Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
 1. #1
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Skandali, ilae kafshsh prdoren tek njerzit

  N vendin ton konsumohen barna q n Europ prdoren pr kafsht. Kjo sht konstatuar n Konferencn e par Kombtare t Farmaceutiks, q sht zhvilluar n vendin ton. Gjat ktij takimi jan ngritur problemet m t mdha q ka tregu i barnave, ku nj pik kye kan qen barnat e pakta q jan n treg, por edhe shitja e tyre nga farmacit pa receta mjeksore.

  Shqiptart zn nj prqindje t lart n konsumimin e barnave. Arsyet jan t shumta, por ato q mbeten problematike pr t'u kontrolluar nga strukturat e Shndetsis, jan dhnia e barnave pa recet nga farmacit. Drejtori i qendrs s kontrollit t barnave n vendin ton, Besnik Janku, thot se me futjen e pulls s dyfisht, do t mund t shmangen abuzimet q bhen me medikamentet. Ndrkoh, autoritetet e shndetsis thon se tregu jon farmaceutik sht ende i varfr, ndrkoh q disa barna q nuk prdoren m nga njerzit n vende t Europs, jan n qarkullim n Shqipri.

  Pr sa i prket problemit me recetat, sipas prfaqsuesve t shndetsis, duhet t ket nj rishikim t ligjit pr barnat. Kto deklarata u bn gjat konferencs s par farmaceutike n vendin ton, ku ishte e pranishme edhe ministrja e Shndetsis, Anila Godo, e cila krkoi unifikim t tregut farmaceutik dhe prafrim me at europian. Prej disa muajsh, Ministria e Shndetsis ka ndrhyr pr reformimin e sektorit farmaceutik me amendimet n ligjin farmaceutik, me qllim sigurimin e lehtsirave t biznesit, prshpejtimin e procedurave t regjistrimit, deri n regjistrim automatik.

  Sipas ministres s Shndetsis, gjithashtu, amendimet n ligj u ndrmorn pr t pasur nj treg t shumllojshm dhe medikamente t sigurta. "Amendimet n ligjin farmaceutik jan nj stop pr dshirat abuzive dhe korrupsionin n kt sektor", - theksoi znj. Godo, duke vn n dukje se, "tashm aktivitetet n kt sektor kryhen mbshtetur dhe n kornizn e ktij ligji". N kt konferenc, t organizuar pr her t par n vendin ton, u diskutuan gjersisht arritjet n fushn e farmaceutiks, gjendja aktuale e ktij sektori dhe mbi t gjitha, diskutimi i sfidave pr t ardhmen, pr zhvillimin e mtejshm t ktij sektori.

  Kryetari i Komisionit parlamentar pr Punn, shtjet Sociale dhe Shndetsin, Tritan Shehu, tha sot se, "pritshmrit q shtrohen prpara farmaceutiks shqiptare jan shum m t mdha, q duhet t prputhen me standardet e Bashkimit Europian". Me tej ai theksoi se, "pavarsisht nga ajo q ne kemi br, shum element mbeten pr t'u par. Nse kemi br prparime n drejtim t uljes s barrierave burokratike, uljes s pengesave administrative, mbetet shum pr t'u br n nivelin e kontrollit dhe sigurimit t standardeve t elementve q ne i shprndajm popullsis". Nga ana tjetr, sipas tij, forcimi i mtejshm i politikave sociale, zgjerimi i rimbursimit, do t jet objektiv tjetr n t ardhmen i politikave pr t asistuar dhe zgjeruar masn e njerzve q prfitojn, duke prmirsuar cilsin e produkteve q i ofrohen publikut.

  *Ermelinda Hoxhaj

  Gazeta Shqiptare
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 2. #2
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  N vendin ton konsumohen barna q n Europ prdoren pr kafsht. Kjo sht konstatuar n Konferencn e par Kombtare t Farmaceutiks, q sht zhvilluar n vendin ton. Gjat ktij takimi jan ngritur problemet m t mdha q ka tregu i barnave, ku nj pik kye kan qen barnat e pakta q jan n treg, por edhe shitja e tyre nga farmacit pa receta mjeksore.
  mjer njerzit e shkret
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 3. #3
  Ngelem un! Maska e DI_ANA
  Antarsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  N vendin ton konsumohen barna q n Europ prdoren pr kafsht. Kjo sht konstatuar n Konferencn e par Kombtare t Farmaceutiks, q sht zhvilluar n vendin ton. Gjat ktij takimi jan ngritur problemet m t mdha q ka tregu i barnave, ku nj pik kye kan qen barnat e pakta q jan n treg, por edhe shitja e tyre nga farmacit pa receta mjeksore.
  Me te vertet turp dhe per te ardhur shume keq.
  Le te shpresojme qe te merren masat e duhura per kete problem si edhe per ate te ilaeve te skaduara qe shiten po nga keto farmaci.
  Dhe duan te futen ne Europe!!.
  Mjere populli thuaj se keta te tjeret mbushin xhepat dhe vetem fjale kane,pasi keto probleme ekzistojne prej kohesh.
  "Carpe Diem"

 4. #4
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Europa eshte me vite drite larg nesh

  Lerini idjotesite qe thone pushtetaret tane, e kane nga fushata qe po afron
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #5
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579

  Skandali, n farmacit e spitaleve, veteriner

  Urdhri i Farmacistve denoncon skandalin e farmacive n spitale. Jua kemi br me dije disa her, por nuk mort masa


  N farmacit e spitaleve nuk shrbejn njerz aspak profesionist. Madje, kemi t bjm me skandal, pasi n farmaci shrbejn veteriner, kimist dhe punonjs t tjer q nuk kan lidhje me profesionin e farmacistit.


  Skandalin e denoncoi dje Urdhri i Farmacistve prball ministres s Shndetsis, Anila Godo, prfaqsuesve t OBSH-s, Komisionit Parlamentar t Shndetsis dhe strukturave t tjera shndetsore. N tryezn e zhvilluar dje u diskutua pr problematikn q lidhen me sektorin farmaceutik.


  Skandali


  Farmacit e spitaleve krkojn njerz profesionist dhe t fushs, pasi kan n dor jett e pacientve, por n fakt nuk ndodh kshtu. Shqetsimin e ngriti Urdhri i Farmacistve, ku nnkryetari i ktij institucioni, Besnik Jucja, i trhoqi vmendjen dikasterit t Shndetsis dhe organeve t tjera pr kt skandal. "Kemi ngritur zrin disa her, q n farmacit e spitaleve nuk ka njerz profesionist.


  N farmacin e spitalit t Kuksit, punn e farmacistit e bn nj veteriner, n farmacin e spitalit t Shkodrs, punn e farmacistit e bn nj kimist dhe n farmaci t spitaleve t tjera, gjen rndom ndihmsmjek apo ndihmsfarmacist", - thekson zv/presidenti i Urdhrit t Farmacistve.


  Ndrsa kshilltari i Presidentit pr Shndetsin dhe ish-ministr i Shndetsis, Maksim Cikuli, e quajti kt fakt t papranueshm pr sistemin shndetsor dhe tepr shqetsues. Sipas tij, ky problem duhet par me prioritet pr ta evituar, pasi sektori i farmaceutiks sht i rndsishm.


  "Mendoj se problemin e mungess s profesionistve n farmacit e spitalit duhej ta theksonit t parn. Kjo sht e papranueshme", - pohon Cikuli tek i drejtohet Urdhrit t Farmacistve. Por, kta t fundit thon se ua kan br me dije disa her, por kurr nuk morn masa.


  N lidhje me mangsit e profesionistve n farmacit e spitaleve, edhe shefat e Qendrs Spitalore Universitare "Nn Tereza", shprehin paknaqsi. Vetm pak dit m par, shefi i Urologjis, Mustafa Xhani, u shpreh se personeli i farmacis s ktij spitali sht i paaft.


  "sht e tmerrshme kur bjm operacione dhe u japim familjarve listn e ilaeve q duhet t marrin n farmaci, ndonse duhet t ishin n spital. Shrbimi i farmacis q sht aktualisht n QSUT, sht zero fare dhe ai staf q sht n kt shrbim duhet t largohet sa m shpejt, se sht i paft dhe po u sjell dme t pariparueshme edhe shrbimeve t tjera",- pohon Xhani.


  Ligji


  Ndryshimi i fundit i ligjit t barnave ua ka kaluar licencimin drejtorive t Shndetit Publik, t cilat nuk kan strukturat prkatse pr ta realizuar at. Kshtu u shpreh presidenti i Urdhrit t Farmacistve, Arjan Jaupllari, i cili theksoi se po bhet licencimi i subjekteve farmaceutike jasht do kriteri.


  "Nuk po zbatohet kriteri i distancs, numri i popullsis dhe kritere t tjera",- pohon Jaupllari, duke theksuar se problem m shqetsues sht zbatimi i kriterit t distancs. Distanca e farmacive, sipas tij, duhet t jet 150 metra larg njra-tjetrs dhe 1 farmaci pr 3 mij banor, por tani po ngrihen dhe 10m larg njra-tjetrs.


  "Mendoni sikur t gjith farmacit t grumbullohen te QSUT-ja. Kjo do t sillte q, n periferit e Tirans, t mos kishte asnj farmaci, aq m tepr n nj zon akoma m t largt. Ndaj jan edhe kriteret e licencimit pr t'u zbatuar",- thekson Jaupllari.


  Urdhri i Farmacistve


  "Kemi ngritur zrin disa her q n farmacit e spitaleve nuk ka njerz profesionist. N farmacin e spitalit e Kuksit, punn e farmacistit e bn nj veteriner, n farmacin e spitalit t Shkodrs, punn e farmacistit e bn nj kimist dhe n farmaci t spitaleve t tjer gjen rndom ndihmsmjek apo ndihmsfarmacist"


  Kshilltari i Presidentit  "Ky problem duhet par me prioritet pr ta evituar, pasi sektori i farmaceutiks sht i rndsishm. Mendoj se problemin e mungess s profesionistve n farmacit e spitalit duhej ta theksonit t parn. Kjo sht e papranueshme, pasi n farmacit e spitaleve duhet t ket patjetr njerz profesionist"


  Mustafa Xhani


  "sht e tmerrshme kur bjm operacione dhe u japim familjarve listn e ilaeve q duhet t marrin n farmaci, ndonse duhet t ishin n spital. Shrbimi i farmacis q sht aktualisht n QSUT, sht zero fare dhe ai staf q sht n kt shrbim duhet t largohet sa m shpejt, se sht i paft dhe po u sjell dme t pariparueshme"


  Anila Godo


  "Urdhrat e profesionistve duhet t fuqizohen pr t prmbushur atributet e tyre. Duhet t gjejm mnyrn q t analizojm pikat e dobta t ktij bashkpunimi, t analizojm se ku jemi dhe t kemi t qart at q duhet t bjm dhe ku duhet t arrijm, far duhet t prmirsojm, n mnyr q t prmirsojm konsultn e prbashkt"


  Urdhri i Farmacistve bn publike lidhjet e paligjshme mjek-farmacist. Godo: Urdhrat e profesionistve duhet t fuqizohen

  "Ka bashkpunime t paligjshme mjek-farmacist"

  Lidhjet e paligjshme mjek-farmacist, jan kthyer n fenomen, sepse i gjith sistemi nuk funksionin dhe nuk bashkpunojn aktort kryesor. Kshtu u shpreh presidenti i Urdhrit t Farmacistve, Arjan Jaupllari, n tryezn e zhvilluar dje pr problemet e farmaceutiks.


  "Duke forcuar bashkpunimin dhe ligjin, i cili duhet t jet i zbatueshm, t gjitha lidhjet e paligjshme do t zhduken. Jan abuzime me koston dhe shndetin e pacientve.


  Firmat farmaceutike jan t interesuar t shesin barnat, por, fatkeqsisht, kjo bie n kurriz t shndetit t pacientve",- thekson Jaupllari. Ndrsa ministrja e Shndetsis, Anila Godo, theksoi se urdhrat e profesionistve duhet t fuqizohen pr t prmbushur atributet e tyre.


  "Duhet t gjejm mnyrn q t analizojm pikat e dobta t ktij bashkpunimi, t analizojm se ku jemi dhe t kemi t qart at q duhet t bjm dhe ku duhet t arrijm, far duhet t prmirsojm, n mnyr q t prmirsojm konsultn e prbashkt, bashkpunimin, harmonizimin bashkrendimin e t gjith aktiviteteve tona me nj emrues, q sht ai q t gjith duam t kemi: nj prmirsim t organizimit dhe funksionimit t sistemit shndetsor",- theksoi Godo, duke shtuar se jan prpjekur t instalojm nj lloj mnyre t re menaxhimi t sektorit shndetsor, e cila ka t bj me nj far 'cenimi' t fuqis s qendrs dhe rritje s autonomis dhe fuqis s strukturave t faktorve periferik.


  Ndrsa kryetari i Urdhrit t Mjekut, Din Abazaj, pohoi se prgjegjsit pr t siguruar shndet nuk jan vetm t MSH-s dhe profesionistve t sistemit shndetsor, por dhe t politikave qeverisse. Jan atribute ndrsektoriale me prfshirje aktorsh e faktorsh edhe jasht sistemit.


  "Sistemi shndetsor duhet t funksionoj duke bashkrenduar dhe bashkpunuar me t gjith aktort dhe faktort, duke pasur t prcaktuara funksionet dhe prgjegjsit e gjithsecilit",- theksoi Din Abazaj.

  Shekulli online
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #6
  Pasioni pr shkencn Maska e Erlebnisse
  Antarsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,450
  U qyqa hajde pune hajde. E une qe kisha nder mend qe mbas disa viteshe te kthehesha perfundimisht per te jetuar ne Shqiperi. Me mire po rri ketu se me me dhene ndonje aspirine Kali ne vend te me sherohet koka, vdes fare une e shkreta
  La vita bella...

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  19-05-2002
  Postime
  1,230
  Spaska qene budalla nje miku im. Populli Shqipetar eshte kavje laboratorike e udheheqesve tane ne institucionet me te larta. Dhe e verteta ja ku doli, qe vertet po tallen me ne, dhe po lozin sikur te jemi kavje. Mjer ne ku jetojme, dhe cfare njerezish na drejtojne. Ishalla nuk i kan dhene ndonjerit amfitamin, se e moren me qaf te shkretin, dhe ca ti dali perpara e beri vrima-vrima

 8. #8
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  N vendin ton konsumohen barna q n Europ prdoren pr kafsht.

  *Ermelinda Hoxhaj Gazeta Shqiptare
  Phaaaa...
  Me vjen shume veshtire qe ta besoj kete gje.
  Nese kjo eshte e vertete atehere kjo gazetarja duhet te cekte se :

  1. Cilat jane ato barrna?
  2. Kush i ka shkruajtur ne recete ato barna ( emri mbiemri i doktorit)
  3. A ka te denoncuar ne gjyq?

  Nese keto nuk ceken, atehere artikulli ne fjale eshte nje mashtrim per opinionin i perdorur per qellime te caktuara.

 9. #9
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  35
  Postime
  3,441
  eee amon se nuk esht hera e pare qe bejn keshtu pisdhiqesh andej..gjynof me vjen per pleqt e shkret....po le te shkojn ne per farmacia njerzit dhe ti kapin nga fyti ato qe i shesin!!!!!!!!!!!!
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 10. #10
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Mos e bej kaq alarmante gjendjen Perla.Ndoshta i perdorin ato ilace vetem tek kafshet e shoqerise shqiptare.Ja psh ne bote ra ripi i Derrit.U nevojiten ilace Derrash te gjitheve.  P.s Cfare nuk ndodh ne ditet e sotme edhe shyqyr qe jetoj jashte Shqiperise se do na kishin kenaqur me ilace kafshesh.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 11. #11
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar m par nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Mos e bej kaq alarmante gjendjen Perla.Ndoshta i perdorin ato ilace vetem tek kafshet e shoqerise shqiptare.Ja psh ne bote ra ripi i Derrit.U nevojiten ilace Derrash te gjitheve.  P.s Cfare nuk ndodh ne ditet e sotme edhe shyqyr qe jetoj jashte Shqiperise se do na kishin kenaqur me ilace kafshesh.
  Po ne qe jetojme ketu, te vdesim ?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 12. #12
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  Po ne qe jetojme ketu, te vdesim ?
  Sje e detyruar te Jetosh.Rrebelohu edhe ti si puna jone.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 13. #13
  rilntě ΅ λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Antarsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,579
  Citim Postuar m par nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Sje e detyruar te Jetosh.Rrebelohu edhe ti si puna jone.
  O derman, ja se po rrebelohemi te gjithe, kembe shqiptari se mbetet pastaj

  Ne po presim vizat (e liberalizuara) o i uruar
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 14. #14
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Antarsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,249
  Citim Postuar m par nga [Perla] Lexo Postimin
  O derman, ja se po rrebelohemi te gjithe, kembe shqiptari se mbetet pastaj

  Ne po presim vizat (e liberalizuara) o i uruar
  Me mire pa shqiptar ne shqiperi sesa me ta edhe te behen testim ilace kafshesh.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  812
  tani e shof pse u ka ik truni miletit ne Shqiperi ......

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Antarsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  Nuk m duket dhe aq skandaloze , sepse ne Shqiptar jemi nuk kemi dhe aq shum ndryshim nga kafsht , pr at edhe kan thn t kursejm barnat q shrbejn pr njerz t paktn tek Shqiptart.
  Secila do barn q i ipet Shqiptarit do ia mundsoj tejkalimin e smundjes . . . e them me plot bindje .

  Po q se ka ndokush pyetje me postimin q bra i gatshm pr pergjigje.


  Me Rrespekt : ILMGAP

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,742
  Citim Postuar m par nga ILMGAP Lexo Postimin
  Nuk m duket dhe aq skandaloze , sepse ne Shqiptar jemi nuk kemi dhe aq shum ndryshim nga kafsht , pr at edhe kan thn t kursejm barnat q shrbejn pr njerz t paktn tek Shqiptart.
  Secila do barn q i ipet Shqiptarit do ia mundsoj tejkalimin e smundjes . . . e them me plot bindje .

  Po q se ka ndokush pyetje me postimin q bra i gatshm pr pergjigje.


  Me Rrespekt : ILMGAP
  hallall pensionin

  Vetem nje gje po pate shpjegim.
  Vjet ne vere blen nje miku im aulin per dhimbjen e kokes.Naten e shtruan urgjent ne spital dhe gati iku per lesh.
  Mire qe nuk po jep ilae qe te sherohen,pota pakten mos i jep ilae me shku me te shumtet.
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  Phaaaa...
  Me vjen shume veshtire qe ta besoj kete gje.
  Nese kjo eshte e vertete atehere kjo gazetarja duhet te cekte se :

  1. Cilat jane ato barrna?
  2. Kush i ka shkruajtur ne recete ato barna ( emri mbiemri i doktorit)
  3. A ka te denoncuar ne gjyq?

  Nese keto nuk ceken, atehere artikulli ne fjale eshte nje mashtrim per opinionin i perdorur per qellime te caktuara.
  A e kupton perse Debil i lindur je,apo filosof???

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e martini1984
  Antarsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601
  Citim Postuar m par nga ILMGAP Lexo Postimin
  Nuk m duket dhe aq skandaloze , sepse ne Shqiptar jemi nuk kemi dhe aq shum ndryshim nga kafsht , pr at edhe kan thn t kursejm barnat q shrbejn pr njerz t paktn tek Shqiptart.
  Secila do barn q i ipet Shqiptarit do ia mundsoj tejkalimin e smundjes . . . e them me plot bindje .

  Po q se ka ndokush pyetje me postimin q bra i gatshm pr pergjigje.


  Me Rrespekt : ILMGAP
  ILGMAP 100%rrespekt.
  SystemA.

 20. #20
  tash e kuptova pse lehin gjith diten,se marrin ilaqe qensh. shaka.
  ne se eshte e vertete,kush i jep kto ilaqe eshte per tu djegur ne furren e druve.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kurani i Mrekullueshem edhe pr jo-muslimanet...
  Nga altruisti_ek84 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 03:38
 2. Jeta sht nj fitne
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 09:05
 3. Roli i Akides s Selefve n bashkimin e muslimanve
  Nga abdurrahman_tir n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2009, 06:28
 4. Vizita e Varreve dhe kerkimi i ndihmes nga i Varrosuri
  Nga hasanii n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 11-07-2005, 06:44
 5. A eshte feja Islame e perkryer?!
  Nga Gjoni n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 66
  Postimi i Fundit: 02-03-2003, 20:22

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •