Close
Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 227 prej 227
 1. #221
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203

  Post AKEP qe monitoron Albtelecom-in dhe ofruesit e tjere publikon dokument pa date.

  Sic mund te vini re ne likun e meposhtem
  http://www.akep.al/images/stories/AKEP/publikime/te-ndryshme/1888_004_28122016.pdf
  AKEP -i ka publikuar kete dhe dokumenta te tjere te futjes se njerezve ne pune pa date.
  Sic duket agjensia qeveritate qe monitoron ofruesit e internetit dhe sherbimeve te tjera po ben ndikim negativ edhe ne cilesine e internetit.

 2. #222
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,824

  Pėr: Interneti nga Albtelekom - Sherbimi, cilesia etj..

  Une personalisht jam shume i knaqur me sherbimin e AlbTelekom. Pervecse korrektesise ne sherbim dhe cilesi, kjo kompani na nderoi me ofertat qe na jep. Pese dite kam qe bera kontrate dyvjecare me AlbTelekom, duke paguar 1890 leke ne muaj, perfshihet internet 8mp/s, telefoni fix, dhe stacionet full te Digitalbit paketa familjare. Kjo ishte me 30% ulje. Pra nga 2700 mi leke qe ishte paguaj 1890. Nderkoh qe shume kompani te tjera ne treg ofrojne sherbim me te dobet dhe me te shtrenjte se AlbTelekom.


  Shume interesante tema e hapu


  Password si ndrrohet Njuton ma shpjego pak te lutem nese mundesh.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 3. #223
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203

  Post Pėr: Interneti nga Albtelekom - Sherbimi, cilesia etj..

  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Une personalisht jam shume i knaqur me sherbimin e AlbTelekom. Pervecse korrektesise ne sherbim dhe cilesi, kjo kompani na nderoi me ofertat qe na jep. Pese dite kam qe bera kontrate dyvjecare me AlbTelekom, duke paguar 1890 leke ne muaj, perfshihet internet 8mp/s, telefoni fix, dhe stacionet full te Digitalbit paketa familjare. Kjo ishte me 30% ulje. Pra nga 2700 mi leke qe ishte paguaj 1890. Nderkoh qe shume kompani te tjera ne treg ofrojne sherbim me te dobet dhe me te shtrenjte se AlbTelekom.


  Shume interesante tema e hapu


  Password si ndrrohet Njuton ma shpjego pak te lutem nese mundesh.
  te falenderoj A_N_G_E_L_69 pėr vėmendjen e treguar ndaj temės sė shėrbimit Internet nga Albtelecom Sh.a
  Para pėrgjigjes sė pyetje suaj po shėnoj mundėsitė e komunikimit me shėrbimin e klientit tė Albtelecom

  1. 123 nga numrat fiks te Albtelecom
  2. 042200123 nga firmat e tjera telefonike dhe celulare
  3. 0672012300 nga firmat e tjera telefonike dhe celulare
  4. 0672000123 nga Viber dhe WhatsApp
  5. facebook.com/albtelecom.al
  6. social@albtelecom.al
  Sė dyti, nėse e keni fjalėn pėr password-in e rrjetit wireless tė modemit, vepron si vijon:
  1. nga njė kompjuter ose celular smartphone hap browser-in dhe shkon tek faqja e konfigurimit tė modemit 192.168.1.1
  2. shkruan username/password tė modemit psh. admin/admin, ose root/@Hua1234, ose admin/Albtelecom12345678
  3. Klik tek menuja Wireless
  4. Klik tek Wireless Security
  5. Tek WPA-PSK/WPA2-PSK, nė fushėn Password shėnon password-in e ri tė rrjetit wireless.
  6. Pėr tė ruajtur ndryshimet klik tek Save

  Sė treti, sa i pėrket korrektėsisė nė cilėsi dhe shėrbim.
  Shėrbimi i klientit ndahet nė dy pjesė:
  1. Shėrbimi i klientit pėrmes Callcenter-it dhe rrjetit tė dyqaneve me logon Albtelecom ose Eaglemobile
  2. Shėrbimi i mirembajtjes sė rrjetik kabllor, tė cilėt paraqiten edhe tek shtėpia e abonentit pėr tė bėrė lidhjen e kabllit dhe konfigurimin e modemit.  Shėrbimi i pikės sė dytė kryhet nga kontraktori i quajtur Makhes Albania me drejtues z. Rrezart Muja. Sa i pėrket drejtimit tė kėsaj firme pėr informacion mund tė kėrkosh ne google termat Kleves Muja dhe Rrezart Muja. Mund tė kuptosh qė firmėn e kanė nė dorė njerėz tė partisė Socialiste.

 4. #224
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203

  Post Adresimi me IPv6 i zbatuar nė pajisjet e ALBtelecom.

  http://online.pubhtml5.com/bidc/utol/#p=12

  Yjet e suksesit, motivim pėr tė ofruar fjalėn e fundit tė teknologjisė.

  Infrastrktura e rrjetit IPv6 tė ALBtelecom ėshtė pranuar dhe ēertifikuar nga Qendra e Koordinimit tė Rrjetit RIPE pėr Evropėn, Lindjen e Mesme dhe pjesė tė Azisė Qendrore, si njė infrastrukturė qė i plotėson tė gjitha kushtet pėr tė ofruar shėrbim me standardet e duhura. Bazuar nė performancėn dhe aftėsitė e shfaqura gjatė bashkėpunimit me kėtė Autoritet, kompania ALBtelecom ėshtė ēertifiruar me yjet IPv6 nė tre kategori: IPv6 Security, IPv6 Addressing, dhe IPv6 Essentials.
  Ata janė yje plotėsisht tė merituar. Shqipėria, pėrmes kompanisė ALBtelecom, renditet si njė ndėr vendet qė mundėson shėrbime IPv6 me lidhje ndėrkombėtare interneti afėrsisht 100 Gbps, duke u bėrė pjesė e listės sė shteteve qė plotėsojnė kushtet e shėrbimit tė intenetit pėrmes protokollit IPv6. Ky ėshtė njė pėrmirėsim i vazhdueshėm dhe proces optimizimi nė teknologjinė e avancuar qė ALBtelecom i ofron tregut shqiptar, duke i mundėsuar atij kapacitete pa limit, akses dhe siguri tė plotė nė internet, duke u fokusuar plotėsisht tek abonentėt, pėr t'i ofruar shėrbimet mė tė mira
  IPv6 ėshtė skema e re e adresimit tė pajisjeve tė rrjetit apo tė pėrdoruesve qė ėshtė projektuar pėr tė gjithė ofruesit e shėrbimeve tė internetit nėpėr botė. Duke shfrytėzuar kėtė skemė pėr tė cilėn kompania ALBtelecom ėshtė ēertifikuar dhe ka marrė yjet pėrkatės IPv6, ēdo pėrdorues interneti dhe ēdo pajisje nė Shqipėri mund tė aksesojė dhe mund tė aksesohet nė tė gjithė botėn, pa limit nė sasinė e pajisjeve tė duhet tė lidhen nė internet.
  Nė ditėt e sotme, nė kohėn e interetit, kjo teknologji e fjalės sė fundit do t'ju mundėsojė tė automatizoni pajisjet tuaja personale ose shtėpiake, proceset e punės nė distancė etj., pa kufizim nė vendndodhje, apo numėr pajisjesh pėr ēdo pėrdorues.

  Shėnim i postuesit: me termin "pa limit" autori kupton capacitetin e madh tė transmetimit si dhe mos pėrdorimin e teknikės kufizuese tė quajtur PNAT(port network address traslation) nė routera/gateway.

 5. #225
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203

  Publikime tė fundit nė web pėr mbėshtetjen teknike tė shėrbimeve tė Albtelecom Sh.a


 6. #226
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203

  Post Tė dhėna nga QKB pėr komaninė MAKHES ALBANIA qė mirėmban rrjetin e Albtelecom-it

  3- Te pakten dy firma, njera me kompetence nenshkrimi te nivelit te pare, tjetra me kompetence nenshkrimi te nivelit te dyte, me qellim qe brenda kufijve te Republikes se Shqiperise te ndjeke biznesin tone ne te gjitha zyrat dhe institucionet zyrtare dhe private, institucionet dhe organizatat publike, autoritetet ushtarake, bashki, per te marre dhe per te dhene dokumenta, per te depozituar garancite e perkohshme dhe perfundimtare, si dhe per t'i terhequr ato, per te pare vendet e puneve qe i nenshtrohen tenderit, per te marre dokumentat e shikimit te vendit, per te bere kontrata me palen tjeter per ato qe mbeten ne tenderat tane, per kundershtim, kur e kerkon puna, per ta marre mbrapsht, per te bere transaksione sigurimi dhe per t'i kerkuar te tjereve te bejne transaksione sigurimi, per te percaktuar stafin teknik qe do te marre persiper pergjegjesine shkencore, per ta ndryshuar ate, per te marre pjese ne pranimin e perkohshem dhe perfundimtar me dorezimin e punes dhe te vendit, per te nenshkruar procesverbalet qe do te mbahen, per te kundershtuar,6- Me dy firma te cilitdo nivel per pranimin dhe miratimin e pagesave progresive (progressive payments)'. 7-Me nje firme te cilitdo nivel per te gjitha deklaratat, njoftimet, borderote dhe shkresat qe do t'i jepen institucioneve zyrtare,. 8-Me nje firme te vetme te nivelit te pare ose te dyte per te lidhur firmen tone me shkresa, fatura, dekont dhe dokumente te ngjashme qe nuk permbajne borxhe dhe obligime. PERSONAT KOMPETENTE PER FIRMEN E NIVELIT TE PARE : Rrezart MUJA, MEHMET GURKAN. PERSONAT KOMPETENTE PER FIRMEN E NIVELIT TE DYTE: Florjan GUZA. PERSONAT KOMPETENTE PER FIRMEN E NIVELIT TE TRETE Durim XHAJA, Ervin GJONI, Artan ROKO, Xhemil DALIPI, Dorian KURETA, Laidi DEMA, Andi KALLACEJ, Armand KURTI, Altin REXHEPI, Arjan HOXHA, Ervis CIKU. Jane te nevojshme dhe te mjaftueshme per t'u hedhur nen vulen e firmes: 2- Dy firma me kompetence te nivelit te pare per te ngritur padi prane cdo lloj gjykate per firmen tone, per te perfaqesuar firmen per ceshtjet e hapura ne gjykate, per blerjen, shitjen e pasurive te paluajtshme, hipotekat ne pasuri te paluajtshme dhe letrat me vlere, per pengun dhe te drejta te tjera te ngjashme, marrjen dhe grumbullimin, kerkesen per kredi, sigurimin e kredise, huamarrjen, obligacionet dhe letrat me vlere te borxhit; garanci dhe kontrogaranci, arbitrazh, zgjidhje dhe dokumente e mospasjes se borxhit, prokura publike per te gjitha blerjet dhe shitjet e bera me cdo lloj institucioni zyrtar dhe person privat ose institucione private dhe marreveshjet kolektive te punes si dhe cdo lloj dokumentacioni qe permban obligim dhe cdo lloj borxhi. Jane te nevojshme dhe te mjaftueshme per tu hedhur nen vulen e firmes: Dy firma, ku njera te jete firme e nivelit te pare, tjetra te pakten firme e nivelit te dyte, per te bere terheqjen e parave nga Bankat brenda kufijve te Republikes se Shqiperise, per te kryer veprimet EFT dhe veprimet e transfertave, vleresimin e ēeqeve, per te marre kredi dhe per te terhequr overdraft deri ne vleren 100 000 (njeqind mije) Euro ne emer te fimes nga bankat e nivelit te dyte, per te ushtruar kompetencen per te thyer ēeqet deri ne shumen 100 000 (njeqind mije) Euro te dhena ne emer te Makhes Albania nga Albtelekom Sha, Drejtori i Makhes Albania Rrezart MUJA, me dy firma, ku njera te jete firme e nivelit te pare, tjetra te pakten firme e nivelit te dyte, per te nxjerre Karte Krediti ne shumen 10 000 Euro nga Dega Laprake e Bankes Tregtare Kombetare (BKT). per te bere korrespondence, per te njoftuar dhe per te hetuar per shqetesimin, per t'u pergjigjur, per te zbatuar te gjitha llojet e te drejtave lidhur me punen e ngarkuar te ndermarre prej njoftimeve, informimeve, drejtuesve punedhenes, per t'i bere te tjeret te zbatojne keto te drejta, per te hartuar dhe per te nenshkruar dokumentacionin, per te pergatitur ose per te kujtuar te tjeret te pergatisin raportet per perfitimin e ketyre te drejtave, per te marre ne dorezim materialet qe do te jepen nga administrata punedhenese ne lidhje me kete pune, per te kthyer materialet, per te pare perputhshmerine e materialit, per te dhene letra garancie te perkohshme dhe te formes se prere, per ta kthyer, per ta ndryshuar; per te perfaqesuar firmen tone para administrates se punedhenesit, per te ndjekur te gjitha punet tona para te gjithe autoriteteve dhe insitucioneve zyrtare apo private brenda territorit te Republikes se Shqiperise, si dhe te gjitha institucioneve dhe organizatave si Institucioni i Sigurimeve Shoqerore, Drejtoria Rajonale e Punes, per te marre me qira pasuri te patundshme, makinerite e punes, automjete dhe asete fikse, per te hartuar dhe per te firmosur dokumentac onin e nevojshem.

 7. #227
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Vendndodhja
  Shqiperi, Kosove, Cameri
  Postime
  203

  Question Internet me 700 Lekė nė muaj, kush e ka provuar

  Pėrshėndetje!
  Nė faqen zyrtare tė firmės Albtelecom Sh.a. thuhet se me 700 Lekė nė muaj ke internet 1Mbps.
  Me telefonin e shtėpisė pėrfito ēdo muaj:

  60 minuta ndėrkombėtare, FALAS
  Telefonata drejt ALBtelecom Fiks & ALBtelecom Mobile nga ora 20:00-08:00, FALAS
  Internet ADSL me shpejtėsi 1 Mbps, FALAS
  Instalim tė shėrbimit internet, FALAS

  A e ka provuar ndokush kėtė shėrbim?

Faqja 12 prej 12 FillimFillim ... 2101112

Tema tė Ngjashme

 1. Albtelecom
  Nga Dita nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 08-08-2017, 12:06
 2. Finalizohet shitja e Albtelekom kompanisė turke
  Nga ganoid nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 132
  Postimi i Fundit: 18-12-2009, 00:20
 3. Interneti pa tela hyn nė baret dhe hotelet e Tiranės
  Nga Fiori nė forumin Lajme nga informatika
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-11-2009, 11:57
 4. Ē'mendim keni pėr internetin?
  Nga AuGuSt_ nė forumin Tema shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2009, 05:17
 5. Reformim i shpejte i Sherbimit Gjeologjik
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2006, 15:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •