Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 229 prej 229
 1. #221
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Post AKEP qe monitoron Albtelecom-in dhe ofruesit e tjere publikon dokument pa date.

  Sic mund te vini re ne likun e meposhtem
  http://www.akep.al/images/stories/AKEP/publikime/te-ndryshme/1888_004_28122016.pdf
  AKEP -i ka publikuar kete dhe dokumenta te tjere te futjes se njerezve ne pune pa date.
  Sic duket agjensia qeveritate qe monitoron ofruesit e internetit dhe sherbimeve te tjera po ben ndikim negativ edhe ne cilesine e internetit.

 2. #222

  Pėr: Interneti nga Albtelekom - Sherbimi, cilesia etj..

  Une personalisht jam shume i knaqur me sherbimin e AlbTelekom. Pervecse korrektesise ne sherbim dhe cilesi, kjo kompani na nderoi me ofertat qe na jep. Pese dite kam qe bera kontrate dyvjecare me AlbTelekom, duke paguar 1890 leke ne muaj, perfshihet internet 8mp/s, telefoni fix, dhe stacionet full te Digitalbit paketa familjare. Kjo ishte me 30% ulje. Pra nga 2700 mi leke qe ishte paguaj 1890. Nderkoh qe shume kompani te tjera ne treg ofrojne sherbim me te dobet dhe me te shtrenjte se AlbTelekom.


  Shume interesante tema e hapu


  Password si ndrrohet Njuton ma shpjego pak te lutem nese mundesh.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 3. #223
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Post Pėr: Interneti nga Albtelekom - Sherbimi, cilesia etj..

  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Une personalisht jam shume i knaqur me sherbimin e AlbTelekom. Pervecse korrektesise ne sherbim dhe cilesi, kjo kompani na nderoi me ofertat qe na jep. Pese dite kam qe bera kontrate dyvjecare me AlbTelekom, duke paguar 1890 leke ne muaj, perfshihet internet 8mp/s, telefoni fix, dhe stacionet full te Digitalbit paketa familjare. Kjo ishte me 30% ulje. Pra nga 2700 mi leke qe ishte paguaj 1890. Nderkoh qe shume kompani te tjera ne treg ofrojne sherbim me te dobet dhe me te shtrenjte se AlbTelekom.


  Shume interesante tema e hapu


  Password si ndrrohet Njuton ma shpjego pak te lutem nese mundesh.
  te falenderoj A_N_G_E_L_69 pėr vėmendjen e treguar ndaj temės sė shėrbimit Internet nga Albtelecom Sh.a
  Para pėrgjigjes sė pyetje suaj po shėnoj mundėsitė e komunikimit me shėrbimin e klientit tė Albtelecom

  1. 123 nga numrat fiks te Albtelecom
  2. 042200123 nga firmat e tjera telefonike dhe celulare
  3. 0672012300 nga firmat e tjera telefonike dhe celulare
  4. 0672000123 nga Viber dhe WhatsApp
  5. facebook.com/albtelecom.al
  6. social@albtelecom.al
  Sė dyti, nėse e keni fjalėn pėr password-in e rrjetit wireless tė modemit, vepron si vijon:
  1. nga njė kompjuter ose celular smartphone hap browser-in dhe shkon tek faqja e konfigurimit tė modemit 192.168.1.1
  2. shkruan username/password tė modemit psh. admin/admin, ose root/@Hua1234, ose admin/Albtelecom12345678
  3. Klik tek menuja Wireless
  4. Klik tek Wireless Security
  5. Tek WPA-PSK/WPA2-PSK, nė fushėn Password shėnon password-in e ri tė rrjetit wireless.
  6. Pėr tė ruajtur ndryshimet klik tek Save

  Sė treti, sa i pėrket korrektėsisė nė cilėsi dhe shėrbim.
  Shėrbimi i klientit ndahet nė dy pjesė:
  1. Shėrbimi i klientit pėrmes Callcenter-it dhe rrjetit tė dyqaneve me logon Albtelecom ose Eaglemobile
  2. Shėrbimi i mirembajtjes sė rrjetik kabllor, tė cilėt paraqiten edhe tek shtėpia e abonentit pėr tė bėrė lidhjen e kabllit dhe konfigurimin e modemit.  Shėrbimi i pikės sė dytė kryhet nga kontraktori i quajtur Makhes Albania me drejtues z. Rrezart Muja. Sa i pėrket drejtimit tė kėsaj firme pėr informacion mund tė kėrkosh ne google termat Kleves Muja dhe Rrezart Muja. Mund tė kuptosh qė firmėn e kanė nė dorė njerėz tė partisė Socialiste.

 4. #224
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Post Adresimi me IPv6 i zbatuar nė pajisjet e ALBtelecom.

  http://online.pubhtml5.com/bidc/utol/#p=12

  Yjet e suksesit, motivim pėr tė ofruar fjalėn e fundit tė teknologjisė.

  Infrastrktura e rrjetit IPv6 tė ALBtelecom ėshtė pranuar dhe ēertifikuar nga Qendra e Koordinimit tė Rrjetit RIPE pėr Evropėn, Lindjen e Mesme dhe pjesė tė Azisė Qendrore, si njė infrastrukturė qė i plotėson tė gjitha kushtet pėr tė ofruar shėrbim me standardet e duhura. Bazuar nė performancėn dhe aftėsitė e shfaqura gjatė bashkėpunimit me kėtė Autoritet, kompania ALBtelecom ėshtė ēertifiruar me yjet IPv6 nė tre kategori: IPv6 Security, IPv6 Addressing, dhe IPv6 Essentials.
  Ata janė yje plotėsisht tė merituar. Shqipėria, pėrmes kompanisė ALBtelecom, renditet si njė ndėr vendet qė mundėson shėrbime IPv6 me lidhje ndėrkombėtare interneti afėrsisht 100 Gbps, duke u bėrė pjesė e listės sė shteteve qė plotėsojnė kushtet e shėrbimit tė intenetit pėrmes protokollit IPv6. Ky ėshtė njė pėrmirėsim i vazhdueshėm dhe proces optimizimi nė teknologjinė e avancuar qė ALBtelecom i ofron tregut shqiptar, duke i mundėsuar atij kapacitete pa limit, akses dhe siguri tė plotė nė internet, duke u fokusuar plotėsisht tek abonentėt, pėr t'i ofruar shėrbimet mė tė mira
  IPv6 ėshtė skema e re e adresimit tė pajisjeve tė rrjetit apo tė pėrdoruesve qė ėshtė projektuar pėr tė gjithė ofruesit e shėrbimeve tė internetit nėpėr botė. Duke shfrytėzuar kėtė skemė pėr tė cilėn kompania ALBtelecom ėshtė ēertifikuar dhe ka marrė yjet pėrkatės IPv6, ēdo pėrdorues interneti dhe ēdo pajisje nė Shqipėri mund tė aksesojė dhe mund tė aksesohet nė tė gjithė botėn, pa limit nė sasinė e pajisjeve tė duhet tė lidhen nė internet.
  Nė ditėt e sotme, nė kohėn e interetit, kjo teknologji e fjalės sė fundit do t'ju mundėsojė tė automatizoni pajisjet tuaja personale ose shtėpiake, proceset e punės nė distancė etj., pa kufizim nė vendndodhje, apo numėr pajisjesh pėr ēdo pėrdorues.

  Shėnim i postuesit: me termin "pa limit" autori kupton capacitetin e madh tė transmetimit si dhe mos pėrdorimin e teknikės kufizuese tė quajtur PNAT(port network address traslation) nė routera/gateway.

 5. #225
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Publikime tė fundit nė web pėr mbėshtetjen teknike tė shėrbimeve tė Albtelecom Sh.a


 6. #226
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Post Tė dhėna nga QKB pėr komaninė MAKHES ALBANIA qė mirėmban rrjetin e Albtelecom-it

  3- Te pakten dy firma, njera me kompetence nenshkrimi te nivelit te pare, tjetra me kompetence nenshkrimi te nivelit te dyte, me qellim qe brenda kufijve te Republikes se Shqiperise te ndjeke biznesin tone ne te gjitha zyrat dhe institucionet zyrtare dhe private, institucionet dhe organizatat publike, autoritetet ushtarake, bashki, per te marre dhe per te dhene dokumenta, per te depozituar garancite e perkohshme dhe perfundimtare, si dhe per t'i terhequr ato, per te pare vendet e puneve qe i nenshtrohen tenderit, per te marre dokumentat e shikimit te vendit, per te bere kontrata me palen tjeter per ato qe mbeten ne tenderat tane, per kundershtim, kur e kerkon puna, per ta marre mbrapsht, per te bere transaksione sigurimi dhe per t'i kerkuar te tjereve te bejne transaksione sigurimi, per te percaktuar stafin teknik qe do te marre persiper pergjegjesine shkencore, per ta ndryshuar ate, per te marre pjese ne pranimin e perkohshem dhe perfundimtar me dorezimin e punes dhe te vendit, per te nenshkruar procesverbalet qe do te mbahen, per te kundershtuar,6- Me dy firma te cilitdo nivel per pranimin dhe miratimin e pagesave progresive (progressive payments)'. 7-Me nje firme te cilitdo nivel per te gjitha deklaratat, njoftimet, borderote dhe shkresat qe do t'i jepen institucioneve zyrtare,. 8-Me nje firme te vetme te nivelit te pare ose te dyte per te lidhur firmen tone me shkresa, fatura, dekont dhe dokumente te ngjashme qe nuk permbajne borxhe dhe obligime. PERSONAT KOMPETENTE PER FIRMEN E NIVELIT TE PARE : Rrezart MUJA, MEHMET GURKAN. PERSONAT KOMPETENTE PER FIRMEN E NIVELIT TE DYTE: Florjan GUZA. PERSONAT KOMPETENTE PER FIRMEN E NIVELIT TE TRETE Durim XHAJA, Ervin GJONI, Artan ROKO, Xhemil DALIPI, Dorian KURETA, Laidi DEMA, Andi KALLACEJ, Armand KURTI, Altin REXHEPI, Arjan HOXHA, Ervis CIKU. Jane te nevojshme dhe te mjaftueshme per t'u hedhur nen vulen e firmes: 2- Dy firma me kompetence te nivelit te pare per te ngritur padi prane cdo lloj gjykate per firmen tone, per te perfaqesuar firmen per ceshtjet e hapura ne gjykate, per blerjen, shitjen e pasurive te paluajtshme, hipotekat ne pasuri te paluajtshme dhe letrat me vlere, per pengun dhe te drejta te tjera te ngjashme, marrjen dhe grumbullimin, kerkesen per kredi, sigurimin e kredise, huamarrjen, obligacionet dhe letrat me vlere te borxhit; garanci dhe kontrogaranci, arbitrazh, zgjidhje dhe dokumente e mospasjes se borxhit, prokura publike per te gjitha blerjet dhe shitjet e bera me cdo lloj institucioni zyrtar dhe person privat ose institucione private dhe marreveshjet kolektive te punes si dhe cdo lloj dokumentacioni qe permban obligim dhe cdo lloj borxhi. Jane te nevojshme dhe te mjaftueshme per tu hedhur nen vulen e firmes: Dy firma, ku njera te jete firme e nivelit te pare, tjetra te pakten firme e nivelit te dyte, per te bere terheqjen e parave nga Bankat brenda kufijve te Republikes se Shqiperise, per te kryer veprimet EFT dhe veprimet e transfertave, vleresimin e ēeqeve, per te marre kredi dhe per te terhequr overdraft deri ne vleren 100 000 (njeqind mije) Euro ne emer te fimes nga bankat e nivelit te dyte, per te ushtruar kompetencen per te thyer ēeqet deri ne shumen 100 000 (njeqind mije) Euro te dhena ne emer te Makhes Albania nga Albtelekom Sha, Drejtori i Makhes Albania Rrezart MUJA, me dy firma, ku njera te jete firme e nivelit te pare, tjetra te pakten firme e nivelit te dyte, per te nxjerre Karte Krediti ne shumen 10 000 Euro nga Dega Laprake e Bankes Tregtare Kombetare (BKT). per te bere korrespondence, per te njoftuar dhe per te hetuar per shqetesimin, per t'u pergjigjur, per te zbatuar te gjitha llojet e te drejtave lidhur me punen e ngarkuar te ndermarre prej njoftimeve, informimeve, drejtuesve punedhenes, per t'i bere te tjeret te zbatojne keto te drejta, per te hartuar dhe per te nenshkruar dokumentacionin, per te pergatitur ose per te kujtuar te tjeret te pergatisin raportet per perfitimin e ketyre te drejtave, per te marre ne dorezim materialet qe do te jepen nga administrata punedhenese ne lidhje me kete pune, per te kthyer materialet, per te pare perputhshmerine e materialit, per te dhene letra garancie te perkohshme dhe te formes se prere, per ta kthyer, per ta ndryshuar; per te perfaqesuar firmen tone para administrates se punedhenesit, per te ndjekur te gjitha punet tona para te gjithe autoriteteve dhe insitucioneve zyrtare apo private brenda territorit te Republikes se Shqiperise, si dhe te gjitha institucioneve dhe organizatave si Institucioni i Sigurimeve Shoqerore, Drejtoria Rajonale e Punes, per te marre me qira pasuri te patundshme, makinerite e punes, automjete dhe asete fikse, per te hartuar dhe per te firmosur dokumentac onin e nevojshem.

 7. #227
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Question Internet me 700 Lekė nė muaj, kush e ka provuar

  Pėrshėndetje!
  Nė faqen zyrtare tė firmės Albtelecom Sh.a. thuhet se me 700 Lekė nė muaj ke internet 1Mbps.
  Me telefonin e shtėpisė pėrfito ēdo muaj:

  60 minuta ndėrkombėtare, FALAS
  Telefonata drejt ALBtelecom Fiks & ALBtelecom Mobile nga ora 20:00-08:00, FALAS
  Internet ADSL me shpejtėsi 1 Mbps, FALAS
  Instalim tė shėrbimit internet, FALAS

  A e ka provuar ndokush kėtė shėrbim?

 8. #228
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Post kalimi i rrjetit celular Albtelecom (eaglemobile) nė One.al

  pas kalimit tė pėrdouesve celularė nga rrjeti Albtelecom Mobile (eaglemobile) nė rrjetin One.al (amc), si ka shkuar shpejtėsia e internetit?

 9. #229
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  210

  Lightbulb ONE Telecommunications dhe ALBtelecom janė bėrė One Albania

  https://telegraf.al/aktualitet/kompa...-me-cez-cek-2/

  Kompania hungareze qė po “befason”. A ka ngjashmėri me “CEZ“ ēek?
  Nga Gazeta Telegraf -20 Prill, 2023102

  Njihuni me firmėn e “uritur” pėr blerje nė tė gjithė tregjet e Evropės Lindore. Nėnshkrimi njė marrėveshje pėr tė blerė 100% tė kompanisė sė telekomunikacionit Digi nė Hungari, pėr 625 milionė Euro dhe, blerjet “falas” tė dy kompanive nė Shqipėri.
  Sigal


  Njė vėshtrim mbi “ofensivėn” e njė kompanie nė tregun shqiptar dhe atė europian. Si, vetėm pak mė parė, Ministria e Komunikimit e Izraelit dhe Autoriteti i Konkurrencės nė Shqipėri, shtyn autorizimin pėr aprovimin e marrėveshjeve tė blerjes sė kompanive tė telekomunikacionit nė tė dy vendet. Izraeli nuk ka nėnshkruar ende marrėveshjen pėr shkak tė shqetėsimeve nga Shin Bet (Agjencia e Sigurisė e Izraelit). Dhe pse Shqipėria e miratoi mė pas kėtė marrėveshje!

  A ėshtė e lidhur kompania “4iG” me kryeministrin e Hungarisė Victor Urban?

  Si kompania, qė kėrkon tė jetė lider i telekomunikacionit nė Ballkanin Perėndimor, i siguron kapitalet e veta?

  Kompania e listuar e IT 4iG mblodhi 291.4 miliardė HUF (770 milinė Euro) nė tė ardhura nga letra me vlerė tė emetuar nė kuadrin e Skemės sė Financimit tė Bonove pėr Rritjen (BGS) tė Bankės Kombėtare tė Hungarisė. Nėnshkrimi njė marrėveshje pėr tė blerė 100% tė kompanisė sė telekomunikacionit Digi nė Hungari, pėr 625 milionė Euro dhe, blerjet “falas” tė dy kompanive nė Shqipėri.

  “Pas firmės nga Komisioni i Konkurrencės 4iG merr kėshtu kontrollin 2 ndėr 3 operatorėt e telefonisė lėvizėse ALBtelecom dhe ONE, qė operojnė nė vendin tonė, duke e pėrqėndruar edhe mė shumė tregun.”

  Ja si kompania hungareze “befason”! A ka ngjashmėri me “CEZ“ ēek?
  Shtyhet shqyrtimi.

  Autoriteti i Konkurrencės nė Shqipėri kishte njoftuar se shtynte, pėr njė periudhė tė pacaktuar, marrjen nė shqyrtim pėr autorizim tė marrėveshjes sė blerjes tė kompanisė sė telefonisė “One” nga hungarezėt e 4iG. Dokumenti i shitblerjes sė aksioneve nė masėn 100% ėshtė protokolluar qė mė datė 20 janar tė vitit 2022.

  Sipas njoftimeve tė media-s, kujtojmė se kompania hungareze 4iG nuk ka arritur marrėveshje vetėm me “ONE” pėr blerjen e aksioneve, por edhe me “Albtelecom”, transaksion, i cili gjithashtu ka nevojė pėr autorizim nga Autoriteti i Konkurrencės. Marrėveshja me “Albtelecom” i referohet rreth 80% tė aksioneve dhe dokumenti i transaksionit ėshtė depozituar pranė autoritetit qė mė datė 22 dhjetor tė njė viti mė parė.

  Pranė Autoritetit tė Konkurrencės ėshtė protokolluar shkresa nr.542 prot., i AK, datė 22.12.2021, “Konfirmim i depozitimit tė dokumenteve”, ku AK ėshtė njoftuar mbi shitjen e 80.27% tė kapitalit aksionar tė shoqėrisė Albtelecom SHA tek shoqėria 4iG Nyilvanosan Mukodo Reszvenytarsasag.

  Me autorizimin e kėtyre dy operacioneve 4iG merr kėshtu kontrollin 2 ndėr 3 operatorėt e telefonisė lėvizėse, qė operojnė nė vendin tonė, duke e pėrqėndruar edhe mė shumė tregun.

  Por nė 8 mars 2022 Komisioni i Konkurrencės, bazuar nė legjislacionin pėr konkurrencėn nė fuqi, ka autorizuar me Vendimin nr. 869, datė 08.03.2022, pėrqendrimin e realizuar nėpėrmjet pėrfitimit tė kontrollit tė shoqėrisė Albania Telecom Invest AD nga shoqėria 4iG Nyilvanosan Mukodo Reszvenytarsasag.

  Kjo do tė thotė se Shoqėria 4iG Nyrt ka hyrė nė tregun e komunikimeve elektronike nė Shqipėri, pas mbylljes sė marrėveshjes pėr pėrftimin e kontrollit nėpėrmjet blerjes sė 80.27% tė aksioneve tė shoqėrisė Albtelecom SHA, dhe nėpėrmjet kėtij transaksioni, shoqėria 4iG Nyrt ka marrė kontrollin e njė konkurrenti tjetėr nė kėtė treg (One Telecommunications SHA).

  “Kompanitė ONE dhe ALBtelecom janė ligjėrisht njė kompani e vetme. Edhe pse kompania siguroi se abonentėt nuk e ndjejnė aspak kėtė ndryshim, ndėrsa abonentėt e ONE, do kenw akses nė infrastrukturėn mė tė mirė tė fibrės dhe nė shėrbimet IPTV, nė dyqanet e ONE Albania ka vetėm njerėz qė ankohen!”

  Cila ėshtė kompania “4iG”-Blerjet?
  Historia fillon herėt. Nė vitin 2016 operatori satelitor izraelit Spacecom ishte nė diskutime me njė kompani me bazė nė Kinė mbi perspektivat e blerjes sė Spacecom nga Kina. “Spacecom” operon flotėn e satelitėve “Amos”. Ishte kompania “Beijing Xinėei Technology Group”, qė ofroi pėr 285 milionė dollarė pėr kėtė blerje. Por kjo nuk u realizua ndonjėherė!

  Nė 25 janar 2022, u njoftua se Ministria e Komunikimit e Izraelit po vonon – dhe mund tė ndalojė – shitjen e biznesit satelitor tė Spacecom tė Izraelit. Kėtė herė nė rradhė ishte nė proces tė shitjes, jo tek kinezėt, por te njė kompani hungareze, 4iG.

  Raportet lokale nė Izrael thonė se ministria e komunikimit ka refuzuar tė nėnshkruajė marrėveshjen pėr shkak tė shqetėsimeve nė lidhje me lidhjet qė 4iG pretendohet tė ketė me kryeministrin e Hungarisė Viktor Orban. Pretendimet nuk jane vėrtetuar, ose tė paktėn nuk janė bėrė tė njohura pėr shtypin. Shqetėsimet thuhet se mbahen nga agjencia e fuqishme e sigurisė Shin Bet e Izraelit.

  Ministri i Komunikimit i Izraelit, Yoaz Hendel, qė u tha mediave, duke folur nė njė conferencė se: “Ministria e komunikimit po shmang shitjen e kompanisė izraelite “Spacecom” tek kompania hungareze “4iG”, pėr shkak tė shqetėsimeve se kryeministri hungarez Viktor Orban ėshtė i lidhur ngushtė me kompaninė.

  Pra Izraeli, deri mė tani, ka refuzuar tė autorizojė shitjen e “Spacecom”, e cila operon satelitėt e komunikimit izraelit, pėr shkak tė shqetėsimeve tė sigurisė, pėr shkak tė shqetėsimeve nga Shin Bet (Agjencia e Sigurisė sė Izraelit) nė lidhje me njė palė tė huaj, qė kontrollon satelitėt e komunikimit “Amos”, tė cilat i pėrdor gjithashtu struktura izraelite e sigurisė. Media-t ndėrkombėtare raportuan njė shqetėsim tjetėr, duke thėnė se aksionerėt kryesorė nė “4iG” kanė lidhje tė ngushta me Orban” dhe se “kėto lidhje janė gjithashtu shqetėsuese pėr SHBA-nė”,- thanė burimet, sepse “Uashingtoni ėshtė shprehur kundėr lėvizjeve tė kryeministrit hungarez pėr tė kufizuar lirinė e fjalės dhe nuk dėshiron qė ai tė ketė ndonjė kontroll mbi njė kanal komunikimi strategjik, siē janė satelitėt “Amos”.

  Sidoqoftė, licenca e Spacecom nuk e pėrjashton shitjen e saj te aksionarėt e huaj.

  Sakaq, njė zyrtar hungarez mohoi se qeveria kishte ndonjė lidhje me shitjen, duke thėnė se Budapesti e “sheh atė thjesht si njė marrėveshje biznesi dhe nuk ėshtė njė palė e interesuar nė tė”. Marrėveshja Spacecom-4iG u njoftua nė qershor 2021. Por “Spacecom” nuk ka pranuar as aktorė tė tjerė pėr shitjen e saj. Kompania “Hutchison” mori njė rrugė tė ngjashme vitin e kaluar me “Cellcom”, kompania e dytė mė e madhe e telekomit nė Izrael. “Hutchison”, njė kompani me bazė nė Hong Kong, shpresonte tė blinte shumicėn e aksioneve. Nuk u refuzua zyrtarisht oferta, por Izraeli kurrė nuk e autorizoi atė, nė dritėn e shqetėsimeve tė sigurisė dhe presionit tė SHBA. “Hutchison” pėrfundimisht tėrhoqi ofertėn dhe njė grup izraelit bleu kontrollin e “Cellcom”.

  Sakaq, sipas njoftimeve zyrtare, “Spacecom” vlerėsohet tė jetė njė shitje e vėshtirė. Dy klientėt e saj mė tė mėdhenj janė qeveria e Izraelit, e cila pėrbėnte njė tė tretėn e tė ardhurave tė saj nė vitin 2020 dhe “Yes”, kompania e televizionit satelitor, e cila pėrfaqėsonte njė tė katėrtėn e tė ardhurave tė saj po atė vit.

  ”Yes” po kalon nė transmetimin pėrmes internetit deri nė vitin 2026 dhe “Israel Aerospace Industries” po ndėrton njė satelit qė qeveria ta pėrdorė.

  “Blerja e operatorėve nė Shqipėri e Malin e Zi dhe veēanėrisht blerja e Vodafone Hungarisė, e bėn grupin 4iG njė lojtar kryesor nė tregjet e telekomunikacionit tė Ballkanit Perėndimor dhe Europės Qendrore. Tarifat Roaming mes vendeve deh shėrbimi vijon tė shqetėsojė klientėt! Autoriteti i Komunikimeve Elektronike e Postare, AKEP, nuk ka barė asnjė reagim! AKEP as qė ia ndjen!”

  Hungari: Kompania 4iG do tė marrė drejtimin e tregut.
  Pak histori: Nė shtator tė 2021 u njoftua nė media se “4iG” e mbylli gjysmėn e parė tė kėtij viti me njė rritje tė shėnuar tė tė ardhurave vjetore si rezultat i blerjeve dhe zhvillimeve tė veta, por ata kanė plane edhe mė tė mėdha pėr vitin 2022.

  Nė vitin 2022, ajo dėshironte tė ishte lideri i tregut nė tregun hungarez tė IT, sipas njė prospekti investitori tė publikuar nė faqen e internetit tė Bursės sė Budapestit.

  Pozicioni i liderit tė tregut tė vitit 2022 gjithashtu, nuk u konsiderua i paarritshėm. Fakt ėshtė se nė gjysmėn e parė tė 2021 kompania performoi mjaft mirė nė anėn e tė ardhurave: 32.12 miliardė HUF (1000HUF=2.81 Euro) ishin nė dispozicion tė saj. Kjo ėshtė 59% mė e lartė se nė tė njėjtėn periudhė tė vitit 2020.

  Sipas pritshmėrive tė tyre, rritja do tė vijojė, pasi kompania ka njė kontratė prej mė shumė se 42 miliardė HUF (1000HUF=2.81 Euro), pėrveē atyre tashmė tė pėrfunduara. Rritja dinamike e mbėshtetur nga blerjet vazhdon: norma e rritjes ishte mbi 25% nė 2021 dhe rritje vjetore prej mė shumė se 10% ishte pas 2022.

  Nė mars 2021, “4iG” fitoi 70% tė pronėsisė sė aksioneve tė “Spacenet Zrt”., e cila regjistroi njė qarkullim prej mė shumė se 5 miliardė HUF (1000HUF=2.81 Euro) vitin e kaluar. Nė qershor, ajo bleu “Poli Computer PC Kft“ pėrmes njė marrėveshjeje blerjeje aksionesh, duke e bėrė atė lider nė treg nė segmentin e shėrbimeve tė IT-sė, tė kontraktuara dhe tė menaxhuara nė Hungari.

  “Hungaro DigiTel” ėshtė ofruesi kryesor i telekomunikacionit satelitor nė Hungari.

  Ėshtė interesante qė ky operator tashmė trajtohet si pjesė e grupit tė kompanive, nė informacionin e investitorėve, ndėrsa “4iG” ka lidhur njė marrėveshje bashkėpunimi me qeverinė hungareze pėr tė promovuar kompanitė e saj tė profilit tė telekomunikacionit tek “AH Zrt shtetėrore”, – pra ka njė shans tė mirė pėr t’u bėrė pronar i shumicės.

  Para marrjes nga “4iG”, “Invitech” ishte nė pronėsi tė shumicės sė “CEE Equity Partners”, e cila pėrfaqėson Fondin e Bashkėpunimit tė Investimeve tė Evropės Qendrore dhe Lindore tė Kinės. Ky fond i kapitalit privat u krijua nga “China Exim Bank” nė partneritet me investitorėt institucionalė evropianė (tė menaxhuar nga Luxembourg Investment Solutions SA).

  “Ministri i Komunikimit i Izraelit, u tha mediave se: “Ministria e komunikimit po shmang shitjen e kompanisė izraelite “Spacecom” te kompania hungareze “4iG”, pėr shkak se kryeministri hungarez Viktor Orban ėshtė i lidhur me kompaninė. Kėto lidhje janė gjithashtu shqetėsuese pėr SHBA sepse “Uashingtoni ėshtė shprehur kundėr lėvizjeve tė kryeministrit hungarez pėr tė kufizuar lirinė e fjalės”

  “4iG” nė Shqipėri…
  Kompania hungareze “4iG PLC” ka nėnshkruar njė marrėveshje pėrfundimtare pėr tė blerė 80.27% tė aksioneve tė ALBtelecom nga “Cetel Telecom”, njė degė e shumicės nė pronėsi tė “Ēalik Holding” tė Turqisė. Njoftimi u shpall nė fillim nga “4iG” nė Bursėn e Budapestit.

  Shteti shqiptar do tė vazhdojė tė ushtrojė tė drejtat e tij tė pronėsisė minoritare nė kompani nėpėrmjet Ministrisė sė Financave dhe Ekonomisė (13.78%) dhe Postės Shqiptare (2.47%). Albtelecom ishte operatori lider nė Shqipėri i internetit dhe TV me linjė fikse, pronari mė i madh i njė rrjeti fibėr nė vend dhe njė operator celular, me njė rrjet tė rėndėsishėm tė tijin.

  Blerja ishte njė tjetėr hap i rėndėsishėm nė strategjinė e zgjerimit tė Grupit “4iG” nė Ballkanin Perėndimor: Grupi zgjerohet nė njė vend tjetėr nė rajon si njė investitor strategjik, duke sjellė shėrbimet e tij tė telekomunikacionit dhe dixhitale. Falė transaksionit, Ēalik Holding, njė nga konglomeratet mė tė mėdha tė Turqisė, bėhet njė investitor institucional nė “4iG”. Blerja e shumicės kontrolluese tė aksioneve tė ALBtelecom u mbyll nė 8 mars 2022, me miratimin e autoriteteve shqiptare.

  “ALBtelecom ėshtė njė ofrues telekomunikacioni me potencial tė madh rritjeje. Blerja ėshtė njė hap i rėndėsishėm pėr zgjerimin tonė nė sektorin e telekomunikacionit tė Ballkanit Perėndimor, i cili mund tė hapė mundėsi tė mėtejshme, pėr ne, nė tregjet shqiptare tė telekomunikacionit dhe IT-sė.” – tha nė atė kohė Z. Gellért Jįszai, Kryetar dhe CEO i “4iG”, pas nėnshkrimit tė marrėveshjes.

  “Ne kemi ardhur nė vend si njė investitor strategjik, ku duam tė jemi prezent nė afat tė gjatė nė ofrimin e shėrbimeve me cilėsi tė lartė pėr klientėt me pakicė dhe korporatat. Blerja jonė ėshtė njė hap i rėndėsishėm pėrmes synimeve tona strategjike dhe ne jemi tė pėrkushtuar ndaj zhvillimit tė sektorit shqiptar tė telekomit dhe pėrpjekjeve tė Shqipėrisė pėr dixhitalizimin”,- theksoi Kryetari-CEO, sipas shtypit tė huaj.

  “Jemi tė kėnaqur qė ALBtelecom do tė zotėrohet nga njė investitor strategjik i pėrkushtuar ndaj kompanisė. Ky ėshtė hapi i parė nė zhvillimin e partneritetit tonė strategjik me 4iG Group, i cili mund tė ofrojė mundėsi tė mėtejshme biznesi pėr tė dyja kompanitė tona nė tė ardhmen.” – tha, nė tė njėjtėn kohė, pėr marrėveshjen, z.Ahmet Ēalik, President i Ēalik Holding, sipas tė njėjtit burim.

  ALBtelecom, qė u themelua nė vitin 1912 dhe kishte 743 punonjės, ishte i pranishėm nė tė gjitha fushat e telekomunikacionit (televizion, zė fiks, zė celular dhe internet broadband). Nė kėtė vit, kompania arriti njė fitim para taksave prej 17.4 milionė euro, me tė ardhura prej 57.9 milionė euro. Kompania ishte ofruesi mė i madh i telekomunikacioneve fikse nė Shqipėri me 168,000 abonentė me zė fiks, 129,000 internet dhe 71,000 abonentė TV dhe operatori i tretė mė i madh celular me 420,000 abonentė celularė. ALBtelecom kishte njė infrastrukturė tė jashtėzakonshme telekomunikacioni: pėrveē rrjetit mė tė madh tė shtyllės optike tė Shqipėrisė prej 4500 kilometrash, kompania kishte gjithashtu mbulimin mė tė madh tė rrjetit optik gjeografikisht (GPON).

  Pėrveē infrastrukturės me tela, ALBtelecom kishte edhe 450 stacione ripėrsėritėse celulare, shumė prej tė cilave ofronin lidhje me rrjetin nėpėrmjet rrjetit tė vet optik. Kompania nisi shėrbimet e saj tė bazuara nė LTE (4G) nė 2015 dhe rinovoi frekuencat e saj 2G/3G nė 2019, e cila zakonisht kėrkohet pėr tė ofruar lidhje celulare nė zonat malore. ALBtelecom kishte 88 dyqane ekskluzive nė mbarė vendin.

  Palėt nuk kanė bėrė tė ditur vlerėn e transaksionit, por njohėsit e kėtij transaksioni vlerėsojnė se do tė ketė njė ēmim shumė mė tė ulėt se sa blerja prej 625 milionė Eurosh e kompanisė hungareze, e cila ka vetėm 188 mijė abonentė (?!?.

  Interesante janė faktet nė Hungari, ku numri i transaksioneve nė njė vit, nė kėtė treg, u rrit nga 40.5 pėr qind nė 59, por mbeti shumė poshtė niveleve tė para Covid-it, siē tregohet nga vėllimi i transaksioneve, i cili u rrit me 12.6 pėr qind, nė 1.08 miliardė euro. “4iG” bleu gjithashtu “DIGI” dhe “Invitech” dhe, kėto transaksione kontribuan nė shfaqjen e sektorėve tė telekomunikacionit dhe IT nė tregun e blerjeve.

  Kompania tjetėr shqiptare e telekomit, blerė nga 4iG
  Ėshtė arritur njė marrėveshje edhe pėr blerjen e “ONE Telecommunications“ nga “4iG Plc“. Me 1.36 milionė abonentė, kompania nė fjalė ishte operatori i dytė i celularit nė Shqipėri dhe me rritjen mė tė shpejtė.

  Kompania kishte arritur njė fitim, para taksave, prej 20.8 milionė eurosh nga shitjet prej 68.1 milionė eurosh dhe rentabiliteti i saj kaloi 30%.

  Vetė infrastruktura e ONE ishte e jashtėzakonshme edhe nė krahasim rajonal, me 632 kulla transmetuese tė pėrshtatshme pėr komunikime celulare 5G pėrveē shėrbimeve LTE. Blerja shėnoi njė tjetėr hap nė strategjinė e zgjerimit tė “4iG“ nė Ballkanin Perėndimor dhe transaksioni mori konfirmimin nga Autoriteti i Konkurrencės, sipas procedurave rregullatore shqiptare.

  “ONE“ ka rritur ndjeshėm pjesėn e saj tė tregut nė periudhėn e fundit.

  “Falė rrjetit tė saj tė rinovuar tė telekomunikacionit, ONE Telecommunications ėshtė njė ofrues telekomunikacioni me potencial tė fortė rritjeje, i cili do tė pėrshtatet mirė nė portofolin tonė tė telekomunikacionit tė Ballkanit Perėndimor pas mbylljes sė blerjes. Ne jemi krenarė qė me blerjen e ONE Telecommunications dhe ALBtelecom, 4iG Group do tė bėhet njė nga investitorėt mė tė mėdhenjtė tė Shqipėrisė dhe lojtari mė i madh nė tregun shqiptar tė telekomunikacionit. Ne mbėrritėm nė vend si njė investitor profesionist, ku do tė donim tė ishim prezent nė njė afat tė gjatė me shėrbime cilėsore pėr klientėt me pakicė dhe bizneset. ”,- theksoi Gellért Jįszai, President dhe CEO i “4iG“, sipas njė njoftimi nė faqen zyrtare tė kompanisė, tė publikuar menjėherė pas blerjes.

  “Gjatė tre viteve tė fundit, ne e kemi zhvilluar ONE nė operatorin mė tė mirė celular nė Shqipėri. Transaksioni konfirmon profesionalizmin dhe pėrpjekjet e punonjėsve tanė, gjė qė gjithashtu ka solli njė ndryshim nė tregun shqiptar tė celularėve. Ne kemi besim se me ekspertizėn e “4iG“,“ONE Telecommunications“ do tė vazhdojė tė evoluojė”, thotė (nė tė njėjtėn ditė), Elvin Guri, pronari i shumicės.

  Kur autoritetet ranė dakord edhe pėr blerjen e “ONE Telecommunications“, Grupi “4iG“ u bė lojtari mė i madh i Shqipėrisė nė sektorin e telekomunikacionit.  Nga vinte kapitali i “4iG“?
  Kompania e listuar e IT 4iG mblodhi 291.4 miliardė HUF nė tė ardhura nga letra me vlerė tė emetuar nė kuadrin e Skemės sė Financimit tė Bonove pėr Rritjen (BGS) tė Bankės Kombėtare tė Hungarisė (MNB) nė njė ankand njė muaj mė parė, sipas njė raporti nga televizioni shtetėror i lajmeve MTI.

  “4iG“ kishte ofruar 350 miliardė HUF nga obligacionet 10-vjeēare, me njė kupon 6%. Ofertat arritėn nė 287.8 miliardė HUF. “4iG fillimisht njoftoi planet pėr emetimin 10-vjeēar prej 350 miliardė HUF nė fund tė nėntorit, pasi nėnshkroi njė marrėveshje pėr tė blerė 100% tė kompanisė sė telekomunikacionit “Digi“ pėr 625 milionė Euro.

  Nė fillim tė dhjetorit 2021, agjencia e vlerėsimit “Scope Ratings“ uli “4iG“ njė nivel nė B+ nga BB-, pėr shkak tė njė numri nė rritje tė blerjeve nė treg.

  27 janar 2022…

  Grupi i mbrojtjes dhe prodhimit tė automjeteve me bazė nė Dusseldorf, “Rheinmetall“, ka rėnė dakord tė blejė 25.12% tė aksioneve nė grupin hungarez tė IT dhe telekomunikacionit “4iG“, duke e bėrė atė investitorin mė tė madh ndėrkombėtar tė kėtij tė fundit, subjekt i miratimit nga Ministria e Brendshme e Hungarisė, sipas ligjeve tė blerjeve tė huaja. Marrėveshja pėrfshin blerjen e aksioneve nga kompania investuese e biznesmenit hungarez Gellert Jaszai KZF Vagyonkezelo, sė bashku me njė vendosje private tė aksioneve. “4iG“ njoftoi se, nėse transaksioni pėrfundon, pronėsia indirekte e z. Jaszai nė grup do tė ulet nga 56.85% nė 50.22%, ndėrsa 4iG “do tė bėhet njė partner kyē i dixhitalizimit dhe IT” pėr “Rheinmetall“, i cili operon globalisht.
  Ndėr filialet e saj, “4iG“ zotėron kompanitė hungareze tė telekomunikacionit “DIGI“, “Invitel“, “Invitech“ dhe “Hungaro DigiTel“, si dhe “Telenor Montenegro“. Nė tetor 2021, “4iG“ goditi sėrish, duke rėnė dakord tė blinte 100% tė aksioneve nė “Telenor Montenegro“ nga “PPF Group“, me bazė nė Republikėn Ēeke, pėr njė ēmim tė pazbuluar. Marrėveshja u mbyll mė 21 dhjetor 2021, pas miratimit rregullator nga autoritetet e konkurrencės nė vend. Kompania u shėrben mė shumė se 400 000 abonentėve, nėpėrmjet 436 stacioneve bazė.

  Kjo tregon se peizazhi i telekomit nė Evropėn Lindore ka ndryshuar nė mėnyrė dramatike gjatė dekadės sė fundit, me marrėveshjet, qė riformėsuan njė numėr tregjesh nė tė gjithė rajonin.  Pak informacion historik pėr blerėsin e fuqishėm.
  Kompania e njohur tani si “4iG“ u themelua nė vitin 1990 si “Freesoft Szoftverfejleszto es Szamitatechnikai Szolgaltato Nyrt“. Emri “4iG“ u prezantua nė vitin 2014 dhe kompania arriti njė listim premium nė Bursėn e Budapestit nė 2019.

  Me pėrvojė nė dixhitalizim, shėrbime tė menaxhuara tė TI-sė, siguri kibernetike, infrastrukturė dhe integrim, “4iG“ e cilėson veten si “njė nga grupet kryesore nė ekonominė dixhitale tė bazuar nė njohuri tė Hungarisė”.

  2022 duket si njė vit tjetėr plot ngjarje pėr kompaninė hungareze tė IT dhe telekomit“4iG“. 12 muaj mė parė, mezi ishte dėgjuar pėr tė jashtė vendit. Tani ajo njihet si njė nga kompanitė me rritje mė tė shpejtė nė rajonin e Ballkanit Perėndimor. Fusha mė e re e fokusit tė kompanisė ėshtė brenda sektorit tė telekomit, duke kėrkuar tė krijojė pozicione dominuese nė treg nė tė gjithė Evropėn Qendrore dhe Lindore.

  Megjithėse kompania ka akumuluar sukses, nuk po blen “TeleGroup“ dhe interesat e tij. “4iG Plc.“ nuk do tė blejė TeleGroup, me bazė nė Beograd dhe interesat e tij dhe palėt janė tėrhequr bashkėrisht nga marrėveshja jodetyruese, Njoftimi ėshtė nė faqen e internetit tė Bursės sė Budapestit.

  Marrėveshja parashikonte blerjen e 70% tė aksioneve nė “TeleGroup Limited“ dhe “TeleGroup Banja Lu“, duke pėrfshirė filialet e saj. Tė ardhurat e konsoliduara tė TeleGroup nė vitin 2020 ishin 64 milionė euro dhe EBITDA e tij arriti nė 5.3 milionė euro.

  Me pesė blerje kryesore tė telekomit tė siguruara nė mė pak se njė vit, “4iG“ nuk ka humbur kohė nė ekzekutimin e vizionit tė saj, pėr tė krijuar njė grup tė ri tė komunikimit rajonal.

  Nuk ka asnjė informacion lidhur me dhėnien e autorizimit dhe shtyrjen nė kohė tė tij nga ana e institucioneve zyrtare shqiptare. Mbase duhet “shoshitur“ mirė e gjithė kjo histori transaksionesh, pėr tė mos pėrsėritur nė Shqipėri “CEZ“ e famshėm ēek!  Epilog
  ONE Telecommunications dhe ALBtelecom janė bėrė One Albania. Ky bashkim tashmė ėshtė zyrtar dhe shėnon fillimin e njė rrugėtimi qė e pozicionon kėtė kompani si lider nė info-komunikim. Ky ėshtė njė hap i rėndėsishėm drejt bashkimit tė dy bizneseve nė njė organizatė tė vetme, si pjesė e grupit 4iG.

  Duke filluar nga data 14 mars 2023, abonentėt e Albtelecom mund t’i drejtohen vetėm One Albania. One Albania sh.a njoftoi gjithashtu se duke filluar nga data 14 mars 2023 ofronte tre plane tė reja tė vlefshme pėr abonentėt me kontratė individuale dhe biznese tė vogla.

  Ndryshimet e mėsipėrme, por edhe tė tjera krijon gjendje anomalie nė treg dhe shumė klientė tė dy kompanive iu drejtuan rrjeteve sociale sepse kompania dhe autoriteti mbikqyrės, AKEP, nuk reaguan asnjėherė pėr anomalitė!

  Kompanitė ONE dhe ALBtelecom janė ligjėrisht njė kompani e vetme, qė prej datės 1 janar tė kėtij viti.
  “ONE Albania, kompania e integruar prej operatorėve tė parė fiks dhe mobile, do tė jetė lider nė telekomunikacion, duke bashkuar aspektet mė tė mira tė secilit operator. Bashkimi i dy operatorėve solli zgjerimin e rrjetit tė dyqaneve dhe tė portofolit tė produkteve tona, pėr tė gjeneruar shėrbime dhe rrjet mė tė mirė pėr abonentėt tanė. Ne tashmė operojmė si njė kompani e vetme, me standarde dhe praktika tė pėrmirėsuara”,- thanė zyrtarėt e kompanisė.

  Nga ky bashkim, abonentėt e ALBtelecom, u transferuan nė rrjetin e ONE. Bashkimi ligjor, bashki edhe rrjetet. Edhe pse kompania siguroi se abonentėt nuk e ndjejnė aspak kėtė ndryshim dhe se do tė pėrfitojnė pėrvojė mė tė mirė nė komunikimin e lėvizshėm, ndėrsa abonentėt e ONE, duke pasur akses nė infrastrukturėn mė tė mirė tė fibrės dhe nė shėrbimet IPTV, nė dyqanet e ONE Albania ka vetėm njerėz qė ankohen!

  Por zyrtarėt vijojnė tė kėmbėngulin se, si pjesė e grupit hungarez 4iG, mundėsitė pėr zgjerim nė tregjet rajonale janė edhe mė tė shumta, nisur nga strategjia dinamike e zgjerimit qė ky grup ndjek. Blerja e operatorėve nė Shqipėri e Malin e Zi dhe veēanėrisht blerja e Vodafone Hungarisė, e bėn grupin 4iG njė lojtar kryesor nė tregjet e telekomunikacionit tė Ballkanit Perėndimor dhe Europės Qendrore. Edhe pėrfshirja nė marrėveshjen pėr tarifat Roaming mes vendeve tė Ballkanit Perėndimor dhe Bashkimit Europian shkon nė kėtė drejtim! Por shėrbimi vijon tė shqetėsojė klientėt!

  Nėse ky shqetėsim shfaqet kudo, Autoriteti i Komunikimeve Elektronike e Postare, AKEP, nuk ka barė asnjė reagim! AKEP as qė ia ndjen!  ANEX
  Profile
  DIGI

  Tregu: Hungari

  Marrėveshja e rėnė dakord: Mars 2021

  Marrėveshja e pėrfunduar: Janar 2022

  Vlera: 625 milionė euro

  Baza e abonentėve celularė: 187,000 (shtator 2021)  Invitech Solutions

  Tregu: Hungari

  Marrėveshja e rėnė dakord: Shtator 2021

  Marrėveshja e pėrfunduar: Shtator 2021

  Vlera: e pazbuluar

  Baza e abonentėve celularė: N/A  Telenor Podgorica

  Tregu: Mali i Zi

  Marrėveshja e rėnė dakord: Tetor 2021

  Marrėveshja e pėrfunduar: Dhjetor 2021

  Vlera: e pazbuluar

  Baza e abonentėve celularė: 419,503 (shtator 2021)  ALBtelecom

  Tregu: Shqipėri

  Marrėveshja e rėnė dakord: Dhjetor 2021

  Marrėveshja e pėrfunduar: Nė pritje

  Vlera: e pazbuluar

  Baza e abonentėve celularė: 429,958 (shtator 2021)  Telekomunikacioni ONE

  Tregu: Shqipėri

  Marrėveshja e rėnė dakord: Dhjetor 2021

  Marrėveshja e pėrfunduar: Nė pritje

  Vlera: e pazbuluar

  Baza e abonentėve celularė: 1.099 milion (shtator 2021)

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema tė Ngjashme

 1. Albtelecom
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
 2. Finalizohet shitja e Albtelekom kompanisė turke
  Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 132
  Postimi i Fundit: 18-12-2009, 00:20
 3. Interneti pa tela hyn nė baret dhe hotelet e Tiranės
  Nga Fiori nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-11-2009, 11:57
 4. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 5. Reformim i shpejte i Sherbimit Gjeologjik
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 15:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •