Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Antarsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime

  Ndihm pr iphone!

  pershendetje te gjitheve.
  dua te instaloj skype ne iphone, jem utent windows dhe jo mac.
  pra shkarkova ne pc skype i bera dopio klik per ta hapur , mu hap ne menyre automatike itunes 8. ketu u blokova, nuk gjej asnje funksion qe thot instaloje ose trasferoje ne iphone.
  far mund te bej?
  Evalt T

 2. #2
  i'm not fragile Maska e Daniel Maker
  Antarsuar
  17-03-2008
  Postime
  1,807
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  kape hulle i phonin se eshte byc fare

  kape ket linkun se mos kesh shkarku skype normal ti ndoshta..
  http://www.skype.com/intl/it/download/skype/iphone/
  mos luj se sta quj

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nese esht free/apo me leek ky software skype per iphone ateher permes itunes duhet ta instalosh, vetem duhet te kesh nje account ne itunes store ose bej download permes iphone, gje qe esht edhe me leht
  Ndryshuar pr her t fundit nga autotune : 19-04-2009 m 17:29

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Antarsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga cvcx Lexo Postimin
  Nese esht free/apo me leek ky software skype per iphone ateher permes itunes duhet ta instalosh, vetem duhet te kesh nje account ne itunes store ose bej download permes iphone, gje qe esht edhe me leht
  aehere, une accountin apple store e beta, skype e shkarkova nga itunes v8.
  mbasi e shkarkova skype mu shfaq te itunes ne listen qe ndodhet nha ana e majt e programit, ne secionin applicatins...., pra me del si icon.
  Pyetja eshte : ne menyr mund ta instaloj brenda ne iphone?

  dhe, ne menyr mund ta trasferoj pa e instaluar pra ( copy , past ) brenda iphon-it?
  Evalt T

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pasi e sheh iconen ne itunes ateher lidh iphone me pc dhe hap itunes shiko ne foto:
  jep shejen V vetem ne katrorin e fundit --manually manage music and videos-- (kete e preferoj un pra vetem ne mnyr manuale ta kontrollosh iphone

  pastaj vazhdo tek applications  Kerko skype dhe jep shejen V dhe kliko ne sync apo apply dhe prit pak koh deri sa te instalohet programi ne iphone.  Kurse per pytjen e dyte se si mund te transferosh me copy/paste programe/lojra/music ne iphone, esht pak e komplikuar kjo pune meqe te duhet te kesh te instaluar jailbreak dhe permes tij ta instalosh openssh ne iphone dhe te kesh te instaluar winscp ne pc per te pas qasje ta eksplorosh iphone ne mnyr detale, nejse kjo e fundit osht jasht ligjit

  shiko ketu, kam shkru se si behet jalibreak dhe duke perfshi edhe instalimin e atyre programeve qe kushtojn pa dhen asnje cent
  http://forumishqiptar.com/showthread...ghlight=iphone
  Ndryshuar pr her t fundit nga autotune : 20-04-2009 m 12:11

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Antarsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime
  shum faleminderit per ndihmen, sapo ta kem mundesi do provoj te veproj si the ti.
  dhe nje her faleminderit
  Evalt T

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Antarsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime
  provova si the ti , por me jep e error gjat sinkronizimit erori 35 . nuk mund te instaloj as skype as fring.
  Nga se mund te varet?
  Evalt T

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Antarsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime
  e zgjidha problemin! nuk me vajti mendja qe une programet mund ti shkaroja drejt nda iphone duke hapur apple stor. itunes nuk eshte i nevojshem.
  megjithate ju falenderoj per keshillat.
  Evalt T

 9. #9
  Ernst Kaltenbrunner Maska e Bizantin
  Antarsuar
  26-01-2008
  Vendndodhja
  Swabia
  Postime
  670
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  o cvcx, un kam versionin firmware 2.2 n iphone. n qoft se i kaloj version e ri 2.2.1 a do i bhet format iphone-it?

  programme si cydia, indtaller apo instalous do zhduken?
  Slagt ham! Kristenmands snn har dret. Dovregubbens veneste m.

  Gott mit Uns

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Normal se do humbin cydia,installer apo te gjitha programet qe ke instalu permes cydia pra me nje fjal iphone humb jalibreak. Itunes mund ti ruaj vetem programet qe ke instaluar permes appstore dhe gjithashtu contact lista nuk do humbet.

 11. #11
  Ernst Kaltenbrunner Maska e Bizantin
  Antarsuar
  26-01-2008
  Vendndodhja
  Swabia
  Postime
  670
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  kjo m interesonte m shum. pra nse do humbi jailbreak-un, gj q nuk ma bn zmra ta prsris.


  flm
  Slagt ham! Kristenmands snn har dret. Dovregubbens veneste m.

  Gott mit Uns

 12. #12
  meli-pr
  Antarsuar
  07-04-2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  156
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  me fal po un jam nga kosova kom nje iphon 4 edhe e morra ket itunes 10 po nuk po muj e instaloj skypen ne te spo di si me veprue qe din dikush si me vepru ju lutem me tregoni un ketu edhe po i qes disa foto qysh po me del ok ju pershendes

  un u mundova ne baz te kesaj foto qe e keni vendo ketu po nuk po me del si ne ate foton ja si po del ketu te une
Tema t Ngjashme

 1. 100 Aplikacione Pr Iphone Q Do T Ju Bjn M T Menur
  Nga YlliRiaN n forumin Lajme nga informatika
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-07-2009, 13:08
 2. lirimi i Fryms
  Nga Matrix n forumin Komuniteti protestant
  Prgjigje: 59
  Postimi i Fundit: 12-08-2005, 12:55

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •