Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 72
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-02-2008
  Postime
  1,220
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Tradhtia e ka emrin burrė apo grua?!

  Psikologėt janė tė mendimit se shumica e femrave tradhtojnė pėr t' u ndjerė emocionalisht mirė dhe jo thjesht pėr nevoja seksuale. Interesante ėshtė se meshkujt nga ana e tyre pohojnė krejtėsisht tė kundėrtėn, duke theksuar se ata tradhtojnė mė shumė pėr tė pėrmirėsuar ekuilibrin e tyre seksual se sa atė emocional.

  Ju a jeni e sigurt pėr veten tuaj dhe akoma mė tepėr pėr partnerin tuaj? Besoni se po tė ndodheni pėrballė njė bukuroshi, dy metra, me sy tė kaltėr, do tė mund t'i thoni 'jo" ngacmimeve tė tij erotike? Nga ana tjetėr, a do tė rezistojė partneri juaj ndaj njė bukurosheje, me lėkurė tė tejdukshme e cila ėshtė edhe e zgjuar dhe ka humor? Ne vendosėm tė analizojmė kėtė temė kaq delikate dhe tė vjetėr sa vetė bota, tė hedhim njė vėshtrimin tė shpejtė nė mėkatet tona si dhe t'iu ofrojmė mėnyra pėr tė kuptuar nėse partneri juaj ... shėtit lule mė lule. Sepse, le tė themi tė vėrtetėn, monogamia ėshtė e mrekullueshme, por tradhtia ėshtė tepėr e kėndshme... kur lexon rreth saj.

  AI
  Pi alkool

  Sipas sondazheve ka rezultuar se meshkujve, tė cilėve ju pėlqen alkooli besojnė se tradhtia nuk ėshtė gjė e keqe. Ndėrsa vetėm 18% tregojnė se ajo, ėshtė e keqe.

  AJO
  Ndjehet vetėm

  Njė grup psikologėsh janė tė mendimit se shumica e femrave tradhtojnė pėr arsye tė pėrmbushjes emocionale se sa thjesht pėr nevoja seksuale.

  AI
  Nxjerr shumė para

  Disa shkencėtarė mbrojnė idenė se meshkujt, tė cilėt kanė njė punė tė mirė, qė ju sjell fitime tė mėdha, janė mė tė prirur pėr tė tradhtuar. Kjo sepse atyre nė pėrgjithėsi ju pėlqen tė rrezikojnė, si nė ēėshtjet profesionale ashtu edhe erotike.

  AJO

  Ushqen familjen

  Femrat e karrierės kanė mė shumė shanse pėr t'u njohur me meshkuj si nė ambientin e tyre familjar ashtu edhe pėrmes marrėdhėnieve publike. Zakonisht meshkujt adhurojnė njė kolege-femėr tė tillė dhe bėjnė gjithēka pėr t'a shtėnė nė dorė.

  AI
  Ėshtė djalė qyteti

  Sipas studimeve, meshkujt qė banojnė nė zona tė mėdha urbane kanė mė shumė lidhje jashtėmartesore se ata tė cilėt jetojnė nė zona rurale.

  AJO
  Ėshtė nė zi...

  Nėse njėri nga prindėrit largohet nga jeta, njė femėr mund tė guxojė tė bėjė diēka, pėr tė cilėn nėna dhe babai nuk do tė ishin dakord, sikurse ėshtė edhe tradhtia.

  AI
  U martua pak kohė mė parė Disa tė sapomartuar e kanė shumė tė vėshtirė qė tė pėrshtaten me ndryshimet e reja tė jetės sė tyre, sikurse mund tė jetė edhe martesa, ndaj dhe gjejnė prehje nė lidhje jashtė saj.

  AJO
  I pėlqen tė rrezikojė

  Femrave qė ju pėlqen rreziku kėrkojnė gjithnjė peripeci dhe janė mė tė gatshme pėr t'u pėrfshirė nė aventura erotike edhe jashtė martesės.

  AI
  Punon jashtė orarit

  Njė mashkull i cili punon me ritme tė ēmendura e ka shumė tė lehtė qė tė shkelė kurorėn e tij. Nė fund tė fundit, ai e ka tė gatshme arsyetimin dhe tė tjerėt e kanė shumė tė vėshtirė t'a zėnė me presh nė duar.

  AJO
  Interesi

  Femrat, tė cilat lidhen nė martesė pėr interes, nuk e kanė tė vėshtirė qė tė tradhtojnė sa herė atyre ju jepet mundėsia pėr tė fituar diēka, sado e vogėl tė jetė vlera e saj.

  Tradhtia, shenjat e para

  Tregoni kujdes rreth tė dhėnave tė mėposhtme, pėr tė vėrtetuar nėse partneri juaj ju tradhton.

  Pėrgatitet tė tradhtojė

  Ndryshon shoqėri. Ndoshta kėrkon qė t’u shmanget konfrontimeve tė ndryshme, por ju duhet ri mbani sytė hapur.
  -Gjen njė hobi tė ri pėr t’u marrė nė kohėn e lirė. Njė interesim i tillė i befasishėm mund tė hedhė dritė mbi faktin se kėrkon tė bėjė pėr vete ndonjė studente tė arteve
  -Fillon tė kujdeset pėr regjimin e tij ushqimor dhe pamjen e tij tė jashtme shumė mė tepėr se mė parė.
  -Blen tė brendshme tė reja. Ndoshta shpreson se ndonjė njohje e re do tė interesohet edhe pėr botėn e tij tė brendshme...erotike.
  -Kundėrshton me gjysmė zėri pėr tė drejtat e tij ku shkelen. Nėse kjo nuk vjen nga stresi i madh qė ka, atėherė duhet tė gėrmoni pėr ndonjė lidhje tė fshehtė tė tij.

  Ka shkelur me tė dyja kėmbėt

  -Ju akuzon se e tradhtoni. Vetėdija e tij fajtore e bėn qė t’i shohė tė gjithė si tradhtarė.
  -Ju kritikon vazhdimisht. Ndonjė veēanti e juaja, qė dikur e shikonte si tė lezetshme, tani i duket e bezdisshme. Dhe kjo sepse pėrdor dobėsitė tuaja si arsyetim.
  -Nuk ju merr me vete nė takimet qė ka me kolegėt. Shumicėn e lidhjeve jashtė martese ai i ndėrton nė ambientin e punės.
  -Ju sjell dhurata tė paarsyeshme. Jo se nuk i vlerėsoni lulet dhe ēokollatat por cila ėshtė nė fakt arsyeja qė i pranoni?
  -Nuk ju lė tė pėrdorni pa praninė e tij telefonin apo kompjuterin e tij. Kohė mė parė nuk kishte kundėrshtim pėr njė gjė tė tillė.


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e firaku
  Anėtarėsuar
  03-04-2008
  Vendndodhja
  Nen qiell
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Burri=Grua
  Grua=Burre

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2003
  Postime
  2,831
  Faleminderit
  4
  14 falenderime nė 14 postime
  e ka emrin "njeri"

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Tradhetia e ka emrin "FRIKE" ose "JO VETEBESIM" !

  Eshte femerore , gjithashtu mashkullore .

 5. #5
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Tradhtia e ka emrin " Komshiu "

 6. #6
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Po, po, po nuk pati "komshi" nė mes nuk ka edhe tradhėti.

 7. #7
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Lere se te jet per komshi , ktu ke un stradhton kurre
  Bohesh e nershme ka zori ...

 8. #8
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga WALCHIRIA Lexo Postimin
  Lere se te jet per komshi , ktu ke un stradhton kurre
  Bohesh e nershme ka zori ...
  Fjalėn komshi unė e kam vendosur nė thonjėza, qė nėnkupton se "komshiu" mund tė jetė edhe derė mė derė por edhe lagje tjetėr.

 9. #9
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  09-11-2005
  Vendndodhja
  France ...
  Postime
  6,227
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Fjalėn komshi unė e kam vendosur nė thonjėza, qė nėnkupton se "komshiu" mund tė jetė edhe derė mė derė por edhe lagje tjetėr.

  Pak u lodhe se mund te jet shtet ose kontinent tjeter ....
  aman sa drama e beni un e kisha komshi sa del ka dera shpis o vlla , se nuk u leru sheqeri ktej ...

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Nuk e dij, skam tradhetuar Kurre.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Qef e ka!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Kam humb aq shum shanca, Sa qe tani Jam imunizu.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime nė 103 postime
  Nga pikpamja gjuhesore i perket gjinise femerore 100%
  Nga pikpamja sociale, nuk arin te behet vetem nga njeri sex
  Duhen dy per ta kryer 50% + 50%
  si perfundim i bie qe te jete 150% femerore dhe 50% mashkullore
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 14. #14
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime nė 98 postime
  Matematika eshte e dobet tek doktorat....
  E ka emrin Tradhti-pa gjini eshte
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 15. #15
  Gjurmė nė Pentagram ♪... Maska e symphony
  Anėtarėsuar
  04-06-2009
  Vendndodhja
  Nė luginėn e dashurisė.
  Postime
  2,627
  Faleminderit
  48
  56 falenderime nė 44 postime
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Matematika eshte e dobet tek doktorat....
  E ka emrin Tradhti-pa gjini eshte
  Domethėnė na qėnka asnjėanėse. Nė kėtė rast faji ngelet jetim. lol
  Love has no limits

 16. #16
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Me falni per banalitetin, por mendoj se ketu jemi te gjithe te vaksinuar...
  Tradhetia eshte kurve, zanati i pare i nje femre.
  Tradhetia mbaron me shkronjen "a" qe dmth gjini femerore.
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
  Me falni per banalitetin, por mendoj se ketu jemi te gjithe te vaksinuar...
  Tradhetia eshte kurve, zanati i pare i nje femre.
  Tradhetia mbaron me shkronjen "a" qe dmth gjini femerore.
  meqe eshte keshtu si thua ti, i bie qe te tradhetojne me qent jo me meshkujt
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  370
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Wink

  Gruaja qe rrit syt,
  burri qe i flet....

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Kanina
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Postime
  553
  Faleminderit
  7
  10 falenderime nė 6 postime
  tradhetia e ka emrin tradheti njelloj si per burrat edhe per grate. ne shqiperi mendoj se femrat tradhetoj me pak se meshkujt por kjo per shkak te mentaliteti shqiptar. femra qe tradheton ne shqiperi gjykohet shume keq nga opinioni dhe kjo e kushtezon shume. ndersa ne vende perendimore femra tradheton jelloj me burrin per te mos then se edhe ja kalon. kjo pasi nuk kushtezohet nga opinioni nese e ndjen e ben dhe se vret mendjen fare biles shpesh ja hedhin fajin burrit me justifikime te ndryshme se faji ishte i tij.
  per mua natyra na ka ber njelloj ne kete aspekt eshte e kote qe mundohen femrat te thone se tradhetojn me shume meshkujt apo anasjelltas.

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  22-05-2010
  Vendndodhja
  CANADA
  Postime
  1,010
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga iktuus Lexo Postimin
  Me falni per banalitetin, por mendoj se ketu jemi te gjithe te vaksinuar...
  Tradhetia eshte kurve, zanati i pare i nje femre.
  Tradhetia mbaron me shkronjen "a" qe dmth gjini femerore.
  Ata burra me te cilat kane tradhetuar keto gra nuk quhen automatikisht kurvare ?!

  Grave ju vinin kyca , ndersa per vete filluan gay-shmerine . E verteta eshte se nqs kjo grua tradheton atehere raporti eshte 1 me 1 . Nuk ka as burra tradhetare , as gra tradhetare . Nqs fillojne i bie te dyjave paleve te jene tradhetare . As me pak as me shume .

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Rrethimi i Shkodres dhe tradhtia e Esat Pashes
  Nga Dreri nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 22-03-2016, 02:37
 2. A ka mė dashuri pas njė tradhėtie?! Pėrse tradhėtojmė?!
  Nga DI_ANA nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 251
  Postimi i Fundit: 26-07-2010, 15:28
 3. Kur tradhetia nuk te ēon ne divorc..
  Nga shefqeti11 nė forumin Pyetni psikologun
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-03-2007, 11:12
 4. TraDheTia..!!
  Nga Dj-GabrieL nė forumin Votime dhe sondazhe
  Pėrgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 27-04-2006, 07:18
 5. Edhe tradhtia ėshtė pjesė e DASHURISĖ..!
  Nga Nice_Boy nė forumin Nė kėrkim tė romancės
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 19-11-2004, 20:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •