Close

Rezultati i Sondazhit: Cila eshte fotografija me e bukur sipas jush?

Votues
32. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • 1- Lule Pranvere

    2 6.25%
  • 2- Ende mė ndjek vetmia..

    2 6.25%
  • 3- Syri i Arte

    7 21.88%
  • 4- DRITE ne fund te tunelit

    4 12.50%
  • 5- Fillim pranvere pėrgjat lumit..

    10 31.25%
  • 6- Shenja e parė e njė stuhie

    7 21.88%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    Not Interested ! Maska e Marijuana85
    Anėtarėsuar
    13-01-2007
    Vendndodhja
    Home for a while and soon back to U.K :)
    Postime
    683
    Votova per Syrin e Arte Urime te gjithve !
    Think only of the past as its remembrance gives you pleasure. J. Austen

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga BvizioN Lexo Postimin
    Midja, me fal..po duhet te votosh aktualisht ne sondash per fotografine, perkrah komentit ne poste. Them keshtu pasi nuk verej voten tuaj ne sondazh. Faleminderit.
    pikrisht aty kam votu,por se kuptoj vota ime ka shku te tjetra,flm.

  3. #23
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Midja, me vjen keq po teknikisht eshte e pamundur te ndodhe nje gabim i tille. Po ngaqe jane afer njera tjeters, mendoj se padashje e ke hedhur voten tek fotoja e mesiperme. Perfundimisht nuk ka ndonje rendesi te madhe sepse sondazhi eshte i mbyllur, te pakten e dime cilen foto ke vleresuar nga 2 komentet e tua.
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e lookthesea
    Anėtarėsuar
    10-09-2007
    Postime
    43
    shume dobet konkursi. gjithsesi votova per 'shenja e pare e nje stuhie'
    do shtoja pa ofenduar askend, me mire te vendosi fotografi te pa photoshopuara, keshtu mund te gjykohen tamam , disa here duken me te vertete te shemtuara foto te modifikuara keq. fotografia 'syri i arte' nqs do ishte natyrale do ishte sh e bukur, edhe pse syri esht sh normal.
    jeto pa paragjykime dhe ler te tjetret te jetojne

  5. #25
    progress Maska e BvizioN
    Anėtarėsuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Une mendoj

    DRITE ne fund te tunelit do merrte voten time nese do votoja. Kuptimi i fotos eshte shume figurativ dhe bertet me te madhe per te gjithe ata qe mbase nuk e kane kuptuar. E tanishmja mbase nuk eshte fantastike po shpresat per nje te ardhme me te mire jane pulsi i jetes. Femijet jane drita e se ardhmes qe do shkelqejne ne gjeneraten e tyre. Teknikisht fotoja eshte e thjeshte, e pa kumplikuar dhe kompozim i lehte ku eshte vetem femija ne simetri me tunelin e kendit te lojrave ku ndodhet. Foto te tilla qe permbajne jete, i mungojne disi konkursit.

    Syri i Arte Ide teper e bukur dhe mendoj se nje foto e tille duke qene se eshte artistike, meritonte nje punim siq e ke bere ne fotoshop. Kam menduar vete per nje foto te tille, vetem se dieja ime ishe nje autoportret i fotografuesit si reflektim ne retinen e syrit. Gjithsesi, punim i bukur dhe me ka pelqyer.

    Fillim pranvere pėrgjat lumit.. Nuk e di mire, mbase jam vetem une dhe gabohem, por fotografi te tilla nga natyra kane filluar te me dalin pak nga cjefi. Jam adhurues i madh i natyres, por gjithnje kerkoj nje kombinim te natyres me elemente te tjera. Fotot te natyres jane te bukura, por kur behen shume ketu ne konkurs, sikur behen pak te bajatshme. Plus, dhe dicka ttjeter. E dini mire se jam adhurues i fotoshopit, por normalisht me pelqen ta perdor ne fotografi qe japin kuptimin e tyre me shume me gjuhen e artit. Fotot e natyres, pervec rregullimit te ndriqim/kontrast/saturim te lehte etj.... mendoj se rendohen shume po te perdoren filtra ne to. Edhe nje kritike fare te vogel (te me falesh) Rreth "20% te fotografise nga ana e qiellit eshte e djegur nga ekspozimi i tepert, dhe kendi i fotografimit ne porpacion me diellin. Per nje sy cfaredo nuk kuptohet, por jam i sigurte se per dike si ty qe kerkon me teper nga fotografia, do bjere ndesh.

    Suksese te gjitheve ne konkursin e muajt Korrik, dhe mos harroni te filloni dergimin e fotografive qe tani ne konkursi@hotmail.co.uk
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  6. #26
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Oh sa te bukura!!! Suksese te gjitheve! Une do kisha zgjedhur Syri i Arte (Dua disa sugjerime nga fotografi/ja...)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •