisha ngrn buk, nuk kisha pir uj, ndrkoh q m duhej trasmentoja drejtprdrejt pr or t tra. Nuk e kam parasysh mir, ishte duke filluar apo sa kishte prfunduar Ramazani, por ishte nj nga Nett e Mira, tre dit pas t cils vinte Bajrami. Pra ditn q u varros Enveri ka qn nj dit e shnjt pr myslimant. Thonin ather nn z se kt e kishte br Nexhmija, se ajo i dinte kto. Mund t jet edhe kshtu..."


  M jepni njr prgjigje pr gjith intervistn, se un nuk po kuptoj nse donte t shante a t lvdronte Zamira.

  Mund t'i ket shkuar ndrmend Zamirs edhe t shaj, por nga ajo q po thot n fund t intervists, po kuptoj q paska qen nj nejri fort i mir dhe i pranuar edhe te Zoti, meq paska qen nj "nat e mir pr besimtart mysliman", ramazan po se po, "dit e shenjt", ku "tre dit pas s cils vinte Bajrami".
  Dashuria per Verin ,nuk te len te kuptosh ty Demo ,ja po ta perkthej une .
  Me ate qe thonin atehere nen ze se kete e kishte bere Nexhmija ajo ka dashur te thoshte qe ai kerma kishte ngordhur me kohe e me vakt ,por Nexhi e kishte lene me u varros ato dite .
  Sa i mire ka qene ,u pa qe e terhoqen zvarre gjith populli dhe ja bene dhe shurren mbi koke .
  Ndryshuar pr her t fundit nga saura : 12-05-2009 m 03:57
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 6. #6
  Citim Postuar m par nga saura Lexo Postimin
  Dashuria per Verin ,nuk te len te kuptosh ty Demo ,ja po ta perkthej une .
  Me ate qe thonin atehere nen ze se kete e kishte bere Nexhmija ajo ka dashur te thoshte qe ai kerma kishte ngordhur me kohe e me vakt ,por Nexhi e kishte lene me u varros ato dite .
  Sa i mire ka qene ,u pa qe e terhoqen zvarre gjith populli dhe ja bene dhe shurren mbi koke .
  .
  1. Dashuria per Verin ,nuk te len te kuptosh ty Demo ,ja po ta perkthej une .

  Sakt. Sa pr dashurin, Sami Frashri ka nj aforizm t mir: "Njeriun q ti do nuk ka asnj t met, pa fillo mos e duaj sheh sa t meta ka". E keqja sht se edhe kur po mundohem mos ta duaj nuk po shoh aq t meta. (Doemos do ket t meta, per s'do harruar faktorin koh si dhe rrethanat n t cilat u krijua Shqipria e Re )

  2. Me ate qe thonin atehere nen ze se kete e kishte bere Nexhmija ajo ka dashur te thoshte qe ai kerma kishte ngordhur me kohe e me vakt ,por Nexhi e kishte lene me u varros ato dite .

  Zamira prgjigjet: "Nuk e kam parasysh mir, ishte duke filluar apo sa kishte prfunduar Ramazani, por ishte nj nga Nett e Mira, tre dit pas t cils vinte Bajrami".

  Jo, kt sqaroma ti:
  Zamira nj her thot:"duke filluar apo sa kishte prfunduar Ramazani... " dhe pastaj vazhdon:"por ishte nj nga Nett e Mira, tre dit pas t cils vinte Bajrami". Un nuk di cilat jan ato "tri dit t mira" qoft n fillim qoft n fund t Ramazanit. Dhe mbi t gjitha, nuk arsyetohet kjo q ka thn Zamira, sepse pas 25 vitesh, vrtet sht dashur t trillonte dicka m t bukur e m bindse!


  3. Sa i mire ka qene, u pa qe e terhoqen zvarre gjith populli dhe ja bene dhe shurren mbi koke.

  Gjith populli,jo. Krimbat, krimbat. Ah, dhe ja tash m'u kujtua dicka tjetr. Po kalonte njri pran varrit t nj perandori me fam e tha:"Eh, ti q dikur mundje luant, tash po t han krimbat"!!

  (Dreq o pun, si po m dalin parasysh krimbat e bardh t nevojtoreve t katundit! Pih! dalshin fare krimbat!)
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 12-05-2009 m 13:11 Arsyeja: ngjyrosja
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e saura
  Antarsuar
  07-09-2008
  Vendndodhja
  Itali
  Postime
  3,499
  Ah ti nuk paske asnje brazde ne tru .......paske shku per lesh .
  L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e sabah08
  Antarsuar
  06-11-2008
  Postime
  196
  Akoma ju me dobicin e Gjirokastres.Boll se late nam.Hoxha ish fatkeqsia me e madhe qe pati kombi shqiptar pas shpalljes shtet i pavarur.
  Me shume dua shqiperine.

 9. #9
  Ka ngel ndonje t....si nga ne ,si nga Kosova qe eshte i dashuruar me Enverin,as ja vlen me u marre me idiota njerez.
  Kshtu sht kur kakarisin pulat ! lol

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •